Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

poruka: 528
|
čitano: 296.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Sa Kaytanom 3 ? I jel bi onda mogao za jedno 4 godine vrtit nekak igrice ne na max 

15 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Dolu kaže...

Sa Kaytanom 3 ? I jel bi onda mogao za jedno 4 godine vrtit nekak igrice ne na max 

katana 3 je izvrstan cooler. Hmm za 4 godine.. mislim da već sada nemoš sve na very high.. Za 4 godine nećeš moć ništa pokrenit.. Jesi prova od novijih igara šta igrat..

http://gtabalkan.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Jesam i idemi sve Dirt 2,Bed company na high malkice mi šteka,assassins creed 2-max,

15 godina
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

E pa sam osjetiš da ti se igre poćinju štekavat na high.. Onda se lijepo stavi detalji na medium i kada osjetiš da pc nemože više jednostavno, uzme se nove komponente

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

imam pitanje vezano uz voltaze proca,zanima me kako mogu skuzit ako mi fali jos ? imam ocan proc na 3.2 trenutno (Moj PC) i voltaza na 1.4 .htio bi si spustit tu voltazu na 1.35 ako bi mogao,pa me zanima koje posljedice mogu biti ako mu fali "soka" i kako ga testirati? preko OCCT-a ?

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 13:51 (lollik91).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
lollik91 kaže...

imam pitanje vezano uz voltaze proca,zanima me kako mogu skuzit ako mi fali jos ? imam ocan proc na 3.2 trenutno (Moj PC) i voltaza na 1.4 .htio bi si spustit tu voltazu na 1.35 ako bi mogao,pa me zanima koje posljedice mogu biti ako mu fali "soka" i kako ga testirati? preko OCCT-a ?

Ako test baca greške, ili se pc ruši, smrzava ili bilo kaj...bsod i sl. Tad mu fali soka.

 

Možeš ga testirati s Prime95 ili LinX-om, ako to prođe sve je ok.

everybody lies
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 14:17 (Core2Duo2).
13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Može kakvo objašnjenje za integriarani grafički sustav na procesoru?

Da li je to isto kao nekad integrirane grafičke na matičnoj?

Da li se mogu instalirati bolje grafičke uz takav procesor i koliko je to dobro/loše za konfiguraciju?

Pitam jer me zanimaju i5 procesori a vidim da su svi sa tim grafičkim.

Da li za grafičke programe i neke zahtjevnije igrice imate kakav prijedlog kombinacije matična/procesor/grafička za što manje hr novaca?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Ja imam problem sa preglasnim coolerom od procesora. Proc je Athlon 64 x2 3800+ 2ghz, sa stock coolerom. U idleu cooler cca. 3750+RPM. U BIOSu sam ukljucio CnQ ali nema ni male promjene. Temperatura u idle mi se čini ok, oko 45° obe jezgre. Ima netko savjet kako da smanjim RPM ili da mjenjam cooler?

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Niko nezna?
14 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
N3N0 kaže...
Niko nezna?

Jesi cistio od prasine? Mozda se nakupilo pa ga koci? Vidio sam takav slucaj.

These wounds won't seem to heal This pain is just too real There's just too much that time cannot erase
14 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Nikako, stock cooleri imaju automatsku regulaciju venta, ovisno o temperaturi.

 

Moj savjet, kupi aftermarket cooler, pa makar najjeftiniji za 150 kn, bolji ti ni ne treba za taj proc. Osim što ćeš imati niže temperature, moći ćeš uživati u tišini

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Ma on je bio takav i kad je kupljen... a nista onda neki jeftin cooler i gotovo... zbog njega se bojim OCat i ovako je preglasan(danas stalno 3800+ rpm(mozda je zato cpu dobio taj broj u imenu)) mislio sam dizat na 2.4ghz al gledam sto ako se temp. poveca itd. Ne bi bilo lose da se zapali komp totalno -.- da uzmem novi xD
13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Nisam vidio da ste raspravljali o odnosu AMD - Intel. Ja sam čuo da su Intelovi procesori skuplji, kvalitetniji i da se manje griju u odnosu na ekvivalentne AMD procesore. Koliko u tome ima istine?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

ajde nesto korisno napisite ili nadjite neki korsitan link o intel core i3

 

ako sta nadjete posaljite mi na e-mail: haris.cizmic.ets@gmail.com

14 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

u prvo postu nisi spomenuo intelov 370 skoet koji je bio vrlo značajan i raširen

13 godina
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

mene zanima koja je razlika između jednojezgreni procesora i visejezgreni

 

npr. ako procesor ima dvije jezgre po 3,2ghz dali se moze reci da imate procesor od 6.4ghz tj.

dali dvije jezgre rade iste poslove ili se preraspodjele nadam se da shvacate moje pitanje

 

i to otkljucavanje na procesorima mi nije jasno kako procesor od 3 jezgre pretvoriti u porc sa 4 jezgre

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
prototype sony kaže...

mene zanima koja je razlika između jednojezgreni procesora i visejezgreni

 

1.npr. ako procesor ima dvije jezgre po 3,2ghz dali se moze reci da imate procesor od 6.4ghz tj.

dali dvije jezgre rade iste poslove ili se preraspodjele nadam se da shvacate moje pitanje

 

2.i to otkljucavanje na procesorima mi nije jasno kako procesor od 3 jezgre pretvoriti u porc sa 4 jezgre

  1. To uopće nije isto. Jezgre su puno moćnije od jednoga takvoga procesora. To se posebno primjeti kod profesionalnih aplikacija

2. Dakle kad se prizvode procesori ponekad se koriste proizvodni ostaci od nekih drugih procesora. U ovom slučaju četverojezgrenih proceosra. Tada oni zaključaju jednu jezgru i tebi ostanu samo tri jezgre na raspologanju. Pa ti samo otključaš tu jednu jezgru.

Peritus inimicus
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

mozda je glupo pitanje ali mene sad sve bune ovi procesori sa vise jezgri

zanima me npr: E5300 dual core 2.6 GHz da li je to 2x2.6 ili je to samo 2.6 i moze li preporuka koji je najbolji quad procesor za socket 775

16 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
eagle05 kaže...

mozda je glupo pitanje ali mene sad sve bune ovi procesori sa vise jezgri

zanima me npr: E5300 dual core 2.6 GHz da li je to 2x2.6 ili je to samo 2.6 i moze li preporuka koji je najbolji quad procesor za socket 775

  to je 2x2,26.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

i jos me zanima da li postoji neki program pomocu kojeg bih moga overclockati E5300 jer o tome ne znam bas nista

13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

mozete li mi objasniti kako da overclockam

16 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Pa pise ti u ovoj temi u 1. postu sve sto te zanima.

13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

moze pomoc ciji je bolji proc? moj ili frendov?

 

moj: intel celeron E3400 dual-core 2.66 ghz (vrtim sve nove igre bez problema)

frendov: pentium d  dual-core 2.20 ghz

 

hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Kewin kaže...

moj: intel celeron E3400 dual-core 2.66 ghz (vrtim sve nove igre bez problema)

frendov: pentium d  dual-core 2.20 ghz

- Celeron E3xxx je rebrandani E5xxx s manjim cacheom ali modernijim designom. Ima veću prednost ispred D serije (D je stara core serija).

- Jači je E3xxx, osim da ga uspoređuješ sa npr E5200, ovisno o testu, negdje bi prednost bili MHz negdje cache, ukupno je slično.

- treba uspoređivati jezgre i tehnologije koje podržavaju. Sve što te zanima vidi ovdje...

 

Pošto je 'frendov' CPU D osjetno stariji, vjerojatno je i starija generacija MBO+RAM+VGA... tako da je vjerojatno tvoj PC osjetno bolji za današnje igre, dok za sam CPU razlika nebi bila tako vidljiva.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

planiram sebi kupiti q8200 quad core za 520kn da li je to dobra ponuda sad ima e5300

i da li je kod q8200 4*2.33GHz

13 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Dolu kaže...

Sa Kaytanom 3 ? I jel bi onda mogao za jedno 4 godine vrtit nekak igrice ne na max 

1.Niti sad nemožeš večinu igri na max

2.Imaš šrotex napajanje,mene osobno bi bilo strah OC-ati na tomu

3.s Katanom češ postiči dobre rezulatate ali če se onda vrtiti na 100% te time proizvoditi dosta buke

4.bolje kupi novo napajanje i grafu...

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gibabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
14 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

evo da vas pitam ima li ikakve veze izmedu AMD Phenom 9600 i 9600+ negdje na cpu suport za maticne pise + a negdje ne pa vas zato pitam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Namijeravam kupiti novi procesor!...koliko sam shvatio osim utora važno je gledati koliko tranzistora ima:

Arian RIčko
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
77ari kaže...

Namijeravam kupiti novi procesor!...koliko sam shvatio osim utora važno je gledati koliko tranzistora ima:

socket

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro
14 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Zanima me ima li neka razlika izmedu AMD quad cora 9500 i 9500+, te da li su tom procesoru jezgre tvornicki otkljucane

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice