AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.105.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
malo glupo pitanje al jesi li provjeri dali usb daje 5v?

isto još jedno glupo jesi na istom mjestu isproba drugi kompjuter ili si odnia miš i tipkovnicu u drugu sobu pa tamo isproba i tamo radi?

Ista stvar je na svim portovima, i na kucistu i na maticnoj. Kompovi su bili jedan pored drugog...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Bacit cu u smece ovaj ryzen komp majkemi, moram kupovat novi mis i tipkovnicu jer riza nece da radi s bezicnim stvarima od logitecha 

 

imam ryzena i zadnjih 4mj koristim bezicni logitech G403 (izvrstan mis btw) bez ikakvih problema na Windows 10 i Linux Mint 19

 

vjerojatno imas neke konflikte sa windows updejtima/driverima

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 20:10 (Fanu).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
ansha kaže...

Bacit cu u smece ovaj ryzen komp majkemi, moram kupovat novi mis i tipkovnicu jer riza nece da radi s bezicnim stvarima od logitecha 

 

imam ryzena i zadnjih 4mj koristim bezicni logitech G403 (izvrstan mis btw) bez ikakvih problema na Windows 10 i Linux Mint 19

 

vjerojatno imas neke konflikte sa windows updejtima/driverima

Problem je od samog pocetka, prije instalacije svih drivera se ista stvar dogadjala, racunao sam da ce se rijesit usb/chipset/gpu driverima ali nista od toga....

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Veli Mark Papermaster, AMD CTO:

7nm is now leadership - the competition can't compete

Outch!

 Zen 2 će rastaviti Intel pogotovo u serverskom dijelu. Uz već sad odlične multi thread performanse koje pruža Zen 1, sa Zen-om 2 će značajno poboljšati single thread (gaming) performanse . Imamo novog gaming kralja za 2019 i to iz AMD tabora, izgleda da ću nakon 14 godina braka s Intelom predati zahtjev za rastavu i preći na crvene .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda je Epyc malo offtopic ali dio toga će doći i na desktop :)

https://www.guru3d.com/news-story/live-amd-next-horizon-event-announcements-7nm-zen2-radeon-instinct-mi60.html

 

Spominje se ukupni porast performansi 25%, vjerojatno IPC + takt.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
onda jedino šta mi još pada napamet da može radit problem je da su driveri od ms-a 125hz a tebi trebaju driveri za 1000hz pooling rate iako tad nebi radilo nikako nego bi stalno radilo problem.
ne vjerujem da je ploća problem zapravo ne vjerujem da je hardverski problem.
možda da bootaš neki linux na live cd za provjeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Možda je Epyc malo offtopic ali dio toga će doći i na desktop :)

https://www.guru3d.com/news-story/live-amd-next-horizon-event-announcements-7nm-zen2-radeon-instinct-mi60.html

 

Spominje se ukupni porast performansi 25%, vjerojatno IPC + takt.

 

 Koliko sam ja razumio govorili su samo o brojkama koje donosi novi proizvodni proces, a o brojkama koje će donijeti u kombinaciji sa Zen 2 ćemo tek saznati.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za sam proces je bilo u kontekstu potrošnje, ali da, još nema konkretnih podataka, ovo je tek grubi "prijepis" live streama.

Idućih dana će se to sve malo filtrirati i sažeti. Nisam stigao sve pročitati ali zapeo mi je za oko 64 core Epyc :).

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Fanu kaže...
ansha kaže...

Bacit cu u smece ovaj ryzen komp majkemi, moram kupovat novi mis i tipkovnicu jer riza nece da radi s bezicnim stvarima od logitecha 

 

imam ryzena i zadnjih 4mj koristim bezicni logitech G403 (izvrstan mis btw) bez ikakvih problema na Windows 10 i Linux Mint 19

 

vjerojatno imas neke konflikte sa windows updejtima/driverima

Problem je od samog pocetka, prije instalacije svih drivera se ista stvar dogadjala, racunao sam da ce se rijesit usb/chipset/gpu driverima ali nista od toga....

 

da li ti mis radi u biosu? ako da, znaci samo ti u windowsima ne radi ? skini neku linux distribuciju na usb (ne moras je instalirati, samo bootas sa USBa) i vidi hoce li ti mis raditi

ako radi, znaci da nije problem u maticnoj

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

da li ti mis radi u biosu? ako da, znaci samo ti u windowsima ne radi ? skini neku linux distribuciju na usb (ne moras je instalirati, samo bootas sa USBa) i vidi hoce li ti mis raditi

ako radi, znaci da nije problem u maticnoj

Hm, nisam dovoljno proveo vremena u bios-u da bi sa sigurnoscu zakljucio da radi bez problema, probat cu i to...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lako ti je ansha bilo sa intelom ne triba ništa mislit, za rizu triba bit hw guru da bi radilo, malo si se uspavao.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

Meni isto logi kombo radi (biostar x370 i msi x399), možda ti je matična problem. U svakom slučaju nije ti ryzen kriv lol...

Sumnjam od pocetka i na maticnu al to je najgore, nema sanse takvu stvar reklamirat. 

A ako je maticna, opet je Ryzen kriv, da nije Ryzena ne bi bilo ni te maticne 

 Koje Windowse koristiš?

 

Linux added initial support for Zen starting with Linux Kernel 4.10. Microsoft officially only supports Zen on Windows 10. Windows 7 and 8 drivers are available for many mainboards. But drivers must be integrated into the installation image or installed first before switching to a Zen-based system. Otherwise support for any kind of USB device like keyboard and mouse would be missing.

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 8:16 (hrvooje).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja imam sve od logija sto zicano sto bezicno i radi najnormalnije na obe ryzen konfe tako da je problem negdje drugdje

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 

Po tome da nije 10-ka ne bi radilo uopce... 10-ku koristim...

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se nastavim na rambox 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

 

Rome je 8 jezgri po matrici, tj. jedan CCX, kako ih naziva AMD,skup jezgri sa zajedničkom L2 i L3 cache memorijom ili po novom chiplet.  IO konroleri su izdvojeni u sredini što prema sadašnjem modelu gdje svaki ccx ima svoj IO memorijski kontroler, eliminira latenciju pristupa memoriji na drugoj matrici. Dakle, svaki chiplet i svaka jezgra ima istu brzinu pristupa memoriji. S ovim dizajnom puno je lakše daljnje skaliranje.

 
 
 
 

 

Duplo je veća gustoća tranzistora. Tu je i podrška za PCIe 4.0. Pitanje je da li će stavit dva CCX-a na desktopu s obzirom da za iste performanse utrošak energije je duplo manji? Mogli bi. Gdje ima dima, ima i vatre s obzirom na ovaj leak pouzdanog insidera:

 

 

Za one koji žele novosti od jučer ukratko:

 

 

Što se tiče igara, nemojte se previše nadati da će Zen2 dostići IPC Intela. Na istim frekvencijama to je za sada 2-3% više od Zen+. U 'znanstvenim testovima' je IPC 13% veći od Zen+, vjerovatno u sintetičkim avx-256 testovima. Uz to, clock će ići najviše +10%. 

 

 At 7nm the primary bottleneck to increasing wire speed is BEOL (The back end of line is the second portion of IC fabrication where transistors, capacitors, resistors get interconnected with wiring on the wafer) and MOL (middle of line). With no cobalt contacts I doubt TSMC N7 HPC can hit 4.5Ghz. Best case scenario 4.2 - 4.4 Ghz boost clocks.

What makes you so optimistic about TSMC N7 HPC given the meagre wire speed gains on N7. As frequency increases the resistance problem becomes worse. I think 4.2 - 4.4 Ghz is best case for a first gen N7 HPC based Zen 2.

 

  

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 11:08 (hrvooje).
 
5 0 hvala 4
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Best case scenario 4.2 - 4.4 Ghz boost clocks."

 

pa na toliko ryzen 2700x boosta - osim ako se ne misli na threadrippera/epyca ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Keller opet rasturio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

"Best case scenario 4.2 - 4.4 Ghz boost clocks."

 

pa na toliko ryzen 2700x boosta - osim ako se ne misli na threadrippera/epyca ?

 Kolko sam ja skuzio radi se o fizickim ogranicenjima same arhitekture, tako da bi se trebalo odnositi i na mainstream Ryzene. Naravno treba cekati i vidjeti sto ce biti.

 

Sto se tice TR-a, sta ne boosta on na 4.2 za razliku od jednog 2700x koji boosta na 4.3? Zar nis nizi klokovi kod procesora sa masu jezgara takvi iz jedinog razloga sto bi TDP skocio u nebesa da se dignu na iste frekvencije kao i ovi sa manje jezgara?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Keller opet rasturio.

 keller rastura u intelu već šest mjeseci 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam dobro skužio, ako se stave 2 ccx-a po 4 jezgre umjesto jednog od 8 potrošnja je duplo manja?

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Keller opet rasturio.

 keller rastura u intelu već šest mjeseci 

 Navodno radi na Infinity Fabric Blue 

I tata bi sine!

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 12:01 (hrvooje).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Keller opet rasturio.

 keller rastura u intelu već šest mjeseci 

 A ja mislio da je on i dalje u AMD-u...onda ovaj Epyc ne valja ništ

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvom crnom AMD-u... lik je od 2016. u Tesli radio, pa se sad prebacio u Intel.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A kužim, znači u AMD-u ipak ima još poneki sposobni inžinjer osim njega. Inače bilo Keler ovo, Keler ono pa reko mora biti i ovo Keller

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

...bilo Keler ovo, Keler ono pa reko mora biti i ovo Keller

 zaboravio si reći GOSN keller 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gospon Kellner, daj dve pive!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 13:30 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eo 2 Core-one

 

Mislim, dakle half adder
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim sad, nisam pratio zadnjih nekoliko dana... po ovome što pišete Zen2 ne bi trebao biti neki bitni upgrate na trenutne? Što je u apsolutnoj suprotnosti sa svime što se zadnjih godinu dana piše po netu o Zen2 - malo više core-ova, manja potrošnja i zagrijavanje, ali PUNO BOLJE SINGLE-CORE PERFORMANSE.

Ako neide preko 4.2GHz, a 4.4 ide trenutna generacija, čemu pisat o boljim single-core performansama? Kad ih po tome neće bit... a trebale bi ić gore 20-30% u igrama, stič Intel i zabit posljednji čavao u bilo kakvu trenutnu ili buduću dominaciju u gamingu. Mislim tako je do sada najavljivana slijedeća generacija. To plus isti socket slijedećih nekoliko godina, bla bla bla.

 

Ljudi, ne ubijajte mi snove, nakon fijaska intel 9th gen i maltene odbacivanja 10nm procesa, ovo mi je trenutna "next big thing" koju čekam. B-die ili ne RAM, svejedno mi. Nadao sam se vratit u crveni tabor nakon dosta godina.

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opusti se ko zna kako će to sve radit, moraš uvik uzet u obzir mogućnost da prva generacija pati od dječjih bolesti. Šta se ti treseš imaš proc jak kako svi sadašnji samo te hebe šta nije K model.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 11:59 (dery).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice