Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora
  1. Evo uspjesno sam otkljucao dodatnu jezgru sa AMD ATHLON II X3 455 na Phenom II X4 B55 , nakon sta sam odvrtio sat i 45 u prime95 nista se nije desavalo (BSOD restart itd) 
  2. Evo dolje su dvije slike(nakon sat i 45 radnje u prime-u stime da je jos bio radio dok sam slikava) pa ako bi mi ko moga rec jeli ima kojih problema tu(naponi itd jer se nerazumijem bas u to)
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
MaciStyle kaže...
  1. Evo uspjesno sam otkljucao dodatnu jezgru sa AMD ATHLON II X3 455 na Phenom II X4 B55 , nakon sta sam odvrtio sat i 45 u prime95 nista se nije desavalo (BSOD restart itd) 
  2. Evo dolje su dvije slike(nakon sat i 45 radnje u prime-u stime da je jos bio radio dok sam slikava) pa ako bi mi ko moga rec jeli ima kojih problema tu(naponi itd jer se nerazumijem bas u to)

 imam phenom ii x2 550BE

otključam ga u tri jezgre bez problema ,kad otklj. 4 jezgru  didtem se podigne bez problema

no kad nešto pokrenem  kao da nešto zapinje ,treba malo čekati da otvori ,bilo šta

treba li nešto dodatno podešavati da radi i četvrta jezgra

 

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Iz prvog posta:

 

Nekada se stabilnost može postiči podizanjem napona na procesoru. Tako moj 550BE radi kao X3 (Core2 isključena zbog neispravnosti)) i to potpuno stabilno samo kada napon postavim na 1,375V.

Stabilnost se može povećati i smanjenjem brzine unutarnjih sabirnica (HT Speed npr) kao i podizanjem napona na Northbridgeu (NB).

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ajmo strucnjaci pomagajte:

 

Dakle radi se o Athlon x3 450, s stock coolerom.

 

Problem je taj sto kad otkljucam 4tu jezgru, on radi stabilno, ali samo u idleu. Kad udjem u neku igru,odmah plavi ekran, ili se resetira...

 

Evo kad otkljucam:

 

 

Dakle ne radi stabilno, sad ne znam dal je do temp pod opterecenjem ili ne,, 

 

E sad , digao bih voltazu, ali pogledajte kakve su kod mene postavke,, po defaultu je na 1,450, kako to?? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 17:25 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav!

Nabavio sam AMD Phenom II x4 960T s Thuban jezgrom i otključao u 1065T znači sa 6 jezgri.

Dok se vrtio OCCT test koji sam ugasio nako 20 min, temperature u hw monitoru su bile od 85-90C, pretpostavljam da je hladnjak preslab?

Koji hladnjak bi bio dobar?

Trenutno je na njemu Arctic cooling Alpine 7 AC, da li bi bio bolji original od njega?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 20:10 (vlatko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Jeste, hladnjak je preslab. Ne mislim da bi stock hladnjak bio bolji, a bio bi glasniji.

 

Koja pasta je gore? Ako je neka žnj, svakako probaj nabaviti Arctic Cooling MX-4 ili nešto bolju (i malo skuplju) Cooler Master MasterGel Maker Nano.

 

Preporučam nabavku LC Power LC-CC-120 hladnjaka (150-200 Kn), bio bi idealan pratilac navedenom procesoru.

U kategoriji je poznatog Cooler Master Hyper 212 Evo hladnjaka, a 212Evo dođe oko 100 Kn više.

U neki hladnjak skuplji od toga, uz navedeni procesor ne vrijedi ulagati, čisto da ne dođe do toga da je skuplji hladnjak od procesora aka skuplji tetrapak nego mlijeko u njemu.

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Pasta je Cooller MAster V1,mislim da nije do nje.

Igre mi trzaju više nego sa prijašnjim athlonom x4 640.

Ne treba mi nikakav poseban hladnjak samo da ga drži na stock frekvencijama, da nije skuplji nego procesor kao što kažeš.

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Zato sam i naveo LC-CC-120. Da uzmeš njegovog jeftinijeg "brata" LC-CC-95 opet bi imao visoke temperature, zericu niže nego sada, ali za razliku od 50ak Kn definitivno trebaš LC-CC-120.

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Kakav je novi amd wraith hladnjak,dali ne tko ima iskustva?

Po recenzijama ima nesto slabije performanse nego hvaljeni evo 212.

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Kao stock/box cooler je super, ali nija zamjena za pošteni aftermarket hladnjak.

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Da to je jasno ali za razliku dosadašnjih hladnjaka ovaj je osjetno bolji.

E sad ovako uzeo sam Scythe Katanu 3, treba stići sutra preksutra.

Koliko čitam po forumima većina kaže da se može nositi sa X6 procesorom ma da je na knap.

Da li će moći hladiti mog Phenoma na stock frekvenciji ili ću ipak trebati LCC-CC-120.

Nažalost nisam blizu nekih trgovina pa sam nabavio ovaj za relativno malo novaca.

Overclokirati ne mislim jer imam slabu ploču čak i ovaj Phenom je previše ali nema veze.

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Pa, vidjeti ćeš temperature, ako ti ne budu zadovoljavajuće trebati češ jači hladnjak.

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Koje bi trebale bit max temperature pri opterećenju,60-65C?

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Nisam siguran, mislim da je 65°C granica, no moguće i da je 72°C - ne mogu pronaći informacije o ograničenju online.

 

Edit: Phenom II x6 1100T ima ograničenje od 62°C pa je lako moguće da 960T ima isto jer to su isti procesori.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 22:39 (191x7).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Nabavio sam Scythe Katanu 3. E sad problem je sljedeći, pošto sam otključao procesor u X6 ne očitava temperature.Kako očitati temp CPU-a?

Za ono što sam mislio da je temp CPU izgleda da nije nego temp matične, ne znam  ni ja.Evo slike u stanju mirovanja ako tko može reći šta je koja temp?

Pod opterećenjem tmpin1 ide do 90C,tmpin0 ide do nekih 45C.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 16:09 (vlatko).
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Da, otključan ne očitava temperature jezgri. No to ti i nije bitno, i dalje ti ičitava TZ0 (Thermal Zone 0) što ti je temperatura koja se mjeri na socketu.

To što ti očitava, to je ta temperatura koja ti ne bi trebala prelaziti 62°C.

 

Edit: Probaj s nekim drugim softverom pratiti temperature, lako moguće da ti je ono što ti ide preko 90°C ustvari temperatura čipseta ili naponske regulacije.

Probaj s SpeedFan, Aida64, HWInfo64.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 17:27 (191x7).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Ma problem je vjerojatno u matičnoj koja se pregrijava, radi se o MSI 760GM-p23fx i predviđeni su procesori do 95W TDP.

Sad radi kao 4-jezgreni procesor i radi dobro.Kad otključam uspori se pod opterećenjem, npr. u igri trza više nego sa starim procesorom koji je slabiji.

Kad se otključa vuče i do 170W a to je za matičnu previše tako da ništa od toga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice