Java programiranje izdvojena tema

poruka: 402
|
čitano: 170.399
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Java programiranje
kak se to brise trazim vec dosta dugo i nemrem nac :S
Jos se ucim :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Java programiranje

http://stackoverflow.com/questions/461743/is-there-anyway-to-modify-the-keyboard-shortcuts-in-eclipse

 

Ako ne možeš naći toliko jednostavnu stvar, kako ćeš tek dalje

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 17:12 (Sum_of_all_fears).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
Ma bio sam uspio naci bez brige :)
Jos se ucim :D
7 godina
neaktivan
offline
Java programiranje
Moze li mi neko objasniti cemu sluzi .length vidio sam da dodaju to ali nisu mi objasniili na youtubeu

mozete li mi reci sta je to cemu sluzi u kojim situacijama se koristi tek sam krenuo sam programiranjem

hvala, lp
Jos se ucim :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Java programiranje

Služi da bi doznao dužinu nekog arraya (liste) ili stringa (koji je ionako array char-ova).

 

Treba ti kad se npr. želiš šetati kroz array i vidjeti da li na x mjestu imaš taj i taj element.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

pozz

nedavno sam se poceo zanimati za javu i programiranje uopste,,,izgledalo je lako ali kada sam uzeo da programiram nesto konkretno zapeo sam,,, :D 

 

to konkretno bi bilo sljedece  

pravim program odnosno tabelu za kartasku igru ramy koja ce automatski da racuna mjesto mene za svakog igraca posebno,, znate ono kada se ocisti pise mu se -40 ostali se sabiraju itd... 

nesto sam ja to zamislio da bude ovako al mi nikako ne ide pa ako moze mala pomoc smjernice gdje grijesim,, 

hvala :D 


zapeo sam na sljedecu stvar:

 

Scanner i  = new Scanner (System.in)

 igrac=i.nextLine()

 

ispod ovog koda imam for petlje za 4 igraca problem nastaje oko toga sto ja kad unesem ime igraca npr mario ne prepoznaje mi tu rijec u for petlji gdje sam stavio if (igrac==mario){ uradio to i to..}

kako ovo da rijesim

 

: hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
If(igrac=="mario"), unosis string i zelis ga usporedit sa stringom, stringovi se pisu u dvostrukim navodnicima charovi u jednostrukim, zar ti je uspilo iskompajlirat sa tom sintaksom,mislim da ti je prerano za radit to sto si poceo ako nisi savladao osnove, ali ako hoces ucit na taj nacin isto je ok sto se mene tice.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

progam pisem u eklipse,, ne javlja mi nikakvu gresku al program nece da usporedi string sa stringom,,, stavio sam pod duple navodnike,,, mozes li mi ti napisati kod koji kada ja unesem neko ime da ga usporedi sa drugim,,, 

12 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

Može preporuka kvalitetne hrvatske literature za početnike? unaprijed hvala

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Java programiranje
Shockwave kaže...

Može preporuka kvalitetne hrvatske literature za početnike? unaprijed hvala

Nema. Moraš znati engleski jer će ti stackoverflow biti najbolji prijatelj.

 

Možda nešto sa FERa ali sumnjam da ti je to dovoljno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Java programiranje
Shockwave kaže...

Može preporuka kvalitetne hrvatske literature za početnike? unaprijed hvala

 http://www.fer.unizg.hr/predmet/oopj/literatura

15 godina
neaktivan
offline
Java programiranje
omerinjo kaže...

progam pisem u eklipse,, ne javlja mi nikakvu gresku al program nece da usporedi string sa stringom,,, stavio sam pod duple navodnike,,, mozes li mi ti napisati kod koji kada ja unesem neko ime da ga usporedi sa drugim,,, 

Ne kužim što točno radiš i zašto ti je fiksno ime u kodu (npr. Mario), neću u to ulaziti :D Stringovi se uspoređuju metodom equals(), a ne s ==. Java je objektno orjentiran jezik i svaki String koji deklariraš je poseban objekt bez obzira na njegov sadržaj. == uspoređuje jesu li objekti isti, a equals() jesu li vrijednosti iste. Nekad će ti slučajno i == kod stringova raditi, npr. kad eksplicitno pridružiš neki string referenci i onda ispituješ (bez da napraviš novi string!). Ali nauči se koristiti equals() kad radiš s bilo kakvim objektima.

captain_soap_McTawish kaže...
Shockwave kaže...

Može preporuka kvalitetne hrvatske literature za početnike? unaprijed hvala

 http://www.fer.unizg.hr/predmet/oopj/literatura

Čupićeva knjiga je jako dobra, možda čak i preopširna ako ne želiš detalje poput kako JVM radi :D

Beware of the sharp edged weapon called human being
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 20:29 (Tomislav95).
 
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje

nisi me mozda skontao,,, mario je podatak koji unosim preko System.in i dodjeljujem mu varijablu,,,u samom kodu programa imam 4 imena,, e meni treba preko skenera kad ja unesem jedno od ta 4 imena da mi prepozna koje je to ime i da nastavi dalje sa for petljom,,, hvala sta knjigu :D 

 

14 godina
offline
Re: Java programiranje
Tomislav95 kaže...
omerinjo kaže...

progam pisem u eklipse,, ne javlja mi nikakvu gresku al program nece da usporedi string sa stringom,,, stavio sam pod duple navodnike,,, mozes li mi ti napisati kod koji kada ja unesem neko ime da ga usporedi sa drugim,,, 

 == uspoređuje jesu li objekti isti...

 Preciznije, s "==" utvrdjujes je li i s lijeve i desne strane znaka == objekt koji se nalazi na istom mjestu u memoriji.

I da, slažem se, ovo "mario" ti nikako ne bi trebalo bit samo tako kao uvjet ispitivanja, nevezano sad uz Javu. To bi ti bio kao neki "Magic String".

Googlaj Magic Numbers pa vidi o cemu se radi.

EDIT: "skontao" je on tebe , samo ti zeli reci ovo gore sto sam ja napisao. Sta ako sutra das svom prijatelju da koristi kôd za neki svoj projektić u kojem ima drugacije ime? Hoce on sad ic liniju po liniju tvog projekta i trazit svugdje gdje stoji "mario" i to ispravljat u "pero"? Ili ce mozda refactor-at sve sto ima naziv "mario", a onda slucajno i promijenit trenerovo ime u "pero" koje je trebalo ostat "mario" ? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 20:45 (passat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje
omerinjo kaže...

nisi me mozda skontao,,, mario je podatak koji unosim preko System.in i dodjeljujem mu varijablu,,,u samom kodu programa imam 4 imena,, e meni treba preko skenera kad ja unesem jedno od ta 4 imena da mi prepozna koje je to ime i da nastavi dalje sa for petljom,,, hvala sta knjigu :D 

 

Pa da, ti u kodu negdje imaš doslovno if(igrac == "mario"){kod}. Taj string usporedi s igrac.equalsIgnoreCase("mario") (ovdje ti je dobro koristiti equalsignoreCase() da nemaš problema s velikim i malim slovima). I stvarno probaj svesti hardkodiranje brojeva, imena itd. na minimum (zapravo na nulu) jer ti kod postaje nečitak i zamisli da imaš hrpu stringova tako napisanih i da to hoćeš mijenjati za pra dana, morao bi ispravljati jedan po jedan.

Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
offline
Re: Java programiranje

Pa objasni mu onda enumeraciju i daj primjer za njegov slucaj. Vidis da je tek krenul, a ti vec navalio.

 

barem link neki da ima kaj probavljat.

https://docs.oracle.com/javase/tutorial/java/javaOO/enum.html

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2016 1:46 (Ante).
14 godina
offline
Java programiranje

http://www.fer.unizg.hr/predmet/oopj/laboratorijske_vjezbe

Imate tu lab. vjezbe s fera, radite po njima, dosta su dobre za nauciti dosta podrucja u malo zadataka(dosta su opsirne tako da nemojte ocekivati 15minuta posla)

Ako zapnete imate lijevo predavanja i pogledate podrucje u kojem zapnete.

:D
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Java programiranje

imam jedan mali problemcic,,, ako moze malo objasnjenje,, ili upute gdje da citam,gledam :D 

 

pisem jedan program u koji treba da se unosi odredzeni iznosi iznova i iznova a da pri tome ostaje i stari,, novi rezultat ide u drugi red (ugostitelj sam u pokusavam sebi napraviti koliko cega prodajem i koliko cega imam na stanju trenutno)  ovaj kod mi to dopusta ali samo jednom,,, kako da se vratim na pocetak programa da upisujem novi iznos ,,

 

Scanner gr= new Scanner (System.in);

int rez = gr.nextInt():

 

hvala :D 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Java programiranje
omerinjo kaže...

imam jedan mali problemcic,,, ako moze malo objasnjenje,, ili upute gdje da citam,gledam :D 

 

pisem jedan program u koji treba da se unosi odredzeni iznosi iznova i iznova a da pri tome ostaje i stari,, novi rezultat ide u drugi red (ugostitelj sam u pokusavam sebi napraviti koliko cega prodajem i koliko cega imam na stanju trenutno)  ovaj kod mi to dopusta ali samo jednom,,, kako da se vratim na pocetak programa da upisujem novi iznos ,,

 

Scanner gr= new Scanner (System.in);

int rez = gr.nextInt():

 

hvala :D 

 

Najjednostavniji nacin ti je stvoriti beskonacnu petlju, ali unutar nje onda moras i obraditi podatke, sta god radis s tim rez.

Scanner gr = new Scanner(System.in);

while(!gr.equals("x")){ //tu di je x tu upisujes znak koji zelis upisati za kraj ukucavanja

 int rez=gr.nextInt();

 // Tu radis s podatkom sta god zelis prije upisa novog podatka

}

 

 

:D
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 19:17 (CroNk3r).
7 godina
neaktivan
offline
Java programiranje-problem txt fajl

Molio bih sve dobre dušice za pomoć.

završio sam aplikaciju koja između ostalog u text box daje na izbor uslugu, količinu i cijenu.

Cijene se vuku iz txt fajla i tu nastaju problemi.

Naime vuče mi samo naziv artikla ali ne i cijenu.

Kod je java i prilažem dio koji to treba odrađivati:

 

$(window).load(function() {
var role = getCookie("role");
if(role == "admin"){
$("#cjenici").html("<span id='hr' class='gumbmali cjenici'>Hrvatska</span><span id='it' class='gumbmali cjenici'>Italija</span>");
}
ucitajCjenik();
});

function ucitajCjenik(){
console.log("cjenik");
$("#combobox option").remove();
var cjenik = getCookie("cjenik");
jQuery.ajax({
url:"cjenik/"+cjenik,
success: function( data ) {
var pocetak = 0;
while(true){
var kraj = data.indexOf("\n", pocetak);
if(kraj >= 0){
var red = data.substring(pocetak, kraj - 1);
kreirajStavke(red);
pocetak = kraj + 1;
}
else{
var red = data.substring(pocetak);
kreirajStavke(red);
break;
}
}
}
});

 

 

 

Text fal iz cjenika je formatiran u ovom obliku:

Ablazione tartaro; 50
Alveotomia; 150
Alveotomia complicata - chirurgica; 300
Apicectomia; 200
Apicectomia grande; 300
Apertura degli impianti con il laser; 50
Aggiustamento della protesi; 100
Allungamento del coletto dentale con il laser/per

 

 

Molim za pomoć

Čak i kritike su poželjne

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 1:15 (johnd1234).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Ovo nije java kod, već javascript, velika je razlika , tako da si postao u krivu temu. Koliko vidim trebalo bi ti ispisivati i cijene proizvoda , vjerovatno je problem u funkciji sto ih ispisuje ili se ne nalaze u toj datoteci . To si definitivno trebao odraditi u php-u i napraviti bazu podataka iz koje uzimaš informacije. A ne ovako preko tekst file-a . I koliko vidim gore imaš nekakvu autentikaciju preko cookia, to nije sigurno, pogotovo jer je preko javascript i svatko može vidjeti kod, i to je potrebno uraditi preko php i spremati session cookie  a ne provjeravati role cookie koji svatko može dodati/promjeniti tako da je on admin. Osim ako ti to nije potrebno , odnosno ako nema veze sto netko može biti admin, ako nema neke bitne funkcije i/ili ako ovo nije jedini način autorizacije. 

I cant be a wizzard so Im a programmer.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 3:40 (warix).
12 godina
offline
Java programiranje

vise manje iz nekog c znanja, vidin da ti je funkcija kriva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Nije jedini način

Postoji authorizacija preko php i mysql-a.

Ovaj kod se i ne vidi na stranici jer je samo scripta koja izvršava kada je php pozove.

Uglavnom, zapeo sam debelo jedino kaj sam naša je da se opcijom "\n" sve mjenja, tj ak nju promijenim ili uopće ne radi ili mi uzima sva imena što opet ne valja.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Ako ima netko da može mi pomoći, platio bih za trud.

Jako mi je hitno stižume rokovi a ne mogu početi ispočetka :)

11 godina
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Pokaži nam funkciju kreirajStavke() , vjerovatno je u njoj problem. Kada rješavaš neki problem najbitnije ti je da utvrdiš što radi krivo, dodaj console.log(red); prije kreiranja stavke. Tako možeš vidjeti da li je problem u ovom kodu ili u funkciji za ispisivanje.

I cant be a wizzard so Im a programmer.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Evo stavke:

 

function kreirajStavke(redak){
//console.log("REDAK: " + redak);
var usluga = redak.substr(0, redak.indexOf(";"));
var cijena = redak.substr(redak.indexOf(";") + 1);
//console.log("Usluga: " + usluga.trim() + ", Cijena: " + cijena.trim());
stavke.push({
stavka : usluga.trim(),
cijena : cijena.trim()
});
$("#combobox").append("<option value='"+ usluga.trim() +"'>"+ usluga.trim() +"</option>");
}

 

 

Da me ubiješ ne ogu skužiti što ne valja.. :)

11 godina
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Kako se ispisiju cijene? Vamo imaš samo za usluge, trebao bi dodati ovo ispod ispisivanja usluge, osim ako cijenu ne ispisuješ na nekom drugom mjestu:

$("#combobox").append("<option value='"+ cijena.trim() +"'>"+ cijena.trim() +"</option>");

 

I cant be a wizzard so Im a programmer.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Hm.. U pravu si, no sada mi iz txt fajla povlači ime usluge zajedno sa cijenom u koloni boxu

 

 

 

 

 

Ablazione tartaro 50

 

 

 

 

 

itd....

 

opet mi ne ubacuje cijenu u kolonu Imp. Unit.

 

 </p>

<p>&nbsp;</p>

</form>

<table id="preventivo">

<tr>

<th>Interveno</th>

<th>Faza</th>

<th>Applicato a</th>

<th>Qtà</th>

<th>Imp. Unit.<br/>€</th>

<th>Gratis</th>

<th>Imp. Tot.<br/>€</th>

</tr>

<tr>

 

 

 

ta kolona je određena u fajlu preventivo php

 

 

 

 

 

 

 

 

format u txt fajlu ide ovako:

 

 

 

Ablazione tartaro 50

Alveotomia 150

 

 

 

itd...

 

Možda trebam u tom fajlu upisati artikle na drugačij način???

11 godina
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Jel to sad ispisuje preko onog javascripta ili php file-a kojeg si spomenio? Ako je isti onaj kod onda moras u tekst fileu pisati sa ; izmedu usluge i cijene.

I cant be a wizzard so Im a programmer.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Java programiranje-problem txt fajl

Php zove javascript i on ispisuje.

Probao sam u txt fajlu pisati ime artikla i točka zarez između imena i cijene..Opet ne šljaka.. :(

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice