CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

poruka: 18
|
čitano: 5.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

evo sad več par dana pokušavam rješiti problem s tim cmos-om dakle pojavi mi se cmos setting wrong i onda nakon toga još sljede i problemi s bootanjem xp-a. prvo zeza prilikom formatiranja diska pa stane 20% pa onda nakon nekoliko resetiranja to zaobiđe pa normalno kopira fajlove...e onda dođe do onog di čekaš 39 minuta...i tamo se baš svaki put smrzne na 37 minuta...tu ni reset ne pomaže...guglam i niko ništa ne piše o nekim sličnim problemima. pa sam se onda odlučio javiti tu vama....hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

promijeni bateriju od bios-a..

 

kad otvoris racunar imas na maticnoj ploci jednu bateriju kao one sto idu u rucni sat obicno je cr2032 oznaka te baterije...

Ona bi ti trebala pomoci da ti ne pokazuje vise cmos error, a ako je to neko starije racunalo, onda ti je taj problem sa pisanjem na disk isto povezan sa tom baterijom..

Kod nas ta baterija kosta oko 4kune... Ne znam koliko je kod tebe...Uglavnom najvjerovatnije ti je to problem.

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

sve je to super i sve pet...ali zašto onda kod instalacije winsa uvjek zašteka...mada sam i na mbo s onim jumperom vratil cmos na deafult

16 godina
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

Ne znam zasto... Ali jednostavno stvara probleme u radu. Moj kolega je imao instaliran winxp na tom starijem racunaru i pocelo mu se lediti i bsod prikazivati i pokusao format i isto tako nece zamrzne..i na kraju promijenio bateriju od biosa i sve proradilo..to je bilo na onim racunarima do neke 2000 godine.. ne znam koliko je taj tvoj star...

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

gle..sklapam komp za curu...onak..nema kompa pa rekoh ajde budem ti jednog sklepal...matilna je msi g41 p28...nije to opet tako staro...probao sam i diskove mjenjati..i ata i sata...i ramove...a bateriju sam uzeu za prvu silu s starog kompa pa nije išlo...tak da mi je sve to sumnjivo

16 godina
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

a jeis probao flashati zadnju verziju biosa na tu plocu? mozda ima neke nekompatibilnosti sa ram memorijom.... e da snimi sebi neki live cd i testiraj i memoriju za svaki slucaj...

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

ima još unutra 2gb ddr3 1300 mhz mislim da je...to je još orginal od kad je komp kupljen...i disk je 160gb WDC ata..on se spaja na IDE port...kako to misliš live cd, misliš možda nešto poput acronisa il s kim da testiram...pojasni malo...a postoji baš program od msi koji flasha bios ali i sistema...a ja nemam ni gore wins instaliran tako da bih trebao s usb-a il kako...ali nigdje nemogu naći file za msi baš za bios...hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 11:09 (lamos_driver).
12 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

skini memetest i napravi boot cd ubaci i cekaj dok skenira!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

ok..probat ču kad dojdem s posla pa javim šta sam izumio...jer me več izluđuje ta krama

12 godina
neaktivan
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

Na stranici od mbo sve nađeš,i bios i drivere.

Kod flashanja biosa ne dirati ništa dok postupak ne završi(ne isključivati comp)

 

http://www.msi.com/product/mb/G41M-P28.html#/?div=BIOS

 

http://www.msi.com/service/biosupdate/

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 12:11 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

a što recimo da niti jedna od ovih stvari ne upali...što onda dalje činit?

12 godina
neaktivan
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

Pazi ovako,flash bios moraš ionako učiniti,pošto si več vadio bateriju van,ili je ova bila dotrajala.Bios če se diči i sa defaultnim postavkama,ali updatei nose popravke za razno razne novije komponente,koje recimo nebi radile sa nekim novijim procom,a sa starom verzijom biosa,zato se radi update biosa.Isto je i za ram...Znači tebi zapinje instalacija,e sad problem može biti u hdd,ram,cd medij,mbo...Stoga to trebaš eliminirati po redu.Počevši od biosa,pa sken ram memtestom86+,pa sken hdd...Možda ipak samo baterija i bios riješe problem.A što ne probaš, da joj instal w7 ultimate ×32,isto ga imaš na hrvatskom,kad uradiš windows update?

 

-na ovom češ forumu nači sve što te zanima

-ram-memtest86+

-hdd- linux ubuntu... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 12:30 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

gle...servisujem računala ovak tu i tam ......meni ne igra ulogu OS ni jezik...bitno da radi...probao sam i s win7...i stvar je ista....to jest kad dođem do onog disk menagera di trebaš formatirane si diskove podjelit particije itd...tamo mi ni ne prikazuje hdd...a na xp-u započenm s instalacijom al on iz nekog razloga stane...i to tamo dok imaš onih 39 minuta...pa onda maximalno dođe do 36 minuta...isporabo sam valjda več 5 hdd-a i s svakim ista stvar...a siguran sam da su oni ispravni...a čekaj nikad nisam radio sa memtestom...to kad napravim bootable cd sa tim provjerim i ram memoriju i hdd

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 12:13 (lamos_driver).
16 godina
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

a jesi probao u biosu kod postavki sata kontrolera da stavis da simulira ide?

I onda ti ne trebaju nikakvi posebni sata driveri(to bi mogao biti kod xp-a problem)

 

Uglavnom pokusaj to prvo napraviti...

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

aha...a recimo ako oču ima stari onaj ata disk koji ide na onaj IDE kabel...da neču sata

16 godina
offline
CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa win

pa pokusaj instalirati na taj stari disk...ako prodje onda je do tih postavki u biosu..

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

evo napravljen memtest...to je prošlo u redu...kaže da nema grešaka....baterijica zamjenjena nova...potupuno nova...no winsi i dalje zastanu...sad još da probam flash biosa i ono sam IDE postavkama u biosu...

11 godina
neaktivan
offline
Re: CMOS error, smrzavanje kompa prilikom installa

uspiječe...jedva nekako...nakon parflashova biosa i stotinu puta bootanja cd-a....i mjenjanje baterije

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice