3 beepa na matičnoj i komp se ne boota

poruka: 10
|
čitano: 13.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
3 beepa na matičnoj i komp se ne boota

Kao u naslovu rečeno, znači kad palim komp vidim samo crni ekran i 3 beepa se čuju. Ja mislim da je to RAM ali nisam siguran. Trenutno nemam zamjenskog da provjerim pa znate li možda do čega može biti dok nisam išao kupovati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3 beepa na matičnoj i komp se ne boota

AWARD BIOS

 

1 kratak beep -> sistem se normalno podiže, sve je OK

2 kratka beepa -> greška u postavkama CMOS-a/BIOS-a

1 dugi & 1 kratak beep -> greška s DRAM memorijom

1 dugi & 2 kratka beepa -> problem u grafièkoj kartici ili monitoru

1 dugi & 3 kratka beepa -> greška s tipkovnicom

1 dugi & 9 kratkih beepova -> ROM greška

dugi ponavljajuæi beep -> DRAM memorija nije pravilno umetnuta

kratak ponavljajuæi beep -> problem u napajanju

 

AMI BIOS

 

1 kratak beep -> DRAM flash greška

2 kratka beepa -> greška u provjeri DRAM ECC memorije

3 kratka beepa -> DRAM memorija nije pronaðena

5 kratkih beepova -> CPU greška

6 kratkih beepova -> greška s tipkovnicom

8 kratkih beepova -> problem u memoriji na grafièkoj kartici

9 kratkih beepova -> ROM greška

1 dugi & 2 kratka beepa -> problem u grafièkoj kartici ili monitoru, a može biti i u memoriji

1 dugi & 3 kratka beepa -> DRAM memorija u kvaru

1 dugi & 8 kratkih beepova -> problem u grafièkoj kartici ili monitoru

Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
3 beepa na matičnoj i komp se ne boota

Znači RAM... Nadam se da ću naći negdje ddr2 u Rijeci.. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 3 beepa na matičnoj i komp se ne boota
QuidZz kaže...

 

AWARD BIOS

 

1 kratak beep -> sistem se normalno podiže, sve je OK

2 kratka beepa -> greška u postavkama CMOS-a/BIOS-a

1 dugi & 1 kratak beep -> greška s DRAM memorijom

1 dugi & 2 kratka beepa -> problem u grafièkoj kartici ili monitoru

1 dugi & 3 kratka beepa -> greška s tipkovnicom

1 dugi & 9 kratkih beepova -> ROM greška

dugi ponavljajuæi beep -> DRAM memorija nije pravilno umetnuta

kratak ponavljajuæi beep -> problem u napajanju

 

AMI BIOS

 

1 kratak beep -> DRAM flash greška

2 kratka beepa -> greška u provjeri DRAM ECC memorije

3 kratka beepa -> DRAM memorija nije pronaðena

5 kratkih beepova -> CPU greška

6 kratkih beepova -> greška s tipkovnicom

8 kratkih beepova -> problem u memoriji na grafièkoj kartici

9 kratkih beepova -> ROM greška

1 dugi & 2 kratka beepa -> problem u grafièkoj kartici ili monitoru, a može biti i u memoriji

1 dugi & 3 kratka beepa -> DRAM memorija u kvaru

1 dugi & 8 kratkih beepova -> problem u grafièkoj kartici ili monitoru

 

Da li je ovo RAM u kvaru?
Ima jedan dugi i tri kratka ali opet kasnije nakon nekog vremena jedan kratki, i taj kratki me zbunjuje, graficka nije, probao graficku u drugom racunaru jer sam prvo mislio da je graficka, maticna je ASUS M2N, ovo mi se u jednog druga desava, sutra cu probati svoj RAM ponijeti da vidim je li do njega...

 

https://soundcloud.com/dj_mehemed/maticna-asus-m2n

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
12 godina
online
Re: 3 beepa na matičnoj i komp se ne boota
Haker_x kaže...
QuidZz kaže...

Da li je ovo RAM u kvaru?
Ima jedan dugi i tri kratka ali opet kasnije nakon nekog vremena jedan kratki, i taj kratki me zbunjuje, graficka nije, probao graficku u drugom racunaru jer sam prvo mislio da je graficka, maticna je ASUS M2N, ovo mi se u jednog druga desava, sutra cu probati svoj RAM ponijeti da vidim je li do njega...

 

https://soundcloud.com/dj_mehemed/maticna-asus-m2n

Da, taj zadnji beep zbilja zbunjuje, ali vjerojatno je RAM problem. Ponesi svoj RAM i svoju grafu zato što je moguće da mu grafa labavo stoju u PCI E utoru pa bi ju trebalo malo bolje učvrstiti u utor ili pomaknuti/nakriviti gore dolje zbog boljeg kontakta ili probaš staviti svoju grafu. Prije svega izvadi bateriju sa matične ploče na 1min. da resetiraš BIOS i vrati ju nazad. Iskopčaj sve što nije nužno za POST (miš, tipkovnicu, HDD, usb stickove ako ih ima ukopčane, razne PCI kartice uključujući i grafu), znači ostaviš samo jednu pločicu RAM-a (RAM pločicu izvadi i očisti one zlatne pinove te dobro ispuši sve RAM slotove) i probaj upaliti komp. Ako i dalje beepa isti kod, onda probaj staviti RAM u drugi slot i probaj upalit komp (svaki put kad pališ komp RAM stavljaš u sljedeći utor). Nakraju ako nije pomoglo probavaš isto ali sa svojom RAM pločicom. Ako komp da samo jedan beep (uspješan POST), onda stavi njegovu grafu i probaj upaliti komp i ako je sve uredu (pojaviće se slika, ako se nepojavi onda stavi svoju grafu ili malo pomakni/ nakrivi gore dolje grafu) onda spoji HDD i ponovo pali komp....tako spajaš jednu po jednu komponentu da utvrdiš točno što je problem. Znam da to traje malo duže, ali vjeruj mi da i druge komponente poput periferije mogu praviti probleme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 0:36 (Mile 74).
14 godina
offline
Re: 3 beepa na matičnoj i komp se ne boota
Mile 74 kaže...

Da, taj zadnji beep zbilja zbunjuje, ali vjerojatno je RAM problem. Ponesi svoj RAM i svoju grafu zato što je moguće da mu grafa labavo stoju u PCI E utoru pa bi ju trebalo malo bolje učvrstiti u utor ili pomaknuti/nakriviti gore dolje zbog boljeg kontakta ili probaš staviti svoju grafu. Prije svega izvadi bateriju sa matične ploče na 1min. da resetiraš BIOS i vrati ju nazad. Iskopčaj sve što nije nužno za POST (miš, tipkovnicu, HDD, usb stickove ako ih ima ukopčane, razne PCI kartice uključujući i grafu), znači ostaviš samo jednu pločicu RAM-a (RAM pločicu izvadi i očisti one zlatne pinove te dobro ispuši sve RAM slotove) i probaj upaliti komp. Ako i dalje beepa isti kod, onda probaj staviti RAM u drugi slot i probaj upalit komp (svaki put kad pališ komp RAM stavljaš u sljedeći utor). Nakraju ako nije pomoglo probavaš isto ali sa svojom RAM pločicom. Ako komp da samo jedan beep (uspješan POST), onda stavi njegovu grafu i probaj upaliti komp i ako je sve uredu (pojaviće se slika, ako se nepojavi onda stavi svoju grafu ili malo pomakni/ nakrivi gore dolje grafu) onda spoji HDD i ponovo pali komp....tako spajaš jednu po jednu komponentu da utvrdiš točno što je problem. Znam da to traje malo duže, ali vjeruj mi da i druge komponente poput periferije mogu praviti probleme.

Njegovu grafu probao staviti u svoj komp, upali bez problema, vadio sam i vracao graficku, puhao, ali nista, mislim da samo RAM preostaje, procesor bas toliko cesto ne crkava, cpu je najizdrzljiviji dio racunara, probavao sam upaliti samo sa napojnim kablom i kablom koji ide sa VGA na monitor, mis, tastatura iskljuceni, takodjer monitor proban, radi, nema nikakvih drugih PCI kartica, samo PCIex graficka, znaci 99.9% je do RAM-a, 1GB mu je RAM-a(1 plocica), ima 4 slota, mora raditi jedan slot ako je slot pregorio, nece svi pregoriti odjednom, kaze noc prije igrao PES-a i normalno ugasio komp, ujutro nece da upali... Probam danas RAM, ali najvjerovatnije je do njega

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
12 godina
neaktivan
offline
3 beepa na matičnoj i komp se ne boota

RAM u večini slučajeva zeza.Provjeri sve slotove,pa vidi.Provjeri kako stoje AA-BB ili AB-AB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3 beepa na matičnoj i komp se ne boota

Pozdrav!
Imam sličan problem od kako sam ubacio novu pločicu RAM-a. Radi se o kratkom ponavljajućem beepu - problem u napajanju , ali kada pokrenem neku igru npr League of Legends ovo se pojavi. Cistio sam komp. sa Malwarebytes ali nije nista nasao, i nabavio sam neki stari UPS da regulise napon ali nista. Mozda je problem sto imam 2 hdd-a u računaru? Ne mogu jos sprizit dvd-a jer kada otvorim DVD-RW ono beep beep beep i restartuje se i pojavi se http://pic.dhe.ibm.com/infocenter/tivihelp/v3r1/topic/com.ibm.tivoli.tpm.osdimg.doc/images/bluescreen7B.GIF.

Eto ako moze neki savjet bio bih zahvalan!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 beepa na matičnoj i komp se ne boota
djerzelez kaže...

Pozdrav!
Imam sličan problem od kako sam ubacio novu pločicu RAM-a. Radi se o kratkom ponavljajućem beepu

Eto ako moze neki savjet bio bih zahvalan!

uradi clear cmos tj izvadi bateriju iz mbo na par minuta

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 11:13 (dery).
14 godina
offline
Re: 3 beepa na matičnoj i komp se ne boota
Haker_x kaže...

 

 

lukabo kaže...

RAM u večini slučajeva zeza.Provjeri sve slotove,pa vidi.Provjeri kako stoje AA-BB ili AB-AB.

 

 

E ovo da mi je neko pricao ne bih mu vjerovao nema sanse, ali posto sam ovo dozivio vjerujem, graficka bila u pitanju, ona graficka iz njegovog kompa radi u bilo kojem drugom kompu, samo u njegovom nece, dok druge graficke hoce da rade u njegovom kompu, dvije isprobao i rade obe, da mu je graficka neispravna, ne bih radila niti u jednom drugom kompu, a u mom radila najnormalnije do danas, onda sam je izvadio, prodao i ugradio i radi...

Ja i dalje ne mogu da vjerujem sta sam dozivio...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice