Idu mi na k**** ovakvi oglasi

poruka: 14
|
čitano: 7.005
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Kao prvo, oglasi za inžinjere elektrotehnike, dakle VŠS i VSS su relativno rijetki u odnosu na SSS tipa električare i slično, i onda se još pojavljuju ovakvi oglasi:

 

http://www.moj-posao.net/Posao/273379/Elektro-projektant-dizajner-rasvjete-mz/?utm_source=mojposao&utm_medium=email&utm_campaign=ad_search_saved

 

Dakle, traže nekoga za stručno osposobljvanje, što u prijevodu znači da poslodavac neće niti lipe potrošiti na radnika, te radnik neće primati dovoljno novaca da pokrije najosnovnije životne potrebe (dakle mora ostati živjeti s roditeljima ili slično). Ali u isto vrijeme pogledajte šta traže, već gotovo napredno iskustvo u autocadu, što i nije toliki problem, ali i u dva stručna programa, RELUX i DIALUX. I povrh svega da kandidat već bude, citiram:  "samostalan, samoinicijativan, komunikativan, fleksibilan, usmjeren timskom radu, dinamičan"

 

Šta još, da im usput možda i odradi knjigovodstvo? mislim koja je onda poanta stručnog osposobljavanja? Zašto nitko ne napiše tražimo kandidata bez iskustva, nekoga tko možda ima osnove, tko bi htio proširiti znanje, naučiti kako raditi, a ne odmah tražiti iskusnog inžinjera i davati mu kikiriki. 

 

Mislim katastrofa, zbilja sam ogorčen ovakvim stvarima. Nadam se da je to oglas za nekoga tko je već zaposlen pa samo da prođe natječaj. (iako sumnjam, s obzirom na ostatak oglasa) Ali i da nije, govorim općenito, jer ovakvih oglasa ima masu, i to ne samo na području elektrotehnike.

 

PS. šlag na torti:

 


"- redovita i stimulativna primanja i dodatne pogodnosti"

 

 

Da, jako je stimulativno kad ne možeš niti živjeti van grbače roditelja s vlastitom plaćom

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 16:38 (Jakovp).
 
36 0 hvala 0
14 godina
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Takve oglase na portalima treba brisati a poslodavca malo educirati što znači stručno osposobljavanje tj.primanje pripravnika i to još za kikiriki novce.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Stimulativna primanja kada vidim smuči mi se..

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Idu mi na k**** ovakvi oglasi
Jakovp kaže...
Ali u isto vrijeme pogledajte šta traže, već gotovo napredno iskustvo u autocadu, što i nije toliki problem, ali i u dva stručna programa, RELUX i DIALUX.

Relux i Dialux su relativno jednostavni programi i osnova za svjetlotehniku. Nije u tome problem. Problem je što su to idioti koji postavljaju kontradiktorne uvjete tipa; tražimo izvrsno znanje rada u određenom području - bez iskustva. Oglas u prijevodu, tražimo VSS osobu ne stariju od 25 godina sa 35 godina iskustva - plaća minimalac. Hrkljuš..

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Idu mi na k**** ovakvi oglasi
Se7en kaže...

Takve oglase na portalima treba brisati a poslodavca malo educirati što znači stručno osposobljavanje tj.primanje pripravnika i to još za kikiriki novce.

Takvim oglasima bi se trebala baviti inspekcija i nakon nadzora, ukoliko se utvrdi da stručno osposobljavanje nije bilo uopće osposobljavanje takvog poslodavca staviti na crnu listu poslodavaca koji nemaju pravo na tu mjeru zbog zlouporabe.

 

Doduše, da bi to moglo funkcionirati, morali bi imati propisane minimalne uvjete za osposobljavanje (prostor, oprema, mentor koji će biti na raspolaganju minimalno određeni broj sati).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

I sam sâm godinu dana radio za 1600kn. Mentora sam imao samo na papiru i nula edukacije... 'rvacka

Uglavnom radiš ko i svaki radnik, a kad odbiješ prijevoz i prehranu ne ostane ti praktički ništa. Naravno dan prije "nenajavljene" kontrole rekla mi direktorova žena da dolaze i da sve mora biti u redu. S troškovima studija i preko potrebnom 1. godinom iskustva naravno da sam sve gutao.
Jadni su ovakvi oglasi.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Idu mi na k**** ovakvi oglasi
bed kaže...
Jakovp kaže...
Ali u isto vrijeme pogledajte šta traže, već gotovo napredno iskustvo u autocadu, što i nije toliki problem, ali i u dva stručna programa, RELUX i DIALUX.

Relux i Dialux su relativno jednostavni programi i osnova za svjetlotehniku. Nije u tome problem. Problem je što su to idioti koji postavljaju kontradiktorne uvjete tipa; tražimo izvrsno znanje rada u određenom području - bez iskustva. Oglas u prijevodu, tražimo VSS osobu ne stariju od 25 godina sa 35 godina iskustva - plaća minimalac. Hrkljuš..

 

 

Ma da, to sam i htio reći. Uglavnom ti programi koliko god bili jednostavni nije nešto što se uči na faksu, dakle traže nekoga tko već ima iskustva, ali da nije nikada bio zaposlen i slično.. Ma užas sve u svemu, bez trunke srama.

 

Još onako precizno nabroje uvjete za stručno osposobljavanje, kao trljanje soli na ranu.

 

Kad već toliko traže mogli su bar ponuditi opciju pola pola, pa da radniku daju bar 5000-7000 kn za neki koliko toliko normalan život.

Svi smo mi Mentalist.
9 godina
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Nakon školovanja sam dobio priliku raditi bez naknade otprilike jednu godinu. Danas sam zahvalan tom čovjeku što mi je dao tu priliku.

Slažem se, oglas nije možda najbolje sročen ali ako firma traži čovjeka za stručno osposobljavanje i pritom postavi kriterije to podrazumijeva da oni smatraju da će nać takvog čovjeka koji će pristati na te uvijete, s obzirom na cijelu situaciju vjerovatno i hoće. Nekom ta ponuda ne odgovara i to je ok. 

S stane poslodavca, ako je iole pametan on će radnika koji vrijedi i koji mu donosi novce nagraditi plaćom, druga stvar je što mi za sebe uvijek mislimo da vrijedimo više.

 

 

www.itelektronika.com
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Idu mi na k**** ovakvi oglasi
ITelektronika kaže...

Nakon školovanja sam dobio priliku raditi bez naknade otprilike jednu godinu. Danas sam zahvalan tom čovjeku što mi je dao tu priliku.

Slažem se, oglas nije možda najbolje sročen ali ako firma traži čovjeka za stručno osposobljavanje i pritom postavi kriterije to podrazumijeva da oni smatraju da će nać takvog čovjeka koji će pristati na te uvijete, s obzirom na cijelu situaciju vjerovatno i hoće. Nekom ta ponuda ne odgovara i to je ok. 

S stane poslodavca, ako je iole pametan on će radnika koji vrijedi i koji mu donosi novce nagraditi plaćom, druga stvar je što mi za sebe uvijek mislimo da vrijedimo više.

Oprosti, ali ovaj oglas pokazuje namjeru da se zloupotrijebi poticajna mjera. Ako tražiš radnika koji je već osposobljen za rad onda to nije stručno osposobljavanje, a ako ćeš uzeti i onoga koji nije osposobljen, pa ćeš mu uvalit posao po principu "izvoli, snalazi se", onda to opet nije stručno osposobljavanje!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Evo ja san dao otkaz nakon 3 mjeseca rada u firmi koja se bavi zaštitom na radu da bi isa u novi trgovački centar prodavat mobitele... Zašto sam to napravi? Pa zato jer ovamo pod

a) Loša atmosfera u firmi

b) Ništa nisam naučio u 4 mj.

c) Moj posao može obavljati dijete iz 8 razreda ali nema vozačku i nema diplomu.

d) Posao je posao ali ovaj je bio takav da san bio ko tajnica ( samo radiš procjene rizika na teren vrlo rijetko ideš ako i ideš najčešće ideš sam a nemaš pojma što trebaš jer si tu na stučnom i tako neke stvari što su mi smetale)...

 

Uglavnom da ne duljim ako želite monotoni posao di ćete bit u moralnim dilemama jer često čete kad steknetne ovlaštenja trebat potpisivat stvari što niste ni vidili ( ako se nekome nešto desi možete kazneno odgovarat) pa mi je draže radit za manju plaću ali bit u miru nego potpisat nešto i tresti se što se može desit a plaćen san 2400 ( i to sam došao u drugi grad ST di sam treba iznajmit stan a sa 2400 mogu iznajmit stan i živit ko hugh hefner)....

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 13:47 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Bilo bi dobro da uz to kaj država daje(2400 kuna+prijevoz), još poslodavac malo podmaže.

Inače, nerealno je za početnika očekivati veću plaću od 5000 kuna.

Da, nisu svi poslodavci kao ovaj ovakav. Pravi poslodavci uvijek nude pregovore oko plaće.

Panzerkampfwagen. Dinamo Zagreb iznad svih. Dinamovac!
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Oprošeno ti je:), da se razumijemo samo iznosnim i drugu stranu priče koja se ni meni eto ne sviđa.

Ako pretpostavimo da je školovanje dovoljno da se dobije radnik kojem nije potrebno stručno usavršavanje tada si u pravu jer u tom slučaju stručno usavršavanje uistinu nije potrebno.

Ja smatram da iako potencijalni zaposlenik zadovoljava dodatne kriterije poslodavca ne podrazumijeva da mu nije potrebno stručno usavršavanje. Mislim da je potrebno gotovo svima nakon školovanja, bez obzira na usvojeno znanje.

Dodatne kriterije poslodavac postavlja zato jer....može. Takva je situacija na tržištu rada. Možemo se mi čak i složiti da možda nije fer ali je tako i sasvim legitimno.

Nažalost neki ljudi ne dobiju priliku pa radi toga pozdravljam bilo kakav poticaj od strane države za zapošljavanje, uz malo strpljenja oni koji se ističu znanjem i željom za rad poslodavac će ih nagraditi ako može i ako je iole pametan.

U ovu raspravu sam se uključio jer kako stvari stoje, morati ću postati poslodavac jer jednostavno ne stignem odraditi obim posla koji mi se nameće, bez obzira koliko se ja skrivao.

S te strane sigurno se nebi upustio u obećanja početniku za nekakvu plaću 5000-7000kn, nego bi upravo ponudio onoliko koliko nude poticaji a ako djelatnik svojim samostalnim radom ostvaruje prihode nikakav problem mi nebi bio financijski nagraditi jer na kraju krajeva i meni je u interesu zadržati dobrog djelatnika.

Po mom mišljenju ja tu nebih prstom upirao u poslodavce nego u državu koja stvara ovako negativnu atmosferu svojim izrazito neprijateljskim stavom prema malim obrtnicima dok s druge strane velikim (ja volim konzum za primjer, al svejedno) ide maksimalno na ruku.

 

 

 

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2015 8:19 (ITelektronika).
 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Idu mi na k**** ovakvi oglasi

Nije u tome stvar, dosta toga si dobro napisao, ali u realnosti ljudi zapošljavaju pomoću tih poticaja samo zato jer mogu, jer im je jeftinije, tj. besplatno, ne zato jer žele nekoga stručno usavršiti. Najbolji primjer su razne državne firme koje zapošljavaju pomoću toga samo zato jer mogu, da skinu teret sa zaposlenih koji ionako malo rade. Dobro se zna da ti radnici kasnije neće dobiti povišicu, nego nogu.

 

Mislim jebeš firmu koja ne može u poslovanju računati s plaćom za radnika, šta će ti firma onda.

Svi smo mi Mentalist.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Idu mi na k**** ovakvi oglasi

5 godina iskustva sa m. office 2016

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice