Forme u VB Express 08

poruka: 3
|
čitano: 1.098
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Forme u VB Express 08
pitanje

Trebam malu pomoć....napravio sam prije dva do tri mjeseca jedan program u Visual Basic 2008 Express Edition.

Radi se o Web Browseru.Napravio sam jedan Menu kao što ima u drugim Web Browserima...ono File Edit i sad to...

Napravio sam Datoteka,pa kad se klikne ima i Otvori URL...kao što je na nekim Web Browserima.

Stvorio sam novu formu,postavio u nju TextBox (Za upisivanje URL-a) ,Label (Unesite URL:) i Button (Otvori) i sad bih želio da kad

netko upiše adresu u taj TextBox i klikne Button (Otvori) da se to prikaže u provoj formi gdje se nalazi Web Browser...pokušao sam kliknuti dva puta na formu 1 i upisati:

 

Private Sub Form2_Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Form2.Button1.Click
        WebBrowser1.Navigate(Form2.TextBox1.Text)

End Sub

 

ali mi izbaci grešku:

Handles clause  requires a WithEvents variable defined in the containing type or one of its base types.

 

Može li mi netko dati savjet?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Forme u VB Express 08
prihvaćeno rješenje

        WebBrowser1.Navigate(Form2.TextBox1.Text)

 

 

WebBrowser nije na toj formi (drugim rijecima, nije clan klase form2 ).  Druga greška je što možeš pristupati članu trenutnog objekta navodeći njegov naziv - dakle TextBox1. Ako ipak imaš potrebu, npr. zbog više istoimenih identifikatora u trenutnom području imena, naglasiti da se radi o trenutnom objektu (u tvom slučaju, o form2) onda se koristi ključnom riječi Me. Dakle ovako treba izgledati:

 

Form1.WebBrowser1.Navigate(TextBox1.Text)

ili

Form1.WebBrowser1.Navigate(Me.TextBox1.Text)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 20:59 (itf4n).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Forme u VB Express 08
autorov komentar

Radi mi sve,tnx...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 18:34 (ScorpioN60).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice