Izrada OS-a (pravi bootabilni OS) zaključana tema

poruka: 141
|
čitano: 20.107
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Evo ovako,

 

Trebam skupinu jako "dobrih" C++ i C# programera. Pokazati cu vam video na Youtubeu koji cu snimiti za par minuta-sati pa cete vidjeti da se boota OS (montirati ću ga u Microsoft Virutal PC ili Vmware). Ako ne znate "nista" u C++ ili C# ne mojte se javljati da ne gubimo vrijeme!!! Za sada ce to biti tekstualni OS, kada skuzimo kodove za graficki OS trebati čemo Photoshop strucnjaka kao što su gospoda iz Buga. Cool 

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Planiras raditi GUI u photoshopu?

Heheheh

Sretno ;)

TRebace ti ;)

15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Mislim samo napraviti background i ikonu za mis (tek kada skontam kodove za graficki OS) Smijeh

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 22:28 (hacker-goran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše na igranje CoDa dok ne vidim tvoj dosadašnji rad. Batch skripte ne priznajem kao išta bitno. Što si dosad napravio? Možda bi se čak i ja pridružio, znam C# Belji se.

 

GUI u photoshopu? Smijeh

 

EDIT: they had a dream... about OS like BIOS written in UNIX programming language that would open and close CD-ROM (for a start)... and they failedSmijeh

 

EDIT2: Tek sad skužio

 

hacker-goran kaže...

Mislim samo napraviti background i ikonu za mis (tek kada skontam kodove za graficki OS) Smijeh

Priorities WIN Smijeh. Kodovi za grafički OS? A to vi hackirate na svom forumu...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 16:53 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
21 2 hvala 2
16 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...

Evo ovako,

 

Trebam skupinu jako "dobrih" C++ i C# programera. Pokazati cu vam video na Youtubeu koji cu snimiti za par minuta-sati pa cete vidjeti da se boota OS (montirati ću ga u Microsoft Virutal PC ili Vmware). Ako ne znate "nista" u C++ ili C# ne mojte se javljati da ne gubimo vrijeme!!! Za sada ce to biti tekstualni OS, kada skuzimo kodove za graficki OS trebati čemo Photoshop strucnjaka kao što su  gospoda iz Buga. Cool

Želiš OS napravljen po tvom ukusu?! Instaliraj Arch Linux i modificiraj ga do mile volje.

 

Na sve ostalo što si nabrojao do sada - ZABORAVI! Namigiva

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ne diraj mi xZero-a ;)

Nekako mi malac prirastao srcu ;)

15 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
logic kaže...

Ne diraj mi xZero-a ;)

Nekako mi malac prirastao srcu ;)

 -ma to je srčana mana.. treba liječiti..  :)

 

back on topic, zapravo..??! što je topic?

-izrada bootabilnog OSa, koji je u txt modu (wau!) ali će uskoro zasjati retuširan u Photu...

-e tu sam se izgubio, pozz.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 22:51 (ihush).
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ovo je oko 2*1018 pokušaj da se na forumu napravi OS..

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 22:57 (Tracer).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...

kada skuzimo kodove za graficki OS

A joj. :D

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

C++, C#?

 

A da pocnes ovako?

 

use16
org 7C00h

 

samo prijedlog... ;)

15 godina
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

.. POKE 47196, 201 .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

hehehe, pusti decka neka prvo nauci za x86, nemoj ga forsati odmah ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
Sum_of_all_fears kaže...

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše na igranje CoDa dok ne vidim tvoj dosadašnji rad. Batch skripte ne priznajem kao išta bitno. Što si dosad napravio? Možda bi se čak i ja pridružio, znam C# Belji se.

 

GUI u photoshopu? Smijeh

 

EDIT: they had a dream... about OS like BIOS written in UNIX programming language that would open and close CD-ROM (for a start)... and they failedSmijeh

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

A koja su to tvoja junacka djela?

14 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
xnight_hunterx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše na igranje CoDa dok ne vidim tvoj dosadašnji rad. Batch skripte ne priznajem kao išta bitno. Što si dosad napravio? Možda bi se čak i ja pridružio, znam C# Belji se.

 

GUI u photoshopu? Smijeh

 

EDIT: they had a dream... about OS like BIOS written in UNIX programming language that would open and close CD-ROM (for a start)... and they failedSmijeh

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

Valjda se čovjek ima pravo "radit pametan", ako je već pismen za razliku od nekih ovdje... LOL

15 godina
protjeran
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
xnight_hunterx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše ................UGL NESTA JE REKAO...

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

Ima ovdje puno više takvih... ima zapravo i još gorih...ima onih koji nađu neke kodove za gotove programe i onda kažu da je njihov program(samo promjene ime autora)... i ima onih koji ne mogu nista naucit bez neta, po meni to nije znanje...nije znanje ako ću ja sve nać na forumu i sličnome...

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 0:21 (h_rca777).
16 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ohhh... jos jedan entuzijast.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
h_rca777 kaže...
xnight_hunterx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše ................UGL NESTA JE REKAO...

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

Ima ovdje puno više takvih... ima zapravo i još gorih...ima onih koji nađu neke kodove za gotove programe i onda kažu da je njihov program(samo promjene ime autora)... i ima onih koji ne mogu nista naucit bez neta, po meni to nije znanje...nije znanje ako ću ja sve nać na forumu i sličnome...

A kako ti ucis ako ti nauceno sa neta nije znanje? I net i forumi su izvor znanja. Problem je ako nadjes na netu i kazes da je tvoje kao sto si i sam rekao.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
xnight_hunterx kaže...

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

Barem ne pokušavam napisati OS od nule kao neki fenomeni ovdje. O programiranju ne znam praktički ništa (osnove qbasica, VB.net, C#) i zato ne radim budalu od sebe sakupljajući wannabe hackere i batch "programere" da zajedno radimo OS u photoshopu!!!

 

I da, igram CoD, ako te zanima, pogledaj moj profil na xfireu.

 

I ja sebe nijednom nisam nazvao programerom. Početnik-amater.

 

Pusa Poljubac

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
protjeran
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
h_rca777 kaže...
xnight_hunterx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše ................UGL NESTA JE REKAO...

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

Ima ovdje puno više takvih... ima zapravo i još gorih...ima onih koji nađu neke kodove za gotove programe i onda kažu da je njihov program(samo promjene ime autora)... i ima onih koji ne mogu nista naucit bez neta, po meni to nije znanje...nije znanje ako ću ja sve nać na forumu i sličnome...

 Onda sam isti kao ti

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
15 godina
protjeran
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
hacker-goran kaže...
h_rca777 kaže...
xnight_hunterx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ako osoba čiji nick sadrži riječi hacker, zero, previše X-eva i slično, a u potpisu drži linkove na sajt kojeg bi se i osnovnoškolci posramili i još kaže da je VB programer a ide raditi OS, to ne može dobro završiti.

 

Evo, ja vam mogu pozvati 4-5 "odličnih" C++ programera (koji nisu regani na Bug forumu), ali neću tratiti njihovo dragocjeno vrijeme koje troše ................UGL NESTA JE REKAO...

previse se radis pametan koda si pobrao svu pamet svjeta

a ubiti si neki loser koji doma u sobi igra cod i naziva se programerom

hardcore troller

Ima ovdje puno više takvih... ima zapravo i još gorih...ima onih koji nađu neke kodove za gotove programe i onda kažu da je njihov program(samo promjene ime autora)... i ima onih koji ne mogu nista naucit bez neta, po meni to nije znanje...nije znanje ako ću ja sve nać na forumu i sličnome...

 Onda sam isti kao ti

 Ja kada sam dobio komp prije mozda godinu, sve sam sam ucio (bez interneta)!!!  Dobio sam net prije mozda dva tjedna, a ti imas komp 5-6 (koliko vec) i mogu te "ubiti" u programiranju. Sta si ti napravio  dosad : Matrix u Batchu

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
15 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ma neću ga još instalirati. Čekat ću SP1.Cool

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
10 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Evo jedan test OS-a (u tekstualnom obliku) (uzeo sam linux kernel i Cosmos)

 

Link = http://www.mediafire.com/?1rzj2mzgzz4

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Debuging by Klaićev rječnik.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Ja ne kuzim mentalitet ljudi na ovom forumu. Neko ima neko ambicioznu ideju i svi ga zaseru, kao, prihvati se ti radije igrica a posao pusti velikim deckima.. ili nije to za tebe mali, prihvati se neceg drugog. Pa dobro koji vam je vrag?!

 

Ako mislite da nece uspjeti onda mu lijepo obrazlozte zasto to mislite. Ako decko fakat ima ambicija ne vidim zasto ne bi uspio uz puno truda napravit neki svoj mali OS. Nemora to bit niš spešl, nece sad konkurirat windowsima.. al ak ima ambicija zašto ne.

 

On topic:

 

Gle, OS je jedna jako kompleksna stvar. Da bi ga napravio morat ces dosta toga jos nauciti. OS mora znati kako kontrolirati pojedini dio računala, kako izvoditi UI operacije sa UI jedinicama, DMA prijenos, Interupt Requestovi, itd.. mora znati kako kontrolirati sav hardware racunala, sto je jako složeno i zahtjevno za izvest.

 

Nadalje (mozda za neki jednostavni OS nije bitno, a mozda i je) : OS mora upravljati dretvama (eng thread), procesima ( međusobna komunikacija između procesa, međusobno isključivanje procesa, kritični odsječci, itd..), resursima i memorijom (dijeljena memorija između procesa, ustraničavanje, dinamička alokacija, virtualna memorija, itd, itd.. ). Mora znati kako upravljati datotecnim sustavima, kako obrađivati Interupt Requestove, i jos dosta toga. Za sve to postoje slozeni algoritmi, automati i metode izrade koje nisu jednostavni.

 

Stoga, ako imas ambicija, samo naprijed. Ako ti se cini pretesko, ali ipak te zanima, mozes si skinuti neki linux kernel i proucavati ga, pa si instalirati recimo Arch linux, kao sto je vec netko naveo, ili bilo koji drugi ( ali samo minimalnu instalaciju, samo jezgru ) i onda od toga graditi svoj sustav dalje, konfati ga, itd..

 

Kako god bilo, good luck! :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 19:35 (br0wn).
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
Smooth Operator kaže...

Debuging by Klaićev rječnik.

 Jesi ti vidio da je to samo TEST!!!!???

VB 2008 Programer -- http://racunala-hakiranje.site88.net/forum/index.php
15 godina
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

slika kaže sve

9A3BMQ
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 10:00 (Katana).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Nego... os i C# mi nekako ne idu skupa :)

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)

Kerneli se pišu u C, ne C++ , a najmanje u C#. I da, i windows kernel je pisan večinom u C-u.

 

Photoshop?? Skužiti grafiku???

 

Prvo se primi 10 godina programiranja, onda možeš tek razmišljati o neče takvom.

 

Probaj samo napisati jedan "običan" shell, pa mi reci rezultate.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Izrada OS-a (pravi bootabilni OS)
br0wn kaže...

...

 

Kako god bilo, good luck! :)

I ti se stvarno trudis? :)

I'm going woo woo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice