Vijesti o svemu vezanom za Intel

poruka: 126
|
čitano: 27.931
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Na kojem socketu će bit coffelake, 1151 ili nekaj opet novo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

1151 v2, uglavnom nekompatibilan sa sadasnjim plocama jer ne zele dati BIOS podrsku za starije ploce 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

A onda nek idu kvragu i oni i njihovi cpu i da svaki hebeni proc ima svju ploču, stvarno pretjeruju s tim stvarima. Bar da su im cpu na nivo grafa, a ne da je razlika par posto.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

https://www.overclock3d.net/news/cpu_mainboard/der8auer_successfully_delids_intel_s_12-18_core_skylake-x_cpus/1

 

While Der8auer has not officially confirmed this, the CPU appears to be unsoldered, given the ultra-smooth appearance of the CPU die and the fact that Der8auer recommends delidding in the first place.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 8:59 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Jbte zamisli ti njihovu shemu, sad jos ispada da je nezalemljeni cpu nesto odlicno, kao ono nevin je i mozete bas vi skinuti prvi junf! loool 🤣🤣🤣lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Prema posljednjim informacijama coffe dolazi 5. listopada. Evo, upravo pročitano link

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 13:54 (Old_Boy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Leaked Intel Chipset Roadmap Confirms Z370 in Q4 2017, Z390 in 2H 2018 – Mainstream H370, Value H310 and Corporate Q370, Q370, B360 Chipsets in Q1 2018 ove godine samo z370 chipset, iduce ostali, također u drugoj polovini 2018. dolazi z390 chipset koji ce biti kompatibilan i sa z370 chipsetom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 0:38 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Exclusive: ASRock Z370 motherboards Asrockova flota

 

ASRock confirms Coffee Lake-S on 1151 socket velika prevaga, Asrock je potvrdio da ce na trenutni 1151 chipset ce ipak biti moguce staviti bilo koji od nadolazecih coffe lake procesora, ovdje mozete provjeriti listu svih podrzanih procesora na 1151 socket-u KLIK (jedino neznam jel to vrijedi i za z170 i z270, ali za z270 sigurno) 

Moj PC  
0 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

Leaked Intel Chipset Roadmap Confirms Z370 in Q4 2017, Z390 in 2H 2018 – Mainstream H370, Value H310 and Corporate Q370, Q370, B360 Chipsets in Q1 2018 ove godine samo z370 chipset, iduce ostali, također u drugoj polovini 2018. dolazi z390 chipset koji ce biti kompatibilan i sa z370 chipsetom.

 Znači ništa od zaključanih procesora ove godine.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Cek, pa i na prijasnjim leakovima se vidjelo da je socket 1151, al su rekli da ce ploce biti iskljucivo z370, ili?
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Z370 je 1151v2 socket i Asrock je prije izjavio da coffe nece ici na sadasnje ploce pa su jucer promjenili stav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
DaShip kaže...

 Znači ništa od zaključanih procesora ove godine.

 Dolaze i zakljucani modeli, citaj malo, jedino z370 maticne dolaze ove godine.

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

GIGABYTE Z370 AORUS motherboards pictured Aorus flota

 

GIGABYTE AORUS Z370 motherboard specs specifikacije (za memoriju je greška jer piše quad channel)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Izgleda da ce coffee ipak samo ici na z370 ploce klik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

GIGABYTE Z370XP SLI nesto iz mainstrem-a

 

MSI Z370 motherboards: pictures and possible pricing MSI maticne, slike i moguce cijene 

vidim cijene maticnih svakom serijom idu sve vise gore...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Evo i malo o novim MSI-jevim ploćama sa novim Z370 klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Pa to sam objavio post iznad tvog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

Pa to sam objavio post iznad tvog...

Sorry, nisam pažljivo gledao. 

 

Budući da sam osobno zainteresiran, od "šume nisam vidio drvo".

 

Osobno mi je najinteresantnija MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC (250$), a sa cijenom one GODLIKE Gaming ... su "malko" pretjerali.

 

Ništa, čekam druge proizvođaće, u protivnom odoh ja na X299 platformu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 19:57 (Old_Boy).
8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Evo jos vijesti o (ne)kompatibilnosti coffe lakea sa starim plocama, ali i obrnuto. klik

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

kontam da su ljudi sa Z270 chipsetom odusevljeni sto im je trajao cijelih 8mj prije nego sto je intel presao na novi chipset.. intel gonna intel

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel

Nakon sto sam postavio link sam se sjetio da nisu spominjali nikakav bios update, tako da bi to mogao biti jedini spas da coffee zazivi na z270. Gledam sad i ovu sliku gdje se vidi ocita razlika u dijelovima na pozadini kaby i coffe lejk cipova, ali to ne bi trebao biti problem posto u doticaj s maticnom ionako dolazi jedino ovih okolnih 1151 pinova kaj ne?

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Citaj linkove koje stavljas pa neces postavljat nepotrebna pitanja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Pa procitao sam, al pitam cisto da dobijem jos dodatnu potvrdu. Kad si vec pisao komentar mogao si jednostavno odg na pitanje, a ne biti beskoristan. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
war3_tft kaže...

Pa procitao sam, al pitam cisto da dobijem jos dodatnu potvrdu. Kad si vec pisao komentar mogao si jednostavno odg na pitanje, a ne biti beskoristan. 

 Nije mi jasno kaj ti ja imam potvrdit ako nisam ni pisao tekst niti testirao, ono sta pise tako i je.

 

Da ti citiram jos jednom:

 

it is clear that Kaby Lake and Coffee Lake use the same LGA 1151 pinout, with both CPUs fitting into both Z270 and Z370 motherboards with ease.

 

- Hardware.info confirmed that they were using a Celeron G3930 to represent Kaby Lake, in their testing, it was found that the system was able to power on and do a self-test, though a complete system boot was not possible. When Kaby lake CPUs are used in Z370 the system will not boot and enter into an infinite boot loop. The same thing happened when a Coffee Lake CPU was used on a Z270 motherboard.

 

Thankfully using an LGA 1151 CPU on the incorrect chipset did not result in any blue smoke or damage to either the CPU or motherboard, though it is clear that Kaby Lake/Z270 and Coffee Lake/Z370 are not inter-compatible.

 

Znaci, stvar se rijesava bez problema obicnim BIOS update-om  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice