AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.100.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Sve AMD ploce koje imaju DP port ili HDMI port na maticnoj...

I btw  4K60 HZ je toliko rijetko u filmskoj industriji da onda je i dovoljan hdmi 1.4...

 ja na bratovoj telki upalim 4k na 60hz sa 4:2:0 (4:4:4 nemože ali niti nemam film za to, a i da imam smanjim na 30hz i stavim 4:4:4) i HDR, sve uredno radi na msi b350 mortar i 2200g amd. mislio sam da ću morat DP na hdmi kommbinacije ali sve radi ok.

 

Upravo zato uzme ploču sa HDMI 2.0 i miran je... Ako več radiš HTPC, onda nek bude kak treba...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...

 

Upravo zato uzme ploču sa HDMI 2.0 i miran je... Ako več radiš HTPC, onda nek bude kak treba...

 ali govorim ti nema potrebe. 4k 60hz HDR 10bit 4:2:0 radi super. a svi filmovi koje sam gledao skinut su baš HDR 10bit 4:2:0. znači apsolutno nema potrebe za boljim. osim ako ti je to posao. pa ajde, ali tu se već ide na DP a ne na hdmi.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema potrebe danas, možda (iako ima) , a za godinu, dvije, tri isto tkao neće bit, a HTPC ionako uzima svake godine novi, pa onda kakve veze ima?

 

Zakaj za sitnu razliku ne bi pazio na to!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozz, razmisljam uzeti Ryzen 5 3600, koliko bi bile bolje performanse u gamingu naspram mog sadasnjeg i5 750 klokqn na 4ghz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HolyPotato kaže...

Pozz, razmisljam uzeti Ryzen 5 3600, koliko bi bile bolje performanse u gamingu naspram mog sadasnjeg i5 750 klokqn na 4ghz.

 Ogromna razlika!!!

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Nema potrebe danas, možda (iako ima) , a za godinu, dvije, tri isto tkao neće bit, a HTPC ionako uzima svake godine novi, pa onda kakve veze ima?

 

Zakaj za sitnu razliku ne bi pazio na to!?

 možeš ti pazit na to ali filmska industrija bira standard koji joj paše. i sumnjam da će u narednih 5-6 godina išta promijenit. 4k hdr sadržaj se tek sad počeo malo više pojavljivat.

 

a baš ću probat ić kupit neki kvalitetniji hdmi kabel, pa da vidim možda je samo do njega. da mi ne dozvoljava 4:4:4. jer običan 1.4 hdmi ne bi trebao ić više od 4k 30hz, moj ide 4k 60hz 10bit i hdr, znači ja sam debelo u 2.0 hdmi. znači da me možda samo kabel koči.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo kod HDMI kabla.. Kome got da je HDMI u nezgodnoj poziciji kak je meni bio, preporuka uzet ovo za siću i bit siguran: https://www.nabava.net/search.php?q=hdmi+360 Meni se 4K HDMI 2.0 5m kabel iz Instara , tj. onaj od SBOX-a kojeg svi prodaju, strgao nakon 2 tjedna vjerojatno radi naprezanja, iako nije bio nategnut kabel. Konektor zavrsio pod losim kutem, iskocio van kao i sve zice iz istog, sreca pa nije bio skup kabel. Nije lose ni kupit HQ opletene HDMI/DP ili druge kablove s Aliexpressa jer se u HR previse naplacuju, npr u slucaju HDMI-a: link1link2link3

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako netko koristi b350 tomahawk + ryzen 3000, nemojte stavljati najnoviji bios... Računalo mi više ne boota na bilo kojoj frekvenciji RAM-a iznad 2133 MHz...

 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
It'sMe932 kaže...

Ako netko koristi b350 tomahawk + ryzen 3000, nemojte stavljati najnoviji bios... Računalo mi više ne boota na bilo kojoj frekvenciji RAM-a iznad 2133 MHz...

 nonMAX ili MAX?

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sisko93 kaže...
It'sMe932 kaže...

Ako netko koristi b350 tomahawk + ryzen 3000, nemojte stavljati najnoviji bios... Računalo mi više ne boota na bilo kojoj frekvenciji RAM-a iznad 2133 MHz...

 nonMAX ili MAX?

 Ne postoji b350 MAX. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
It'sMe932 kaže...

Ne postoji b350 MAX. 

ups

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HolyPotato kaže...

Pozz, razmisljam uzeti Ryzen 5 3600, koliko bi bile bolje performanse u gamingu naspram mog sadasnjeg i5 750 klokqn na 4ghz.

Vjerojatno te muče isti problemi, kao ovo dole ili samo stari 4/4 proc u borbi sa modernim igricama.

 

CPU kaže...
HolyPotato kaže...

Pozz, razmisljam uzeti Ryzen 5 3600, koliko bi bile bolje performanse u gamingu naspram mog sadasnjeg i5 750 klokqn na 4ghz.

 Ogromna razlika!!!

 Je ali človek traži detalje, pa eto daj mu detaljne informacije oko gejming procesora za sirotinju.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima, sredinom 2017. sam u Futuri kupio PC. AMD konfiguracija, matična Gigabyte AX370 Gaming 5 uz Ryzen 1600, RX580 XTR itd. Kad je PC dostavljen, nakon neuspjelog bootanja, vraćen je nazad u Futuru gdje je ustanovljena greška na matičnoj pa je ista zamjenjena s novom. Sve 5 u narednih godinu dana dok kompjuter ponovno ne želi upaliti. Pošto imam garanciju, šaljem kompjuter u Zagreb i opet greška na matičnoj. Ugrađena je i 3. matična i od tad nemam nikakvih problema. Samo da napomenem da nikad nisam overclockao niti išta slično, tako da sigurno nisam krivac za pokvarene ploče.. Svaka čast ekipi iz Future jer je sve napravljeno u rekordnom roku bez ikakvih problema.

 

E sad, PC mi nekad trza u AutoCADu i Adobe programima za foto i video obradu pa gledam uzet proc s 8 jezgri. Ovaj 2nd gen 2700x mi se čini ok i mogao bi se naći za pristojne novce pa ne znam da li se trebam zabrinut ako ga ugradim? Da li je netko imao sličnih problema s ovom matičnom i kako radi s novijim Ryzenima? Pretpostavljam da ću trebat instalirat nove drivere za BIOS da bude kompatibilna s 2700x?

Hvala!

 
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da trebaš ažurirati BIOS, btw oba spomenuta progrma vole jaku jezgru a tu bi ti ryzen 3700x/3800x/3900x bili puno bolja kupnja

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VRl46 kaže...

Pozdrav svima, sredinom 2017. sam u Futuri kupio PC. AMD konfiguracija, matična Gigabyte AX370 Gaming 5 uz Ryzen 1600, RX580 XTR itd. Kad je PC dostavljen, nakon neuspjelog bootanja, vraćen je nazad u Futuru gdje je ustanovljena greška na matičnoj pa je ista zamjenjena s novom. Sve 5 u narednih godinu dana dok kompjuter ponovno ne želi upaliti. Pošto imam garanciju, šaljem kompjuter u Zagreb i opet greška na matičnoj. Ugrađena je i 3. matična i od tad nemam nikakvih problema. Samo da napomenem da nikad nisam overclockao niti išta slično, tako da sigurno nisam krivac za pokvarene ploče.. Svaka čast ekipi iz Future jer je sve napravljeno u rekordnom roku bez ikakvih problema.

 

E sad, PC mi nekad trza u AutoCADu i Adobe programima za foto i video obradu pa gledam uzet proc s 8 jezgri. Ovaj 2nd gen 2700x mi se čini ok i mogao bi se naći za pristojne novce pa ne znam da li se trebam zabrinut ako ga ugradim? Da li je netko imao sličnih problema s ovom matičnom i kako radi s novijim Ryzenima? Pretpostavljam da ću trebat instalirat nove drivere za BIOS da bude kompatibilna s 2700x?

Hvala!

 Nisam neki veliki sturcnjak ali mislim da ako ti to nije do procesora.

Upali taskmanager, gledaj zauzece procesora pri radu u Premieru ili u cemu vec radis, ako zakuca sve za 100% i pocne trzat onda ok ali ako ne onda ti nije do procesora i ne vrijedi ti mijenjati. 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VRl46 kaže...
..

E sad, PC mi nekad trza u AutoCADu i Adobe programima za foto i video obradu pa gledam uzet proc s 8 jezgri. Ovaj 2nd gen 2700x mi se čini ok i mogao bi se naći za pristojne novce pa ne znam da li se trebam zabrinut ako ga ugradim? Da li je netko imao sličnih problema s ovom matičnom i kako radi s novijim Ryzenima? Pretpostavljam da ću trebat instalirat nove drivere za BIOS da bude kompatibilna s 2700x?

Hvala!

Što misliš pod "trza" ? Kao što su već ibme74 i Vicko rekli, AutoCAD nema baš koristi od puno jezgri a ni većina Adobeovih (osim čistog enkodiranja/renderinga videa).

Ako je ta zamjena ploče bila nakon 04/2018. onda vjerojatno ima i noviji BIOS koji podržava i 2700X. Na Gigabyteovom webu piše od verzije F20 pa provjeri (prati kad se upali komp ili uzmi neki progam tipa HwInfo ili AIDA koji će to pročitati).

 

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozdrav,kupujem novi pc

 

vidim da ryzn konkurira u gamingu intelu,koji bi bio dobar ryzen,inace sam koristio i7 6700k i i7 4790k u tom rangu ili malo jace

 

 

naravno i preporuka maticne ploce,lp

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Erm-... "U tom rangu" nećeš nać jer su jači novi ryzeni, sad nije mi jasno što tražiš jer najslabiji ima više coreova... za što ti treba, koja je poanta upgradea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Erm-... "U tom rangu" nećeš nać jer su jači novi ryzeni, sad nije mi jasno što tražiš jer najslabiji ima više coreova... za što ti treba, koja je poanta upgradea?

 trazim procesor za gaming a da se moze clockati,ne treba mi za natjecanja i takve stvari,ugl za full hd konfu mi treba, na njega ce ic nvidija 1070 ili 1080

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

 trazim procesor za gaming a da se moze clockati,ne treba mi za natjecanja i takve stvari,ugl za full hd konfu mi treba, na njega ce ic nvidija 1070 ili 1080

Svi Ryzeni se mogu, al to ti i onako ne bi trebao biti kriterij pri kupnji jer je clockanje daaaleko manje bitno nego je nekad bilo tj. gain je skoro zanemariv...

 

Uglavnom, ne kompliciraj nego uzmi Ryzen 3600...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
d4rkd3atH kaže...

 trazim procesor za gaming a da se moze clockati,ne treba mi za natjecanja i takve stvari,ugl za full hd konfu mi treba, na njega ce ic nvidija 1070 ili 1080

Svi Ryzeni se mogu, al to ti i onako ne bi trebao biti kriterij pri kupnji jer je clockanje daaaleko manje bitno nego je nekad bilo tj. gain je skoro zanemariv...

 

Uglavnom, ne kompliciraj nego uzmi Ryzen 3600...

 jel asus maticne ploce valjaju za am4 ili ima neka bolja marka?

 

gigabyte mi nemojte preporucivati jer ne volim njihov bios

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda uzmi asus. Nemoj gigabyte..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VRl46 kaže...

Pozdrav svima, sredinom 2017. sam u Futuri kupio PC. AMD konfiguracija, matična Gigabyte AX370 Gaming 5 uz Ryzen 1600, RX580 XTR itd. Kad je PC dostavljen, nakon neuspjelog bootanja, vraćen je nazad u Futuru gdje je ustanovljena greška na matičnoj pa je ista zamjenjena s novom. Sve 5 u narednih godinu dana dok kompjuter ponovno ne želi upaliti. Pošto imam garanciju, šaljem kompjuter u Zagreb i opet greška na matičnoj. Ugrađena je i 3. matična i od tad nemam nikakvih problema. Samo da napomenem da nikad nisam overclockao niti išta slično, tako da sigurno nisam krivac za pokvarene ploče.. Svaka čast ekipi iz Future jer je sve napravljeno u rekordnom roku bez ikakvih problema.

 

E sad, PC mi nekad trza u AutoCADu i Adobe programima za foto i video obradu pa gledam uzet proc s 8 jezgri. Ovaj 2nd gen 2700x mi se čini ok i mogao bi se naći za pristojne novce pa ne znam da li se trebam zabrinut ako ga ugradim? Da li je netko imao sličnih problema s ovom matičnom i kako radi s novijim Ryzenima? Pretpostavljam da ću trebat instalirat nove drivere za BIOS da bude kompatibilna s 2700x?

Hvala!

 Mislim isto koliko znam da ti to ne trza radi "sporog" procesora nego je nešto drugo. Ako bi ipak radio upgrade onda bolje za novce Ryzen 7 2700X gledaj uzeti Ryzen 5 3600 koji ima više performanse u slabo paraleliziranim programima, a nije daleko niti u onim koji su dobro paralelizirani za više jezgara. Kako god, instaliraj zadnje drivere za matičnu i dobar si. Dakle, ako ideš tako na oko 1500kn onda gledaj Ryzen 5 3600, ako ćeš dati i više novaca onda Ryzen 7 3700X. 

d4rkd3atH kaže...

pozdrav,kupujem novi pc

 

vidim da ryzn konkurira u gamingu intelu,koji bi bio dobar ryzen,inace sam koristio i7 6700k i i7 4790k u tom rangu ili malo jace

 

 

naravno i preporuka maticne ploce,lp

 Preporuka ti je MSI B450 Tomahawk MAX i Ryzen 5 3600. Overclock ti je nebitan kod Ryzena pa na to zaboravi, a nije ti ni potreban.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Mislim isto koliko znam da ti to ne trza radi "sporog" procesora nego je nešto drugo. Ako bi ipak radio upgrade onda bolje za novce Ryzen 7 2700X gledaj uzeti Ryzen 5 3600 koji ima više performanse u slabo paraleliziranim programima, a nije daleko niti u onim koji su dobro paralelizirani za više jezgara. Kako god, instaliraj zadnje drivere za matičnu i dobar si. Dakle, ako ideš tako na oko 1500kn onda gledaj Ryzen 5 3600, ako ćeš dati i više novaca onda Ryzen 7 3700X. 

 Prilikom obrade manjih projekata sve ide glatko. Kad opteretim programe zahtjevnijim projektima, osim trzanja, zna se desit rušenje programa(često prilikom rendiranja u CADu). Pretpostavljao sam da je do procesora ali pošto nisam gledao Task Manager ne mogu biti 100% siguran.

Možda je problem u RAM memoriji jer sigurno ne radi na deklariranih 3200mHz pa možda update BIOSa riješi sve probleme. Hvala svima! :)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Koliko RAM-a uopće imaš, jel bar 16GB ili imaš 8GB ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VRl46 kaže...
itomic009 kaže...

 Mislim isto koliko znam da ti to ne trza radi "sporog" procesora nego je nešto drugo. Ako bi ipak radio upgrade onda bolje za novce Ryzen 7 2700X gledaj uzeti Ryzen 5 3600 koji ima više performanse u slabo paraleliziranim programima, a nije daleko niti u onim koji su dobro paralelizirani za više jezgara. Kako god, instaliraj zadnje drivere za matičnu i dobar si. Dakle, ako ideš tako na oko 1500kn onda gledaj Ryzen 5 3600, ako ćeš dati i više novaca onda Ryzen 7 3700X. 

 Prilikom obrade manjih projekata sve ide glatko. Kad opteretim programe zahtjevnijim projektima, osim trzanja, zna se desit rušenje programa(često prilikom rendiranja u CADu). Pretpostavljao sam da je do procesora ali pošto nisam gledao Task Manager ne mogu biti 100% siguran.

Možda je problem u RAM memoriji jer sigurno ne radi na deklariranih 3200mHz pa možda update BIOSa riješi sve probleme. Hvala svima! :)

ja sam imao i54460 sa 8ram-a i to je znalo gadno trzat. vrlo moguce zbog rama ako imas velike fajlove u adobeu, no mozda je i do diska. treca moguca opcija je da imas neko srot napajanje koje ne moze povuci deklariranu snagu pa usput pali ploce potajice :D ? 

U svakom slucaju, sta kazu kolege, r53600, updejt biosa i miran si bar 3 godine. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 1:18 (jovial).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen3 da će imati 15% IPC gain,

pa ljudi je li ovo moguće.

Bit' će "rastaljenog" silicija.

AMD kicking hard, or scaring INTEL!

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Ryzen 9 3950x je od danas u prodaji na našem tržištu. ADM link

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Branimir2412 kaže...

AMD Ryzen 9 3950x je od danas u prodaji na našem tržištu. ADM link

 Ok je cijena.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
absolon kaže...

Zen3 da će imati 15% IPC gain,

pa ljudi je li ovo moguće.

Bit' će "rastaljenog" silicija.

AMD kicking hard, or scaring INTEL!

Hoće li Zen 3 (2020. release date) ići na AM4? Kakve su priče, skroz sam zaboravio, znam da je bilo da će podržavati AM4 do 2020. Eh, sad, dal to obuhvaća i Zen 3?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice