Cudan problem sa kompom

poruka: 19
|
čitano: 3.378
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

Pozdrav ovako ostavio sam komp upalit i otišao van i kad sam se vratio kuci komp je bio upalit ali crna slika na monitoru malo sam miš micao lijevo desno ali nista ugasim komp izvadim grafu upalim na integriranoj upalim opet nula bodova ugasim izvadim onu bateriju sa maticne ploce vratim grafu komp radi kao sat sad neznam zasto se to desilo komp pod moj pc pise trenutni pc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Cudan problem sa kompom

Ma nije ni bitno, glavno da sada radi, nemoj razbijat glavu sa time. Ako se ponovi opet onda budemo riješavali.

Valentin
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

I meni se desilo prije par dana, ja sam ga samo resetirao i sad vec 5-6 dana sve ok.

Mozda se malo zblesirao, ipak je to software {#}

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

raja izvinite ja sam kriv iskljucio se jedan molex sto ide sa onom 6 pinskog kabela 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Cudan problem sa kompom
marin sparks kaže...

raja izvinite ja sam kriv iskljucio se jedan molex sto ide sa onom 6 pinskog kabela 

Ma glavno da si ti riješio problem.{#}

Valentin
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

ajmo sad popit po jednu pivu

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

evo problema opet jutros upalim komp nece i cuje se neki piskutavi zvuk tamo između procesora i graficke ali nisam 100% utvrdio jedan kolega mi kaze da je napajanje kotovo to mi se nije dešavalo dok sam imao 8800gt sad kad sam kupio gts250 onda mi se to pocelo dešavat ali nije do grafe probao sam i preko integrirane grafe i opet isto dook ne izvadim onu bateriju sa maticne ploce 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 10:20 (marin sparks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Cudan problem sa kompom

Možda je napajanje a možda i matična, probaj posudit drugo napajanje pa probat.

Valentin
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

Napajanje ti je "malo oslabilo",i ovako imaš "malo" preslabo kako bi se reklo,što se tiče svih komponenti.Jer ti je gt povukla(full load) 105 w,a gts ti povuče i do 150 w,a to je razlika+ proc....S tim da si ti onda resetom biosa kompenzirao i ono što je bios memorirao je "štekalo",a resetom,integrirana radi.Probaj posuditi malo jače napajanje i isprobaj.A ovo ako je preslabo ili rikava,može ti stvoriti još veču štetu.A ako je koji problem s mbo,to češ onda poslije rješavati.Za sada je bitnije da isprobaš s napajanjem.

 

-nije do grafe,nije ona ništa kriva,samo povuče malo više struje,a napajanje joj to treba omogučiti

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 12:10 (lukabo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

probat cu posudit od kolege napajanje od 700w pa cu isprobati

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

evo sta sam jos skonto kad mi je upalit msi afterburner preko njega sam kloko grafu i kad mi je on upalit onda mi se to dešava probao sam ga opet upalit i ostavit komp da se ugasi monitor ali onda poslje nije davao znakove zivota ugasim komp upalim i onda nisam ukljucio msi i kad se monitor opet ugasio onda sam malo mrdnio miš i komp radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

Hm...to s mišem,da nije to do hibernacije.Imaš postavljenu minutažu do hibernacije,tada se pc stavlja u stanje mirovanja,a pomak miša ili neka od tipki,pc vrača u početno stanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

da ali mozda kad je klokana grafa onda napajanje nema toliko snage ovako sad ju drzim na tvornickim postavkama dok ne nabavim bolje napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

Zato i pričamo o snazi napajanja,da je to npr;corsair,xfx...u biti, malo bolja napajanja,koja i doslovno i daju onda tih 400 w,pa bi to još i držalo nekako, ovako noname,još k tome starije...onda je to upitno.Isprobaj ti samo to drugo napajanje.Samo dobro pazi kod spajanja,da je sve ištekano(što se i podrazumijeva{#}),i prekidač na napajanju na off,da nešto ne trkneš unutar kučišta,a posebno ne ram-u.Jer ona je jako osjetljiva kad je u pitanju promjena napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

Pozdrav ljudi,kao i vecina ovde imam problem sa racunarom.

Pre par dana poceo je procesor da biva iskoriscen i po 99%, instalirao sam Tune up utilities i Avast, ceo komp je skeniran vise puta i nista ne prikazuje, Tune up ga je optimizovao, tj tako bar kaze, ALI CIM UKLJUCIM KLIP NA YT procesor skoci na 99%  i klip secka i komp pocne da baguje, kao i FARKLE igrica na fejsu. Ista stvar se desi i kad otvorim WoT igricu koja se igra preko neta, ali sve ostalo na netu funkcionise, samo klipove nece da pusti i tu igricu. Danas sam otvorio neku sitnu igricu, tacnije Jazz jack rabbit, koja se igra samo na kompu, ne treba net (za one koji ne znaju igricu) i pojavile su se cudne boje sto mi je ukazalo da je problem sa grafickom, stisnuo sam ESC i normalizovale su se boje.... Instalirao sam drajvere za grafu medjutim isti problem, i dalje baguju svi klipovi na netu i procesor zabaguje...inace do 60% povremeno skoci iskoriscenost procesora,u vecni slucajeva je normalan rad, osim kad pustim klip na yt. Pokrenuo sam Hitman Absolution, spustio igru u taskbar da pogledam iskoriscenost procesora, isto preko 95%, nikako ne silazi, ali ne primecuje se bag dok igram, za razliku od klipova na yt.

 

kofiguracija: 

 

proc: AMD Athlon(tm) II X2 220 

graf:  ATI Radeon HD 5450  

ram: 2 GB

 

windows 7 starter 

 

Nadam se da nije jedini izlaz obaranje sistema {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 1:53 (COMP2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cudan problem sa kompom

meni je isto tako procesor bio stalno na 99% pa sam  ponovno instaliro windows i sad je dobro  tako da probaj i ti sa novim windowsom

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

OK,hvala....sacekacu mozda jos neko ima predlog,ovo mi izgleda ipak ne gine....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem sa kompom

evo i meni se pojavio cudan problem...znaci prvo na desktopu kad stisnem recimo na chrome,oznaci se jos 2 ili 3 programa i stoje tako oznaceni i ne mogu ih odznaciti,pa kad ih nekako odznacim stisnem bilo gdje na desktopu i opet se oznace...pa kad udem u chrome nekako onda svaki put kad ucitava novu stranicu automatski otvori ovu chrome prozor i tak...cudno nesto,nisam jos vidio da se to nekom desava,pa ak neko zna plz nek pomogne

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Cudan problem sa kompom
barcafan12 kaže...

Skeniraj računalo sa malwarebates, i avast antivirusom.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 12:04 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice