Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.431.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

Imam lc cc 120 vec godinu dana, al sam prosao sa amda na intel. Vidim da sam negdje izgubio one dvije metalne pločice koje su potrebne za montažu intel procesora. Pa ako ih netko ima viška i voljan je prodati samo njih ili cijeli cooler s njima molim da mi se javi :)

 

Ukoliko mi se nitko ne javi, mogu li kupit nešto bolje (do 300 kuna) ili da kupim isti takav cooler ponovo za 180kn? 1151 socket.

 nema nista bolje, posalji im mail i kopiju racuna reci da si zagubio mozda ti posalju...vrijedi probati.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Učinio sam to, napisao poduži mail, hvala puno na ideji :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
eywa33 kaže...

Ako si spreman slušat ovo:

 

...onda nema problema ;)

 

Ovaj koji je radio test je debil.

Ja imam i5 6500 i g4560 sa stock kulerima i niti jedan kuler ne prelazi 1000rpm jer sam tako naštimao krivulju u bios, a temperature pod prime testom ne prelaze 65 stupnjeva.

Ako se već hoće uzet neki kuler za taj proc nema potrebe za skupljim od lc cc 95, lc cc 120 je overkil za taj proc.

Ili je ipak čovjek samo htio pokazat koliko može bit bučan kad se vrti na max, jer to u praksi uopće nije tako, zato mi nema logike taj test.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 2:23 (honor8).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ok. Sa procesorčićima sigurno neće bit problema na stock hladnjaku. Ako veliš da pod primeom ne ide iznad 65°C onda si na konju. Al isto mi je teško povjerovat. Doduše, nisam odavno koristio procesore donjeg-srednjeg segmenta pa nemam uopće ideju koliko se mogu zagrijat.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
eywa33 kaže...

Ok. Sa procesorčićima sigurno neće bit problema na stock hladnjaku. Ako veliš da pod primeom ne ide iznad 65°C onda si na konju. Al isto mi je teško povjerovat. Doduše, nisam odavno koristio procesore donjeg-srednjeg segmenta pa nemam uopće ideju koliko se mogu zagrijat.

 

Prosro sam se 

Ne znam zašto al ostalo mi u glavi da sam radio prime test od pol sata sa 1000rpm i da nije išlo preko 65, eo ga pentač nakon 15 min sa 1000rpm na 72 stepena.

Budem baš vidio koliko rpm-a treba da bude ispod 65 na prime, vjerujem ne više od 1400rpm.

Nakon više od pola sata se ustabililo na 75 i ne mrda, nisam puno slago, samo za 10 stupnjeva. 

slika

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 3:45 (honor8).
7 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, planiram uzeti BQ Pure Rock cooler. Imam Ryzen 1600 i uATX matičnu. Zanima me je li itko imao iskustva s tim coolerom na AM4 matičnim jer sam vidio po netu taj cooler montiran sa ispuhom prema gore a ne standardno lijevo/desno. Postoji li ikakav bracket koji bi omogućio standardno montiranje ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ako je netko zainteresiran za CM masterliquid lite 240

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-cooler/masterliquid-lite-240/

može kontakt na PM, dajem povoljno, star 2 mjeseca, garancija, račun links, sva ambalaža i priključci

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 8:52 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Bome jesu

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

Bome jesu

 nisam citao no tu nesto gadno ne radi kak spada.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

možda su ovo na test dobili neke Deda Asnha LE, za downclockane procesore, pa bi tu radilo ko urica 

8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Sve recenzije pokazuju slicne rezultate, jedino kaj mi ide na qurac kaj niko nece rec gle hlađenje nije na nivou i popljuvat malo Corsair, vec debosi daju editor choice preporuke

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ja moram rec da su Corsair ML120 bomba. Stvar je u tome sta MORAJU bit na pwm signalu da bi mag.lev. funkcionirao kako spada. 

Kod mene je problem bio sta pwm hub od kucista nije pwm nego naponski kontrolira ventove po pwm signalu.

 

Sad su turbo tihi, jako ugodnog zvuka na visim okretajima i bez i najmanjih primjesi rezonancija. Na 1400rpm su jednako tihi i ugodni kao Silencio, ispod 1000rpm su bezsumni..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Ja moram rec da su Corsair ML120 bomba. Stvar je u tome sta MORAJU bit na pwm signalu da bi mag.lev. funkcionirao kako spada. 

Kod mene je problem bio sta pwm hub od kucista nije pwm nego naponski kontrolira ventove po pwm signalu.

 

Sad su turbo tihi, jako ugodnog zvuka na visim okretajima i bez i najmanjih primjesi rezonancija. Na 1400rpm su jednako tihi i ugodni kao Silencio, ispod 1000rpm su bezsumni..

 za tvoje downclock egzibicije i nije nego dva put na dan prdnuti u kučište da se sve ohladi, ili neki fanovi na kurblu, zavrtiš svaka dva tri sata i evo ti hlađenja

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

 za tvoje downclock egzibicije i nije nego dva put na dan prdnuti u kučište da se sve ohladi, ili neki fanovi na kurblu, zavrtiš svaka dva tri sata i evo ti hlađenja

Osim ako mi unuci ne zatvore vrata od kucista, onda temperatura u miniranju ode sa 39° na 48° 

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
lav1000 kaže...

 za tvoje downclock egzibicije i nije nego dva put na dan prdnuti u kučište da se sve ohladi, ili neki fanovi na kurblu, zavrtiš svaka dva tri sata i evo ti hlađenja

Osim ako mi unuci ne zatvore vrata od kucista, onda temperatura u miniranju ode sa 39° na 48° 

 Neki dan dok je jos bio u kejsu samo vuk sa 120mm radijatorom, dođem doma i vidim da je majnalo na 31°C(inace je bilo 39-41) i pitam punicu jeli otvarala prozor dok je cuvala malog, a ona me napadne da sam gori nego DeNiro u Fockerima, da ih sve kontroliram i da sto ona ne smije malo razraciti stan 

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Sto i kako vas dvojica majnate? Probao sam preko nicehash s gtx 1070 i izminirao cca 6 usd za jedan dan, samo sto mi se cini da bi bilo kakvu zaradu pozderale njihove takse, pa me zanima kako s jednom grafom ista kesirati kad je vec u pogonu.
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

ja ti majnam ZCash, ZEC na flypoolu, 

odmah na početnoj stranici ti piše što i kako namjestiti

ja sam namjestio da mi na wallet prebaci kad izmajna 0.01(da ne igram 20ak sati bi trebalo, ovako 26-28h), i ima nekih feeejeva na 5/6 decimali, zanemarivo

kasnije ZEC trejdam ili što već, neki dan sam ga trtejdao u ripple i sve prodao... prvi rudarski keš i otišao registrirati motorin

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
Sto i kako vas dvojica majnate? Probao sam preko nicehash s gtx 1070 i izminirao cca 6 usd za jedan dan, samo sto mi se cini da bi bilo kakvu zaradu pozderale njihove takse, pa me zanima kako s jednom grafom ista kesirati kad je vec u pogonu.

Isto nicehash, fee nije velik, ne znam kako si to zakljucio. Uneses BTC wallet adresu i to je to, cekas da se skupi 0.01BTC i onda ti uplate.

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Isto nicehash, fee nije velik, ne znam kako si to zakljucio. Uneses BTC wallet adresu i to je to, cekas da se skupi 0.01BTC i onda ti uplate.

a i nije baš 0,01 btc

0,1 btc je za eksterni wallet isplata, a za interni je 0,001 btc isplata

dakle, bit ću isplaćen kad skupim 1.600 dolara za eksterni wallet, a za njihov kad skupim 16 dolara, s tim da je za podizanje s njihovog walleta taksa 0,001 btc iliti 16 dolara za svako podizanje manje od 0,05 btc (došlo je do promjena što se tiče takse - link na zadnju vijest s nicehash)

 

obzirom da meni grafa + proc rade oko 6 dolara dnevno, za mjesec dana mogao bi natući max 180 dolara (minus vrijeme za gejmanje, ofkors) i kad bi to išao podići naplate mi 16 dolara takse

ako ću podizati na tjednoj osnovi, isplativost je nikakva

 

ne znam jesam li što krivo skužio

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Isto nicehash, fee nije velik, ne znam kako si to zakljucio. Uneses BTC wallet adresu i to je to, cekas da se skupi 0.01BTC i onda ti uplate.

a i nije baš 0,01 btc

0,1 btc je za eksterni wallet isplata, a za interni je 0,001 btc isplata

dakle, bit ću isplaćen kad skupim 1.600 dolara za eksterni wallet, a za njihov kad skupim 16 dolara, s tim da je za podizanje s njihovog walleta taksa 0,001 btc iliti 16 dolara za svako podizanje manje od 0,05 btc (došlo je do promjena što se tiče takse - link na zadnju vijest s nicehash)

 

obzirom da meni grafa + proc rade oko 6 dolara dnevno, za mjesec dana mogao bi natući max 180 dolara (minus vrijeme za gejmanje, ofkors) i kad bi to išao podići naplate mi 16 dolara takse

ako ću podizati na tjednoj osnovi, isplativost je nikakva

 

ne znam jesam li što krivo skužio

 

 

 

0.01 je za eksterni i to ti je po trenutnom stanju cca. 140$. Meni isplacuje na eksterni vec vise od pola godine.

Nikako nemoj stavljat da cpu majna i graficku clockaj a snizi joj power limit.

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

 nisam citao no tu nesto gadno ne radi kak spada.lp

da, nesto je totalno krivo jer recimo kod OC3D briljiraju na testu

 

https://overclock3d.net/reviews/cases_cooling/corsair_h115i_pro_rgb_and_h150i_pro_rgb_review/5

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

iz krajnosti u krajnost....

ajmo bugovci.hr nabavite jedan pa da vidimo stvarno stanje 

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

bit ce da ovisi kako ga je tko testirao, to jest na kojim postavkama ventilatora

 

recimo ovi imaju dobro normalizirano za sva hladenja na istim zvucnim postavkama

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

iz krajnosti u krajnost....

ajmo bugovci.hr nabavite jedan pa da vidimo stvarno stanje 

Izgleda da je novi Cors daleko najbolji i istodobno daleko najgori AIO na trzistu. Hvala bogu na recenzijama sta nam toliko pomazu u ispravnom odabiru.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
lav1000 kaže...

iz krajnosti u krajnost....

ajmo bugovci.hr nabavite jedan pa da vidimo stvarno stanje 

Izgleda da je novi Cors daleko najbolji i istodobno daleko najgori AIO na trzistu. Hvala bogu na recenzijama sta nam toliko pomazu u ispravnom odabiru.

 Deda, ova ti je dobra 

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Timo kaže...

bit ce da ovisi kako ga je tko testirao, to jest na kojim postavkama ventilatora

 

recimo ovi imaju dobro normalizirano za sva hladenja na istim zvucnim postavkama

 

 

 Ovakve razlike ne znam kako dobiti 20°C, ja sam probao masterlitea ostaviti u pasivi i jedno pola sata sam vrtio dok se popelo na 70°(inace sam imao 65-66)

Ovo izgleda kao da su jedni potopili radijator u mlaku vodu, a jedni ga puknuli na vani na buru

12 godina
online
Koji CPU cooler kupiti?

Nego, poslije izlaska svih novih AIO vodenih, ako ipak odaberem Arctic Liquid Freezer 240, neću napraviti grešku?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CyberDemonVZ kaže...

Nego, poslije izlaska svih novih AIO vodenih, ako ipak odaberem Arctic Liquid Freezer 240, neću napraviti grešku?

 neces, to je jedan od najboljih AIO koje mozes kupit

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
Timo kaže...

bit ce da ovisi kako ga je tko testirao, to jest na kojim postavkama ventilatora

 

recimo ovi imaju dobro normalizirano za sva hladenja na istim zvucnim postavkama

 

 

 Ovakve razlike ne znam kako dobiti 20°C, ja sam probao masterlitea ostaviti u pasivi i jedno pola sata sam vrtio dok se popelo na 70°(inace sam imao 65-66)

Ovo izgleda kao da su jedni potopili radijator u mlaku vodu, a jedni ga puknuli na vani na buru

6. generacija Asetek coolera ima par modifikacija u odnosu na proslu generaciju

 

Corsair je ocigledno ove nove AIO napravio ciljano da budu sto tisi, zato i jesu takvi rezultati i takve razlike u rezultatima po recenzijama, jer ih je svatko testirao sa ocigledno razlicitim postavkama

 

realno nisu nista specijalno super duper vrh ponude, ali nisu niti toliko losi, zavisi sto tko preferira

 

gledajuci na cijenu i performanse, ocigledno je da ima boljih opcija

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice