AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.023
|
čitano: 5.192.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 botke mazo oce to radit na 3600 ?

Jakovp kaže...
toxic kaže...

Ekipa htio bih si malo upgrejdat ram... cisto veci takt, nemam sta mijenjat pa da se malo poklonom za Bozic :)

 

uglavnom htio bih dobiti 3400+ brzinu..

 

ploca je : https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty%20X470%20Gaming%20K4/index.asp#MemoryPR

 

Tu vidim sve i svasta, jel ima koja dobra varijanta a da ne kosta pun kufer i 800. btw RGB me ne zanima ako ima okey ali mi ne treba za apsolutno nista.

 Crucial memorija sa micron E čipovima ti ide na velike taktove.

Imas bas neku specificnu ili bilo koja njihova?

 

Ballistix sport 3200 cl16 npr, ali uzmi u obzor da se treba igrati s njime, imaš dobar video od buildzoida:

 

 

 

Ali je dosta jeftin. Ti čipovi mogu čak i do 5000 mhz:

 

 

Ako želiš uber rješenje, da imaš i frekvenciju i latencije, onda gledaj neki b-die (ovo je najjeftiniji kod nas):

 

https://www.adm.hr/ddr4-16gb-2x8-gskill-3200mhz-ripjaws-v-f4-3200c14d-16gvr/096.100.613/product/

 

Tu je popis svih:

 

https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 botke mazo oce to radit na 3600 ?

Ako ti mbo dozvoli, dobro će bit i 3466 da uhvati.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 10:51 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

.

 

Dobro receno

Freak Show Inc.
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bok, može mi tko reći koji je siguran napon za normalan 24/7 rad za ryzen 1600. Na 4.0ghz mi traži 1.335v, jeli to previše? Matična je gigabyte b350

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To je sasvim ok za 24/7.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
ansha kaže...

.

 

Dobro receno

Definitivno jedan od mojih pametnijih postova..

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
8ax kaže...

 BeamNG.Drive

 

Kod ove igre uvijek fali procesorske snage, pogotovo kad nadodajes sve vise i vise auta. Pretpostavljam sa onim postavkama i modovima sto ja imam, sa 6/6 a pogotovo sa 4/4 procesorom bi to bilo neigrivo (doduse pokusao sam na i5 4440 i tolko je bilo igrivo da sam komp moro gasit na dugme jer je sve freezalo i fps je bio u minusu). Ovaj 6/12 ryzen to guta bez pol beda 

 Ma kad sam na 1080Ti upgradeo reko evo miran sam i na 4K... onda su dodali onu novu mapu Italy, lagani drop na 45fpsa na autoputu kaj jako ubija immersion bez *synca, i onda jos i traffic AI koji ubije 2700 u pojam, 35-40fps na vecini mapa.

Al bar ima nekaj "going for it", npr Cities Skylines je usrana igrica napravljena u Unityu i jako slabo multithreadana tak da na 2700 imas 25% CPU usage i ravno 20fpsa na imalo vecem gradu, bez zajebancije. Da ne pricam o tom da je upgrade na 32GB cisto radi Citiesa jer na 16GB, svim pogasenim programima osim 1 YT videa jos uvijek roka po swapu i ubija fps ili se straight up crasha... 16.3GB memory usagea sa 15ak modova na najnovijem updateu/DLCu.

toxic kaže...

Ekipa htio bih si malo upgrejdat ram... cisto veci takt, nemam sta mijenjat pa da se malo poklonom za Bozic :)

 

uglavnom htio bih dobiti 3400+ brzinu..

 

ploca je : https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty%20X470%20Gaming%20K4/index.asp#MemoryPR

 

Tu vidim sve i svasta, jel ima koja dobra varijanta a da ne kosta pun kufer i 800. btw RGB me ne zanima ako ima okey ali mi ne treba za apsolutno nista.

 Micron E-Die ili Hynix CJR.

Za CJR mogu osobno garantirat za Patriot Viper stikove (650kn za 2x8) te da ide na 3733C16 na Zen2 X570 bez pol beda.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...

 npr Cities Skylines je usrana igrica napravljena u Unityu i jako slabo multithreadana tak da na 2700 imas 25% CPU usage i ravno 20fpsa na imalo vecem gradu

 

Isto kao i Rust (iako ne tako drasticno)

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Imas bas neku specificnu ili bilo koja njihova?

Micron E-die imaš ovu, znači 2x8GB ispada 588KN, a Samsungov B-die imaš za 862KN i free ship.

Realno B-die nije vrijedniji tih skoro 300kn više jer nudi tek nešto bolje timinge koji se u praksi praktički i ne primjete, pogotovo na Ryzenima 3xxx.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...

Za CJR mogu osobno garantirat za Patriot Viper stikove (650kn za 2x8) te da ide na 3733C16 na Zen2 X570 bez pol beda.

Mozes mu garantirat samo za taj tvoj primjerak memorije na tvom primjerku ploce i procesora :)

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 22:29 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim da svi koji kupuju memorije traže B-die oznaku ako su Samsung čipovi u pitanju.

Link na provjerenu i prt screen u prilogu

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da Mobile 7nm Zen 2/Ryzen 7 APU verzija, dakle bit če i jeftinije R5 ali i skuplje R9 mobilne varijante.

 

Ako je zelenaš 8 Cores/8 Threds pod 15W TDP, Ryzen 9 Mobile bit če vjerojatno 8/16 verzija od recimo 35W TDP-a.

 

Kaj se tiče AMD procesora, Mobilni dio je jedini kojeg su do sad namjerno zanemarili i gurali u drugi plan.Sad je i to došlo na red, i kolko ja vidim navedeni modeli bit če predstavljeni ili lansirani več u prvom ili drugom mjesecu 2020.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Branimir2412 kaže...

Vidim da svi koji kupuju memorije traže B-die oznaku ako su Samsung čipovi u pitanju.

Link na provjerenu i prt screen u prilogu

Nije ta provjerena, moze naletit B-die ali i ne mora...

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ima netko da mu sa stock hladnjakom boost na r5 3600 ide na 4.2 bez oc-a?

znam da amd stranici pise da to vrijedi za jednu jezgru, i ovisi o 100 stvari bla bla..

u cinebench20 sve jezgre se vrte oko 4000 ili malo iznad, a singlecore 4100 i ne ide dalje.. nebi rekao da ga temperatura sputava jer u singlecore benchu ne ide preko 60..

inace imam bench rezultate (i single i multi) iste kao i ostali kad gledam po netu (stock)

prvo su bile jos manje frekvencije, pa sam vidio da je po defaultu bio ukljucen spread spectrum, pa sam ga iskljucio i dobio normalnije frekvencije..

 

probao sam i pbo ukljucit, ne mijenja nista. probao mu dati +200mhz u pbo, isto ne ide dalje.

za probu sam probao rucno staviti na 4.2 i rade sve na 4.2 bez problema. 

zadnji je bios na ploci. u win je amd ryzen balanced power plan. svi zadnji driveri.

 

nije da me nesto brine ili da mora biti zakucan na 4.2, nego me zanima kako je kod drugih.

znam da u performansama necu dobiti bas nista vidljivo sa 100mhz vise ili manje.

 

jedino cu mozda probati offsetom u minus malo da probam spustiti temp

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

ima netko da mu sa stock hladnjakom boost na r5 3600 ide na 4.2 bez oc-a?

znam da amd stranici pise da to vrijedi za jednu jezgru, i ovisi o 100 stvari bla bla..

u cinebench20 sve jezgre se vrte oko 4000 ili malo iznad, a singlecore 4100 i ne ide dalje.. nebi rekao da ga temperatura sputava jer u singlecore benchu ne ide preko 60..

inace imam bench rezultate (i single i multi) iste kao i ostali kad gledam po netu (stock)

prvo su bile jos manje frekvencije, pa sam vidio da je po defaultu bio ukljucen spread spectrum, pa sam ga iskljucio i dobio normalnije frekvencije..

 

probao sam i pbo ukljucit, ne mijenja nista. probao mu dati +200mhz u pbo, isto ne ide dalje.

za probu sam probao rucno staviti na 4.2 i rade sve na 4.2 bez problema. 

zadnji je bios na ploci. u win je amd ryzen balanced power plan. svi zadnji driveri.

 

nije da me nesto brine ili da mora biti zakucan na 4.2, nego me zanima kako je kod drugih.

znam da u performansama necu dobiti bas nista vidljivo sa 100mhz vise ili manje.

 

jedino cu mozda probati offsetom u minus malo da probam spustiti temp

 

Ne funkcionira ti tako to kod AMD-a, max boost takt NE znaci da ce se single thread testovi vrtit na tom taktu. To znaci samo da nekad, jako rijetko, i jako kratko (dijelic sekunde) neka jezgra mozda dotakne taj takt.

Oduvijek pisem da je to totalno misleading i smrdljivo od njih...

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

Sa stock coolerom ne trebaš očekivati boost veći od ~4GHz, tek stavljanjem boljeg coolera to ide mrvicu preko 4.1GHz..

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
digitall kaže...

ima netko da mu sa stock hladnjakom boost na r5 3600 ide na 4.2 bez oc-a?

znam da amd stranici pise da to vrijedi za jednu jezgru, i ovisi o 100 stvari bla bla..

u cinebench20 sve jezgre se vrte oko 4000 ili malo iznad, a singlecore 4100 i ne ide dalje.. nebi rekao da ga temperatura sputava jer u singlecore benchu ne ide preko 60..

inace imam bench rezultate (i single i multi) iste kao i ostali kad gledam po netu (stock)

prvo su bile jos manje frekvencije, pa sam vidio da je po defaultu bio ukljucen spread spectrum, pa sam ga iskljucio i dobio normalnije frekvencije..

 

probao sam i pbo ukljucit, ne mijenja nista. probao mu dati +200mhz u pbo, isto ne ide dalje.

za probu sam probao rucno staviti na 4.2 i rade sve na 4.2 bez problema. 

zadnji je bios na ploci. u win je amd ryzen balanced power plan. svi zadnji driveri.

 

nije da me nesto brine ili da mora biti zakucan na 4.2, nego me zanima kako je kod drugih.

znam da u performansama necu dobiti bas nista vidljivo sa 100mhz vise ili manje.

 

jedino cu mozda probati offsetom u minus malo da probam spustiti temp

 

Ne funkcionira ti tako to kod AMD-a, max boost takt NE znaci da ce se single thread testovi vrtit na tom taktu. To znaci samo da nekad, jako rijetko, i jako kratko (dijelic sekunde) neka jezgra mozda dotakne taj takt.

Oduvijek pisem da je to totalno misleading i smrdljivo od njih...

da, sto vise istrazujem to vise vidim da to nije kao kod intela kojeg sam imao prije ovog, po pitanju tog boost-a

samo dobra reklama.

 

ali opet, zadovoljan sam u svakom slucaju, ulozeno/dobiveno je bestbuy definitivno

 

Kaby kaže...
digitall kaže...

Sa stock coolerom ne trebaš očekivati boost veći od ~4GHz, tek stavljanjem boljeg coolera to ide mrvicu preko 4.1GHz..

4150 mi ode najvise trenutno sa stock. tj tako pokaze hwinfo da bio u jednom trenutku.. vjerojatno stotinku sekunde :)

ne znam koliko se isplati dati 200kn za cooler da bi dobio 50 ili 100mhz..

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 14:05 (digitall).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Branimir2412 kaže...

Vidim da svi koji kupuju memorije traže B-die oznaku ako su Samsung čipovi u pitanju.

Link na provjerenu i prt screen u prilogu

Nije ta provjerena, moze naletit B-die ali i ne mora...

 Od 4 keksa koje sam uzeo, svi su B-die što bi značilo da sam imao sreće.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

4150 mi ode najvise trenutno sa stock. tj tako pokaze hwinfo da bio u jednom trenutku.. vjerojatno stotinku sekunde :)

ne znam koliko se isplati dati 200kn za cooler da bi dobio 50 ili 100mhz..

Pa ako si zadovoljan sa stock coolerom po pitanju buke onda se svakako ne isplati, iako trenutno imaš jako dobar AC Freezer 34 na akciji u linksa pa si vidi.

Što se performansi tiče više ćeš dobiti ako RAM doguraš do cca 3600/3733MHz uz zategnute timinge..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Branimir2412 kaže...
ansha kaže...
Branimir2412 kaže...

Vidim da svi koji kupuju memorije traže B-die oznaku ako su Samsung čipovi u pitanju.

Link na provjerenu i prt screen u prilogu

Nije ta provjerena, moze naletit B-die ali i ne mora...

 Od 4 keksa koje sam uzeo, svi su B-die što bi značilo da sam imao sreće.

Naravno da u paru dolaze isti die-evi, lako moguce da je onda ta cijela posiljka B-die. Vrijedi narucit online pa vratit ako nije :)

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
digitall kaže...

4150 mi ode najvise trenutno sa stock. tj tako pokaze hwinfo da bio u jednom trenutku.. vjerojatno stotinku sekunde :)

ne znam koliko se isplati dati 200kn za cooler da bi dobio 50 ili 100mhz..

Pa ako si zadovoljan sa stock coolerom po pitanju buke onda se svakako ne isplati, iako trenutno imaš jako dobar AC Freezer 34 na akciji u linksa pa si vidi.

Što se performansi tiče više ćeš dobiti ako RAM doguraš do cca 3600/3733MHz uz zategnute timinge..

To je lud ko ne zamjeni stock cooler sa tim Freezerom, 20C nize temperature ko nista....

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Pa ako si zadovoljan sa stock coolerom po pitanju buke onda se svakako ne isplati, iako trenutno imaš jako dobar AC Freezer 34 na akciji u linksa pa si vidi.

Što se performansi tiče više ćeš dobiti ako RAM doguraš do cca 3600/3733MHz uz zategnute timinge..

 

ansha kaže...

To je lud ko ne zamjeni stock cooler sa tim Freezerom, 20C nize temperature ko nista....

kakav je po pitanju buke pod opterecenjem? bitnije mi je da tih, nego par stupnjeva nize.

po netu dobijam rezultate za neki eSports istog naziva... po slikama ne bi rekao da je to taj...

 

inace ni ovaj stock mi nije nesto bucan previse.. podnosljivo

 

prijasnji scythe mugen 3 mi je bio bas glasan pod opterecenjem

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

kakav je po pitanju buke pod opterecenjem? bitnije mi je da tih, nego par stupnjeva nize.

po netu dobijam rezultate za neki eSports istog naziva... po slikama ne bi rekao da je to taj...

inace ni ovaj stock mi nije nesto bucan previse.. podnosljivo

prijasnji scythe mugen 3 mi je bio bas glasan pod opterecenjem

Fizički je identičan esportsu uz razliku što je esports obojan u crno i ima nešto bolji vent. Razlika u temperaturama uz istu razinu buke je cca 2C prema službenim stranicama.

Ne znam iz prve ruke al ovako po testovima vent na običnoj 34 bi trebao biti poprilično tih, ali sve i da ručno podesiš fan-curve i spustiš rpm da bude još tiši opet ćeš imat bolje temp nego sa stockom..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...
Kaby kaže...

Pa ako si zadovoljan sa stock coolerom po pitanju buke onda se svakako ne isplati, iako trenutno imaš jako dobar AC Freezer 34 na akciji u linksa pa si vidi.

Što se performansi tiče više ćeš dobiti ako RAM doguraš do cca 3600/3733MHz uz zategnute timinge..

 

ansha kaže...

To je lud ko ne zamjeni stock cooler sa tim Freezerom, 20C nize temperature ko nista....

kakav je po pitanju buke pod opterecenjem? bitnije mi je da tih, nego par stupnjeva nize.

po netu dobijam rezultate za neki eSports istog naziva... po slikama ne bi rekao da je to taj...

 

inace ni ovaj stock mi nije nesto bucan previse.. podnosljivo

 

prijasnji scythe mugen 3 mi je bio bas glasan pod opterecenjem

Tisi od stocka, ne brini za buku...

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

aj kupit cu ga posto sam na godisnjem pa mi dosadno

 

edit: kad vec kupujem, postoji li nesto osjetno bolje za 50-100kn vise?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 16:51 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

al nema žaruljice...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

aj kupit cu ga posto sam na godisnjem pa mi dosadno

 

edit: kad vec kupujem, postoji li nesto osjetno bolje za 50-100kn vise?

 nop, kupuj ono dok je jos na akciji

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

edit: kad vec kupujem, postoji li nesto osjetno bolje za 50-100kn vise?

Nek me netko ispravi al mislim da do 500kn ne postoji nešto osjetno bolje..

Doduše ovdje je Dual verzija Doduše ovdje je Dual verzija
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 17:13 (Kaby).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice