Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.427.094
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
axos kaže...

Ima li što zanimljivije od NHD15, bar u najavi ako ne prodaji? Već godinama je na tronu i nitko ju ne dira.

teško baš da je nitko ne dira, ima tu puno dobrih hladnjaka

 

npr - be quiet dark rock pro, tek malo slabiji, a poprilično tiši - link  (ne zaboravi da je razlika 33 vs 30 decibela skoro duplo veća buka)

dapače, ima tu dosta dobrih hladnjaka poput thelmalright macho zero, phanteks tc14pe, cryorig r1 ultimate, ma ima noctua itekako konkurencije, ovisno jel ti bitniji baš svaki stupanj ili pak manja buka

evo još jedan obimniji test - link

12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ak pogledas deklaraciju noctua d15 treba biti drasticno tisa, tu u testu su nekakvi cudni rpm-ovi, s L.N.A. adapterom noctua mora biti tisa za cak cca 7db@max rpm... trazi neki drugi review dok nije dosao Friday i vidio ovo svetogrde.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 23:51 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

ak pogledas deklaraciju noctua d15 treba biti drasticno tisa, tu u testu su nekakvi cudni rpm-ovi, s L.N.A. adapterom noctua mora biti tisa za cak cca 7db@max rpm... trazi neki drugi review dok nije dosao Friday i vidio ovo svetogrde.lp

 koliko decibela su zabilježili ovisi o metodi mjerenja, odnosno koliko blizu su stavili mikrofon

no, imaš dva testa i na oba be quiet je značajno tiši od noctue uz minimalnu temperaturnu razliku, iako im "decibelaža" na testovima nije ista

13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Tu uzimam pa ako tko ima preporuku?

Razmišljam bi li olymp (izgleda dobro na papiru a i cijena je super) ili dark rock pro 3. Ali ni taj phantex ne izgleda loše. Iako najveći deklarirani tdp imaju pro rock i olymp, pitanje je kakvi su u praksi.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Koji cpu mislis hladiti? Jer to dosta mijenja stvari, modza ti uopce nije potrebno nesto kao noctua nh-d15 i slicno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
war3_tft kaže...

Koji cpu mislis hladiti? Jer to dosta mijenja stvari, modza ti uopce nije potrebno nesto kao noctua nh-d15 i slicno.

 Trenutno imam i5-4690k i razmišljam o prelasku u AMDov tabor (am4). Ali nije problem o tom da li cooler može hladiti CPU nego uz koju buku. Trenutno imam od LC Powera 120mm. I hladi on super ali pod full loadom se digne na više okretaje da održi temperaturu i onda je buka osjetna. A i dio problema je u r9 290 koja stvara dosta topline pa je zrak u kućištu nešto topliji nego bi bio s npr rx 580. I onda bi radije iskesio koju stoju više ako treba pa da sam miran.

6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+i3

 

IMHO, best buy coooler za 90% trzista...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

IMHO, best buy coooler za 90% trzista...

LOL.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ryzen su hladni tako da ce svaki malo bolji air cooler biti ok, ako ti je tisina primarna mozes ici na BeQuiet Dark Rock 3, jeftiniji je od pro verzije, a nije previse slabiji. Imam ga ja i nevjerovatno je tih.

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
axos kaže...

Tu uzimam pa ako tko ima preporuku?

Razmišljam bi li olymp (izgleda dobro na papiru a i cijena je super) ili dark rock pro 3. Ali ni taj phantex ne izgleda loše. Iako najveći deklarirani tdp imaju pro rock i olymp, pitanje je kakvi su u praksi.

 

 ovaj - link

 

nije puno slabiji od tower verzije i vrlo je tih, kao i ostali be quiet

prednost u odnosu na tower je hlađenje vrm-a na matičnoj i cijele matične, pogotovo jer ideš na amd

 

ja imam shadow verziju top flow s jednim ventom, doduše na relativno nezahtjevnom procesoru i pod loadom mi vent ne prelazi 700-800 rpm s temperaturom na 60 stupnjeva, a potpuno nečujan u fractalu arc mini je do nekih 1.100-1.200 okretaja 

ovaj dark rock tf bi ti treba u potpunoj tišini držati i naklokanog 8-core rajzena bez problema

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...

 ovaj - link

 

nije puno slabiji od tower verzije i vrlo je tih, kao i ostali be quiet

prednost u odnosu na tower je hlađenje vrm-a na matičnoj i cijele matične, pogotovo jer ideš na amd

 

ja imam shadow verziju top flow s jednim ventom, doduše na relativno nezahtjevnom procesoru i pod loadom mi vent ne prelazi 700-800 rpm s temperaturom na 60 stupnjeva, a potpuno nečujan u fractalu arc mini je do nekih 1.100-1.200 okretaja 

ovaj dark rock tf bi ti treba u potpunoj tišini držati i naklokanog 8-core rajzena bez problema

 Taman sam htio editirati post da mu preporucim i taj top flow bas radi spomenutog vrm-a kod amd-a, ali vidim prestigao si me. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
axos kaže...

Tu uzimam pa ako tko ima preporuku?

Razmišljam bi li olymp (izgleda dobro na papiru a i cijena je super) ili dark rock pro 3. Ali ni taj phantex ne izgleda loše. Iako najveći deklarirani tdp imaju pro rock i olymp, pitanje je kakvi su u praksi.

 

 ovaj - link

 

nije puno slabiji od tower verzije i vrlo je tih, kao i ostali be quiet

prednost u odnosu na tower je hlađenje vrm-a na matičnoj i cijele matične, pogotovo jer ideš na amd

 

ja imam shadow verziju top flow s jednim ventom, doduše na relativno nezahtjevnom procesoru i pod loadom mi vent ne prelazi 700-800 rpm s temperaturom na 60 stupnjeva, a potpuno nečujan u fractalu arc mini je do nekih 1.100-1.200 okretaja 

ovaj dark rock tf bi ti treba u potpunoj tišini držati i naklokanog 8-core rajzena bez problema

 Koliko vidim u testovima Dark Rock TF ima bolje performanse i od Dark Rock PRO 3. Nije mi jasno kako je to moguće s obzirom da ima manju površinu. Istina da su toweri smješteni nešto bliže izvoru ali sve jedno. Po testovima ispada da ima najbolje razultate (ili blizu najboljima) i po hlađenju i po buci. Jedini minus montaža. Jesam ja nešto zazujao ili je to stvarno tako?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

TF je slabiji, ali nisu to velike razlike, jos manji razlog za brigu oko temperatura imas zbog razloga sto ides na Ryzen.

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
axos kaže...

 Koliko vidim u testovima Dark Rock TF ima bolje performanse i od Dark Rock PRO 3. Nije mi jasno kako je to moguće s obzirom da ima manju površinu. Istina da su toweri smješteni nešto bliže izvoru ali sve jedno. Po testovima ispada da ima najbolje razultate (ili blizu najboljima) i po hlađenju i po buci. Jedini minus montaža. Jesam ja nešto zazujao ili je to stvarno tako?

 nisam isprobao, pa ti teško mogu reći sa sigurnošću

moguće je da nisu testirali na zahtjevnijim procesorima, pa dolazi do izražaja bolji airflow hladnjaka dok bi na većem tdp-u vjerojatno zaostajao pokoji stupanj

u svakom slučaju, za rajzen bi to trebao biti više nego dovoljan hladnjak ako nećeš ganjati ekstremno klokanje i svakako će ti dobro doći puhanje tih velikih ventova po matičnoj

 

evo ti test amd wraith hladnjaka u odnosu na inače vrhunski thermaltakeright macho - link

baci oko niže na termalne slike, pa vidi kako i taj 90mm pizdekić od venta ohladi matičnu i vrm kad puše po njima, dok ispod inače vrhunskog thermalright macho hladnjaka matična doslovce kuha i vrm se prži na 15 stupnjeva više nego sa wraithom

a sad zamisli 140mm vent x2 od be quieta kako hladi vrm i matičnu

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 12:36 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
axos kaže...

 Koliko vidim u testovima Dark Rock TF ima bolje performanse i od Dark Rock PRO 3. Nije mi jasno kako je to moguće s obzirom da ima manju površinu. Istina da su toweri smješteni nešto bliže izvoru ali sve jedno. Po testovima ispada da ima najbolje razultate (ili blizu najboljima) i po hlađenju i po buci. Jedini minus montaža. Jesam ja nešto zazujao ili je to stvarno tako?

Zajebi ta testiranja, u jednom testu bolji, u drugom znacajno losiji od drp3... Ne moze biti bolji od velikih towera...

12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kad je vec tema aktivnija nego inace da ubacim ovo.

 

Noctua napokon nudi "normalne" boje, ali i dalje bez RGB pederluka. 

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
war3_tft kaže...

Kad je vec tema aktivnija nego inace da ubacim ovo.

 

Noctua napokon nudi "normalne" boje, ali i dalje bez RGB pederluka. 

Jedino sta u svakoj kategoriji ventova ima boljih i jeftinijih od noctue...

13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Uzet Dark Rock TF. Valjda će isputniti očekivanja

 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

Ima li tko iskustva s ovim macanom???

Ovaj Noctis bijeli kod tebe mi je nekako poznat. 

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Ima li tko iskustva s ovim macanom???

Ovaj Noctis bijeli kod tebe mi je nekako poznat. 

 Dobro ti se čini ;) ipak je Drug Tile moj sugrađanin pa smo malo poslovali.

MISCREATED
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Ima li tko iskustva s ovim macanom???

Ovaj Noctis bijeli kod tebe mi je nekako poznat. 

 Dobro ti se čini ;) ipak je Drug Tile moj sugrađanin pa smo malo poslovali.

Jesi preslozija stroj u novo kuciste? Daj slikicu..

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Djelomično jesam. Možda i bude koja sličica

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Za te novce uzmeš LF240 i miran si. Ovo linkano čudo ima loše ventove, loš rad, loša crijeva i lošu pumpu.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
_mark0_69 kaže...

Za te novce uzmeš LF240 i miran si. Ovo linkano čudo ima loše ventove, loš rad, loša crijeva i lošu pumpu.

 Znači ništa na njemu ne valja osim izgleda. Odustajem od njega. Hvala

Neću kupovat 240 hoću baš 360

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

phanteks  je spominjao da će prodavat 360 predatora pa vidi jel ima što od toga.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

 Neću kupovat 240 hoću baš 360

Imaš sreće što nema Lucidiusa jer on bi ti odmah dao preporuku. 

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
_mark0_69 kaže...

phanteks  je spominjao da će prodavat 360 predatora pa vidi jel ima što od toga.

 Neću uzimat polovno vodeno hlađenje a pogotovo predatora koji je imao ozbiljnih problema kad je izišao na tržište. 

Sad mi je u prvom planu LF360 (Luci bi se složio s tim).

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže... 

Sad mi je u prvom planu LF360 (Luci bi se složio s tim).

Kupuješ kod nas ili negdje izvana?

 

Ako ti se da zabavljati, pitaj UziShop da ti proba nabaviti:

 

https://www.alphacool.com/shop/sets-und-systeme/eisbaer/20226/alphacool-eisbaer-360-cpu-black

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 21:15 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže... 

Sad mi je u prvom planu LF360 (Luci bi se složio s tim).

Kupuješ kod nas ili negdje izvana?

 

Ako ti se da zabavljati, pitaj UziShop da ti proba nabaviti:

 

https://www.alphacool.com/shop/sets-und-systeme/eisbaer/20226/alphacool-eisbaer-360-cpu-black

 e taj mi se sviđa i šta će mi uzi kad to mogu direkt od Alphacoola naručit. Ali vidiću još

MISCREATED
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice