AMD x8 vs intel i5 2500k

poruka: 155
|
čitano: 27.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
phoenix2003 kaže...

Nije mi jasno kako je nekome palo na pamet porediti procesor sa 4 i sa 8 jezgri. Potonji je još i high-end procesor. Odakle vam živci samo?!

 

High end procesor koji je 500kn jeftiniji od Intel low enda? Na čemu si ti?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Ne znam kad ce se vise promijeniti situacija u drustvu sto se tice tehnologije. Svi misle da je ajfon najbolji (neovisno o modelu), da je procesor sa vise jezgre bolji, da je graficka s vise vrama bolja i sl.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Mitch kaže...
Ne znam kad ce se vise promijeniti situacija u drustvu sto se tice tehnologije. Svi misle da je ajfon najbolji (neovisno o modelu), da je procesor sa vise jezgre bolji, da je graficka s vise vrama bolja i sl.

 

Nikad. Reklame pobjeđuju, zato je Intel dobro poslovao i kad su imali lošiji i istovremeno skuplji proizvod (Pentium 4)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Penryn kaže...
Vegeta kaže...

Kad se vratim izracunati cemo koliko ce ustedjeti, sada zurim.

Izračunaj sam, da vidimo jel znaš. {#}

Mi i dalje čekamo da nam izračunaš kako si obećao..

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Penryn kaže...

Mi i dalje čekamo da nam izračunaš kako si obećao..

{#} dobri stari Penryn...

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom - Vlada011
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vegeta kaže...

Odavno sam ja tu.{#}

Znamo . (clock2much ) {#}{#}

vrhunska cokolada je prilicno gorka....to isto ne vazi i za zivot
14 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Evo jedan interesantan test izmedu 8120 i 2500k

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

e moj ante nisi vjerovao da je bolji u cinebench i frybench ono šta ja volim benchat ! eto ti proof !

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Stavros kaže...

Evo jedan interesantan test izmedu 8120 i 2500k

najinteresantniji dio sam procitao na pocetku x8 na 4.5 / 2500k na 4.4 {#}

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Jest da je covjek malo she** u par segmenata al da sad treba picajzliti... 0,08ghz AMERIKA (i 400kn razlike) al opet da si citao dalje radeni su testovi s korigiranim taktom i dobiveni su identicni rezultati.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Stavros kaže...

Jest da je covjek malo she** u par segmenata al da sad treba picajzliti... 0,08ghz AMERIKA (i 400kn razlike) al opet da si citao dalje radeni su testovi s korigiranim taktom i dobiveni su identicni rezultati.

 

tako nesto ocito kad vidim dobijem osip i ne citam dalje...

 

placenici {#}

Google is your friend
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Pa taj X8 trosi 100W na 400MHz razlike u kloku preko 4.0GHz lik je merio.

Ejj ceo i7. Ajde ja ne gledam potrosnju ali da mi klok CPUa iuzmedju visoko i ekstremno visoko pojede 100W zlatnog napajanja je suludo.

Taj AMD je dosao u fazu kada su mu grafike sirovina a CPU nekonkurentni. Od te tacke se prelazi u fazu kada NVIDIA svakom generacijom odmice sve vise i sve vise ce njena slika liciti na real life dok ce AMD ostati sirovina, bagovita sirovina koja eto ima lep prikaz da se pomices polako u mestu u igri i nista vise. Cak i za ozbiljan i profesionalan rad ce biti NVIDIA i za rad sa obicnim kartama i dizajniranje ce biti NVIDIA.  Sve ostalo, eksplozije, dim, physix, nove stvarcice sve ce to uvoditi NVIDIA a AMD pratiti a razlika biti sve veca. Sada su ih zavrnuli za celu celcijatu seriju su u prednosti. Osim toga ostalo je za nauk da AMD nije upste bio dobronameran pa on eto davao jeftinije cene jel tako zeli. On nista novo ne uvodi da prenese to na neki novi nivo, sa AMD igre se od 2005 god ne micu sa mesta sem sto se kao textura malo kao nesto poboljsava ali to su mizerne neke stvari koje mogu 200 god da se poboljsavaju pa da ne bude ni na pola od stvarnog. Inace nista novo.

Oni su na HD79XX dokazali da su gori od Intela kada misle da imaju sta da ponude iako stvari izgledaju drugacije kada i konkurencija izadje na trziste. AMDu je ostao prostor dok je sam tu malo da pokupi od brzopletih i od starih fanova i to je to.

Ladno je NVIDIA ustekala ceo cip jel se moze jel sa mid parira.

AMD vise nije opcija ni za gaming. Kada sam ja kupovao komp Intel je bio jos nepotreban za gaming sada kada se gleda u buducnost stvar je drugacija.

Intel-NVIDIA jedino ima smisla za neko lepo i normalno igranje i da zadrzis koju godinu komp da ne bude slab.

Nema cistom sirovinom AMD probija i prati NVIDIA a tome ima kraja, a on je dosao. Ceo chip vec sada ima konkurencija u prednosti.

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 1:02 (Vlada011).
13 godina
online
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

 Šta sad serendaš Vlada. Zašto su AMD grafe sirovina ?? Valjaš totalne nebuloze bez ikakvog pokrića, sramota te bilo {#}.

13 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Zato sto je to istina.

Sa AMD gaming i prikaz igre stoji kakav je bio 2005.

Dim, vatra, staklo, voda, pokreti, lomljava sve stoji zbog njih i stajalo bi jos 200 god da se oni pitaju.

Ali nece NVIDIA ce uvoditi polako nove funkcije slicne fizici, nove mogucnosti.

Coveculjak od kamena sa odelom prilepljenim za telo trci i puca.

Vec 10 god sa AMD nikada se ne bi ni promenilo.

Novina su kamencici po kojima gazi izgledaju realniji i dublji, eto to.

Sve sto nas okruzuje sto odvaja zivo bice od lutke a treba da se prenese na gaming NVIDIA ce raditi i uvoditi.

I nek podeli NVIDIA taj kod vise za PhysiX da bi to moglo da procveta i u daljim igrama jel ovako je slika glupa kao NOC a sve stoji a NVIDIA nije kriva jel nema implementacije i kocenja zbog bogalja.

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 1:13 (Vlada011).
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Mislim da je ovaj na LSD-u

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
online
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

 Vlada kao Vlada, malo on samo konzumira {#}.

13 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Mozete vi da pricate sta hocete ja imam AMD tj ATI preko 10 god a NVIDIA sve zajedno godinu dana ali znam sta se desava.

Secam se vremena kada je komsija se nervirao kakva mu je slika na NVIDIA u Far Cry gora u odnosu na mene za 20 maraka vise ali to vreme je proslo.

NVIDIA ce praviti pametne karte koje ce sve bolje da resavaju situacije koje razlikuju real life nego gaming.

Do sada je AMD oparirao sa duplo vise shadera i sa duplo vise video memorije tj sirovom snagom chipa. Ali to ne moze uvek tako.

MORAS DA IMAS INOVACIJE DA PROIZVODJAC IMA VIZIJU BUDUCNOSTI A AMD JE NEMA A NVIDIA JE IMA, AKO VI TO NE VIDITE JA TO NE MOGU DA VAM IMPLEMENTIRAM KAO NVIDIA GLUPI BOOST I ADAPTIVE VSYNC KOJI NE KORISTIM NIKADA ZATO STO SU IGRE SUVISE LOSE URADJENE I PROMENLJIVE I ZATO STO NIJE VREME ZA TO JOS. 

AMD NEMA NIKAKVU VIZIJU ON JE PRATILAC I STIZE SLEDECE GODINE ONO STO NVIDIA BACI I PRELAZI NA SLEDECE.

 

Sada je NVIDIA presla na novi nivo i tome se sada vidi pocetak. Odmah je rezultat ceo chip u steku i ta razlika ce da se povecava. Moguce je samo da ce high end NVIDIA karte da kostaju jos vise i blize 1000$ a da ce NVIDIA da koci i dalje to ali zna se zbog koga koci. Jel da ne koci verovatno bi sada se vec igrali na ko zna kakvih 10 dobrih igara sa GK110 mopnstruoznim cipom da nije crvenih bogalja.

Ali obe situacije odgovaraju NVIDIA. Ova sada i vise jel uzima mnogo para ali i da AMD ima 30$ jace od HD7970 i to bi odgovaralo NVIDIA jel imaju sta da predstave vrlo brzo. 

Pamtite ovaj post i setite se za vreme Maxvell cipa da vidite razliku, jel ce tada NVIDIA biti SB a AMD Phenom II i na grafickom polju. 

Mada je i to sada slucaj 680 kao mid i5  su jaci od AMD top HD7970 I X6.

Vrhunac zaostajanja zadnje 2-3 god se desio sada kada je NVIDIA sa mid rangeom odlucila da ide na AMD top i uspela u tome i da nije bio bi to uspeh veliki.

Sada ce to jos vise da se odrazava dalje jel AMD sve sto nudi su neki klokovi nesto OC verzije 1GH edition i neke gluposti.

Ja koliko god da sam bio za njih nisam slep da ne vidim da zasta god da pomislis da radis ozbiljno to je NVIDIA bolja da li hoces da se igras i tu je ceo chip u prednosti i to ce biti jos vise.

Kako ce sa sledecom generacijom videcete. AMD izninjeri su u 2005 god i dalje to svako zna a dolaze godine kada ce NVIDIA chipovi sve pametniji u odnosu na AMD biti a NVIDIA bira da li ce da ih stekuje da li ce da im stavi cenu 1000$ a parira sa mid range ili ce da totalno zgazi AMD i izbacuje proizvod po 40% jaci za istu cenu.

Zao mi je sto fanovi AMDa i posle pobede mid range nad top chipom nisu nista shvatili zbog toga sam rekao da bi ja makar ove godine izbacio GK110 da im pokazem gde im je mesto da sam ja vlasnik firme. Ali NVIDIA se odlucila za pametnije, sta ima kome da pokazuje ono sto je ocigledno njeni mid chip pobedjuje top a njen top je van konkurencije a cenu ce da odredjuju kako hoce kao i Intel.

Dok ne dobijemo Extreme i na grafickom polju a AMD i dalje obara svoje rekorde umisljenje a u igrama coveculjak sa odelom slepljenim za telo trci i puca i parcici koje bogodi nestaju u vazduhu.

Da NVIDIA ima svoje mane koje mene koce da uzmem novu seriju jel su joj ubacili neki boost i neke gluposti ali to moze da se izbaci u sledecoj seriji kao da nije ni postojalo kao i na GTX580.

GTX480 je zapoceo put unistavanja AMDa samo jos nije bio kako treba imao je manu u grejanju, GTX580 ih unakazila i postala im nocna mora koju su morali da pobede sa 14 meseci novijim chipom kako znaju i umeju i u tome su uspeli, za dlaku ali jesu, a GTX680 je mid chip koji je preimenovan samo zbog slabosti AMD.

To vam je realnost pa vi vidite. Ja nemam tih problema da ubacim i AMD, tj ako napravi EVGA ali sam spreman da kazem ja imam EVGA i kupujem samo EVGA iako je AMD jaci. 

Ali to nije tako i bice sve slabiji. 

 

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 7:40 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vlada011 kaže...

Mozete vi da pricate sta hocete .........

daj Vlada krati postove ovo je ajme za uopce pocet citat.... izbacis par fraza koje stalno spominjes i koje su svima jasne i post ti sa 1000 redova dodje na 10 i to ce onda da bude ok

 

jesi razmisljao da postanes bloger {#}

Google is your friend
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Ako se on i Rambox {#} negdje zakače to će biti borba bolja od Intel-AMD {#},

sukob dva tijeka svijesti sa hrpom nepovezanih misli, naravno, to svak zna {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

vlada dobro govori

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Čitam ta Vladina 3 posta, i pomislim, hvala Bogu nije spomenuo EVGU, a kad ono predzadnja rečenica u 3. postu, ispisa riječ EVGA za dva života. Kontam da su mu se na tastaturi ta četiri slova izlizala od silnog silovanja po njima {#}

GTX Vlada Classified FTW!
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

e moj ante nisi vjerovao da je bolji u cinebench i frybench ono šta ja volim benchat ! eto ti proof !

Na prošloj stranici si imao 3 testisa gdje su svi inteli bili bolji od fx-a, pa si to pos*ao, a ovdje na jednom odmah sve super čim je fx-ić bolji {#}

 

Tell me you are jokin'...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein
14 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Nije bas da volim AMD al vid'ga 8120 na 8373.8MHz 

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Na tim taktovima i naponom troši u idle-u kao i5 2500k na 1.4v u loadu {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 18:38 (MARKOZD15).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Koja je svrha onda kupovanja procesora za clock i cjedit ga dokle ide ako mislis plakat nad potrosnjom? 

 

I prije nego rasprava krene krivim putem link je bio OT da ne otvaram novu temu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 19:02 (Stavros).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Ivan(4) kaže...
satara kaže...
...

igre ako se igraju na visokim rezolucijama nemaju potrebu za high postavkama grafike.... upravo zato jer se razlika između 'normal' i 'high' ne primjećuje na visokim rezolucijama.. golim okom

 

(npr. kad vidiš žensku u daljini, da li osim što vidiš njene generalne obline, da li još vidiš koliko kovrča ima na kosi? da li vidiš ima li koji prištić?, .. koji uzorak ima na majci? i da li te to uopće zanima??... naravno da ne, dakle detalji nisu potrebni jer se ljudskim okom ne mogu niti vidjeti)

Razliku vidi jedino 'kompjuter'.

 

na nižim rezolucijama do izražaja dolaze upravo grafički elementi (dakle kad se približiš toj nekoj ženskoj tada vidiš kakve ima kovrče, uzorak i da li ima prištić) pa se postavke grafike 'moraju' staviti na veće postavke da bi bilo oku ugodno igranje tj. da se razaznaju detalji... ali tko još igra igre na niskim rezolucijama?? ffs

...

Pobrkao si neke lončiće. Detalji se vide na likovima u krupnom planu, a ne vide se na onima u daljini (tvojim rečima, ženska u daljini i kad joj se približiš). Samim tim, razlika u između high i normal se na objektu koji ti zauzima trećinu (ili 5-10%) ekrana jednako, ako ne i više, primećuje na višoj nego na nižoj rezoluciji.

Pročitaj ponovno možda ti se 'lončići' poslože pametnjakoviću :))

15 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Stavros kaže...

Koja je svrha onda kupovanja procesora za clock i cjedit ga dokle ide ako mislis plakat nad potrosnjom? 

 

I prije nego rasprava krene krivim putem link je bio OT da ne otvaram novu temu.

Pa u tome i je stvar, cemu kupovati x8 ako je 2500k bolji za clock?

 

I da, bas je super imat procesor na 90°C uz napajanje koje nije predvideno za 2.052V

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
odjavljen
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

i5 2500k je granica mid end procesora i high end procesora.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Znam zato sam se i nasmijao! Tip ne zna što priča!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Ako taj X8 radi na 8.0GHz njemu tu nije dovoljan ni moj Seasonic ceo da bi radio.

Pa njemu je izmedju 4 i 4.4 100W razlika. 

Ako mislite na mene objasnice vam buducnost sve. Maxwell low chip pobedjuje AMD a top se seli u profesionalne kartice zbog svoje jacine i slabog AMDa.

Zbog takvih bi ja da sam sef napravio serijal jedan.

GTX480 10% brzi od AMD top, GTX580 20% brzi od AMD Top. GK110 40% brzi od AMDa i tako dalje. Ne bi pobedjivao sa sredinom nego kako je trebalo da bude.

Dok ne dodjemo na 100% a onda pravili Party dok AMD obara svoje rekorde.

Zapamtite ovo negde da ih podsetimo za 3 god kada AMD objavi da mu treba 3 god da se sabere u grafickom segmentu kao u segmentu procesora tj prostora da izmisle nesto novo jel nemaju nista niti viziju buducnosti. Drugo lepse je posle kada konkurencija misli da ti je konkurencija. A oko mene u stvarnom zivotu da vidite AMD fanovi polako prelaze na NVIDIA-Intel ali i dalje ponos ne da da priznaju nista nego kazu NVIDIA se popravila zadivila ih je. Ne govore AMD bogalj ostao ne odmice nigde i puz bi ga prestigao.

CORSAIR/www.corsair.com/ EVGA/http://www.evga.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 21:03 (Vlada011).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice