Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 442.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Pitanje je kako ti je i aplicirao pastu isto. Moja preporuka je da prstom razmazes jako tanki sloj paste po procesoru i hladnjaku, i onda ih spojis. Na taj nacin najbolje rezultate ces postic.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Eh, to bi bilo dobro kad bi ja to sam otvarao i napravio, međutim nisam se nikad s tim bavio i radi toga sam odnio serviseru da upravo to on napravi (jer ako je on to radio 100x puta onda bi valjda trebao znati kako se nanosi pasta pravilno - naglasak na ''trebao'').

 

U svakom slučaju budem testirao sad par dana, pa ako se ništa ne promijeni opet ću ga odnijeti pa neka stavi MX4 umjesto MX5, jer trenutno temperature pod loadom (kad se nešto radi) su lošije nego li što su prije bile, a to mi nema baš nekog smisla jer se laptop nikako nije otvarao te je imao stock termalnu pastu.

 

EDIT:

 

Naišao sam na jedan zanimljiv topic vezano uz ''thermal paste curing'' sad kako se to na hrvatski prevede ne bih znao haha.

 

 

Uglavnom, koliko je to istina jeli može pokoji iskusniji korisnik / informatičar to potvrditi?

 

https://forums.tomshardware.com/threads/thermal-paste-curing.356195/#:~:text=in%20a%20nutshell%2C%20it%20means,should%20cure%20within%20a%20week.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 2:29 (Dragy).
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

 

Evo kako izgledaju ti problemi s MX-5

Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Hvala na videu, sad kužim do čega je ako je to uzrok u mom slučaju :P

14 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Krenuo sam u osposobljavanje jednog prastarog računala i prvi mi je korak zamjena svih pasta (CPU, MBO, GPU).

 

Zapeo sam na matičnoj na Northbridgeu- Na njemu se je pasta stvrdnula u kamen i ne miče se. Probao sam do sada s medicinskim alkoholom (70%), rakija, uljni skidač laka za nokte, aceton, WD40, rakija. Niti jedno sredstvo nije pokazalo pomake, i đubre je i dalje stvrdnuto i neda se skinuti. Ima li tko kakvih preporuka kako bi se to moglo riješiti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
keyser_soze kaže...

Krenuo sam u osposobljavanje jednog prastarog računala i prvi mi je korak zamjena svih pasta (CPU, MBO, GPU).

 

Zapeo sam na matičnoj na Northbridgeu- Na njemu se je pasta stvrdnula u kamen i ne miče se. Probao sam do sada s medicinskim alkoholom (70%), rakija, uljni skidač laka za nokte, aceton, WD40, rakija. Niti jedno sredstvo nije pokazalo pomake, i đubre je i dalje stvrdnuto i neda se skinuti. Ima li tko kakvih preporuka kako bi se to moglo riješiti?

 Moraš ga prvo zagrijati.

Probaj fenom zagrijati pa onda rasklimati, ako ne ide onda probaj peglom.

16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
keyser_soze kaže...

Krenuo sam u osposobljavanje jednog prastarog računala i prvi mi je korak zamjena svih pasta (CPU, MBO, GPU).

 

Zapeo sam na matičnoj na Northbridgeu- Na njemu se je pasta stvrdnula u kamen i ne miče se. Probao sam do sada s medicinskim alkoholom (70%), rakija, uljni skidač laka za nokte, aceton, WD40, rakija. Niti jedno sredstvo nije pokazalo pomake, i đubre je i dalje stvrdnuto i neda se skinuti. Ima li tko kakvih preporuka kako bi se to moglo riješiti?

Prva rakija za čipset, druga za tebe? Dvaput si naveo rakiju.

 

Ne bi vjerovao, mi na poslu slične situacije riješavamo nitro razrjeđivačem. Naravno, ne pijemo ga nego skorene paste uklanjamo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 7:16 (191x7).
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Prva rakija za čipset, druga za tebe? Dvaput si naveo rakiju.

 

Ne bi vjerovao, mi na poslu slične situacije riješavamo nitro razrjeđivačem. Naravno, ne pijemo ga nego skorene paste uklanjamo.

 A čuj blagdani su, vrti mi se od hrane. Hladnjak se je odvojio (malo kamena je ostalo i na njemu). Nitro isto nula bodova. Još mi jedino izopropyl ostaje (kad uspijem pronać gdje ga ima u okolici jer Zagreb mi je daleko).

16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
keyser_soze kaže...

 A čuj blagdani su, vrti mi se od hrane. Hladnjak se je odvojio (malo kamena je ostalo i na njemu). Nitro isto nula bodova. Još mi jedino izopropyl ostaje (kad uspijem pronać gdje ga ima u okolici jer Zagreb mi je daleko).

 Možda parts cleaner / brake cleaner?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Best Thermal Paste for CPUs 2023: 90 Pastes Tested
 
4 0 hvala 4
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice