CPU ventilator ubrzava bez razloga

poruka: 12
|
čitano: 4.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Sjedim za stolom i čitam nekaj, komp upaljen kraj mene bezveze, niš ne radim na njemu, nemam otvorenih prozora nikakvih, desktop. Najednom čujem neku buku, mislim si iz stana iznad. Nakon nekoliko minuta prestane. Nakon 10-ak minuta opet počne, i skužim da zvuk dolazi iz kućišta. Pokrećem Speedfan i čekam. Kad je opet počelo puhati, pogledam Speedfan i skužim da mi se vantilator na cpu hladnjaku ubrzao sa 700-tinjak o/min na 1500 o/min. I to potraje nekoliko minuta i onda se opet spusti na oko 700 o/min. Hladnjak je Scythe Kabuto. Što bi mogao biti uzrok tome, prije mi se to nije događalo?

 

Evo screenshot dok se ubrzao, i drugi dok se opet smirio (CPU0 Fan).

 

brzo brzo
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 19:34 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

inace hladnjak meni ubrzava kada temperatura raste tako da smanji tu temperaturu...

stavi u biosu pod hardwer monitor da ti q-fan control bude upaljen nakon toga opcija dolje cpu fan profile stavi optimal

 

evo primjer samo ti stavi na optimal tako je i meni http://images.anandtech.com/reviews/chipsets/intel/x38-preview2/bios5.jpg

Gaming 4ever.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Evo slike biosa, namješteno je da se vent vrti na pol snage i da mi je target cpu temp 52 stupnja, a dok je on ubrzavao na maximum, CPU temp je bila na 40-ak stupnjeva. A i kao što sam napisao, to mi se prije nije događalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 12:38 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

pise da tvoj vrti na 700 rpm nez al moj vrti na 1500 rpm i temp. su oko 35 

Gaming 4ever.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Update

 

Večeras mi je ventilator od CPU hladnjaka podivljao, svakih nekoliko sekundi bi skakao na 100% (oko 1500rpm), pa bi se smirio, pa opet skočio na 100%... i onda je sam od sebe odjednom prestao raditi. Speedfan je pokazivao 0 kao broj okretaja, a temperatura procesora je počela rasti i rasti... Ugasio sam komp i ponovno ga upalio sad mi vent opet radi ali na 100% stalno, što nebi trebao. Što da radim, da kupim novu CPU hladnjak ventilator ili može biti u nečem drugom problem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 20:02 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Može biti ploča u pitanju.

Probaj instalirat novi bios.

 

nicky.sl
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Nije stvar u biosu jer je normalno radilo zadnjih 5 godina.

Danas se uopće ne želi pokrenut, malo se trza kao da pokušava al nemože. Sutra idem kupit novi ventilator, identičan - Scythe Slip Stream 120 PWM. Dobro je što je hladnjak mrcina, pa mi ni netreba ventilator za obično surfanje i Office, stabilizira se na 52 C.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 13:56 (FLes).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Zamijenio sam ventilator i sad opet sve uredno radi; dakle stari ventilator se bio pokvario.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

CPU SE UBRZAVA NAKON ŠTO OTVARAM ZASLON NA FULSKRIN ZAŠTO IMAM WINDOVS 7 ULTIMATE MOLIM KO TO ZNA ' Mtim

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU ventilator ubrzava bez razloga
MTIM kaže...

CPU SE UBRZAVA NAKON ŠTO OTVARAM ZASLON NA FULSKRIN ZAŠTO IMAM WINDOVS 7 ULTIMATE MOLIM KO TO ZNA ' Mtim

Velika slova...i dali znaš što je to interpunkcija?,pa tko ovo da dešifrira...

10 godina
neaktivan
offline
CPU ventilator ubrzava bez razloga

Sigurno imaš neko rešenje pa neka ti ne smeta moje neznanje!?Mtim

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU ventilator ubrzava bez razloga
MTIM kaže...

Sigurno imaš neko rešenje pa neka ti ne smeta moje neznanje!?Mtim

Nije sad znanje,neznanje u pitanju.Nego stavi negdje točku ili upitnik,ako več nešto pitaš.Ovako može i ispasti da pitaš"...zaslon na full screan zašto?" ,a može i biti pitanje "zašto imam w7 u?".Naravno da za svaku akciju ili proces,cpu ubrzava.Objasni malo bolje.Koliko to ubrzava,dali ostaje tako duže ili...Sve može i ovisiti o procesima u pozadini.Imaš skinut sav update,ispuni "moj pc"...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice