9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

poruka: 10
|
čitano: 1.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Nakon nekog vremena neke mi igre sruši i moram ih ugasiti posve.Prijatelju je bio isti problem samo sa nekakvim kerner errorom...Čini mi se da je to povezano sa driverima ali smo i ja i on pokušali i nove i stare, ali ništa.Po netu sam naišao na slične probleme na forumima ali nigdje konkretnog rješenja.Negdje piše da pokušam skinuti hladnjak i sve očistim, stavim novu pastu i ponovno vratim.To nisam još pokušao.Da li netko odavde ima rješenje??

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Prvo vidi kakve su ti temperature. Mozda ti se grafa pregrijava pa te izbacuje. Ako je to slucaj promjenis pastu ocistis prasinu i to bi trebalo rijesiti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Evo slike tog errora, a mislim da nema pregrijavanja jer mi je prosječna temp. oko 35 C

Error Error
Temperatura Temperatura
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

probaj updejtat drivere od grafe

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 15:56 (Jumperrr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Temperaturu grafe pogledaj dok igraš igre u kojima ti se ruši driver sa GPU Z ili MSI Afterburner programom. Vjerovatno se ruši zbog zagrijavanja, tako da bi bilo dobro da grafu očistiš detaljno od prašine i staviš novu termalnu pastu. Na YouTube pogledaj kako se to radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Onda cu ovih dana kupiti pastu i to srediti pa vidjeti da li radi...

 

 

P.S. Znam kako se to radi :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Evo temperatura iz GPU-Z nakon 15 min. igranja GTA IV

Temp2 Temp2
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 19:33 (coso9288).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

moraš očitat temperature za vrijeme igranja igrice, makar alt-tab i na brzinu ss

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Nekad i najnoviji driveri ne funkcioniraju najbolje.Jer koliko vidim,mislim da imaš najnovije,ver 260... Dali si imao te probleme i prije sa starijim driverima?Probaj opteretiti grafu,otvori par videa,igru i vidi temp.Mada sumnjam,jer one drže i preko 100°.Sad igra i ulogu napajanje,min 400W,koje ti imaš,nezna se.A i dogodi se da grafa baca van iz igre zbog pomanjkanja memorije,ipak je ona 512MB.A sad opet,ja imam 9400 gt,i koju igru pokrenem,nikad me još nije izbacilo(far cry 3,ass creed 3...).Možda ipak samo da je dobro očistiš i promjeniš pastu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
9600 GT Ruši neke igre a neke ne???

Pokreni GPU Z, klikni na GPU Temperature i namjesti da pokazuje max. temperaturu. Ostavi GPU Z program upaljen i odigraj neku igru 15-20min. ili dok se nesruši, zatim izađi iz igre i pogledaj koja je max. temperatura bila dok si igrao. Možeš pokrenuti i HWMonitor program. On pokazuje min. i max. temperature svake komponente u kompu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice