[Android] SQLite i ListView

poruka: 3
|
čitano: 1.951
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
[Android] SQLite i ListView

Pozdrav svima i hvala unaprijed. Radim prvu aplikaciju za Android i naišao sam na problem na samom startu. Napravio sam SQLite bazu i sučelje kojim unosim neke podatke u tu bazu. Sad želim napraviti novi activity u koji će se u obliku ListView-a ispisivati sva imena iz te baze.

 

Ukratko znači, jedna je tablica ovo (da ne ispisujem sve atribute, tu su samo dva):

 

public static final String KEY_ID_RAZ = "id_raz";

public static final String KEY_IME_RAZ = "ime_razreda";

...

private static final String DATABASE_NAME = "MyDatabase.db";
private static final String DATABASE_TABLE1 = "Razred";
private static final int DATABASE_VERSION = 1;

...

public void onCreate(SQLiteDatabase db) {
          // TODO Auto-generated method stub
         
          //tablica Razred
          db.execSQL("CREATE TABLE " + DATABASE_TABLE1 + " ("
                + KEY_ID_RAZ + " INTEGER PRIMARY KEY AUTO-INCREMENT, "
                + KEY_IME_RAZ + " TEXT NOT NULL);"
                );

...

 

Želim napraviti da idući je Activity ListView gdje će biti ispisana imena svih Razreda iz baze. (Znam startati novi Activity koristeći Intent, ali ne znam kako prebaciti ove podatke iz baze u Array i onda ih ispisati putem Adaptera)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Android] SQLite i ListView
Elminister kaže...

Pozdrav svima i hvala unaprijed. Radim prvu aplikaciju za Android i naišao sam na problem na samom startu. Napravio sam SQLite bazu i sučelje kojim unosim neke podatke u tu bazu. Sad želim napraviti novi activity u koji će se u obliku

 

Ovo što do sad imaš je SQLHelper klasa. Sad ti treba još datasource klasa, u kojoj ćeš vaditi i zapisivati konkretne podatke u bazu.

Znači radiš sve na principima SQL-a. Nema nikakav ORM (ima neki, ali ga nisam isprobao, pa neću niti preporučati)

 

Evo ti dobar tutorial koji sam ja slijedio.

Ako negdje zaglaviš slobodno pišeš tu, samo mi daj konkretan problem, ne nešto ovako općenito kao što si gore stavio.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
neaktivan
offline
[Android] SQLite i ListView

Oke, pogledam to kad uhvatim vremena pa izvjestim o (ne)uspjehu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice