Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 958.390
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

koji klapci rade na tportalu, pa to je čudo - link

Pivo, viski, zelena zemlja, U2 i četiri nobelovca za književnost vjerojatno su prve asocijacije na Irsku...

 

pa valjda je prva asocijacija na irsku naš nikad prežaljeni bivši kolega petko 

Moj PC  
22 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
I kako si dobio posao u Irskoj?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Jooj, otkad nas je Petko napustio, nekako mi je ova odlična tema izgubila svoju čar, ima li još netko voljan "pričati svoju priču" , možda se još ljudi uputi van Hrvatske

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Slazem se, tema je izgubila puno od kako je bez svog pokretaca.

Sto se tice prica, vjerujem da su sve jako slicne (posla u IT-u ima; ako si dev s nesto iskustva - mozes iz hrvatske srediti posao u dobrom dijelu slucaja, ostali uglavnom kada dodju - posebice kada je "sezona" lova na ljude - iako vise izgleda nema pravila jer stalno se traze ljudi).

Irska - u mnogome slicna hrv - neorganizirana, neozbiljna i pojma nemaju sta ce sutra a kamoli za 20 godina.
Uglavnom svega cega se dohvate (ozbiljnoga) je ili fail ili polovicno rjesenje.
Ponekad to vec granici sa nesposobnoscu ili ozbiljnom retardacijom.
Stambena situacija - katastrofa, and no one seems to care.
Infrastruktura na razini zemlje trecega svijeta:
evo sad ce polako redukcije vode u okolici Dublina - "uzasno visoke temperature" pa ce susa napraviti svoje.
Vec je bilo redukcija za vrijeme zime jer pucale su cijevi na ulici ali i, kako susjed irac kaze, posto je velika vecina kuca od papira, da se ne smrznu cijevi je ekipa pustala toplu vodu da kaplje laganica cijele dane iz pipa.
Javni prijevoz - skupa nocna mora.
Privatni prijevoz - afto: uzasne ceste, guzve + vecina ovdje ne zna voziti ocigledno jer m50 je malo malo blokiran nekim sudarom zescim.
Centar grada poput nekog seoceta iz palestine - prljav, zapisan, pun klosara na svakome kutu.

Tako da, jedan dio ekipe iz firme planira bijeg negdje dalje u EU. A neki povratak doma (poljaci).

Problem je sto je sve koncentrirano u Dublinu a oni su nesposobni uhvatiti korak sa ekspanzijom. Preko puta firme se vec 5 godina govori o naselju za cca 35000 ljudi, dvije skole, shopping centrom i creche... ali nitko da krene lopatom u tom smjeru.
Infrastruktura je pre napregnuta - amazon AWS planira zaposliti cca 1000 ljudi u iduce dvije godine (tako se barem hvale po netu), MS se siri (od kako su se preselili u leopardstown) i koliko se sjecam pricali su o cca 700 ljudi. gdje ce ti svi ljudi zivjeti? beats me. mjesta nema ni u commuter townima.

Nije irska dublin, ali van dublina ponuda poslova (govorim o IT-u) je daleko manja - osim ako je moguc rad od kuce. Citam i cujem da sigmar recr npr planira napraviti odjel koji ce traziti ljude iz hrv, romania i slicno za rad od kuce (dev kompanije shvatile da ljudi vise ne zele doci u Dub). Eto prilike ako nekoga iz hrvatske je otjerala samo zelja za poboljsanjem financija.

sve u svemu: odlicno mjesto za mladu osobu, samca pogotovo, za steci iskustvo medjunarodno i dodatno se razviti, ustedjeti novca.
Dugorocno rjesenje? Ne bih rekao. Irci bjeze van (medicinsko osoblje npr im je veliki problem).

Nakon godinu dana ovdje, gleda se "ozbiljnije" zemlje.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Po ovome što si opisao, Dublin je grad slučaj (kao i Split kod nas) , samo me zanima ovo što si rekao da jedan dio ekipe planira bijeg negdje dalje u EU, koje točno zemlje ciljaju, ja imam par frendova, oni pojma nemaju gdje bi otišli, a u RH im se ne stoji (plaće mizerne, posla preko glave, isto IT-evci)

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Zasto je Split grad slučaj?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Upali hreddit, postaj pitanje pa ćeš vidjet odgovore haha, gore auta, svako krade gdje može, sad ove pucanjave u zadnje vrijeme ... ima materijala

Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 12:09 (Paolo Maldini).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
@devil
njemacka i skandinavske zemlje uglavnom (oni kojima nije tesko uciti te jezike).

australija, USA, novi zeland za irce (ircima ipak malo lakse otici tamo jer su... irci i uglavnom imaju rodbine tamo)

uk - iako je pao rejting zbog brexita (sami englezi ne znaju sto zele zapravo - ni kakiti ni piskiti) s time da je hrpa financ firmi najavila preseljenje u dublin iz londona (dakle, nisu radili istrazivanje trzista) sto ce samo pridonijeti kaosu.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
13 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Upravo ova tema me odvratila od Irske. Njemačka je super, kome jezik nije problem.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
je
polako skrecem pogled na njemu.
jest da sam ogranicen poznavanjem samo eng jezika.

ali ni to nekad ne pomaze ovdje kad ovi pocnu svojim slomljenim engleskim pricati 😂
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 ae, a u zagrebu nemila građanština bira puno, puno bolje, čovjek bi rekao - prava bečka škola

i to govorim kao purger izbjegao iz zagreba 

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 ae, a u zagrebu nemila građanština bira puno, puno bolje, čovjek bi rekao - prava bečka škola

i to govorim kao purger izbjegao iz zagreba 

 split jest ekstrem no ni zagreb odavno nije grad u kojem me rodilo (a peti sam naraštaj domorodca). što dalje, to gore. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Littlemanbeingerased kaže...
.......

 sve do zadnjeg slova potpisujem.

irska moze biti jedino odskocna daska za dalje, jer se iskustvo svakako moze steci i onda je lagano doci na radar drugih firmi na mainland europe..

 

njihovo planiranje grada (dublin) je predobro, vele da nove zgrade narusavaju tradicionalni izgled (tradicionalno = gradjevine koje su za srusit i za sakriti od turista)..

dok s druge strane Poolbeg station je zasticena gradjevina (dva ogromna industrijska tornja na uscu rijeke u more, koja se vide iz svakog dijela grada).

 

merkelica, here i come

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
Paolo Maldini kaže...
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 ae, a u zagrebu nemila građanština bira puno, puno bolje, čovjek bi rekao - prava bečka škola

i to govorim kao purger izbjegao iz zagreba 

 Živio i u ZG i u ST nekoliko godina, ZG je zbog došljaka iz Hercegovine i Dalmacije poprimio dobru dozu krkanluka ali i dalje je to osjetno kulturniji i urbaniji grad.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Cijena vrtica u Svedskoj za dvoje dijece je oko 200-250 eura mjesecno, zavisi od opstine do opstine.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...

 Živio i u ZG i u ST nekoliko godina, ZG je zbog došljaka iz Hercegovine i Dalmacije poprimio dobru dozu krkanluka ali i dalje je to osjetno kulturniji i urbaniji grad.

 a dobro, ja sam iz zagreba otišao prije 25 godina

u splitu nisam nikad živio, pa niti ne znam kakav je grad

ali krkana ima svugdje, isto kao što svugdje ima i ok ljudi

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...

 a dobro, ja sam iz zagreba otišao prije 25 godina

u splitu nisam nikad živio, pa niti ne znam kakav je grad

ali krkana ima svugdje, isto kao što svugdje ima i ok ljudi

 ima, ali nije svugdje jednak prinos po hektaru. ovisi i o državnim poticajima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 Vecina Hrvatske je takva,politika me ne zanima,rođen i zivim u splitu 39 godina,krkana i debila ima di god krenes,zena mi iz ZG i uvik mi drago u ZG doc di imam dosta prijatelja,ali generalizirat stvari i govorit da je ST grad slucaj nema nikakvog smisla!!

AUDIOFIL
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Paolo Maldini kaže...

 Živio i u ZG i u ST nekoliko godina, ZG je zbog došljaka iz Hercegovine i Dalmacije poprimio dobru dozu krkanluka ali i dalje je to osjetno kulturniji i urbaniji grad.

 Preseli se u Osijek.

Mi smo krkane (Petko) poslali u Irsku i sad je Cool.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Paolo Maldini kaže...
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 Vecina Hrvatske je takva,politika me ne zanima,rođen i zivim u splitu 39 godina,krkana i debila ima di god krenes,zena mi iz ZG i uvik mi drago u ZG doc di imam dosta prijatelja,ali generalizirat stvari i govorit da je ST grad slucaj nema nikakvog smisla!!

 To sam i ja mislio, radim u telekomunikacijama gdje se stalno javljam ljudima i cim vidim split da me zove dode mi da se bacim kroz prozor....Jedini uvijek koji se nesto bune koji psuju koji su nekulturni, i ono najvaznije ne moze im se dokazati ništa....

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Paolo Maldini kaže...
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 Vecina Hrvatske je takva,politika me ne zanima,rođen i zivim u splitu 39 godina,krkana i debila ima di god krenes,zena mi iz ZG i uvik mi drago u ZG doc di imam dosta prijatelja,ali generalizirat stvari i govorit da je ST grad slucaj nema nikakvog smisla!!

 Split je grad slučaj, arhitektonski užaš ala rođo stil, karateriziraju ga neadekvatne ceste, očajan gradski prijevoz i uništen povjesne lokacije. Afrika sa strujom 

8 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Paolo Maldini kaže...
volegradele kaže...
Zasto je Split grad slučaj?

 Split je centar krkanluka i zatucanosti, kao i cijela HDZova Dalmacija. To tvrdim kao Dalmatinac.

 Vecina Hrvatske je takva,politika me ne zanima,rođen i zivim u splitu 39 godina,krkana i debila ima di god krenes,zena mi iz ZG i uvik mi drago u ZG doc di imam dosta prijatelja,ali generalizirat stvari i govorit da je ST grad slucaj nema nikakvog smisla!!

 da budemo posteni i realni ,regija juzno od Alpa pa do Egejskog i Crnog mora  trebala bi se nazivati ;Rektum Europe !

waaagh
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
dado16 kaže...

 To sam i ja mislio, radim u telekomunikacijama gdje se stalno javljam ljudima i cim vidim split da me zove dode mi da se bacim kroz prozor....Jedini uvijek koji se nesto bune koji psuju koji su nekulturni, i ono najvaznije ne moze im se dokazati ništa....

kažem, nisam živio u splitu pa ne znam, ali i ja sam mislio da nas zagrepčane ne vole jer je problem u "njima"

...dok nisam odselio i inkognito kao konobar na obali susreo masu nazovi purgera, ustvari najčešće dotepenci u drugoj ili trećoj generaciji...

napuhano, umišljeno i bezobrazno u 90% slučajeva, ala oni englezi na zrču, samo što su englezi kreteni kad popiju, a ovi su kreteni trezni i pijani, prepotentni mamlazi koji umišljaju da su valjda samim rođenjem u zagrebu bar jedno 50% bolji od svih ostalih

ko moja sekica, koja se mjesecima ne makne iz kokošinjca u novom zagrebu, a glavno da stalno trkelja kak ona ne bi mogla živeti u nekom selu, s tim da joj je selo sve kaj nije zagreb 

13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...

ne vole jer je problem u "njima"

 

IMO u HR nitko ne voli nikoga, realno svi samo traže bilo kakvu različitost kao osnovu za uzdizanje iznad drugih (kvart, grad, porijeklo, naglasak, ispovijest, boja kože, seksualna orijentacija, preference geđeta..).

malograđanstvo u krkanistanu je default mindset, iznimke samo potvrđuju pravilo.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ljudi što nam je s Petkom bilo? Samo je izdimio iznenada. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
fredii kaže...

Ljudi što nam je s Petkom bilo? Samo je izdimio iznenada. 

 Previse je visio na forumu pa mu je zena zaprijetila 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@fredii

 

 

Pa, to je njegova privatna stvar zašto je otišao. Ne bih ulazio u njegove razloge.

U svakom slučaju, neka mu je sa srećom i svako dobro.

 

Živo, ti nama Friday!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Fale mi iskreno njegove pizdarije. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Evo, krecu nocne restrikcije vode u glavnom gradu zapadne rumunjske.
Ako nista drugo, domoroci ce imati ispriku za nisku razinu osobne higijene.

:/
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice