Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 555.546
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Ja sam se javio gospodinu i izvršio sam sve što je zahtjevao od mene što mi je on na kraju uredno i platio, tako da neznam na čemu temeljite svoje mišljenje. Zasad imam samo pozitivna iskustva. Lijep pozdrav.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Pozdrav,

"Preletio" sam par stranica ove teme i pročitao što drugi kažu ali me zanima da li bih uspio pronaći posao u RH kao programer (po mogućnosti Zg, jer mi je trenutno najbliže mjestu stanovanja) s obzirom na ovakvu situaciju:

Ukratko, da ne pišem cijelu biografiju, od 13. godine se bavim računalima i sve što sam naučio u vezi njih sam naučio "samouk", do 19. godine najviše C/C++ i DirectX/OpenGL. Krenuo sam u elektrotehničku školu no morao sam promjeniti smjer u hotelijerski, koji nažalost nisam uspio završiti zbog financijskih i drugih situacija u obitelji, tako da imam završenu samo osnovnu školu.

Krajem 2011. sam počeo učiti PHP, web dizajn i programiranje. Radio sam freelance poslove (da kažemo "u fušu", bez sklopljenog ugovora) preko Elancea za 2 klijenta od 2012. sve do sad, svibnja 2016., prvi je bio iz SAD-a a drugi iz Rusije. Nije bila plaća svaki mjesec ali se znalo nakupiti veća svota novca nakon 1-2-3 mjeseca rada, jer se najčešće radilo o većim projektima. Za oba klijenta sam radio projekte, najviše bazirane na Magentu i Wordpressu, company i shopping sajtovi ali znalo je biti i "custom" websiteova programiranih od temelja. Većinu stvari sam naučio "u hodu", jer Google je moj prijatelj, nisam imao vremena za čitanje knjiga o PHP programiranju a i brzo "kopčam". U međuvremenu, tijekom te 4 godine sam se izučio PHP/MYSQL/HTML/CSS/MVC itd. itd. - svim stvarima vezanim uz web dizajn, osim ASP.NETa i MSSQL-a, jer se nijedan projekt nije bazirao na tome. Negdje krajem 2015. su počeli problemi sa isplatom i klijenti su sklopili neke ugovore sa "krivim ljudima" tako da sam nakon 6 mjeseci, u svibnju 2016. odlućio otkazati poslove sa oba klijenta i sad sam na burzi rada.

Malo sam gledao poslove i cjelokupnu platformu "Upwork" koja je spoj Elancea i Odeska i nisam uopće zadovoljan sa njom, pogotovo kad vidim da većina klijenata bira Pakistance i Indijce da im odrade posao za siću i kasnije se žale po forumima kako su dobili traljavo odrađen posao - "koliko para toliko muzike". Naravno, nije to slučaj sa svakim klijentom na Upworku i bivšem Elanceu, ali proučavao sam nekoliko poslova i uvijek su bili odabrani gore navedeni "istočnjaci", pored jednog zapadnjaka koji je tražio veću svotu za obavljeni posao. Ja sam prije 4 godine imao neku ludu sreću da su me gore navedena 2 klijenta odabrala za glavnog programera, iako nisam imao skoro nikakvo znanje PHP programiranja, ali su mi izašli u susret.

Odlučio sam probati naći stalan, mjesečni posao u RH ali ono što me zanima je da li će IT poslodavci u RH uopće pogledati moju zamolbu kad vide da imam samo osnovnu školu i navedeno da sam radio kao freelance programer za strane klijente ili će samo baciti zamolbu u smeće? Do sada (imam 24. godine) nisam nigdje radio niti u jednoj HR firmi, niti sam bio prijavljen na HZZ pa su mi rekli da bi postojala šansa da bi me netko i zaposlio, jer bi onda poslodavac zbog mene dobio nekih 25.000kn, kao za osposobljavanje mladih radnika...

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Crank1d kaže...

Pozdrav,

"Preletio" sam par stranica ove teme i pročitao što drugi kažu ali me zanima da li bih uspio pronaći posao u RH kao programer (po mogućnosti Zg, jer mi je trenutno najbliže mjestu stanovanja) s obzirom na ovakvu situaciju:

Ukratko, da ne pišem cijelu biografiju, od 13. godine se bavim računalima i sve što sam naučio u vezi njih sam naučio "samouk", do 19. godine najviše C/C++ i DirectX/OpenGL. Krenuo sam u elektrotehničku školu no morao sam promjeniti smjer u hotelijerski, koji nažalost nisam uspio završiti zbog financijskih i drugih situacija u obitelji, tako da imam završenu samo osnovnu školu.

Krajem 2011. sam počeo učiti PHP, web dizajn i programiranje. Radio sam freelance poslove (da kažemo "u fušu", bez sklopljenog ugovora) preko Elancea za 2 klijenta od 2012. sve do sad, svibnja 2016., prvi je bio iz SAD-a a drugi iz Rusije. Nije bila plaća svaki mjesec ali se znalo nakupiti veća svota novca nakon 1-2-3 mjeseca rada, jer se najčešće radilo o većim projektima. Za oba klijenta sam radio projekte, najviše bazirane na Magentu i Wordpressu, company i shopping sajtovi ali znalo je biti i "custom" websiteova programiranih od temelja. Većinu stvari sam naučio "u hodu", jer Google je moj prijatelj, nisam imao vremena za čitanje knjiga o PHP programiranju a i brzo "kopčam". U međuvremenu, tijekom te 4 godine sam se izučio PHP/MYSQL/HTML/CSS/MVC itd. itd. - svim stvarima vezanim uz web dizajn, osim ASP.NETa i MSSQL-a, jer se nijedan projekt nije bazirao na tome. Negdje krajem 2015. su počeli problemi sa isplatom i klijenti su sklopili neke ugovore sa "krivim ljudima" tako da sam nakon 6 mjeseci, u svibnju 2016. odlućio otkazati poslove sa oba klijenta i sad sam na burzi rada.

Malo sam gledao poslove i cjelokupnu platformu "Upwork" koja je spoj Elancea i Odeska i nisam uopće zadovoljan sa njom, pogotovo kad vidim da većina klijenata bira Pakistance i Indijce da im odrade posao za siću i kasnije se žale po forumima kako su dobili traljavo odrađen posao - "koliko para toliko muzike". Naravno, nije to slučaj sa svakim klijentom na Upworku i bivšem Elanceu, ali proučavao sam nekoliko poslova i uvijek su bili odabrani gore navedeni "istočnjaci", pored jednog zapadnjaka koji je tražio veću svotu za obavljeni posao. Ja sam prije 4 godine imao neku ludu sreću da su me gore navedena 2 klijenta odabrala za glavnog programera, iako nisam imao skoro nikakvo znanje PHP programiranja, ali su mi izašli u susret.

Odlučio sam probati naći stalan, mjesečni posao u RH ali ono što me zanima je da li će IT poslodavci u RH uopće pogledati moju zamolbu kad vide da imam samo osnovnu školu i navedeno da sam radio kao freelance programer za strane klijente ili će samo baciti zamolbu u smeće? Do sada (imam 24. godine) nisam nigdje radio niti u jednoj HR firmi, niti sam bio prijavljen na HZZ pa su mi rekli da bi postojala šansa da bi me netko i zaposlio, jer bi onda poslodavac zbog mene dobio nekih 25.000kn, kao za osposobljavanje mladih radnika...

 Poslodavci ti u velikom broju slučajeva gledaju prijašnje radove/reference.Sumnjam da ti neko ne bude dal posao zato jer imaš samo osnovnu ako pokažeš znanje.

 Inchoo ti traži backendaša(radi se u Magentu),Plava Tvornica itd itd.Isto tak kopiraj ovaj post u IT Jobs Croatia(grupa na fejsu),velike su šanse da te neko uzme.Nek ti je sa srećom!

10 godina
online
Re: Nikako ne mogu naći posao

@Crank1d

 

Frende, pusti formalnu naobrazbu.

Danas je ona mrvta i diploma nije dokaz ničega. Znam, da je jedan poslodavac u regiji nudio posao u ICT, te je davao prednost baš ljudim koji nemaju fakultet. Rekao meni jedan frajer koji jeprivatnik, te roka na najjače ICT, da ako radnik zna raditi posao koji se od njega traži, onda formalno obrazovanje nije problem.

 

Ima slučajeva gdje su ljudi završavali neke lijeve srednje škole, al' rokaju ICT u praski na najjače, pa dobro žive od toga. A, nasuprot toga, opet imaš ljude sa fakultetskim diplomama, magisterijima i doktoratima, pa čame mado, jer su jedostavno nespobni i to što oni "znaju" nitko ne treba na tržištu rada, osim ako se ni uhljebili na jasle države ili se prodali nekome, pa i taj zaposlio...

 

Naravno, to ne znači da ne treba ići se formalno obrazovati, al' ako već život nije tako htio, onda ćemo to tako prihvatiti.

 

Kaj ti hoću reći? Samo rokaj na najjače, te nekad te taj papirek ne zamara previše, jer ti imaš praksu i iskustvo u tome.

 

Čitao sam da je Berislav Lopac jednom pisao na nekom svome blogu, da bi mladim ljudima preporučio da se ne zamaraju previše sa odabirom škole(sa 15 godina), nego da udare po praktičnom ICT(samostalno i samouko), te da će za u vremenu kada se završavaju fakuleteti za nekih 10-15 godina, ako budu učili praktično tehnologije ICT cijelo to vrijeme, poslodavci će ih plaćati suhim zlatom koliko su teški...

 

Evo ti primjer ovog frajera na

, zavšrio solidanu višu školu, al' je ipak trebao ići samuko naučti znanje da bude konukretan na tržištu rada.....

 

Samo hrabro!

Sretno!

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 14:08 (PzKpfw).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ako imam zavrsenu samo gimnaziju bez faksa, a zeljan sam radit bilo sta koje sve opcije su moguce, sto mogu raditi i mogu li uopce ista raditi samo s gimn.
Hvala
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ako se ne varam, nemaš nikakvo zvanje. Vjerojatno ostaju poslovi tipa prodavač i fizički radnik po centrima ili na baušteli...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Možeš raditi kao knjižničar. Za to baš traže gimnaziju. Ostalo sve kako je kolega iznad rekao.
10 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Što je s poslom konobara. Koliko je to trenutno trazen posao?? : )

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Jako trazen. Samo moras imat srece da te netko zeli bez iskustva.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

i konobari i kuhari su jaaako traženi tijekom sezone na moru.... može se lako upasti bilo gdje. ja sam ove godine završio za kuhara i odma se zaposlio u restoranu samo treba malo volje! pa čak i bez ikakvog iskustva , trebaju i takvima dat priliku.

RAMPAGE
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Pozz!! Evo da se i ja priključim temi..
Trenutno tražim posao u ZG, ali sve više sumnjam da će biti nešto od toga jer kao prvo kad kažem da sam iz slavonije okreću očima iako kažem i planiram se u Zg preselit jer mi je sad i tamo cura na faksu i to bi mi baš pasalo ali eto.. a drugo je nažalost radno iskustvo samo pola godine. Završio sam tehn. za računalstvo prije 2 godine. Najbolje mi je kad mi kaže na razgovoru da mi fali radno iskustvo, ph kak mi neće falit kad me nigdje neće primit i kako da ga steknem. Ovo je STRAŠNO više ovdje sve si mislim jel je u meni problem da li sam ja toliko nesposoban da nađem posao ili?? Ako ne uspijem ništa naći uskoro onda jedina opcija je otić van..
Ako netko slučajno zna za nešto u ZG neki posao sa donekle plaćom bar 3 i pol, možda nekima zvuči da sam prezahtjevan ali dok si platim stan hranu.. još će mi i falit :/ .. ugl ako neko zna pliz javite

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

a što znaš raditi?

Vozdra!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Što se tiče računala windows sustavi, servisiranje, održavanje i sve ostalo, microsoft mi dobro ide i to me zanima njaviše, računala. Jedino programiranje to baš ne znam.

A ovo ostalo ako nešto ne znam naučio bi, sa sela sam tako da sam večinu stvari već radio el, samo se u konobarenju baš ne vidim haha

 

Jedan zanimljiv razgovor mi je bio u KBC- Zagreb, pomoćni djelatnik (košnja trave, čiščenje snijega i tako to..) nije potrebno iskustvo, b kategorija je poželjna za strojeve te neke, traktoriće i to,  a ja ju imam i traktor vozim od 6/7 god, travu kosim svaki vikend doma ugl sve to radim doma ali eto problem je bio jer sam iz Daruvara to im se nije sviđalo iako sam par puta napomenuo da bi se preslio ali ništa..

15 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Eto, vi ne možete naći posao, ja ne mogu nać dobrog .Net (C#) deva u Rijeci.

 

PM me.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Vidim da ovdje postavljate i oglase za poslove, pa evo firma traži nove ljude:

https://www.moj-posao.net/Posao/301827/JuniorSenior-Web-Developer-mf/

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Tom125 kaže...

Što se tiče računala windows sustavi, servisiranje, održavanje i sve ostalo, microsoft mi dobro ide i to me zanima njaviše, računala. Jedino programiranje to baš ne znam.

A ovo ostalo ako nešto ne znam naučio bi, sa sela sam tako da sam večinu stvari već radio el, samo se u konobarenju baš ne vidim haha

 

Jedan zanimljiv razgovor mi je bio u KBC- Zagreb, pomoćni djelatnik (košnja trave, čiščenje snijega i tako to..) nije potrebno iskustvo, b kategorija je poželjna za strojeve te neke, traktoriće i to,  a ja ju imam i traktor vozim od 6/7 god, travu kosim svaki vikend doma ugl sve to radim doma ali eto problem je bio jer sam iz Daruvara to im se nije sviđalo iako sam par puta napomenuo da bi se preslio ali ništa..

 ja bi na tvojem mjestu u CV stavio da sam u Zagrebu, ako je potrebno i izmislio neku fiktivnu adresu u zg-u

Vozdra!
7 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Poz!

 

Od 2008. (8 godina), kada sam završio srednju školu sam nezaposlen. Poslao sam više molbi za posao, uglavnom u struci i baš svugdje treba imati položen vozački ispit (čak i tamo, gdje se ne traži B kategorija), na neke molbe nisam dobio nikakav odgovor, ne znam da li je razlog dugotrajna nezaposlenost ili nešto drugo. Čovjek iz jedne trgovine informatičkom opremom (po struci sam tehničar za računalstvo) me pitao, kako mislim ići na posao i kažem biciklom (to je oko 10 km od mene) jer bih nakon završetka posla morao nekoliko sati čekati autobus i on je rekao da ne mogu ići biciklom da baš trebam imati vozačku.

 

Zadnjih nekoliko godina me već sram (što rodbinu briga da li radim i što radim, ionako nikog neću prositi novac, nitko drugi me ionako ništa ne pita u vezi toga, samo oni) što  sam tako dugo bez posla, pogotovo zbog toga što tijekom radnih dana znam biti budan i do 3 ili 4 ujutro, a kada je oblačno vrijeme, znam i odspavati do podneva. Teoretski baš i nisam nezaposlen jer sam godinu i pol moderator na jednom meteorološkom forumu i tamo sam redovito aktivan, ali kako negdje dokazati da sam nešto radio, kad se to nigdje ne bilježi. Isto je i s poslovima, koje radim na dvorištu.

 

Što da radim, kamo da još šaljem molbe, gdje se trenutno traže radnici?

 

Inače sam iz Varaždinske županije. 

 

Unaprijed hvala!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
računalac2 kaže...

Poz!

 

Od 2008. (8 godina), kada sam završio srednju školu sam nezaposlen. Poslao sam više molbi za posao, uglavnom u struci i baš svugdje treba imati položen vozački ispit (čak i tamo, gdje se ne traži B kategorija), na neke molbe nisam dobio nikakav odgovor, ne znam da li je razlog dugotrajna nezaposlenost ili nešto drugo. Čovjek iz jedne trgovine informatičkom opremom (po struci sam tehničar za računalstvo) me pitao, kako mislim ići na posao i kažem biciklom (to je oko 10 km od mene) jer bih nakon završetka posla morao nekoliko sati čekati autobus i on je rekao da ne mogu ići biciklom da baš trebam imati vozačku.

 

Zadnjih nekoliko godina me već sram (što rodbinu briga da li radim i što radim, ionako nikog neću prositi novac, nitko drugi me ionako ništa ne pita u vezi toga, samo oni) što  sam tako dugo bez posla, pogotovo zbog toga što tijekom radnih dana znam biti budan i do 3 ili 4 ujutro, a kada je oblačno vrijeme, znam i odspavati do podneva. Teoretski baš i nisam nezaposlen jer sam godinu i pol moderator na jednom meteorološkom forumu i tamo sam redovito aktivan, ali kako negdje dokazati da sam nešto radio, kad se to nigdje ne bilježi. Isto je i s poslovima, koje radim na dvorištu.

 

Što da radim, kamo da još šaljem molbe, gdje se trenutno traže radnici?

 

Inače sam iz Varaždinske županije. 

 

Unaprijed hvala!!!

 Da li mozes skupiti dovoljno novaca za polaganje vozackog?

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
11 godina
online
Re: Nikako ne mogu naći posao
A jbga, mlad si, vec osam godina nemeres naci posao i spavas do podne... a sto ocekujes od rodbine

pa nije to osam mjeseci, misa mu jarca

stari moj, menscini da ti ustvari i ne zelis raditi
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Nikako ne mogu naći posao

@računalac2

 

J*bga stari, moraš se trgnuti...Ne, daj da te život vodi kao da te voda nosi.

Sebi sam si si najveći prijatelj ili neprijatelj, ovisno kako se postaviš prema težini života.

 

Nego, ak' ne radiš onda nemaš od čega živjeti, a ti si već osam kuki bez posla.

Gle, nema veze kakva je prošlost samo moraš gledati prema budućem vremenu, te sa tako postavi u sadašnjosti.

 

Kaj se tiče posla, pa konobarenj, možda neka skladišta, neka fizikalija, zaštitarstvo, taxi-službe, ili jednostavno drito u inozemstvo.

Ak' imaš vremena i volje, pored bilo kojeg posla počni učiti tehnologije iz ICT, da ne moraš cijeli život raditi ove poslove, kaj sam ti naveo, nego da možda ostvariš bolju karijeru u ICT. Bez obzira na tvoje sadašnje znanje i godine.

Svaki put, pogotov oni dugački počinju malim koracima.

 

 

Makni od sve negativnosti, filozofije, te sve ono kaj te sprečava da se promijeniš.

Fokusiraj se na sebe, te isključivo na sebe.

Prihvati se posla, te ćeš protekom vremena vidjeti da je promjena moguća, samo kreni....

 

Sretno, rista!

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

mozes mi poslat poruku imam kolegu koji radi izolacije,ako si voljan doci u švicarsku,pa da ti dam njegov broj pa se mozete cuti.Ako budeš birao poslove a nisi u mogucnosti nema od toga ništa,ja zivim u svicarskoj i vozim kamion,a imam drugarica iz bih koje su zavrsile fakultet pa nema posla i onda konobarile po kaficima pa su došle ovdje.

13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

 Evo ja imam 19 god. i zapeo u maleriji(soboslikar), i ne mogu se žalit, posao nije fizički težak, na poslu nema ni brige ni pameti haha, jednostavno mozak na pašu 8 sati  Placa od 6000-8000, ovisi o tome kolko posla ima, nekad zna bit po 10h-6 dana tjedno. Za sada sam zadovoljan, a kasnije cemo vidjet 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
OriginalEXE kaže...

 Da li mozes skupiti dovoljno novaca za polaganje vozackog?

 Mogu, samo me strah voziti. 

 

picajzla0707 kaže...
A jbga, mlad si, vec osam godina nemeres naci posao i spavas do podne... a sto ocekujes od rodbine

pa nije to osam mjeseci, misa mu jarca

stari moj, menscini da ti ustvari i ne zelis raditi

Da ne želim raditi, ne bih ni tražio posao, nego bih čekao socijalnu pomoć ili nešto slično. 

11 godina
online
Re: Nikako ne mogu naći posao
Gore imas pokoje iskustvo i savjet, sjedit doma, spavat do podne i poslat tu i tamo molbu za poslove koji ti se svidjaju ali realno te nitko nece primiti nije trazenje posla, nego isprika za osam godina dzabalebarenja...

Posao se trazi na licu mjesta, prije nego gazda otkljuca i udje u firmu zaskocis ga i trazis posla, bilo sto, nisi nikad radio - ali naucit ces, ne bira se ja bi ovo, a ono ne bi preko oglasnika, nitko ne kaze da moras praznit septicke ili dat guzice, ima poslova za mlade koliko hoces, molarija sto ti kaze kolega gore, autopraona, pomocni u kuhinji, konobar, pomocni skladistar, slagat police u trgovini, bilo sta...

I svako iskustvo se broji, kad nakon pet razlicitis poslova dodjes trazit sesti, poslodavac ce reci - ovaj hoce delati, kad kazes da osam godina trazis posao, sto ce misliti o tebi

I btw., uz iskustvo ces nesto i zaraditi, svaka kuna je vise od nule, pa ces mozda zaraditi i za vozacki
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

računalac2 je pretpostavljam kreator ove teme 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 23:32 (plavi08).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
računalac2 kaže...
OriginalEXE kaže...

 Da li mozes skupiti dovoljno novaca za polaganje vozackog?

 Mogu, samo me strah voziti. 

 

 Da sam ja poslodavac koji traži trgovca i da mi netko na intervjuu hladno kaže da bi na posao dolazio biciklom iz 10km udaljena mjesta odmah bi ga prekrižio. Kako ti to misliš izvesti po kiši i snijegu? Cijela tvoja logika mi je pomalo nejasna. Ne možeš da ga j***š bit bez posla 8 godina a da si ga aktivno tražio, ne možeš spavati do podne svaki dan i kriviti druge da o tebi imaju mišljenje da si neradnik, ne može se smatrati donekle zaposlenim ako si član nekakvog foruma. Ovo možda zvuči bahato ali to ti treba neko reći, trgni se čovječe, radi bilo što u struci, pa i da si u nuli na kraju mjeseca, samo da nešto naučiš i ublažiš tu rupetinu iz CVu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

A na gradilištima skoro svugdje traže radnike, zna bit vruce,prljavo i tesko nekad, ali da se i zaradit fino,a bome prije ces si shebat zdravlje i sebe dok si doma i lezis, spavas po cijele dane... znam takvih dosta, sve im je pretesko radit pa i ne rade nigdje, a uvijek bolesni i jadni,cim duze se ceka to je gore, radit bilo šta dok ne uleti nešto bolje. I ja radim nekad po 10-12h od ponedjeljka do nedjelje, ode cijeli dan, ali barem sam nešto napravio, a ne doma natezo kozicu i igro BF cijeli dan... hebiga i ne zivimo u drzavi di su jako dobre place , ali treba od neceg poceti, a ne cekati pola zivota za posao iz "snova" jer to ne postoji... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Evo slicna stvar i kod mene. Aktivno sam radio do kraja 2012 i od tad samo sezonski poslove, konobarenje itd.

Posto mi cura studira u Rijeci, sredio sam si razgovor za posao tamo i sav sretan, pun samopouzdanja otisao.

Razgovor je trajao 15-ak minuta i dogovoren je posao da cu raditi u skladistu za brutto 3500 kn uz radno vrijeme 40 sati tjedno.

Sve je to lose, ali nekako sam si rekao da cu stisnit zube dok cura ne zavrsi ovu akademsku godinu i to je to.

Poslali su me na ljecnicki i ja to sve obavio.

Kad sam dosao na posao u 7 sati ujutro, rekli su mi da cu bit u hladnjaci na -25 celzija, znaci sok. Mislim si u sebi "ne opet, ali provat cemo".

Izasao sam u 7 sati navecer, znaci radi se minimalno 11-12 sati dnevno.

Jos uz to dosao mi je od gazde brat (non-stop je u skladistu i visi ti za vratom) koji je 20 godina mladi od njega (94. godiste) i rekao mi da ja nesmijem pitati o radnom vremenu, da je to kod njih osjetljiva tema i svasta jos nesto se napricao.

Znaci u biti radis u:

- hladnjaci na minus 25

- dolazis u 7 i radis dokad se ne zavrsi posao (nekad zna bit 20,21 sat)

- brutto 3500 kn (minimalac ?)

- oni koji rade u hladnjaci izlazu zadnji jer roba koja je u hladnjaci, pregledava se i tovari u kamione zadnja.

- ima toga tu jos kao npr. ako nesto zaledeno padne na pod i razbije se (citaj slovima. proizvod, hrana dotakne pod, to se ne baca, nego vraca nazad u kutiju i malo zaljepi i to je to)

- hladnjace su nekad prebukirane, pa se moras penjat ko spiderman na palete da bi dosegao neki proizvod jer nemoze el. vilicar od punih paleta nabacanih unutra.

 

 

Kad sam ih pitao da li se moze raditi naizmjenicno, malo u skladistu, malo u hladnjaci onda su mi rekli da nemoze.

Ako nekog zanima koja je firma mogu ovdje javno reci (nezz da li je dopusteno) ili na poruke.

Ljudi im dodu, radu 1-2 dana i samo nestanu...

 

Firma je PERT d.o.o.

Oni su posrednici. Hrana koju jedete u menzama, skolama od tu potjece. (Sve menze, skole u Zg i Rijeci).

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 11:48 (jojo_surf).
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
jojo_surf kaže...

Evo slicna stvar i kod mene. Aktivno sam radio do kraja 2012 i od tad samo sezonski poslove, konobarenje itd.

Posto mi cura studira u Rijeci, sredio sam si razgovor za posao tamo i sav sretan, pun samopouzdanja otisao.

Razgovor je trajao 15-ak minuta i dogovoren je posao da cu raditi u skladistu za brutto 3500 kn uz radno vrijeme 40 sati tjedno.

Sve je to lose, ali nekako sam si rekao da cu stisnit zube dok cura ne zavrsi ovu akademsku godinu i to je to.

Poslali su me na ljecnicki i ja to sve obavio.

Kad sam dosao na posao u 7 sati ujutro, rekli su mi da cu bit u hladnjaci na -25 celzija, znaci sok. Mislim si u sebi "ne opet, ali provat cemo".

Izasao sam u 7 sati navecer, znaci radi se minimalno 11-12 sati dnevno.

Jos uz to dosao mi je od gazde brat (non-stop je u skladistu i visi ti za vratom) koji je 20 godina mladi od njega (94. godiste) i rekao mi da ja nesmijem pitati o radnom vremenu, da je to kod njih osjetljiva tema i svasta jos nesto se napricao.

Znaci u biti radis u:

- hladnjaci na minus 25

- dolazis u 7 i radis dokad se ne zavrsi posao (nekad zna bit 20,21 sat)

- brutto 3500 kn (minimalac ?)

- oni koji rade u hladnjaci izlazu zadnji jer roba koja je u hladnjaci, pregledava se i tovari u kamione zadnja.

 

Kad sam ih pitao da li se moze raditi naizmjenicno, malo u skladistu, malo u hladnjaci onda su mi rekli da nemoze.

Ako nekog zanima koja je firma mogu ovdje javno reci (nezz da li je dopusteno) ili na poruke.

 

 Jbte, i robovi su imali bolje uvjete od ovog što si ti naveo! Katastrofa!

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
jojo_surf kaže...

Evo slicna stvar i kod mene. Aktivno sam radio do kraja 2012 i od tad samo sezonski poslove, konobarenje itd.

Posto mi cura studira u Rijeci, sredio sam si razgovor za posao tamo i sav sretan, pun samopouzdanja otisao.

Razgovor je trajao 15-ak minuta i dogovoren je posao da cu raditi u skladistu za brutto 3500 kn uz radno vrijeme 40 sati tjedno.

Sve je to lose, ali nekako sam si rekao da cu stisnit zube dok cura ne zavrsi ovu akademsku godinu i to je to.

Poslali su me na ljecnicki i ja to sve obavio.

Kad sam dosao na posao u 7 sati ujutro, rekli su mi da cu bit u hladnjaci na -25 celzija, znaci sok. Mislim si u sebi "ne opet, ali provat cemo".

Izasao sam u 7 sati navecer, znaci radi se minimalno 11-12 sati dnevno.

Jos uz to dosao mi je od gazde brat (non-stop je u skladistu i visi ti za vratom) koji je 20 godina mladi od njega (94. godiste) i rekao mi da ja nesmijem pitati o radnom vremenu, da je to kod njih osjetljiva tema i svasta jos nesto se napricao.

Znaci u biti radis u:

- hladnjaci na minus 25

- dolazis u 7 i radis dokad se ne zavrsi posao (nekad zna bit 20,21 sat)

- brutto 3500 kn (minimalac ?)

- oni koji rade u hladnjaci izlazu zadnji jer roba koja je u hladnjaci, pregledava se i tovari u kamione zadnja.

 

Kad sam ih pitao da li se moze raditi naizmjenicno, malo u skladistu, malo u hladnjaci onda su mi rekli da nemoze.

Ako nekog zanima koja je firma mogu ovdje javno reci (nezz da li je dopusteno) ili na poruke.

 

 Slicno je i za Ledo, rad u hladnjaci za 2600kn... em nisu ljudsski uvjeti, em je placa crkavica...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice