Crysis 1 problem u slici neke linije

poruka: 21
|
čitano: 3.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Vako kad udjem u igru, krenem igrat podju mi se pokazivati neke smedje-sive boje linije, pomozite molim vas, evo imate i sliku...

Musko
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 8:40 (Musko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

1. dali je igra orginal? (znaci patchana do kraja itd)

2. dali su zadnji driveri od graficke gore +dx i ostalo

3. to se desava samo na crysisu ili ?

xfact
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 9:20 (=xfact=).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Daj reci koji ti je GPU u pitanju...... cini se da se radi o artefaktima tako da je moguce da ti se graficka pregrijava.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Desavalo mi se takav problem i na Half-Life 2 (episoda 1), i nesto sam odradio i bilo je okk, nezz sta ovde trebam

Musko
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije

ako zelis da ti se pomogne, pomigni i ti nama -> koju GRAFICKU imas?! i koje su ti temperature dok igras crysis? (skini hwmonitor, psusti ga na alatnu traku i pokreni igru. kada ti se pocnu javljati crte, izađi iz igre i pogledaj max temp od gpu-a pa napisi kolka je)

11 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

i meni se ovo desava.... mislim da je do drivera jer sam skinuo najnovije, nekako sumnjam da je sapphire tako brzo riknuo...

onaj koji jesam
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Graficka INTEL 128 GB evo ta temperatura, pa vidi na slici nerazumijem se u to sliko sam odma cim sam izaso iz igre 

Musko
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 15:14 (Musko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije

grafa ti je integrirana (valjda). daj tocan naziv maticne ploce...

 

probaj instalirati druge drivere za graficku..

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 16:31 (Idealist).
11 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Evo valda je ovo: RADEON  X300 SE (0x5B60)

               Internal DAC (400MHz)

               128 MB

               SAPPHIRE RADEON  X300SE

               BK-ATI VER008.015.120.000

 

eto jel to to ????? ima i ovo: Pentium(R) D CPU 2.80 GHZ

                       1,00 GB of RAM

                       Phycisal Address  Extension

 

SAD VIDI STA JE PRAVO :D

Musko
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Premalo ram-e,slaba grafa(128mb),proc???.

Za  Crysis treba bar 256mb.

Kupuj drugu grafu i ram,ako želiš igrati takvu vrstu igara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 20:35 (lukabo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Imao sam slicne probleme sa GTA IV na Celeron D (2.8ghz) i nVidi-i 7600gs.
E sad, imas 13 fps-a sto apsolutno nije igrivo. Smanji postavke igre, ako i dalje bude problema, racunalo ti je slabo, tu nema pomoci.

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije
Luka Ivanković kaže...

Imao sam slicne probleme sa GTA IV na Celeron D (2.8ghz) i nVidi-i 7600gs.
E sad, imas 13 fps-a sto apsolutno nije igrivo. Smanji postavke igre, ako i dalje bude problema, racunalo ti je slabo, tu nema pomoci.

Ja sam AC Bortherhood prekucao na 15-25 fps {#}

Real Madrid hasta la muerte
15 godina
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije
lukabo kaže...

Premalo ram-e,slaba grafa(128mb),proc???.

Za  Crysis treba bar 256mb.

Kupuj drugu grafu i ram,ako želiš igrati takvu vrstu igara.

To sto se njemu dogada nije zbog rama ili vrama.... pa ja sa jednom prastarom konfiguracijom tu i tamo testiram neke nove igre tek toliko da vidim kako ce raditi, dakle, radi se o jednojezgrenim procesorom, 1GB rama, s tim pokrecem najnovije igre tipa Crysis 2, GTA IV, Far Cry 3, bitno je samo da GPU podrzava shadere koje zahtjeva igra i to je to. Sve radi dobro (mislim, s obzirom na tu konfu radi dobro heh), znaci, steka, nestaju teksture itd...ali to je normalno zbog nedostatka VRAM-a, jednojezgrenog procesora itd.

 

Hocu reci da nikakve artefakte nemam na takvoj konfiguraciji, njemu je garant GPU riknuo ili se pregrijava (koliko vidim, ima x300SE karticu)... jedino da ga proba malo downlockati jer to eventualno zna rijesiti probleme ali tada ce jos vise gubiti na performansama ili da jednostavno proba drugi GPU.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
12 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

"lovac82" pričaš gluposti.Far cry 3 i 1gb ram.Sa tim nemožeš pravilno OS pokrenuti,a kamoli fc3.Za fc3 je minimum grafa 512mb i ram 2gb,za cr2 isto,dual core...(možda gta4).Tvoj proc i grafa mora da su super.A on ima grafu 128mb,shader model 2.0.Memorija i služi tome da učita igru unaprijed,pa da može pravilno raditi.Ovako su te crte i sivilo neizbježne.Da mu nevalja grafa,nebi ni imao slike inače.A to ne pominje,znači da mu grafa radi.Preslaba grafa i nema se tu što previše filozofirati.Moj frend ima sličnu konfu,1gb ram,grafa 128mb,proc 1,8ghz,pa vjeruj mi i "angry birds" mu freeza.On ako želi igrati malo jače igre,potrebna nadogradnja. 

-nek posudi jedan keksić rame i grafu(malo jaču),pa da vidi rezultat

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 11:30 (lukabo).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Sa slabom grafičkom bi imao 2,5,13 fpsa, nebi imo artefakte. Ne valja crack, sama igra ili grafička rikava. Nikako nije sve ispravno, a samo preslabo :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije
lukabo kaže...

"lovac82" pričaš gluposti.Far cry 3 i 1gb ram.Sa tim nemožeš pravilno OS pokrenuti,a kamoli fc3.Za fc3 je minimum grafa 512mb i ram 2gb,za cr2 isto,dual core...(možda gta4).Tvoj proc i grafa mora da su super.A on ima grafu 128mb,shader model 2.0.Memorija i služi tome da učita igru unaprijed,pa da može pravilno raditi.Ovako su te crte i sivilo neizbježne.Da mu nevalja grafa,nebi ni imao slike inače.A to ne pominje,znači da mu grafa radi.Preslaba grafa i nema se tu što previše filozofirati.Moj frend ima sličnu konfu,1gb ram,grafa 128mb,proc 1,8ghz,pa vjeruj mi i "angry birds" mu freeza.On ako želi igrati malo jače igre,potrebna nadogradnja. 

-nek posudi jedan keksić rame i grafu(malo jaču),pa da vidi rezultat

Ne pricam gluposti.... JEDINI PRAVI MINIMUM REQUIREMENTSI ZA POKRETANJE IGARA JE GRAFICKA KARTICA, ja ne govorim o nikakvim maxed out detaljima, ja ne govorim o nikakvom ugodnom igranju.....  svaka budala zna da ce tako biti slide show, ja samo kazem sto je potrebno za samo pokretanje igre. Far Cry 3 podrzava DX 9 i DX 11, za DX 9 su ti potrebni shaderi 3.0 odnosno XP ili jednostavno bilo kakav GPU koji podrzava PS/VS 3.0 shadere.

 

Uvjeri se sam i onda mi reci da pricam gluposti.... drugo, na toj konfi uopce ne igram Far Cry 3 trole, imas Moj PC, lijepo sam rekao da samo testiram tu i tamo neke igre jer me zanima kako ce raditi. Sto se tice minimum requirementsa za dual core i 2 GB rama u igrama opcenito, to nije istina jer sam se uvjerio sto puta u to.....

 

BTW nisi nikada cuo za GPU artefakte? imao sam ih na X1950 i 8800gt, HD4000 serija je isto bila poznata po tome.... tada igre rade i sve super ali temperature su nesto vise i dobijes te crte/linije po ekranu ali igrati mozes, eventualno rijesenje je downclockanje ili s grafom u pecnicu. Garantiram da mu rami nece puno pomoci.... to takoder tu i tamo testiram na ovoj konfiguraciji pod moj pc, izvadim jedne kekse od 2 GB i igre opet rade sa samo 2GB na vecim detaljima, tu i tamo na trenutak u nekim igrama stucne ali opet radi, jedini problem je sto ti OS vise nece biti fluidan (kod nesto zahtjevnijih igara), npr. ako minimiziras igru trebat ces cekati i do 1min da ti se pojavi desktop dok se ne iscrta slika itd ali sto se samog stekanje tice, gotovo je isto sa 4GB ili 2GB rama.

 

EDIT:

 

Radi se o ovoj konfiguraciji:

 

MBO: DFI NF4 Ultra Infinity socket 939, datira iz "davne" 2006 god

CPU: AMD Athlon 64 3000+, to je SINGLE CORE procesor i takt mu je na 1.80 GHz

GPU: PCI-e Sapphire ATI HD 4670 1GB

RAM: 1GB DDR1

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 12:31 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije
lovac82 kaže...
GPU: PCI-e Sapphire ATI HD 4670 1GB
-s tim pokrečem najnovije igre tipa Crysis 2,GTA IV,Far Cry 3 

 

Nije potrebno detaljno razlaganje(bar meni)što i kako koji comp.A za system requirements "za bolje" igre,nije dovoljna samo grafa,taman da je za minimum.Tu pričamo o njegovoj konfi i stoga fc3 i crysis 2...su gluposti,kad mu i crysis 1 šteka.Naveo si da isprobavaš,ali pogledaj svoju grafu(sad si je tek stavio) od 1gb video memory ,pa +tvoj 1gb ram.A on ima samo 128mb video memory + 1gb ram.Mislim da ti netrebam objašnjavati.Činjenica je da,ne upgrada li,ili grafu ili obadvoje,takve igre neka zaboravi.Ako i koje pokrene,sigurno neče glatko teči.Sve ima svoje.I proc i grafa,ram i driveri.A to i sam znaš{#}.

Ne piše se system requirements bezveze uz svaku igru.Piše se da se znaju minimalne i preporučene vrijednosti.Niko ne veli, da tebi neče pokrenuti i neki low require,ali neče ili možda neče raditi ispravno.Tu su te razlike,što sam gore naveo,grafa,ram,proc.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 13:44 (lukabo).
15 godina
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije
lukabo kaže...
lovac82 kaže...
GPU: PCI-e Sapphire ATI HD 4670 1GB
-s tim pokrečem najnovije igre tipa Crysis 2,GTA IV,Far Cry 3 

 

Nije potrebno detaljno razlaganje(bar meni)što i kako koji comp.Tu pričamo o njegovoj konfi i stoga fc3 i crysis 2...su gluposti,kad mu i crysis 1 šteka.Naveo si da isprobavaš,ali pogledaj svoju grafu(sad si je tek stavio) od 1gb video memory ,pa +tvoj 1gb ram.A on ima samo 128mb video memory + 1gb ram.Mislim da ti netrebam objašnjavati.Činjenica je da,ne upgrada li,ili grafu ili obadvoje,takve igre neka zaboravi.Ako i koje pokrene,sigurno neče glatko teči.Sve ima svoje.I proc i grafa,ram i driveri.A to i sam znaš{#}.

Ne piše se system requirements bezveze uz svaku igru.Piše se da se znaju minimalne i preporučene vrijednosti.Niko ne veli, da tebi neče pokrenuti i neki low require,ali neče ili možda neče raditi ispravno.Tu su te razlike,što sam gore naveo,grafa,ram,proc.

Ma mislim da se nismo dobro razumili xD... jasno je da ce mu stekati i da tu nema pomoci ali ovo kako vidim na slici mi se cini kao 3D artefakt, a to mozes dobiti i sa GTX 690 ako imas peha, to sam htio reci.

 

X1950 mi je radila oko 2 god i onda su poceli problemi, artefakte sam dobivao u gotovo svakoj igri (nevazno je li zahtjevna bila ili nije za tu karticu)....  a nisam bio jedini, mnogi su imali problema sa X1950 AGP i PCI-e karticama.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 13:47 (lovac82).
11 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Daj ako ima rjesenje recite nemojte o svojim problemima raspljavat

Musko
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crysis 1 problem u slici neke linije

Jel ti čitaš naše postove.Konfa ti je {#},loša,što drugo za reči.To što si uspio nekako pokrenuti igru,ne znači da ju možeš odigrati bez smetnji i problema.Ili poslušaj savjet o nadogradnji,promjeni grafe...Ili se živciraj sa ovim smetnjama,ili pak igraj samo igre tipa  "moorhuhn"...{#},a što drugo.Ja ti velim,za takve igra,grafa ti je preslaba.

 

-imaš na hr njušci za 200njak kuna grafe od 512mb,koje bi pojele taj crysis za doručak

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 16:50 (lukabo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crysis 1 problem u slici neke linije
Musko kaže...

Daj ako ima rjesenje recite nemojte o svojim problemima raspljavat

ja sma imao taj problem na ati 9600xt AGP. problem su bili driveri...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice