Intel Skylake

poruka: 127
|
čitano: 17.032
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Skylake
Brian kaže...

Ajme kako hoću skylake! Dođe mi da prodam komp samo da kupim najmanje i5 6500.

 kaj ce ti i5 uzmes i3 i dignes ga na 5ghz  - 6ghz...

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake
Stjepanj kaže...
Brian kaže...

Ajme kako hoću skylake! Dođe mi da prodam komp samo da kupim najmanje i5 6500.

 kaj ce ti i5 uzmes i3 i dignes ga na 5ghz  - 6ghz...

 

 Razmišljao sam između i7 i i5 :)

10 godina
offline
Intel Skylake

Trebaju napraviti više i7 entry level cpuova, također OC non K procesora je moguc samo na Z170 koliko sam cuo

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake

Mislio sam na Procesor Intel Core i7 6700 3.4GHz, 8MB, LGA 1151 

15 godina
offline
Re: Intel Skylake
10 godina
offline
Intel Skylake

Za vas koji imate Skylake, stari SecuROM sistem na nekim igrama ne podržava Skylake chipove pa izbacuje 8016 error, ja sam ga sreo u Mirror's Edge 1 i GTA IV, ako želite to riješiti morate updateati bios. Sva sreca pa MSI ima odlican tool koji mozete skinuti sa njihove stranice ako koristite MSI maticne, Live Update 6 i automatski vam nađe sve što trebate za vašu konf. tako i bios koji možete updateati iz Windowsa, sve je sigurno. Pogasite sve aplikacije osim instalacije, i pustite da sam instalira, resetira se 2 put i to je to, nema natezanja sa USBovima, posebnim nazivima, fizickim flashanjima na tipku i sl.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Skylake

Trebam jedan savjet u vezi transporta računala..Radi se o i5 6600k i lc cc 120 pa me zanima jel bi bilo preporučljivo skinuti hladnjak za vrijeme prijevoza s obzirom na one glasine o savijanju procesora i matičnih? Ili ne bi trebalo biti nikakvih problema? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Skylake

Položi kućište na bočnu stranu tako da hladnjak stoji okomito i nemaš frke.

12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake

da imas noctua hladnjak od skoro "kilu i po" onda bi se zabrinuo, no posto je u pitanju ultra laki lc cc120 nemas brige!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 14:01 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Intel Skylake

Hvala vam na savjetu. Evo prevezao sam pc i sve radi normalno :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake
Da li je normalno da mi voltaza nestabilna tokom oc?
Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
Stavi load line calibration na high pa probaj opet. Pogledaj malo oc temu.
Btw ni jedan hladnjak nema ni priblizno 1.5kg. Noctua nhd14 900, nhd15 980g sa fanovima max 1240/1320g.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

I5 6600k 5 sati aida 4.4ghz 1.36v

 

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Skylake
Covjece skoro 1.4v za i5 i 4.4ghz, ubitacno...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Intel Skylake

Mozda cu morati mijenjati MB. Dvoumim se izmedu Asusa Z170 A i Maximus Heroa. Sto predlazete? Bio bi uparen sa 6700k i 1080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel Skylake

Asus maticne su drek.

 
1 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Skylake
softwaremaniac kaže...

Mozda cu morati mijenjati MB. Dvoumim se izmedu Asusa Z170 A i Maximus Heroa. Sto predlazete? Bio bi uparen sa 6700k i 1080.

osobno nebi uopce razmisljao uzeo bi prvo ROG plocu, no nakon sto sam pogledao recenzije rog-ica ima od jako losih recenzija do odlicnih, no s druge strane asusovu "obicnu" z170 hvale na sve strane! pa na drugu bi ipak uzeo nju!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Intel Skylake
Stjepanj kaže...
softwaremaniac kaže...

Mozda cu morati mijenjati MB. Dvoumim se izmedu Asusa Z170 A i Maximus Heroa. Sto predlazete? Bio bi uparen sa 6700k i 1080.

osobno nebi uopce razmisljao uzeo bi prvo ROG plocu, no nakon sto sam pogledao recenzije rog-ica ima od jako losih recenzija do odlicnih, no s druge strane asusovu "obicnu" z170 hvale na sve strane! pa na drugu bi ipak uzeo nju!LP

 Upravo to. Oduvijek mi je bio san imati ROG-icu, ali reviewi su svakakvi. Od super do DOA. Imam njihovu externu zvucnu, tako da me boli kifla za onboard audio s kojim vidim ima najvise problema. Asus A mi je cool zbog toga sto je crno-bijela. Jedno je sigurno. Asrock nevermore.

11 godina
offline
Re: Intel Skylake
Meni su asus ploce prvenstveni odabir samo zbog jedne stvari - mogucnosti kontrole 3-pin ventova kao da su 4-pinski, kvaliteta je takodjer plus
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Skylake

Mislim da je z170a sasvim dovoljna većini korisnika, sačuvaj 600kn za nešto drugo.

14 godina
offline
Re: Intel Skylake
_mark0_69 kaže...

Mislim da je z170a sasvim dovoljna većini korisnika, sačuvaj 600kn za nešto drugo.

 Ako cu pljunut tolku lovu, ovo mi fakat nije problem, mozda rangera uzmem umjesto hero, ali zapalio sam se za ROG skroz. Ove druge su mi ipak malo too much (formula, extreme i ostale).

14 godina
offline
Intel Skylake

Da, potvrdili smo da je AsRockica prdnula. I7 2770K i 2x8 Kingston HyperX 1600 MHz su na prodaju. Ja uzimam 6700k i neku ROG-icu. Moram vidjeti sto cu moci nabaviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Pozzz svima imam i5 6600 i Asus Z170A maticnu razmisljo sam nabacit neki oc,pa me zanima moze li se jos uvijek non-k CPU overklokat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake
JanPula kaže...

Pozzz svima imam i5 6600 i Asus Z170A maticnu razmisljo sam nabacit neki oc,pa me zanima moze li se jos uvijek non-k CPU overklokat.

 Skini odavde zadnji BIOS za svoju plocu, ako imas windows 10 "patchaj" ga (efektivno maknes jedan fajl iz windowsa, nisa posebno, pogledaj prvi komentar na tom reddit linku, ne moras gasit nikakav windows update) da ti se moze bootat nakon overclocka.

 

Tek kad to dvoje obavis (a nes ti 10 minuta posla ako i toliko) napravi overclock. Za svaki slucaj evo ti i link za to.

 

Jedan si od rijetkih koji to rade (jer si jedan od rijetkih koji imaju takvu kombinaciju CPU/MBO) pa pliz postaj u nekoj temi rezultate overclocka, temperature i kako si zadovoljan. Mozes i tu odgovorit linkom na post da svi vidimo sto si uspio :) i ne brini poprilicno je safe osim ako bas ne dizes napon ko manijak (za pocetak nemoj uopce, kasnije do 1.35V si siguran za 24/7 samo ga nemoj ostavit da se przi pod losim hladnjakom)

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2016 23:50 (Mojpismonosa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake

Uhhh vidim ima tu posla.Puno hvala na brzom odgovoru i linkovima.Rezultate saljem cim prije za otprilike 2-3 dana jer cekam brata da napravimo to skupa. 

14 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Kao sto rekoh, zapravo je tek 10ak minuta posla. Ali ako nisi siguran pomno prati sto sam ti poslo i vec dodes na to sto si htio...

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Skylake
i5 6500 vs 6600 (non K)
Isplati li se dati 200kn više?
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Skylake

Za nekog prosječnog korisnika, ne.

13 godina
offline
Re: Intel Skylake
nul-3 kaže...
i5 6500 vs 6600 (non K)
Isplati li se dati 200kn više?

 

ja sam uzeo 6500

 

http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp%5B%5D=2599&cmp%5B%5D=2594

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 14:37 (Darko1983).
14 godina
offline
Intel Skylake

Evo nam i cijelog lineupa.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice