Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 543.355
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
8 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Koja je tocno razlika izmedu 2000 generacije procesora i 7000? tj. Koliko su se procesori poboljsali mislim na i5

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

To je subjektivno, vecina ce ti rec "nije baš", ali ja mislim da je, pogotovo do haswella/skylakea.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
U igrama s gtx1080ti za 100% brze, imas video od digitalfoundry-a gdje se usporeduje 2500k i 8600/8700k...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
bik kaže...
Tallahassee kaže...

 Ne bih se mješao u vaše gluposti, samo me zanima koji je ovo framerate counter gore lijevo?

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
U igrama s gtx1080ti za 100% brze, imas video od digitalfoundry-a gdje se usporeduje 2500k i 8600/8700k...lp

 Tko ima za 1080ti on ima i za 8700k.

Kupujem GTX 1060 6GB
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Fanu kaže...

 

super ti je "logika"

bolje onda da si ogranicis monitor na 30Hz - imat ces najstabilniji fps bez dropova

 

 Nisam ja konzolas kao ti da mi to odgovara 

12 godina
online
Intel i5 Club

Bok ekipa

bio sam primoran prodati svoj i5, a sada mi treba procesor pa ako netko ima starijeg gospodina za 1155 socket ili njegovog mlađeg brata i3 po normalnoj cijeni nek se javii na PP.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Imam i5-4440 Soc 1150 CPU na Asrock H81M-HDS ploči koja podržava rezoluciju do 1080p.

Koju ploču nabaviti umjesto nje da mogu na komp spojiti monitor s 1440p rezolucijom?

Ili kupiti neku najjeftiniju grafičku koja to podržava? Npr. Radeon R5 230?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 5:26 (Erda).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

trenutno imam i3 2120 da li mi se isplati upgrejdat na i5 2500?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 6:03 (CroBandit).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Nema ploca nikakve veze sa rezolucijom. Ta ploca posjeduje hdmi izlaz, koji podrzava video stream do 4k. Ne znam koliko je integrirka na tom procesoru jaka za 4k, ali za 1440p bi trebala biti I vise nego dovoljna.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Nema ploca nikakve veze sa rezolucijom. Ta ploca posjeduje hdmi izlaz, koji podrzava video stream do 4k. Ne znam koliko je integrirka na tom procesoru jaka za 4k, ali za 1440p bi trebala biti I vise nego dovoljna.

Krivo sam napisao.

Možda ću morati uzeti dodatnu grafičku jer Intel 4600 grafika koja se nalazi na procu nekima nije podržavala 1440p, bez obzira na najnovije drivere.

Vidjet ćemo kad stigne monitor.

 

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Erda kaže...
Chico12 kaže...
Nema ploca nikakve veze sa rezolucijom. Ta ploca posjeduje hdmi izlaz, koji podrzava video stream do 4k. Ne znam koliko je integrirka na tom procesoru jaka za 4k, ali za 1440p bi trebala biti I vise nego dovoljna.

Krivo sam napisao.

Možda ću morati uzeti dodatnu grafičku jer Intel 4600 grafika koja se nalazi na procu nekima nije podržavala 1440p, bez obzira na najnovije drivere.

Vidjet ćemo kad stigne monitor.

 

 Prvo isprobaj pa vidi kako radi. Ako ne bude išlo, kupi grafičku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...

 Prvo isprobaj pa vidi kako radi. Ako ne bude išlo, kupi grafičku.

Monitor stigao, sve radi na 1440p, jedino se moram poigrat s postavkama, slika mi nije dovollno oštra.

Vjerojatno će biti teško postići približne postavke slike kao na Dellu U2414M, kojeg je ovaj monitor zamjenio.

I da li refresh rate ostaviti na 59Hz, 60Hz ili 75 Hz??

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 13:49 (Erda).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stavi na 75 pa vidi kako dela.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

haha  čuj  ovoga  

15 godina
offline
Intel i5 Club

Coffe lake vlasnici; na kojim postavkama držite vašeg i5 8600k/8700k - 24/7 i kakve su temp?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Min 5ghz@1.26v, temp nisam nes pratio mislim da je do 70°c pod Ac LF 120mm.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
bik kaže...

Coffe lake vlasnici; na kojim postavkama držite vašeg i5 8600k/8700k - 24/7 i kakve su temp?

 moj je na 5.0Ghz na 1.215V evo brat bratu već 2 mj.

temp sada sa 360mm radijatorom 61°C pikne koji put, prije sa 240mm radijatorom išlo 65/66°C

10 godina
offline
Intel i5 Club

Jel bi išao 8600k na 5ghz pod Hyperom? (uz podnosljive temp. naravno)

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
D3lBoy kaže...

Jel bi išao 8600k na 5ghz pod Hyperom? (uz podnosljive temp. naravno)

 Meni je pod mugen maxom isao do 72/73° tako da sa hyperom bi imao vise temp, pretpostavljam u rasponu 3-5°C

I dalje to nisu opasne temp...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Ne zaboravi napomenuti da je to pod stres testom, u gamingu nece prec 65.

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...

Ne zaboravi napomenuti da je to pod stres testom, u gamingu nece prec 65.

 

snimao  sam i gameplaye na 5.2Ghz sa mugen maxom isto 70°C nije primirisalo.

no nisam to htio navoditi da ne uzbrkam strasti među lokalnim digitron ekspertima 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 7:18 (lav1000).
8 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

ja sam i dalje na 1155 - ponovno u klubu

 

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Imam jedan i5 6600k za rijesiti, polovan jedva koristen u djecijem kompu s garom.Sve na pm.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Jedva koristen a suludo napucavan naponom i jos uz to si se hvalio kako si ga validirao na 5.2GHz, dobra ti špreha 

Moj PC  
2 1 hvala 1
10 godina
offline
Intel i5 Club

I ja razmisljam dati 6600 sa maticnom povoljno, ali mi se neda natezati sa randomima na njuškalu. Ram bi zadržao, u nadi da se mogu clockat na 3000mhz... Nisam pametan, cas bi prodao sve, cas bi upgradeao.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Lucidius kaže...

Jedva koristen a suludo napucavan naponom i jos uz to si se hvalio kako si ga validirao na 5.2GHz, dobra ti špreha 

 da i?

 

ako proc radi i ima garanciju, koga briga sta je radio s njime, pa za to je i napravljen

8 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Da, svi trce kupit degradirano sranje koje vise nemre stabilno radit ni na 4.5GHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
D3lBoy kaže...

I ja razmisljam dati 6600 sa maticnom povoljno, ali mi se neda natezati sa randomima na njuškalu. Ram bi zadržao, u nadi da se mogu clockat na 3000mhz... Nisam pametan, cas bi prodao sve, cas bi upgradeao.

 Taj RAM nema nikakvog smisla prodat, em neku razliku nebus ni vidio sa brzim RAM-om, em kad ces ga prodat morat ces nadoplatit jos tolko da uzmes neki od 3000-3200MHz.... Bolje tu lovu doplatit na jaci proc  

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Lucidius kaže...

Da, svi trce kupit degradirano sranje koje vise nemre stabilno radit ni na 4.5GHz

  

 

sve da ga je drzao 24/7 na 1.5V 90 stupnjeva, treba mu 5 godina da se degradira par posto (karikiram naravno)

 

pa ako ga prodaje po dobroj cijeni naravno da ce ljudi trcat

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 22:19 (Timo).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice