Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
exer1234 kaže...

ma isto je..

 

 

nego sad sam probao otkljucati, i spustiti clock s 3200 na 3000 i za sad radi oke.... sta bi tu moglo onda biti problem?

 iskljuci sve ostale ostale jezgre osim te koju si ukljucio, ako tako neradi onda je do te jezgre garant

12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
antimon95 kaže...
exer1234 kaže...

ma isto je..

 

 

nego sad sam probao otkljucati, i spustiti clock s 3200 na 3000 i za sad radi oke.... sta bi tu moglo onda biti problem?

 iskljuci sve ostale ostale jezgre osim te koju si ukljucio, ako tako neradi onda je do te jezgre garant

 ali kazem ti da sad radi normalno s svim jezgrama, samo sam spustio clock na 3000 .. evo igrao sam i radi oke.... 

 

btw kako se iskljucuju? isto bios?

10 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Nisu oni zanista zakljucali tu jezgru

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 23:50 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

opet je krepo. nema veze.. sad sam vratio na x3 i kloknuo ga na 3.5 ... 

 

ali steta, na x4 su igre bas osjetno bolje radile, sto sam uspio testirati

 

btw sto znaci opcija u biosu "onboard gpu clock override"?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

- probaj frekvenciju smanjiti na npr. 2,8GHz

- probaj podignuti i napon NB-a

- i nakon resetiranja postavki BIOS-a za napon cpu-a piše 1,45V?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
godo kaže...

- probaj frekvenciju smanjiti na npr. 2,8GHz

- probaj podignuti i napon NB-a

- i nakon resetiranja postavki BIOS-a za napon cpu-a piše 1,45V?

 jel brze x4 na 2.8 ili x3 na 3.2? 

 

 

da.. pise 1.45

16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Još jedan X3 455 uspješno otključan, ali trenutno spušten na 3GHz na 1.4V zbog jako lošeg (stock AMD) hladnjaka. Nakeljio sam gore za test TT Contac 21 i pustio prime da odvrti sve na stock 3.3GHz sa 1.45V i temp ne ide preko 60C. Sa ovim stock smećem od hladnjaka na 3GHz i 1.4V ide i na 70C u prime testu. Razlika je primjetna između x3@3.3GHz i x4@3GHz a još više na x4@3.3GHz

 

LINK na bolju sliku

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 13:40 (dark_wizz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav svima..Juče sam uzeo phenom x2 555 i probao da ga otkljucam u x4 i nakon par pokušaja uspeo sam. Ploča je MSI 760gm-e51

Postavke u BIOS-u su mi:

 

- Unlock CPU core- ENABLE

- CPU core control- MANUAL

- ACC- ALL CORE

- qool n quiet- DISABLE

 

Iz prva nije hteo da mi podigne sistem i tek nakon dizanja voltaže na 1.375 USPEO JE..

Jedini problem je što sam tad imao x4, ali mi je pokazivao da radi na 2.5GHz, probao manuleno da podesim CPU multiplier i stalno isto. Kasnije sam probao da menjam neke postavke, ne sećam se više ni koje i tad opet ne diže sistem, tako da sam ga ostavio na defaultu da prenoći jer više nisam imao živaca. Pa ako neko ima rešenje, bojim se da ću ga opet uspeti otkljčati, a on ostajati na 2.5Ghz (čak i kad stavim x16 cpu multiplier)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 10:30 (Rivers).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Qool'n'quiet možeš ostaviti i na Enabled.

Gdje ti pokazuje 2,5 GHz?

U BIOS-u, Task Menageru, CPU-Z?

Ako nisi instaliraj CPU-Z i postas sliku kad ga otvoriš.

 

Meni u Task Menageru piše 2,8 GHZ za CPU koji je na 3,6!

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

CPU-Z pokazuje 2,5, a i desnim klik na my computer pokazuje X4, ali isto na 2,5

 

Aj mi reci šta konkretno da postavim u BIOS-u, pošto sam ipak uspeo da ga otkljucam, jedino me to nerivralo kad sam video 2,5

 

Napomena: napon NB-a nisam dirao, a frequency RAM-a sam smanjio na 1333

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 14:17 (Rivers).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Onda idemo nazad u BIOS!

Kako si smanjio takt memorije?

Što piše za CPU množitelj i Bus speed?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Takt memorije sam menjao na FSB/DRAM Ratio i postavio na 1:3.33

CPU mnozilac je bio na AUTO, a probao sam i sa x16 x15..

Bus speed 200

 

E sad nisam siguran gde povecavam napon  posto u BIOS-u vidim

CPU VDD Voltage (ovo sam povecavao na 1.375)

CPU-NB Voltage - AUTO

CPU Voltage - AUTO

CPU-NB Voltage - AUTO

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2015 17:32 (Rivers).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Znaci u biosu pise 2,5ghz?

Kako je to dobiveno - sto pise za bus speed i mnozitelj? 

Napon je ocito ok ako je stabilan.

Mozda probati flashati bios. 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

e u BIOS kasnije kad sam ulazio nisam gledao, a ulazio sam da probam da "popravim" tih 2.5. CPU-Z je pokazivao 4 jezgra i tih 2.5 GHz

 

BUS speed je bio na 200, mnozitelj na AUTO i kad ga manuelno stavim na x16 nista se nije promenilo.

Pomislio sam i ja da flashujem BIOS, viđao sam drugačije postavke otkljucavanja sa drugim verzijama, samo UNLOCK CORE i ACC na AUTO..

 

Kad stavim "Unlock CPU core" to "Enabled" trebao bih ispod toga da vidim sva 4 jezgra, jel tako?

 

Rešio sam da flashujem BIOS i to verziju 3.4 (kod mene je kako sam video u CPU-Z 3.3) na tomshardware forumu jedan lik reče "Downgrade bios to v 3.4 and it will work just fine on all 4 cores!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 9:26 (Rivers).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Ja imam x2 560 otkljucan u B60 i radi savršeno na gigabyte ga-770ta-ud3 matičnoj.Nema blue screen ni ništa slično. ;)
12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Molio bi pomoć oko otključavanja procesora Phenom x2 555 Black Edition koji se nalazi na matičnoj ploči Asus M5a99x evo...Stavim u biosu opciju Enable za otključavanje jezgri ali kad krene ponovo boot mogu uči u bios ali neće podići windowse dok ne vratim nazad na disable...Probao sam isključiti jednu po jednu jezgru(ponudi mi 2nd,3 i 4) ali opet neće bootat windowse...Da probam napon korigirat samo ne znam gdje? I da li taj procesor nekome radi stabilno kad se otključa na x4?Bilo kakva pomoć bila bi dragocjena....Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Nemogu se svi otključat već su šanse 50% ako ti ne boota windowse znači banana.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Hm, imaš li, uz opcije Enable i Disable i opciju Auto?

Probaj s njom!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ja imam phenom | 8450 x3 i htio bi ga otkljucat na x4.Jel to moguce uocpe na ovoj mojoj maticni i dali se taj prvi da otkljucat kao ovaj || ili ne.Ja sam upravo pokusao stavit to sve na auto ali opet sve je isto ostalo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
croatia boss kaže...

Ja imam phenom | 8450 x3 i htio bi ga otkljucat na x4.Jel to moguce uocpe na ovoj mojoj maticni i dali se taj prvi da otkljucat kao ovaj || ili ne.Ja sam upravo pokusao stavit to sve na auto ali opet sve je isto ostalo? 

 Phenome prve generacije skoro je nemoguće otključati.

Twitter: @191x7
12 godina
online
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Bok. Koliko ploca utjece na otkljucavanje procesora. Zanima me dali bi uspio otkljucat Phenoma x2 (sto sam dobio od kolege nicky.sl) da ga prebacim s gigabyte ga78lmt-s2 na asrock m3a770de

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Tony1999 kaže...

Bok. Koliko ploca utjece na otkljucavanje procesora. Zanima me dali bi uspio otkljucat Phenoma x2 (sto sam dobio od kolege nicky.sl) da ga prebacim s gigabyte ga78lmt-s2 na asrock m3a770de

 Ploča ili ima opciju ili nema, to je jedini utjecaj. A ako iam opciju, razlike su zanemarive.

Twitter: @191x7
12 godina
online
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
191x7 kaže...
Tony1999 kaže...

Bok. Koliko ploca utjece na otkljucavanje procesora. Zanima me dali bi uspio otkljucat Phenoma x2 (sto sam dobio od kolege nicky.sl) da ga prebacim s gigabyte ga78lmt-s2 na asrock m3a770de

 Ploča ili ima opciju ili nema, to je jedini utjecaj. A ako iam opciju, razlike su zanemarive.

 Imaju obje opciju, samo kaj je na gigi napon 1,45v vec kod maks. dok na asrock mogu vise dizat

 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Znači već smo na overclockiranju, ili...?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
godo kaže...

Znači već smo na overclockiranju, ili...?

 I to isto, bez toga se ne moze. 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
9 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav ako bi mogla pomoc :) Kada sam kupia komp covik mi je odma otkljuca tu cetvrtu jezgru sa ATHLON II X3 455 NA PHENOM II X4 B55 ,(prije kupnje mi je odma reka da je napajanje slabo negdi na granici)  sve je normalno radilo nekih 6 mjeseci takoder sam ugradia jos 8gb RAM-a (radilo je nekih 4,5 mjeseci) i onda su poceli BSOD-ovi nemogucnost bootanja paljenja monitora ovo ono ... odnio sam jednom covjeku na servis i utvrdia je da je to do napajanja imao sam neko od 500w a sada sam kupia 700W, CHIEFTEC Smart Series GPS-700A8 i komp radi bez ikakvih problema ALI ostavia mi je ovaj Athlon ii x3 455 neznam jeli zaboravija otkljucat ili sto ali uglavnom zanima me bili mi bilo pametno to otkljucavat oce bit ikakvih problema u vezi iste stvari kao i prije da ce mi napajanje oslabit crknit ili sta god ,,,a i nisam bas strucnjak za kompove ali znan tu dodatnu jezgru ako moze ko pomoc hitno je . hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 10:41 (MaciStyle).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

NijE ti bio problem u napajanju vec u jezgri. Presvukao te za napajanje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
MaciStyle kaže...

Pozdrav ako bi mogla pomoc :) Kada sam kupia komp covik mi je odma otkljuca tu cetvrtu jezgru sa ATHLON II X3 455 NA PHENOM II X4 B55 ,(prije kupnje mi je odma reka da je napajanje slabo negdi na granici)  sve je normalno radilo nekih 6 mjeseci takoder sam ugradia jos 8gb RAM-a (radilo je nekih 4,5 mjeseci) i onda su poceli BSOD-ovi nemogucnost bootanja paljenja monitora ovo ono ... odnio sam jednom covjeku na servis i utvrdia je da je to do napajanja imao sam neko od 500w a sada sam kupia 700W, CHIEFTEC Smart Series GPS-700A8 i komp radi bez ikakvih problema ALI ostavia mi je ovaj Athlon ii x3 455 neznam jeli zaboravija otkljucat ili sto ali uglavnom zanima me bili mi bilo pametno to otkljucavat oce bit ikakvih problema u vezi iste stvari kao i prije da ce mi napajanje oslabit crknit ili sta god ,,,a i nisam bas strucnjak za kompove ali znan tu dodatnu jezgru ako moze ko pomoc hitno je . hvala unaprijed

 Reseto ti se bios na tvornicke postavke pa ti nema te 4. jezgre. Odi u bios i upali advanced clock calibration. Ako ti se još bsoda provjeri temperature, ako ti je clockan smajni clock.Ovo što kažeš nemogucnost bootajna ako ti se pc ne boota iz prve odnosno treba ga par puta restartat da se upali može bit do matične. Ako se pc nakon  par paljenja ne uspije bootat bios se vraća na tvornicke postavke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 14:11 (k1klop).
9 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
k1klop kaže...
MaciStyle kaže...

Pozdrav ako bi mogla pomoc :) Kada sam kupia komp covik mi je odma otkljuca tu cetvrtu jezgru sa ATHLON II X3 455 NA PHENOM II X4 B55 ,(prije kupnje mi je odma reka da je napajanje slabo negdi na granici)  sve je normalno radilo nekih 6 mjeseci takoder sam ugradia jos 8gb RAM-a (radilo je nekih 4,5 mjeseci) i onda su poceli BSOD-ovi nemogucnost bootanja paljenja monitora ovo ono ... odnio sam jednom covjeku na servis i utvrdia je da je to do napajanja imao sam neko od 500w a sada sam kupia 700W, CHIEFTEC Smart Series GPS-700A8 i komp radi bez ikakvih problema ALI ostavia mi je ovaj Athlon ii x3 455 neznam jeli zaboravija otkljucat ili sto ali uglavnom zanima me bili mi bilo pametno to otkljucavat oce bit ikakvih problema u vezi iste stvari kao i prije da ce mi napajanje oslabit crknit ili sta god ,,,a i nisam bas strucnjak za kompove ali znan tu dodatnu jezgru ako moze ko pomoc hitno je . hvala unaprijed

 Reseto ti se bios na tvornicke postavke pa ti nema te 4. jezgre. Odi u bios i upali advanced clock calibration. Ako ti se još bsoda provjeri temperature, ako ti je clockan smajni clock.Ovo što kažeš nemogucnost bootajna ako ti se pc ne boota iz prve odnosno treba ga par puta restartat da se upali može bit do matične. Ako se pc nakon  par paljenja ne uspije bootat bios se vraća na tvornicke postavke.

 ma nerazumijes prije par dana sam stavia novo napajanje i sada je sve normalno nego jedino mi nije otkljucana ta jezgra a neznam bili je otkljucava jer se bojim da ce bit nekih problema oko napajanja ili necega 

12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Neče bit problema sa napajanjem jer to što imaš je za taj pc teži overkill. Ja imam isti cpu(otključan) i grafu pa mi radi najormalnije na 350w napajanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice