AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.023
|
čitano: 5.192.793
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Zaboravili ste da ima 100kn jeftinija isto dobra MSI B450-A PRO

 

 

https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO/Gallery

Da, i to je isto dobra opcija, trebao bi biti isti VRM kao na Tomahawk i Carbon, ali su zvučna (ALC892) i mrežna (Realtek) nešto lošije.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Pozdrav,

 

evo već 2 dana koristim Ryzen 3600. Mogu reći da sam vrlo zadovoljan. Osjetim bolji

performans u Total War igrama, mmorpg igrama, Divisionu itd. Prodao sam svoj 2600 i za praktički vrlo

malu nadoplatu dobio super proc. 

 

Odmah da napomene nisam fanboy bilo čega, fanboy sam svog novčanika i fpsa koji imam. Niti ne ulazim

u dubioze što se tiče razlike 0,5 fpsa itd. Bitno mi je da sve radi kako treba. 

 

Što se mene tiče odličan proc. 

 Ajde podbodi ga vidi dokle ide na naponu do 1.4v

kradem mine iz minskog polja
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad bi Ryzen 3900X trebao biti dostupan kod nas, zna netko? Vidim da se da naći na geizhals.eu i ebayu, ali kod nas još ni traga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fright_lined_room kaže...

Kad bi Ryzen 3900X trebao biti dostupan kod nas, zna netko? Vidim da se da naći na geizhals.eu i ebayu, ali kod nas još ni traga.

Petak po nekim glasinama, odnosno idući tjedan.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

A i ovaj video bi proizvođači matičnih vjerojatno rado zabranili da mogu :)

 

Već se u temi spominjala MSI Tomahawk kao odličan izbor a trenutno je i kod nas navala.

Od vikenda i dizanja NDA, i zalihe B450 Carbon Pro AC su već rasprodane pa sad treba čekati idući tjedan.

 

 

Da ako ti se fučka za PCIE 4.0, a realno večini kupaca zelene tehnikalije uopče nisu niti bitne.

 

Kaj se tiče Linuxa, za sad Ryzen 3000 radi samo na starijim verzijama Linuxa kao Ubuntu 18.04 LTS.Problem je da Ryzen 3000 uopče ne može bootat u novije verzije Linuxa.Dakle i tu treba malo krpanja, ali srečom to nisu smotani Windowsi pa ča bit znatno lakše pokrpat.

 

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-3700x-3900x-linux&num=2

 

"While Ubuntu 18.04 LTS and older Linux distributions boot Zen 2, to date I have not been able to successfully boot the likes of Ubuntu 19.04, Manjaro Linux, and Fedora Workstation 31. On all newer Linux distributions I've tried on two different systems built around the Ryzen 7 3700X and Ryzen 9 3900X, each time early in the boot process as soon as trying to start systemd services, all systemd services fail to start."

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Mladen kaže...

A i ovaj video bi proizvođači matičnih vjerojatno rado zabranili da mogu :)

 

Već se u temi spominjala MSI Tomahawk kao odličan izbor a trenutno je i kod nas navala.

Od vikenda i dizanja NDA, i zalihe B450 Carbon Pro AC su već rasprodane pa sad treba čekati idući tjedan.

 

 

Da ako ti se fučka za PCIE 4.0, a realno večini kupaca zelene tehnikalije uopče nisu niti bitne.

 

Kaj se tiče Linuxa, za sad Ryzen 3000 radi samo na starijim verzijama Linuxa kao Ubuntu 18.04 LTS.Problem je da Ryzen 3000 uopče ne može bootat u novije verzije Linuxa.Dakle i tu treba malo krpanja, ali srečom to nisu smotani Windowsi pa ča bit znatno lakše pokrpat.

 

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-3700x-3900x-linux&num=2

 

"While Ubuntu 18.04 LTS and older Linux distributions boot Zen 2, to date I have not been able to successfully boot the likes of Ubuntu 19.04, Manjaro Linux, and Fedora Workstation 31. On all newer Linux distributions I've tried on two different systems built around the Ryzen 7 3700X and Ryzen 9 3900X, each time early in the boot process as soon as trying to start systemd services, all systemd services fail to start."

 

 Jebeš linux!

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

 Jebeš linux!

Preopširno si to argumentirao :)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da kako ćemo na Linuxu brojat fpse...
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo uzeo Tomahawk i R5 3600 - sad koliko sam gledao po reditu prvo se instalira v 17 pa v18 bios e sad mi nije jasno da li da instaliram v17 prek usb-a samo bez proca i memorije pa onda stavim proc i instaliram v18 ili ??

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

sry ako je neko vec stavi nisan vidi https://www.pcworld.com/article/3407797/people-actually-lined-up-to-buy-amds-new-ryzen-3000-desktop-cpus.html

 nadan se da glupost nije zarazna

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema toga kod nas. Samo u lidla je red ko hebe komad metala.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo je u full load-u 1.376V.

Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

 Jesi probo dokle ide na 1.4v? Jel to najniži napon za taj takt?

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

 Jesi probo dokle ide na 1.4v? Jel to najniži napon za taj takt?

 

 Nisam clockao ništa. Ovo je sve default. 

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gdje kupiti 3900x? Amazon.de nula bodova ili reselleri za 600+ eura... Kod nas nista koliko vidim.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Da, i to je isto dobra opcija, trebao bi biti isti VRM kao na Tomahawk i Carbon, ali su zvučna (ALC892) i mrežna (Realtek) nešto lošije.

 

b450 Carbon ima identičan cpu napoj onom na X470 Gaming Plus s tom razlikom da carbon ima bolje radijatore nad vrmom - slabiji čipset, razlika u tomahawku i carbonu je broj chokes (prigušnica), 8 +2  na carbonu vs 4 + 2 na tomahawku... + intelova mreža i ac wifi + bluetooth 5, dodatni nvme i bolji zvuk na b450 carbonu ac

 

tomahawk tomahawk
 
Carbon Carbon
 
carbon carbon
 

edit... carbon je još uvijek na beta biosu za nove procesore dok je tomahawk dobio release bios

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 19:06 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...
dery kaže...
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

 Jesi probo dokle ide na 1.4v? Jel to najniži napon za taj takt?

 

 Nisam clockao ništa. Ovo je sve default. 

 Što se čeka idemo dokle ide ali ne prelazi 1.4V, ja ne bi više išao.Probaj može li više na tom naponu kojem je sad.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

  Koji cooler imaš i kakvi su ti naponi i temperature kad si pod full loadom jedno barem 15 minuta ? Neki Aida ili nešto ?

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa, može pomoć?

Imam Ryzen 7 2700x i ASUS ROG STRIX X470-F Gaming matičnu ploču. Htio bih ograničit CPU da mu je voltaža maksimalno npr. 1,30, al' ne znam je li moguće da mu tih 1,30 bude maksimalan napon, dakle, ne da radi konstantno na toj voltaži, već da konzumira koliko mu je potrebno, ali ne više od tog iznosa.  Taj iznos voltaže sam dao kao primjer, naravno da bih ga limitirao na maksimalnu vrijednost koju on zahtijeva za normalan rad.

Dakle, zanima me je li to moguće, te me, također, zanima i procedura toga svega, što da namjestim u BIOSU, koje programe da koristim da bih izračunao najveću potrebnu voltažu, itd.

Molim vas za pomoć.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

 šta kaže cpuz bench?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Ekipa, može pomoć?

Imam Ryzen 7 2700x i ASUS ROG STRIX X470-F Gaming matičnu ploču. Htio bih ograničit CPU da mu je voltaža maksimalno npr. 1,30, al' ne znam je li moguće da mu tih 1,30 bude maksimalan napon, dakle, ne da radi konstantno na toj voltaži, već da konzumira koliko mu je potrebno, ali ne više od tog iznosa.  Taj iznos voltaže sam dao kao primjer, naravno da bih ga limitirao na maksimalnu vrijednost koju on zahtijeva za normalan rad.

Dakle, zanima me je li to moguće, te me, također, zanima i procedura toga svega, što da namjestim u BIOSU, koje programe da koristim da bih izračunao najveću potrebnu voltažu, itd.

Molim vas za pomoć.

 sve ovisi koliko ghz želiš, ako će radit na 3.8ghz možeš ga držat na 1.2v max. ako ideš do kraja onda treba testirat. nije svaki proc isti. ali nađi si po netu ugrubo srednji OC za 2700x pa kreni od toga.

 

ako želiš možeš koristit i P-states OC, ako želiš sačuvat sve one AMD boosteve, i cool and quiet šparanje struje.

 

neznam točno što želiš od procesora, ako je to rad onda mora bit sve stabilno, fiksne voltaže. za igre kako god želiš, p states ili ručni oc.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
playjob kaže...

Ekipa, može pomoć?

Imam Ryzen 7 2700x i ASUS ROG STRIX X470-F Gaming matičnu ploču. Htio bih ograničit CPU da mu je voltaža maksimalno npr. 1,30, al' ne znam je li moguće da mu tih 1,30 bude maksimalan napon, dakle, ne da radi konstantno na toj voltaži, već da konzumira koliko mu je potrebno, ali ne više od tog iznosa.  Taj iznos voltaže sam dao kao primjer, naravno da bih ga limitirao na maksimalnu vrijednost koju on zahtijeva za normalan rad.

Dakle, zanima me je li to moguće, te me, također, zanima i procedura toga svega, što da namjestim u BIOSU, koje programe da koristim da bih izračunao najveću potrebnu voltažu, itd.

Molim vas za pomoć.

 sve ovisi koliko ghz želiš, ako će radit na 3.8ghz možeš ga držat na 1.2v max. ako ideš do kraja onda treba testirat. nije svaki proc isti. ali nađi si po netu ugrubo srednji OC za 2700x pa kreni od toga.

 

ako želiš možeš koristit i P-states OC, ako želiš sačuvat sve one AMD boosteve, i cool and quiet šparanje struje.

 

neznam točno što želiš od procesora, ako je to rad onda mora bit sve stabilno, fiksne voltaže. za igre kako god želiš, p states ili ručni oc.

 Pretežito gaming, nije heavy gaming, al' uglavnom CS:GO maksimalni detalji, FIFA 19, ETS2. Dakle, p states?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bakaluar kaže...

Ovo je u full load-u 1.376V.

 Šta zapravo Intel 4/4 proc ili Ryzen, dakle updejtaj tehnikalije pod tvoj Moj PC fučkaj ga.

Profesor Jakov kaže...

Gdje kupiti 3900x? Amazon.de nula bodova ili reselleri za 600+ eura... Kod nas nista koliko vidim.

Recimo Alzashop, ali nema ga na zalihama dakle prvo platiš pa ide naruđba itd.

 

https://www.alzashop.com/amd-ryz-9-3900x-d5634217.htm

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

POMAGAJTE,

uzeo sam b450 Tomahawk i r7 3700x, pokusavam napraviti flashback+ biosa, i ne desava se ono kaj bi trebalo( par minuta bi ttrebala ledica svjetlucat i kad s ugasi to bi bilo to), meni zablinka 3 puta i to je to, help!! 

 

probao sam sa predzadnjom i zadnjom verzijom biosa...

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 20:04 (VelvetOverlap).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ptovjeri jesu li ti bios fileovi ispravni. Kad sam to svojedobno radio na asus ploči sa flashbackom, trebalo je preimenovati file da bi proradilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

sve sam napravio kako je u uputama, file sam preimenovao u MSI.ROM, na manjem je stiku od 16 gb itd. sve sam po uputama napravio

VelvetOverlap
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Piatnje kako ti je USB formatiran, mislim da treba biti u FAT32 odabran...Inače ne prepoznaje ništa, tak je bilo kod mene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

u FAT32 je, po difoltu. Nemam pojma kaj da radim nisam još niti stavio proc nutra itd da vidim jel sljaka jer vjerovatno niti nebude jelda?

VelvetOverlap
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

sve sam napravio kako je u uputama, file sam preimenovao u MSI.ROM, na manjem je stiku od 16 gb itd. sve sam po uputama napravio

 Jesi formatiral stick na FAT32?

Stick upiknul u USB odma do tipke ko na fotki?

 

Mozes probat downgrade na 1.00 pa onda upgrade

Eventualno clear CMOS i onda pokusat ponovo.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

jesam vec sam lud, par puta sam vec formatiro na fat32, probat cu sad sa drugim stikom mozda ovaj nesto zeza... 

downgrade isto funkcionira?

 

*drugi stik je rjesio stvar aleluja*

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 20:26 (VelvetOverlap).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice