AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.100.398
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...
Nije mi jasna računica ljudi koji smatraju povoljnim platit 50% više da bi dobili 10% više performansi.

 

To se zove marketing.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pa kad su svi vulgaris renderaši obrtnici 

 

 

Ma kakvi obrtnici, sve na crno i sav software ilegalan :) 

 

Drzavi kunu ne dam..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Netko iz Kanade objavio na Redditu.
Očito su Balkanci priglupi kad im je bolje dat duplo više novaca za 10-15% veće performanse.
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Netko iz Kanade objavio na Redditu.
Očito su Balkanci priglupi kad im je bolje dat duplo više novaca za 10-15% veće performanse.

 Nije ni Kanada što je nekad bila, izgleda da je i tamo udarila kriza.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 15:21 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kanađani počeli gledati uloženo/dobiveno a ne da im Hitman 2 ima 60+ fpsa 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
red_bull kaže...
mislioc kaže...
Jedva čekam da izađu te silne jezgretine, pa da i ja napokon mogu kad igram imati neki web browser upaljen. Naravno najviše se veselim višesatnom benčanju do iznemoglosti u cinebenchu.

 I ja isto. jedva čekam platiti hrpu jezgara napola manje od intela

Morat cete svi pocet renderat u virtualkama jer je steta da hrpa jezgri stoji neiskoristena 

 Veli moja baba: od viška sexa i jezgara glava ne boli

(G)jokaCRO ingame
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...
ansha kaže...
red_bull kaže...
mislioc kaže...
Jedva čekam da izađu te silne jezgretine, pa da i ja napokon mogu kad igram imati neki web browser upaljen. Naravno najviše se veselim višesatnom benčanju do iznemoglosti u cinebenchu.

 I ja isto. jedva čekam platiti hrpu jezgara napola manje od intela

Morat cete svi pocet renderat u virtualkama jer je steta da hrpa jezgri stoji neiskoristena 

 Veli moja baba: od viška sexa i jezgara glava ne boli

 Svaka čast babi.

 

Vjerovatno ima koristi od jezgara kao i od sexa.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže... 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Zašto? Za 99% ljudi i dalje jako dobre opcije i nema nikakvih razloga za nadogradnju pogotovo ako se koristi grafička kartica slabija od 1080 Ti, 

druga stvar je tko baš bude želio mijenjati, taj neće moći pravdati cijenu onim sada već provjerenim riječima "ja sam ga platio toliko i toliko",

Ista stvar će se dogoditi i onim koji imaju npr. 8700k, 9700k i 9900k, budu izgubili dosta novaca, ali tako je kako je, cijena koju plaća

svatko tko želi imati posljednji dostupni procesor, bit će jeftinih Ryzena druge generacije isto što mi je i drago jer vidim ploče kao ASUS Hero VI 

se mogu pronaći za 1400 kn što i nije mala razlika u odnosu na početnu cijenu koja je bila debelo preko 2000 kn, a super opcija je i danas.

ps. ja bih radije preporučio svakome nadogradnju grafičke kartice nego procesora, pogotovo je ima na oglasima sada 1080 Ti sa garancijom za

ispod 4000 kn, veći dobitak nego npr. nadogradnja procesora sa i7 7700k na npr. 9700k, 8700k, 9900k neću ni spominjati bolje jer to je prevara za sebe.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Quad core ide za sirotinju da igra fortnite na integrusi, dual core se se moze zvanicno okaciti ko privjesak na kljuceve.

 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Dzaba delid i sve, to nece biti vrijedno ni 75 baksa polovno 

 

way ahead of you :)

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U pravu si da , nema smisla prelazit sa i7 8700K na i7 9700K isplati se onima koji su jos na skylake i7 ili oni koji imaju i5 LGA 1151.Kome treba ovaj i9 9900K ? Vjerovatno nekome tko zaraduje za zivot od rada na racunalu i tad mu igra ulogu meni ne.Vecina danasnjih korisnika ima CPU samo sa 4 jezgre.Badava ti jaka grafa ako ti je CPU banana.Ima jako puno ljudi koji su jos na Haswell i Broadwell platformi.

Intel je nadmasio sam sebe , kako je netko vec napisao ne znam tko im vodi marketing ali ga je gadno zayebao...Jedino mi jedna stvar nije jasna kako jedan 8700k jos uvijek moze biti skuplji od 9700k ,jedan te isti cip samo dignuli clock bolje da ga onda povuku sa trzista...2600x je way to go i bit ce vjerovatno najprodavaniji.Da budemo na cisto intel dobiva + 10-15 % vise od ryzena ali zato je ryzen jeftiniji.Jedino zavisi ako izade kakav i3 9xxx taj ce biti opasan...A realno kada gledas ako imas 220$ za 2600x  mozes dat jos 40$ za 9600k pa dobijes bolje rezultate u encoding-u....Jel intel planira za iducu generaciju izbacit novi socket ?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisu jedan te isti čip. 8700K ima 6 jezgri i HT a 9700K ima 8 jezgri bez HT.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 18:02 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Dzaba delid i sve, to nece biti vrijedno ni 75 baksa polovno 

 Znaci oni bi trebali biti na aparatima jer od 2015. konzumiraju performanse koje ce na AMD-u zaziviti sredinom 2019.?

 

Po meni su na aparatima oni sto su kupili ryzen 1700 po ~2500kn, imali drasticno losije performanse, sad za njega mogu dobiti jedva 1k kn, a kad izade Ryzen 2 sramota ce ga bit nositi i kao privjesak. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
chaselol kaže...

 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Dzaba delid i sve, to nece biti vrijedno ni 75 baksa polovno 

 Znaci oni bi trebali biti na aparatima jer od 2015. konzumiraju performanse koje ce na AMD-u zaziviti sredinom 2019.?

 

Po meni su na aparatima oni sto su kupili ryzen 1700 po ~2500kn, imali drasticno losije performanse, sad za njega mogu dobiti jedva 1k kn, a kad izade Ryzen 2 sramota ce ga bit nositi i kao privjesak. 

 Da ovo je stvarno bolna istina kad kupiš AMD. To je taj famozni upgrade path kupiš za 2500kn i za manje od godinu dana prodaš za 800kn

 Gledam  i5 8400 raste cijena po to je kao vino što starije to bolje. Pa skuplji je i7 3770k polovni od Ryzena 1700. Kad sam rekao da mu je IPC na razini i7 2600k ljudi su se smijali.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 18:41 (mislioc).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
chaselol kaže...

 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Dzaba delid i sve, to nece biti vrijedno ni 75 baksa polovno 

 Znaci oni bi trebali biti na aparatima jer od 2015. konzumiraju performanse koje ce na AMD-u zaziviti sredinom 2019.?

 

Po meni su na aparatima oni sto su kupili ryzen 1700 po ~2500kn, imali drasticno losije performanse, sad za njega mogu dobiti jedva 1k kn, a kad izade Ryzen 2 sramota ce ga bit nositi i kao privjesak. 

Qpac ryzena 1700 sigurno ne gleda prvenstveno na 144hz gaming gdje je jedina prednost tog preplacenog govanceta od intela 


Ocekivao sam tvoj komentar, vidim da te dobro uzdrmao ryzen 2 paper launch, sta li ce biti kad stvarno izadje 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
war3_tft kaže...
chaselol kaže...

 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Dzaba delid i sve, to nece biti vrijedno ni 75 baksa polovno 

 Znaci oni bi trebali biti na aparatima jer od 2015. konzumiraju performanse koje ce na AMD-u zaziviti sredinom 2019.?

 

Po meni su na aparatima oni sto su kupili ryzen 1700 po ~2500kn, imali drasticno losije performanse, sad za njega mogu dobiti jedva 1k kn, a kad izade Ryzen 2 sramota ce ga bit nositi i kao privjesak. 

 Da ovo je stvarno bolna istina kad kupiš AMD. To je taj famozni upgrade path kupiš za 2500kn i za manje od godinu dana prodaš za 800kn

 Druga strana medalje - kupio si najslabiji Ryzen 1200 i za godinu dana si na na 1700 po smiješnoj cijeni. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
war3_tft kaže...
chaselol kaže...

 

Ekipa sa 6700k/7700k na aparatima, postaju sirotinja za par dana.

Dzaba delid i sve, to nece biti vrijedno ni 75 baksa polovno 

 Znaci oni bi trebali biti na aparatima jer od 2015. konzumiraju performanse koje ce na AMD-u zaziviti sredinom 2019.?

 

Po meni su na aparatima oni sto su kupili ryzen 1700 po ~2500kn, imali drasticno losije performanse, sad za njega mogu dobiti jedva 1k kn, a kad izade Ryzen 2 sramota ce ga bit nositi i kao privjesak. 

Qpac ryzena 1700 sigurno ne gleda prvenstveno na 144hz gaming gdje je jedina prednost tog preplacenog govanceta od intela 


Ocekivao sam tvoj komentar, vidim da te dobro uzdrmao ryzen 2 paper launch, sta li ce biti kad stvarno izadje 

 I ti si vec na aparatima.Kupio si najslabiji r3 1200 vec ga prodajes ali za tvoju prodaju su jos smjesnije cijene koje trazis za njega, nov kosta 650Kn a ti za svoj trazis 616kn

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 19:30 (dreadmoore).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

znaci jedino kaj fanboyima jos preostaje je izvlacit se da rabljenim ryzenima pada cijena? tresu se se tangice haha.. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
15 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
chaselol kaže...

Quad core ide za sirotinju da igra fortnite na integrusi, dual core se se moze zvanicno okaciti ko privjesak na kljuceve.

 

...

 

way ahead of you :)

 

 

 x4 je za privjesak  odavna :) a još malo ide i 1600x na privjesak xD

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I3 8100 za 650 kn a u Hitmanu 2 65+ fpsa...da ga idem prodavati opet dobijem 650 kn 

Moj PC  
3 3 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi moji jeli ovo moguće 12 jezgri na 5GHz??

http://www.e-katalog.ru/AMD-3700X.htm

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:31 (tomys).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tomys kaže...

Ljudi moji jeli ovo moguće 12 jezgri na 5GHz??

http://www.e-katalog.ru/AMD-3700X.htm

 Možda

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:53 (Shockwave).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da je , kakav ce tek biti high end ryzen kada je 3700x 12c/24t

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tomys kaže...

Ljudi moji jeli ovo moguće 12 jezgri na 5GHz??

http://www.e-katalog.ru/AMD-3700X.htm

 to mu je boost clock unutar granica tdp-a, nisu svih 12 na 5GHz niti ce biti

 

Ryzen 9 ce imati 16/32

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Gledam  i5 8400 raste cijena po to je kao vino što starije to bolje. Pa skuplji je i7 3770k polovni od Ryzena 1700. Kad sam rekao da mu je IPC na razini i7 2600k ljudi su se smijali.

 Ti si kao onaj lik iz Splita, svako jutro nova osobnost. Jedan čas je Ryzen best buy allrounder a sutra ga sapunaju muzejski Inteli.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim si kakav je to lik u Splitu...kad ono film  inače dosta dobara gluma u istome.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tomys kaže...

Ljudi moji jeli ovo moguće 12 jezgri na 5GHz??

http://www.e-katalog.ru/AMD-3700X.htm

 Pa za sad nema jos nista sluzbeno...lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
mislioc kaže...

 Gledam  i5 8400 raste cijena po to je kao vino što starije to bolje. Pa skuplji je i7 3770k polovni od Ryzena 1700. Kad sam rekao da mu je IPC na razini i7 2600k ljudi su se smijali.

 Ti si kao onaj lik iz Splita, svako jutro nova osobnost. Jedan čas je Ryzen best buy allrounder a sutra ga sapunaju muzejski Inteli.

 Pa ako kupuješ novo onda je Ryzen naravno. Polovno je druga stvar, ali ok tu smatram procesore kao 6700k,7700k.Naravno da se moramo malo i sprdat.

 To kaj vi sve uzimate ozbiljno to je druga stvar. Pa evo ja imam i3 koji slovi kao najgora kupnja pa šta sad, slobodno se sprdajte meni ne smeta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 10:06 (mislioc).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel Augi stavio 9900k na prodaju ?


(Ruski sajt + leak) x Hype = sell, sell, sell

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 10:39 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Jel Augi stavio 9900k na prodaju ?


(Ruski sajt + leak) x Hype = sell, sell, sell

 Dva tjedna od kupnje da se procesor ne ukiseli kao jogurt.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice