Floppy SD adapter

poruka: 9
|
čitano: 8.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Floppy SD adapter

U uređaju imam utor za FLOPPY. Meni treba adapter koji ce mi omoguciti da taj uređaj moze citati sadrzaj sa SD. 

 

Je li ovo izvodivo, postoji li takav adapter koliko košta (u evrima) i gdje ima da se kupi? Dobro bi bilo da prodavnica bude u Sarajevu u BiH, jer tu živim. :) 

 

Hvala!

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 10:39 (dachoxl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Floppy SD adapter

Čemu se zezati sa adapterom(ako ga uopče ima)

 

Čitač SDkartica usb

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Floppy SD adapter

Ovako nešto? KLIK

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Floppy SD adapter

Na koji uređaj misliš? Pogledao sam specifikacije tvog laptopa i on nema floppy.

Ako misliš na kakav PC onda kako je i preporučeno uzmi USB čitač kartica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Floppy SD adapter

Neznam da li je moguća ova izvedba, ali tu sam da pitam. Neznam da li sam dobro objasnio jer me očigledno niste razumjeli.

 

Uređaj ima samo FLOPY ulaz, a ja bih htio da može čitati SD. Dakle, treba mi adapter, ili taj prelaz sa SD na floppy. Hoču u uređaj koji može čitati, ili ima samo fizički ulaz za FLOPPY da uključim SD.

 

Ima li negdje da se kupi i koliko košta. Iz BiH sam. Evo i slika.

Znam puno, ali ne i dovoljno...
14 godina
offline
Floppy SD adapter

http://torlus.com/floppy

 

Da li je to kakav uređaj specijalne namjene ili običan PC? Vrlo šture informacije daješ a tražiš servirani odgovor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Floppy SD adapter

- FDD čitač je skoro nepotreban (osim ako je potreban).

- novije MBO često nemaju konektor za FDD.

- USB-Floppy je logičnije rješenje cca 200kn ako je baš porebno ili na računalu koje ima priključak kupnja normalnog FDDa cca 50kn

- sve ostalo za SD je logičnije kupit adapter, dali multi reader (za sve tipove kartica) ili neki minijaturan koji može služiti jednako kao flash disk. Uz to postoje i adapteri mini-micro na nprmalan SD format.

- ima i FDDa s USB, SD, MMC, XD.. readerom. Cijene su oko 100-200kn.

- .. problem je samo što trgovine posljednjioh par godina jako malo uređaja s FDDom drže na lageru (nema potražnje). Čak je npr externi.USB CD-DVD-RW jeftiniji od FDD.USB modela.

-ako je bap onaj model sa slike iz nekog razloga potreban, jedino googlenjem i online narudžbom, ostalo se ipak može pronaći u prosječno opremljenoj trgovini.

 

btw, pripazi na standard SD kartice, HC i bez te oznake (ne čita HC), možda i na brzinu ako je za kameru, recimo iznad x6 optimalnije x10 i više jer su cijene novijih stavi ugl niže...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Floppy SD adapter
ihush kaže...

- FDD čitač je skoro nepotreban (osim ako je potreban).

- novije MBO često nemaju konektor za FDD.

- USB-Floppy je logičnije rješenje cca 200kn ako je baš porebno ili na računalu koje ima priključak kupnja normalnog FDDa cca 50kn

- sve ostalo za SD je logičnije kupit adapter, dali multi reader (za sve tipove kartica) ili neki minijaturan koji može služiti jednako kao flash disk. Uz to postoje i adapteri mini-micro na nprmalan SD format.

- ima i FDDa s USB, SD, MMC, XD.. readerom. Cijene su oko 100-200kn.

- .. problem je samo što trgovine posljednjioh par godina jako malo uređaja s FDDom drže na lageru (nema potražnje). Čak je npr externi.USB CD-DVD-RW jeftiniji od FDD.USB modela.

-ako je bap onaj model sa slike iz nekog razloga potreban, jedino googlenjem i online narudžbom, ostalo se ipak može pronaći u prosječno opremljenoj trgovini.

 

btw, pripazi na standard SD kartice, HC i bez te oznake (ne čita HC), možda i na brzinu ako je za kameru, recimo iznad x6 optimalnije x10 i više jer su cijene novijih stavi ugl niže...

 

Hvala na detaljnom odgovoru, mada sam upoznat donekle i ja sa ovim stvarima. 

Evo, i konkretno da kažem da mi treba baš taj adapter, jer uređaj IMA SAMO FLOPPY ulaz. A ja hoču da spojim SD KARTICU

 

U pitanju je klavijatura KORG PA 50 koja ima samo FLOPPY, a ja hoču da spojim SD

 

Da napomenem da znam da sada postoji i može se kupiti KORG PA 50 koji ima SD ulaz, ali ja imam ovaj što ima samo FLOPPY i hoču da povežem na njega SD

Negdje sam čitao da se može ugraditi SD reader, ili USB, ali u tom slučaju mora se instalirati novi OS na klavijaturu, ali to mi je suviše komplikovano i rizično.

 

Eto ga detaljno i konkretno.

 

Dakle, isključivo adapter SD - FLOPPY, gdje se može kupiti i koliko para?

 

Hvala.

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 12:45 (dachoxl).
15 godina
offline
Re: Floppy SD adapter
dachoxl kaže...
..

U pitanju je klavijatura KORG PA 50 koja ima samo FLOPY, a ja hoču da spojim SD. 

..

 -ovakav razlog treba odmah navesti, skratilo bi se (nepotrebno) predlaganje rješenja...

-prije kupnje ili traženja po bespućima interneta onog adaptera.. svakako provjeri koju disketu (tip-kapacitet-FORMAT i dimenzije) korisit KORG. Moguće da je nekompatibilan ili 3incha i sl.

 

-pronašao.. PA50, podržava MS-DOS diskettu, 3.5" 2DD/2HD (720-1.44MB), klasična IBM-PC kompatibilna disketa, tako da je velika šansa da bi to radilo. Ipak, pitanje je kako se kontroler ponaša s npr 2-4.. GB SD karticom. To provjeir na nekim foruimima vezanim uz KORG..

-noviji PA50SD podržava SD i ugradnju diska SSD (zo znači i klasičan HDD-2.5"  ili 1.8" nije navedeno), privjeri dali i tariji model ima neku takvu mogućnost ugradnje diska, to bi bil (možda) praktičnije rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice