X3 450 otkljucavanje zaključana tema

poruka: 26
|
čitano: 2.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

dakle, brat mi ima taj procesor, s stock hladnjakom... E sad, kad otkljucam 4 jezgru, radi stabilno jedno vrijeme, i onda se jednostavno resetira,temp bude dosta visoka, tj ode visoko.... Dal mislite da bi taj problem rijesio neki bolji hladnjak? da se u tom slucaju ne bi to desavalo, i da bi bio stabilan?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
X3 450 otkljucavanje

Nisam neki stručnjak ali 3 i pol godine na ovom forumu mi kažu da zaboraviš na četvrtu jezgru...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
exer1234 kaže...

dakle, brat mi ima taj procesor, s stock hladnjakom... E sad, kad otkljucam 4 jezgru, radi stabilno jedno vrijeme, i onda se jednostavno resetira,temp bude dosta visoka, tj ode visoko.... Dal mislite da bi taj problem rijesio neki bolji hladnjak? da se u tom slucaju ne bi to desavalo, i da bi bio stabilan?

 Dali kada radi kao X3 se isto gasi?,moguče da stock hladnjak nedovoljno hladi dotični,ali ako je komp stalno pod idleom odnosno neopterečen tada se nebi trebao gasiti osim ako se pokrene kakva zahtijevna igra,aplikacija što god pa procesor zbog i inače smeča od stock hladnjaka se pegrijava i resetira.Savijet provjeriti hladnjak dali se ventilator okreče,možda ima puno prašine na hladnjaku pa je potrebno očistiti isto tako provjeriti kavim programom (HWMonitor) temperaturu procesora dali ne prelazi opasne temp tipa 80+C.Inače otključan Athlon II X3 u X4 se osjetno više zagrijava plus možda je otključana jezgra uzrok problema odnosno nije u potpunost stabilna tokom korištenja.

11 godina
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
exer1234 kaže...

dakle, brat mi ima taj procesor, s stock hladnjakom... E sad, kad otkljucam 4 jezgru, radi stabilno jedno vrijeme, i onda se jednostavno resetira,temp bude dosta visoka, tj ode visoko.... Dal mislite da bi taj problem rijesio neki bolji hladnjak? da se u tom slucaju ne bi to desavalo, i da bi bio stabilan?

Da. Provjeri temperature, sigurno ode preko 90 

Hladjenje mora biti jace od stock hladjenja tu!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
X3 450 otkljucavanje

Novi hladnjak bi sigurno pomogao sa spuštanjem temperatura!

No pitanje je zbog čega dolazi do resetiranja!

Zbog visokih temperatura ili zbog nestabilne četvrte jezgre?

 

Jesi li dizao napon procesora?

Do koliko stupnjeva dođe temperatura prije resetiranja?

 

Za početak očisti hladnjak procesora i promijeni termalnu pastu!

Ako su nakon toga temperature ok, a i dalje se komp resetira onda treba probati sa dizanjem napona procesora!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
3n3m1 kaže...
exer1234 kaže...

dakle, brat mi ima taj procesor, s stock hladnjakom... E sad, kad otkljucam 4 jezgru, radi stabilno jedno vrijeme, i onda se jednostavno resetira,temp bude dosta visoka, tj ode visoko.... Dal mislite da bi taj problem rijesio neki bolji hladnjak? da se u tom slucaju ne bi to desavalo, i da bi bio stabilan?

 Dali kada radi kao X3 se isto gasi?,moguče da stock hladnjak nedovoljno hladi dotični,ali ako je komp stalno pod idleom odnosno neopterečen tada se nebi trebao gasiti osim ako se pokrene kakva zahtijevna igra,aplikacija što god pa procesor zbog i inače smeča od stock hladnjaka se pegrijava i resetira.Savijet provjeriti hladnjak dali se ventilator okreče,možda ima puno prašine na hladnjaku pa je potrebno očistiti isto tako provjeriti kavim programom (HWMonitor) temperaturu procesora dali ne prelazi opasne temp tipa 80+C.Inače otključan Athlon II X3 u X4 se osjetno više zagrijava plus možda je otključana jezgra uzrok problema odnosno nije u potpunost stabilna tokom korištenja.

 na x3 sve super radi, ne grije se.. cistim ga redovito.. Samo kad ukljucim 4tu jezgru, tada se resetira jer se pregrijava.... ne zelim ulagat u bolji kuler,ako ce se isto desavati

 

nisam nista dizao, zato sto se previse grije, pa sam tome pripisao uzrok reseta... jer zdabe da je i stabilan ako temp ode u nebesa

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2015 22:11 (exer1234).
14 godina
neaktivan
offline
X3 450 otkljucavanje

Ako ti je bas do jezgre u odnosu na buku i clock, povecaj brzinu venta i smanji clock (time i napon).

 

Kazem, ovisi za sto ti treba, negdje bi s 4 jezgre na 3.0 GHz osjetio vecu razliku nego na 3 jezgre 3.5 GHz,

razlike mogu biti i vece.

 

U svakom slucaju igra tu nije gotova, bez obzira sto si na stock cooleru.

 

Takoder preporucam da si pogledas malo polovnih hladnjaka.

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

ajd recite neki dobar polovan hladnjak? na njuskalu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X3 450 otkljucavanje

Kolege ce ti to mozda bolje znat rec.

 

Mozda neki od ovih? (nisu poredani ni po kakvom kriteriju, vec kako sam ulovio)

 

1) http://www.njuskalo.hr/procesori/hladnjak-procesor-spire-verticool-iii-oglas-11690494

2) http://www.njuskalo.hr/procesori/scythe-grand-kama-cross-rev-b-scythe-univ-retention-kit-3-oglas-14422100

3) http://www.njuskalo.hr/procesori/arctic-cooling-freezer-xtreme-hladnjak-procesor-oglas-13339158

4) http://www.njuskalo.hr/procesori/prolimatech-megahalems-oglas-5419295

5) http://www.njuskalo.hr/procesori/arctic-freezer-13-intel-amd-hladnjak-oglas-14406888

6) http://www.njuskalo.hr/procesori/scyte-katana-3-hladnjak-intel-procesore-oglas-14131123

7) http://www.njuskalo.hr/procesori/xigmatek-hdt-s963-socket-775-oglas-9271314

8) http://www.njuskalo.hr/procesori/zalman-zf1125bth-hladnjak-intel-775-socket-oglas-13970193

9) http://www.njuskalo.hr/procesori/cpu-procesor-cooler-hladnjak-oglas-14044786

10) http://www.njuskalo.hr/procesori/hladnjak-zalman-cnps-14-x-povoljno-oglas-14161103

11) http://www.njuskalo.hr/procesori/hladnjak-procesor-spire-verticool-iii-oglas-11690494

 

Molio bih nekog s vise iskustva s hladnjacima da procjeni.

 

Ovisi do koliko bi para dao ali nekako sam iz posta zakljucio da

se ne radi o cifri vecoj od 200kn, slobodno se kolega izjasni.

Ponavljam sve to je zbog eksperimenta, iako neki od ovih ljudi

nude da probas kod njih pa eto probaj pa ako je 15 minuta hladan

i stabilan, mozda je dobar buy. 

 

Sve ovisi i o tome koliko vremena mislis ulozit i isplati li ti se to

(vrijeme je novac), jer rizik je definitivno, mogao bi proc

da kupih hladnjak bacis lovu a ono CPU ni vrit ni mimo ni

s temperaturama ni s clockom a ni s tom nesretnom jezgrom

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 1:51 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

cm hyper tx3 evo uzme se za taj novac bez da ganjas polovnjaka, a kuler je mrak

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X3 450 otkljucavanje

Jesi ti siguran da je hladnjak dobro očišćen i da je dobro stavljena dobra termalna pasta?

Stock hladnjak koliko god bučio i kakve god temperature davao ne bi smio biti uzrok resetiranja!

Otključani procesor bi morao i sa stock hladnjakom dobro raditi!

 

P.S. Jesi li provjerio temperature? A stress test sustava da vidiš stabilnost?

Kako znaš da je resetiranje rezultat visokih temperatura?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 8:58 (godo).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

ili jednostavno lc-cc-95 / lc-cc-120 bolje od stocka a cijene novih su od 80-ak do 160kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X3 450 otkljucavanje

NHF. ali svi vi koji preporučujete hladnjake, kolika je to njemu temp cpu-a pa da znate da treba aftermarket hladnjak?

Gdje je on napisao ili stavio SS npr. HWMonitora?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

ajd budem danas testirao.. hladnjak redovito cistim jer se uvijek nakupi prasine,a pastu nismo mijenjali od kad ga ima (2011) .budem danas to uradio ako nadjem paste.. pa cu otkljucat  i sve pogledat

 

sto se para tice, puno je 200 kn.. radije onda prodam ovaj x3 i uzmem x4 s stockom koji ce raditi stabilno, ne?

 

ugl budem danas sve uradio, i testirao, instalirat cu hw pa vidjeti temperature..ali koliko se sjecam da su isle dosta visoko kad otkljucam.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 11:42 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
godo kaže...

NHF. ali svi vi koji preporučujete hladnjake, kolika je to njemu temp cpu-a pa da znate da treba aftermarket hladnjak?

Gdje je on napisao ili stavio SS npr. HWMonitora?

Zato sto x3 kad se otkljuca mora da ima aftermarket hladjenje da bi radio, kratko i jasno. Ni jedan nece raditi bez toga.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

Evo ocistio kuler, stavio novu pastu.. odmah vidim da je mnogo hladniji nego prije... sigurno za 10c

 

evo slika s x3... probam ga otkljucat samo, bez diranja napona, pa stavim opet sc

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

evo otkljucao sam, nisam nist dirao. ovo je sve u idleu..

 

 Idem bas probat nesto odigrat.. prije se resetirao uvijek poslije par minuta... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 20:55 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
exer1234 kaže...

evo otkljucao sam, nisam nist dirao. ovo je sve u idleu..

 

 

 daj sliku pod opterecenjem, tipa prime95

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

ma nista.. cim sam usao u igru, odmah izbacilo plavi ekran smrti.... reset. usao u bios, temperatura uopce nije bila visoka (35) ..tako da ocito temperatura nije razlog nestabilnosti.. Sta bi dalje moglo biti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
exer1234 kaže...

ma nista.. cim sam usao u igru, odmah izbacilo plavi ekran smrti.... reset. usao u bios, temperatura uopce nije bila visoka (35) ..tako da ocito temperatura nije razlog nestabilnosti.. Sta bi dalje moglo biti?

 Dizi napon.

 

Napon jezgri a mozes i NB malo. Sve dok su temperature ok.

 

Preko 1.425 mozda ipak ne ici

 

EDIT: pukni ga na 1.4 pa vidi jel stabilno, ako je smanjuj napon koliko ide, prati temperature obavezno.

 

Ako pak nije javi nam tu

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 22:09 (Mojpismonosa).
12 godina
offline
X3 450 otkljucavanje

mislim da nemam opciju toliko po malo dizanje napona,..ajd sad cu vidjeti

 

evo... :S kazes ne preko 1425..a default je 1450

 

 

cudno ili?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 22:22 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X3 450 otkljucavanje

Ajmo vi iskusniji pomoc, ovo nisam ocekivao

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
chaselol kaže...

Zato sto x3 kad se otkljuca mora da ima aftermarket hladjenje da bi radio, kratko i jasno. Ni jedan nece raditi bez toga.

 Nije istina.Imam x3 koji radi otkljucan sa cetvrtom jezgrom od prvoga dana (2012) na stock cooleru sa normalnim temperaturama.rusio se do sada nije niti jednom

12 godina
offline
Re: X3 450 otkljucavanje
Blue2 kaže...
chaselol kaže...

Zato sto x3 kad se otkljuca mora da ima aftermarket hladjenje da bi radio, kratko i jasno. Ni jedan nece raditi bez toga.

 Nije istina.Imam x3 koji radi otkljucan sa cetvrtom jezgrom od prvoga dana (2012) na stock cooleru sa normalnim temperaturama.rusio se do sada nije niti jednom

 Slazem se s time.. frend ima x3 455 (ovaj je 450) , isto stock kuler, i radi sve normalno..evo pitat cu ga bas sliku 

 

jesi ti dirao napone? ajd pomagaj 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 22:32 (exer1234).
13 godina
neaktivan
offline
Re: X3 450 otkljucavanje

mogu ti jedino pomoci tako da ti kazem da se ne opterecujes sa time.ako nevalja,nevalja i tocka.ja napone nisam morao dirati,ti pokusaj ,pa vidi.ako ni to ne pomogne pomiri se sa sudbinom

14 godina
moderator
offline
X3 450 otkljucavanje
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice