Eksterni hdd

poruka: 9
|
čitano: 4.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Eksterni hdd

Imam eksterni disk od 500 gb al imam problem kad ga spojim na lg led tv preko usb-a.Naime kad zelim da gledam neki dvd nema mi titla,također me zanima zasto nemogu da kopiram na njega neki file veci od 5 giga..npr mkv file...dali netko možda zna?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Eksterni hdd
Titl ti mora imati identican naziv kao i film. A disk ti je najvjerojatnije formatiran u FAT32,formatiraj u NTFS. Naravno,prije formatiranja sa njega kopiraj vazne podatke.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hdd
Titla nema zato što ga vjerojatno tvoj TV ne podržava, a da bi nesmetano mogao stavljati veće fajlove, trebaš disk formatirati u NTFS file sistem (kojeg btw ne prepoznaje mnogo televizora s USB portovima).
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
11 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hdd

ali titlovi su vec unutra u dvd-u.i ostali xvid mi imaju identicne nazive kao i film al nista

11 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hdd

A zasto ga tv nebi prepoznao?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hdd
Zato što nije PC koji vrti Windows.
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
15 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hdd
Zato što nije PC koji vrti Windows.
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
15 godina
offline
Eksterni hdd

Iako bi pomoglo da kažeš koji to LG-jev televizor imaš, šansa da LG-jev TV (pogotovo star 5 godina ili manje) ne prepoznaje titlove niti da ne bi očitao disk formatiran u NTFS je vrlo mala.

 

S titlom je možda problem što je ekstenzija datoteke za titl kriva (nisi napisao koja je) ili si, možda i nenamjerno, isključio titlove na televiziji. Datoteka titla mora se zvati do u znak jednako kao i datoteka s filmom (pazi na svaku eventualnu točku, razmak, na sve...), a ekstenzija neka je .srt . Titlovi su, inače, najobičnije tekstualne datoteke.

 

Čudilo bi me da na LG-jevom televizoru ne radi titl, jer mu je menadžer titla inače toliko dobar da titlu možeš birati i položaj na ekranu, možeš mu zadati kašnjenje (ako nije dobro sinhroniziran) i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Eksterni hdd

Bitno ti je samo dok skineš odgovarajuči titl,da izbrišeš sve do točke iza srt.Znači ako piše ...srt.-hrv,ovaj hrv(točku ne diraj) brišeš i onda pokreni film prvo na compu(provjere radi),gom playerom i ako film ima odma titlove,imačeš ga i na tv-u,osim ako nije do tv-a.Ne bs playerom ili vlc playerom,jer oni auto ubace sve titlove,a to onda na tv-u neče vrijediti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice