Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 543.695
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
Pa nije Battlefield cinebench multi core pa da Ryzen dobro skalira.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

i7 7700k je uvijek i koštao, košta i danas. tri soma kuna za igranje "igrica" nije nešto što masa želi potrošiti. Ryzen je ispao penicilin za tu bolest.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Da, samo sta ljudi od 2015. sa 6700k imaju bolje performanse nego sto ryzen danas ima i oni od tad konzumiraju te performanse.

Dok sa druge strane moras promjeniti tri generacije nakupina i platiti porez na b die i pri tome se pomoliti da uspujes zategnuti latencije kako spada da bi prismrdio tim performansama.

Prva opcija mi se cini isplativija i elegantnija.
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Nisu svima potrebne te performanse, a ispadnu oduševljeni i sa ryzenom 1600X za šaku kuna, na ploči koja će ugostiti i iduču generaiju ako zatreba. Ne treba ni svima samsungove memorije, zadovoljni su i sa manjim latencijama.

 

Tak da može to ispasti daleko jeftinije i da je čovjek u potpunosti zadovolja, da se kvalitetno igra i da je u toku sa tehnologijom. Uostalo nakupina današnjih prežvakanih generičkih igara mnogima odavno ne titra da bi bacali lovu na preskupi hardver.

 

edit. po grafu koji si postao največi gubitnici su upravo intelovi kupci i5 7600k procesora i i3 procesora....upravo su oni ostali sa hrpom nakupina sobzirom na cijenu koju su plaćali

 

edit2. a ovi tek kaj kupiju i9

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 9:37 (XXX).
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Onda mozes kupit i i3. Opet imas tih 60-75 fpsa na koje pucas.

I naravno posto vecina igara ne ovisi o 462836828 threadova cak i sa tim 7600k razguzis puno skuplje ryzene il budes izjednacen.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 9:41 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
XXX kaže...

edit2. a ovi tek kaj kupiju i9

 pališ vatricu na još jednom mjestu, jel piromanu 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Možeš i jesam za polovnu bagatelu. ali kao novo ryzen je tu puno bolja opcija.

 

Zašto ne bi kupio Ryzena 1600X?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Ma pricam ak od prije imas ove intele o kojima pricamo.
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Ak imaš od prije ovaj intel i5 7600k koji je koštao 1800 kn i ako pogledaš ovaj tvoj graf, ako pogledaš DF i nihovu usporedbu sa Ryzenom 1600 npr. u Crysisu 3 koji je prastari naslov ili ako ih uporediš u modernim igrama poput Odyssye...a takovih open world igara imaš i bit će ih, onada je to žalosno za 4/4 proc.

 

Ryzen je penicilin za intelovu megalomansku pohlepnu strategiju. Živio AMD 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 10:06 (XXX).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Glavas_ZG kaže...

i7 7700k uvijek fascinira, sa 4 jezgre uvijek pri vrhu svih grafikona

"Najbolji" gaming CPU i3 je podbacio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...
Glavas_ZG kaže...

i7 7700k uvijek fascinira, sa 4 jezgre uvijek pri vrhu svih grafikona

"Najbolji" gaming CPU i3 je podbacio.

 Pa kaj su ga testirali na 2.5ghz?

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Netko tko je kupio taj 7600k je godinama imao performanse bolje ili jednake nego sto nakupina danas ima, to sto danas ima par igara koje zahtjevaje vise jezgara Boze moj, taj i5 je isplatio svoje odavno i za 60-75fps je i dalje dobar.

Ako gledamo high rr gaming tu niti jedan ne zadovoljava ionako.
12 godina
suspendiran
offline
Intel i5 Club

Ma to su dezinformacije na dedinom linku, zabija gtx 1080ti u 90 do 100%.

Igra je loše optimizirana .

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 10:34 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Je..i DF je dezinformirao sa svojom analizom gdje je taj 4/4 crysisu 3 imao spajkove ko kardiovaskularni bolesnik pred smrt 🤣
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Crysis aka joker "stjeran sam u kut i nemam kaj za reci".

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

Ma to su dezinformacije na dedinom linku, zabija gtx 1080ti u 90 do 100%.

Igra je loše optimizirana .

 Nema veze sto zabija, drugi zabijaju jos jace

 Kao sto vidis cpu skaliranje radi odlicno, reci za Aco da je lose optimiziran je totalna glupost, dezinformacija i sve sto ide uz to, blagi pad na na vise jezgara treba zahvaliti dosta manjem taktu pa tko nerazumije graf cisto da i to razrijesimolp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

Ma to su dezinformacije na dedinom linku, zabija gtx 1080ti u 90 do 100%.

Igra je loše optimizirana .

 Nema veze sto zabija, drugi zabijaju jos jace Kao sto vidis cpu skaliranje radi odlicno, reci za Aco da je lose optimiziran je totalna glupost, dezinformacija i sve sto ide uz to, blagi pad na na vise jezgara treba zahvaliti dosta manjem taktu pa tko nerazumije graf cisto da i to razrijesimolp

 Ili u prijevodu lošijem IPC-u  Ryzena. CpuZ Ryzen 2700x 4.2ghz single core 490. Intel i3 8350k 5.0ghz CpuZ single core 600. Hvala lijepo. Ili da ti prevedem još uvijek lošiji IPC kod Ryzena što se tiče velike većine igara.

 Meni netrebaš objašnjavat jel kad multicore postane krucialan taj Ryzen će bit u domeni staro željezo. Znam da će sad netko kazat kako bi to na 5.ghz bilo slično ali Ryzen na 5.0ghz ne ide niti u najvećim iluzijama. 

 Tvoj legendarni 1600x na 410 single.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 11:38 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Kao sto vidis razlika izmedu 4corea i 6+je poprilicna ili si corav i dalje? Covjek ti ljepo pokaze razlike ti i dalje tupis o necemu desetom, to sto si ti preplatio svoj i3 a mogao si uzeti Ryzena s 3x thredova i voziti novi Aco u 90+fpsa je za neku drugu raspravu.😎lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 11:40 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Kao sto vidis razlika izmedu 4corea i 6+je poprilicna ili si corav i dalje?

 Je vidim samo da 6 core čisti bez threadova bolje skalira od silnih jezgretina. Što se tiče i3 na 5.0ghz sve sam ti objasnio i ima jednak single core kao i top of the line Intel mašinerija na istom taktu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 11:41 (mislioc).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

IPC ne ovisi o taktu, IPC im je približan.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
 Kao sto vidis cpu skaliranje radi odlicno, reci za Aco da je lose optimiziran je totalna glupost, dezinformacija i sve sto ide uz to, blagi pad na na vise jezgara treba zahvaliti dosta manjem taktu pa tko nerazumije graf cisto da i to razrijesimolp

Kakvom manjem taktu? Taj graf je radjen s cpu-om na identicnom taktu inace ne bi imao smisla. Jel to ti stvarno ne kuzis ili sta?

mislioc kaže...

 Ili u prijevodu lošijem IPC-u  Ryzena. CpuZ Ryzen 2700x 4.2ghz single core 490. Intel i3 8350k 5.0ghz CpuZ single core 600. Hvala lijepo. Ili da ti prevedem još uvijek lošiji IPC kod Ryzena što se tiče velike većine igara.

 

U tom tvom primjeru je razlika u IPC-u niti 3%, mizerija. Al nije problem Ryzenov nizak IPC, pa ni takt toliko, koliko spora veza medju jezgrama vezana uz brzinu memorije...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Daj odi kod okuliste..i drzi se price i3 je bio u pitanju..6core ryzen na ocigled rastavlja tog tvog i3 na sastavne djelove to je jedino bitno tj zakljucak rasprave.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...

U tom tvom primjeru je razlika u IPC-u niti 3%, mizerija. Al nije problem Ryzenov nizak IPC, pa ni takt toliko, koliko spora veza medju jezgrama vezana uz brzinu memorije...

 U prijevodu hrpa tromih jezgretina.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Daj odi kod okuliste..i drzi se price i3 je bio u pitanju..6core ryzen na ocigled rastavlja tog tvog i3 na sastavne djelove to je jedino bitno tj zakljucak rasprave.lp

 Je rastavio ga je tako da odmah popodne skoknem po Ryzenčeka. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Lol, dosla dvojica s i3 braniti casti intela, decki zakasnili ste zadnjih 10g, 1600x 30% brzi u ACo-u od i3...meni dosta, moze lock.
Kolega Xxx moze ponovno "ss" za ove s mrenom u oku?lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 11:50 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Daj odi kod okuliste..i drzi se price i3 je bio u pitanju..6core ryzen na ocigled rastavlja tog tvog i3 na sastavne djelove to je jedino bitno tj zakljucak rasprave.lp

Zakljucak je da ti ne mozes shvatit kako i zasto se nesto testira i kao takav nisi uopce kvalificiran da sudjelujes u raspravi. 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...
ansha kaže...

U tom tvom primjeru je razlika u IPC-u niti 3%, mizerija. Al nije problem Ryzenov nizak IPC, pa ni takt toliko, koliko spora veza medju jezgrama vezana uz brzinu memorije...

 U prijevodu hrpa tromih jezgretina.

Jezgre su spretne i sposobne, ali nagluhe pa cesto trebaju ponavljat jedna dugoj sta treba napravit. Tako slikovito ce i Stjepanj skuzit.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Lol, dosla dvojica s i3 braniti casti intela, decki zakasnili ste zadnjih 10g, 1600x 30% brzi u ACo-u od i3...meni dosta, moze lock.
Kolega Xxx moze ponovno "ss" za ove s mrenom u oku?lp

 Ne zaključak tvoje super optimizirane igre AC je da je najbolji gaming cpu 2200kn(i5 8600k). Ako je to igra kakvih će biti sve više onda je i5 8600k no brainer.

12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Neznam samo kakvu to naprednu skolu trebas zavrsiti da bi znao ovo protumaciti

 lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Kad vi stignete gejmat od tolike količine postova i prepucavanja?? Meni se čini da vam ti procesori služe samo za benchmark i forum. Danas su svi toliko opterećeni frejmovima i svim tim glupostima da je igranje sporedna stvar, zapravo služe samo za benchmark. Kad se sjetim starijih vremena kad smo ja i škvadra kupovali komp i nismo ni znali što su frejmovi, upogoniš ga, dogovoriš partiju i deri. Mislim da bi za vas najbolja terapija bila playstation,  s njim ćete iskusiti barem malo gejmanja jer nećete moć svako malo alt-tab kako bi obavijestili forumske drugare o rekordno visokom frejmu .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
5 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice