C# pomoć

poruka: 19
|
čitano: 6.541
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

Imam jedan mali problemčić, nadam se da će mi netko pomoći. Moram pomoću gumba pohraniti trenutno vrijeme u točno određeno polje u bazi. Neznam kako da definiram da sprema točno u to određeno polje? Zahvaljujem se unaprijed na pomoći. Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć

To radiš pomoču update sql naredbe

 

Npr.   

Update tablica

set (stupac1)=vrijednost, (stupac2)=vrijednost...

where primarniKluč = ...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2010 17:20 (Joco55).
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

jel mi može tko pojasnit ovaj kod koji sam našao na ovom linku?

 

 

(zadnji kod)

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 18:55 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć

Pa sve ti piše,ako bilo što uneseš osim yes,no ili maybe tad će ti se pokazati defaultna poruka da ništa ne razumije.Što ti točno nije jasno u switch-case uvjetima?Svaki switch mora imati svoj case ,a dodavanjem defaulta samo pridonosiš boljem razumijevanju korisniku ,stavi to u do-while petlju i već imaš malu igru riječi.

Private
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

ne kužim šta znače switch, case, break.

 

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć

Da sad ne pišem kod ,to ti je kao if i else uvjeti ili petlje samo što je sve stavljeno u switch case ,ako nije jedno onda je drugo i ispiši poruku ,ako nije nijedno ispiši defaultnu poruku .Ako to ne razumiješ ponovi if else i samo primjeni na switch case .Ne da mi se pisati sad i objašnjenje u kodu ali ako budem tad ću i detaljno objasniti kad budem imao vremena .Možda netko ima kome se da pisati detaljnije ,ja kad budem imao vremena .

Private
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

hvala. probat ću pohvatat. ovaj mi je jezik zanimljiviji od c++.

 

btw, jel može ko poslat c# pdf na pm?

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: C# pomoć

Probaj naći na hrvatskim stranicama nesto o tome, možda ti bude jednostavnije za shvatiti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 19:21 (AlterEgo).
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

Ovako ide:

1.) Program ispiše na ekranu "Do you enjoy C#? (yes, no, maybe)". Yes, no i maybe su ponuđeni odgovori. Npr. ako uživate napisat će te "yes" i kliknuti enter.

2.) Program čita što ste napisali.

2.) Sa switch metodom koja je vaš unos prebacila u mala slova program provjerava što ste napisali. Ako ste napisali "Yes" ili "Maybe" program će na ekranu ispisati "Great!", a ako ste napisali "No" ispisat će vam se "Too bad!". Program će prema defaultu ispisati "I'm sorry, I don't understand that" ako ste napisali neki drugi odgovor.

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

hvala.

kico, vidim da si napravio igru, jel bilo teško?

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć

Evo ti sa if else pa mozgaj : 

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace switch_case
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Do you enjoy C# ? (yes/no/maybe)");
            string input = Console.ReadLine();
            //switch (input.ToLower())  //ovdje sve pretvaramo u mala slova
            //{
            //    case "yes": //ako je to
            //    case "maybe":  // i to u unosu
            //        Console.WriteLine("Great!");  //ispiši to
            //        break;
            //    case "no":  //ako je to
            //        Console.WriteLine("Too bad!");  //ispiši to
            //        break;
            //    default:  //ako si nešto bezveze ispisao tad se ispiše to
            //        Console.WriteLine("I'm sorry, I don't understand that!");
            //        break;

            //}
            if (input.ToLower() == "yes" || input.ToLower() == "maybe")
            {
                Console.WriteLine("kjhlkjhlkjh");
            }
            else if (input.ToLower() == "no")
            {
                Console.WriteLine("blabla2");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("Ne razumijem");
            }

 

 


        }
    }
}

 

 

 

 Evo sad vidiš povezanost switch i case sa if else ,nekad je programerima lakše koristiti jedno od drugog itd itd ....:)

 

 

 

 

 

Private
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 19:29 (Private).
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć
djdomi kaže...

hvala.

kico, vidim da si napravio igru, jel bilo teško?

Ma šta će biti teško. Prva verzija igre koju sam napravio, Click4Beat, je zahtjevala samo malo osnovnog znanja Visual C#-a. U sljedećim verzijama trebat će mi ga više jer moram napraviti levele, menu, rang listu, itd...

k1.c0
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

kako se preko console applicationa(ovo normalno, što sad učim) napravi window application kao u windows form app?

 

btw, stigao sam na gradivo loops..

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć
djdomi kaže...

kako se preko console applicationa(ovo normalno, što sad učim) napravi window application kao u windows form app?

 

btw, stigao sam na gradivo loops..

 Gledaj ,prvo još nisi niti blizu svladavanja gradiva Console programiranja i tek kad prođeš događaje i njihovu obradu preko konsolnog programiranja ,što je event,delegat itd itd tad možeš prijeći na win app programiranje i code za button click ili pojavljivanja poruke u message box-u .Ako hočeš sve polovično tad možeš iskopati programske kodove za petlje ili unos teksta preko win app-a prozora ,buttona,dropdown liste i slično ali to nije cilj razumijevanja i svladavanja C#-a.

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć
Private kaže...
djdomi kaže...

kako se preko console applicationa(ovo normalno, što sad učim) napravi window application kao u windows form app?

 

btw, stigao sam na gradivo loops..

 Gledaj ,prvo još nisi niti blizu svladavanja gradiva Console programiranja i tek kad prođeš događaje i njihovu obradu preko konsolnog programiranja ,što je event,delegat itd itd tad možeš prijeći na win app programiranje i code za button click ili pojavljivanja poruke u message box-u .Ako hočeš sve polovično tad možeš iskopati programske kodove za petlje ili unos teksta preko win app-a prozora ,buttona,dropdown liste i slično ali to nije cilj razumijevanja i svladavanja C#-a.

Ja uopće nisam učio Visual C# Konzolno programiranje. Ovdje sam našao tutorijale za Windows programiranje i došao sam do baza podataka.

k1.c0
15 godina
neaktivan
offline
RE: C# pomoć

Vidim da se lijepo lagani tutovi množe po netu,ali recimo napraviti događaj u konzolnoj aplikaciji i način kako se on prenosi unutar napravljene metode u njemu pomoću event-a  to se mora znati napraviti u konzolnoj aplikaciji.Slažem se da su događaji i napravljeni za win app ali sama bit i način na koji ih sam kucaš i igraš se s njima u konzolnom programiranju je ono što se može lijepo naučiti u C#-u.Napraviti događaj i njegov delegat koji se podiže na metodu tj. na izazvani događaj kad se dogodi promjena u programu (konzolnom) , to je izazov ,a ne samo kliknuti dva puta na gumb i dodati kod koji se izvršava na taj klik .Neka ,može se i tako naučiti klik event i kodiranje svake dovučene forme ali zabavnije i zanimljivije je sve prvo napraviti kroz konzolu da bi shvatio i kako se sve to prenosi ,sam napravit imetodu i delegat i na kraju event.U win app-u ti je sve to ponuđeno i naravno da u učenju brzo svi napreduju.Recimo ,pravljenje objekata i kad se koji izvršava ,koji prije koji kasnije ,malo se poigravati s  vlastitim objektima kroz konzolu to je c-ovski način učenja koji bih svima savjetovao da krenu na taj način u C# ,ali očito kraći put i brži koji ne zahtjeva detaljno razstavljanje linija koda ide u prilog svima koji brzo žele nešto naučiti.Tut je dobar ,šteta što takvi nisu postojali kad sam ja počeo :).Svatko ima svoj pristup ,ako je taj lakši i bolji neka ,za napredak sam a i inače izgleda da je takav pristup moderniji i brži za one željne znanja.

Private
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

jel bolje na kraju form il console?

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

Kao što je i Private napisao, bolje bi bilo da se prvo nauči konzolno programiranje jer tako naučiš bolje čitati kod, am da pišeš metode, itd...  Ali nakon konzolnog programiranja nauči WinForm programiranje jer ćeš pomoću njega puno  brže napraviti neki program za windows.

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
C# pomoć

dobro, nastavit ću s onim tutorijalima gdje trenutno učim pa se bacam na tvoje tutorijale i windows forme.

e da je još neka knjiga pokraj mene, bilo bi zakon.

ovaj c# mi je baš dobar jezik. dosta vuče na visual basic pa je jednostavniji.

mogo bi počet moje tutorijale od početka u detalje. pisati kod iz svake lekcije par puta da uhvatim. ovako sam uzimao kod, copy/paste i pokušavao odgonetnut šta radi.

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice