Cpu-cooller problem

poruka: 24
|
čitano: 2.946
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem
Igrajuci nfs shift racunalo izbaci b-dos i ugasi se!
Upalim ponovo pc i prije nego dođe do login screena/radne povrsine,opet izbaci b-dos i tako jedno 4 puta!!
Nakon 4 pokušaja osjetim miris vruće plastike/metala, i svhatim da cup cooler neradi!!!!!kako se to moglo odgoditi ???!!
::;;;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
WiNAmDGAMer kaže...
Igrajuci nfs shift racunalo izbaci b-dos i ugasi se!
Upalim ponovo pc i prije nego dođe do login screena/radne povrsine,opet izbaci b-dos i tako jedno 4 puta!!
Nakon 4 pokušaja osjetim miris vruće plastike/metala, i svhatim da cup cooler neradi!!!!!kako se to moglo odgoditi ???!!

mozda cooler sa greskom ili maticna ispekla prevelikim naponom cooler..prije bi rekao ovo prvo..stavi tvornicki ako imas ili prvo vidi ako vec nisi kakvu tj.koliku stetu ti je to napravilo 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Damir1908 kaže...
WiNAmDGAMer kaže...
Igrajuci nfs shift racunalo izbaci b-dos i ugasi se!
Upalim ponovo pc i prije nego dođe do login screena/radne povrsine,opet izbaci b-dos i tako jedno 4 puta!!
Nakon 4 pokušaja osjetim miris vruće plastike/metala, i svhatim da cup cooler neradi!!!!!kako se to moglo odgoditi ???!!

mozda cooler sa greskom ili maticna ispekla prevelikim naponom cooler..prije bi rekao ovo prvo..stavi tvornicki ako imas ili prvo vidi ako vec nisi kakvu tj.koliku stetu ti je to napravilo 

racunalo sve normalmo radi,moze se uci u bios,na maticni mi sve izgleda u redu, nista nije osteceno i mema puno prasine!!

 

jednostavno se vent ne vrti i svakih 10 sec i manje temperatura raste za jedan do dva stupnja!! na opip hladnjak i njegove bakrene cijevi su vrlo vruce!!!

::;;;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Damir1908 kaže...
WiNAmDGAMer kaže...
Igrajuci nfs shift racunalo izbaci b-dos i ugasi se!
Upalim ponovo pc i prije nego dođe do login screena/radne povrsine,opet izbaci b-dos i tako jedno 4 puta!!
Nakon 4 pokušaja osjetim miris vruće plastike/metala, i svhatim da cup cooler neradi!!!!!kako se to moglo odgoditi ???!!

mozda cooler sa greskom ili maticna ispekla prevelikim naponom cooler..prije bi rekao ovo prvo..stavi tvornicki ako imas ili prvo vidi ako vec nisi kakvu tj.koliku stetu ti je to napravilo 

racunalo sve normalmo radi,moze se uci u bios,na maticni mi sve izgleda u redu, nista nije osteceno i mema puno prasine!!

 

jednostavno se vent ne vrti i svakih 10 sec i manje temperatura raste za jedan do dva stupnja!! na opip hladnjak i njegove bakrene cijevi su vrlo vruce!!!

::;;;)
12 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem

u biosu jesi stavio da ti kao vrti cooler na sto posto u biosu ako si i to stavio onda probaj spojit na cooler na drugi prikljucak na maticnoj ako imas... 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Damir1908 kaže...

u biosu jesi stavio da ti kao vrti cooler na sto posto u biosu ako si i to stavio onda probaj spojit na cooler na drugi prikljucak na maticnoj ako imas... 

ok probat cu pa javim rezultate!!sta sa naponom ne moze biti u redu!??!?!!!!?

 

::;;;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
WiNAmDGAMer kaže...
Damir1908 kaže...

u biosu jesi stavio da ti kao vrti cooler na sto posto u biosu ako si i to stavio onda probaj spojit na cooler na drugi prikljucak na maticnoj ako imas... 

ok probat cu pa javim rezultate!!sta sa naponom ne moze biti u redu!??!?!!!!?

 

ne nego samo kazem ..ako ti malo vrti a malo ne ocito da mu nedolazi struja tj. napon..sumljam da moze malo radit a malo ne..nije to zmigavac ... stvarno me cudi da ti malo vrti a malo ne to nikad nisam u zivotu dozivio niti cuo da se ikom desilo :S 

 

EDIT: daj stavi stock cooler ako ovo tu gore ne upali sto sam rekao ... da iskljucimo maticnu.ja bi reko da je cooler banana cim je vruc i vent ne vrti al nikad se nezna 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 11:19 (Damir1908).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Damir1908 kaže...
WiNAmDGAMer kaže...
Damir1908 kaže...

u biosu jesi stavio da ti kao vrti cooler na sto posto u biosu ako si i to stavio onda probaj spojit na cooler na drugi prikljucak na maticnoj ako imas... 

ok probat cu pa javim rezultate!!sta sa naponom ne moze biti u redu!??!?!!!!?

 

ne nego samo kazem ..ako ti malo vrti a malo ne ocito da mu nedolazi struja tj. napon..sumljam da moze malo radit a malo ne..nije to zmigavac ... stvarno me cudi da ti malo vrti a malo ne to nikad nisam u zivotu dozivio niti cuo da se ikom desilo :S 

 

EDIT: daj stavi stock cooler ako ovo tu gore ne upali sto sam rekao ... da iskljucimo maticnu.ja bi reko da je cooler banana cim je vruc i vent ne vrti al nikad se nezna 

Evo stavio sam stock cooler i sad je sve u redu ! Sve radi!! Hvala ti na ulozenom trudu :D

::;;;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
WiNAmDGAMer kaže...

Evo stavio sam stock cooler i sad je sve u redu ! Sve radi!! Hvala ti na ulozenom trudu :D

ma nista nego predpostavljam kad si stavio stock da si imo osjecaj da imas zrakomlat(helikopter) u kuci..tako ja kad sam na svoj 965 stavio ..nisu losi ali preglasni u biosu vec sigurno znas postavit tamo da npr do 60 stupnejva ti se vrti na 50 posto i tako zavisi kako ti maticna ima opciju..a to sa katana 3 pogledaj sta je sa ventialtorom imas garanciju na njega? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 14:41 (XXX-Man).
13 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem

Ma ne jdena helikopter nego 2 helikoptera!Katan ima garanciju tako da ga sutra vozim!!nego dali ce mi dati nov ili ce ga pokusat popraviti ?Za bios to zanam i vec sam si podesio!

::;;;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 14:35 (WiNAmDGAMer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
WiNAmDGAMer kaže...

Ma ne jdena helikopter nego 2 helikoptera!Katan ima garanciju tako da ga sutra vozim!!nego dali ce mi dati nov ili ce ga pokusat popraviti ?Za bios to zanam i vec sam si podesio!

pa trebali bi..tj. moraju a probat ga popravit sumljam da se moze cooler popravljat ...

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
offline
Cpu-cooller problem

Vjerojatno ces dobit novi zamijenski hladnjak !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem

E sad imam drugi problem!Ne mogu naći račun,pa me zanima dali se moze zamijeniti samo ventilator na cooleru ??Ako da preporucite koji bi bio najbolji ventilator za Scytek katan 3!

::;;;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem

itko??

::;;;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem

Ja neznam sto se tice ovog dal ce ti vratit ako imas kutiju ili nesto zavisi valjda di si kupovo bas i ne kuzim se u tim stvarima ali ovo zamjenski ventilator po slikama od tog coolera vidim da moze ici bilo koji samo da ti je iste velicine a namontiras ga zicama ga pricvrstis u kutovima ili tako nesto..bar bi ja tako uradio 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 15:54 (Damir1908).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Damir1908 kaže...

Ja neznam sto se tice ovog dal ce ti vratit ako imas kutiju ili nesto zavisi valjda di si kupovo bas i ne kuzim se u tim stvarima ali ovo zamjenski ventilator pogledaj na google ili nesto mora biti :) 

Imam kutiju, jamstveni list i cooler ,ali nemam račun!Rekao je da ne moze nista uraditi bez racuna!!A za ovo cu pogledati !

Kupio sam ga u Linksu Varazdin

::;;;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 15:57 (WiNAmDGAMer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
WiNAmDGAMer kaže...

Imam kutiju, jamstveni list i cooler ,ali nemam račun!Rekao je da ne moze nista uraditi bez racuna!!A za ovo cu pogledati !

Kupio sam ga u Linksu Varazdin

neznam stvarno jednom sam u linksu kupovo i nije bilo potrebe u reklamaciju ici ali vidim da su skupi i uzmu pare a kad treba vratit uvijek neke isprike pogotovo sa dijagnostikom dijelova gledam 200 kn il kolko vec uzimaju ?

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
neaktivan
offline
Cpu-cooller problem

Možeš staviti bilo koji zamjenski na taj cooler,bitan ti je samo promjer od rupa,da ti se poklapaju,a to bi bilo 92×92×25,i to se onda zašarafi malim šarafima,koje dobiješ u kompletu(ovisi od dučana do dučana,radije pogledaj prvo unutra,pa ako nema,kupi).A i bilo bi poželjno da ima oko 2500 rpm,da ne odudara od sličnosti orginala katane 3.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Cpu-cooller problem

Ovaj ti se vrti od 500 - 2500rpm-a , vrlo slican orginalnom Katana 3 ventu , jedino sto ga nema u VZ poslovnici !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Haf932 kaže...

Ovaj ti se vrti od 500 - 2500rpm-a , vrlo slican orginalnom Katana 3 ventu , jedino sto ga nema u VZ poslovnici !

Da li je taj sta bolji,tisi od orginal ventilatora ?

::;;;)
13 godina
offline
Cpu-cooller problem

Ne , isti su po specifikacijama !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
Haf932 kaže...

Ne , isti su po specifikacijama !

A postoji li boje resenje da je tisi i hladniji ?!Ako ne onda uzimam ovaj sta si preporucio!!

::;;;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu-cooller problem
WiNAmDGAMer kaže...

A postoji li boje resenje da je tisi i hladniji ?!Ako ne onda uzimam ovaj sta si preporucio!!

pa stavi nek se vrti na 50% u biosu kao ja sa stock coolerom i ako ti je tih kao sto je meni gledaj temperature dal su dobre..ako nisu onda nazalost mislim da nema pomoci ...

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
offline
Cpu-cooller problem

Tih dimenzija i u tom rasponu okretaja nemas drugi vent !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice