Gašenje zbog pregrijavanja?

poruka: 4
|
čitano: 1.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gašenje zbog pregrijavanja?

Dakle, radi se o novom računalu (AMDov dvojezgreni proc, ATIjeva 3870 graficka) kupljenom prije 3-4 mjeseca. Budući da je pod garancijom, ne smijem ga rastavljati..Prilikom igranja Simsa, ili neke slične igre, čini mi se čak i gledanja videa (nije moj komp..) računalo se jednostavno ugasi nakon 10-ak minuta..Temperatura grafičke je 60 stupnjeva u windowsu (xp), a prilikom igranja oko 65..samo kućište je onako malo toplije..

 

e sad, probao sam povećati vrtnju ventilatora grafičke (sa 50% na 80%) - smanji se malo temp grafičke, ali opet se gasi..

 

 

 

Može li se što učiniti, prije nošenja na servis (Everest, CPU-z?)..trenutno radi sa sobnim ventilatorom uperenim u kućište (i to ga održava da se ne gasi ;))

 

 

p.s. kolike su temperature procesora uopće normalne?

 

GA-EP45-DS3L, Q9400, Corsair 450 W HX, Corsair XMS 2x2gb 1066 MHz, ATI 4670 512mb, WD 500gb, ANTEC 300
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje zbog pregrijavanja?

ovako temperatura grafe ti je dobra pri loadu tako da to ocito nije problem tvoga gašenja.

dali je računalo radilo normalno u početku?

da budes siguran glede ostalih temperatura, skini everest i provjeri temperature tamo(procesori, MBO, grafa...)

isto tako navedi karakteristike svoga kompa (matična, procesor, grafička, napajanje, memorija)

 

što se tiče temperature procesora ona je normalna do negdje 85 stupnnjeva otprilike u loadu(možda može i više nisam siguran)...

 

jesi li sam slagao komp ili je kupljen vec složen??

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 19:46 (daemon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje zbog pregrijavanja?

kao što sam rekao, računalo nije moje...cura ga je kupila već gotovog sastavljenog u konikomu čini mi se..

 

jel u Everestu moguće namjestiti da izbaci txt file sa trenutnim temperaturama pri gašenju (tj problemu..)?

 

pretpostavljam da je moguće i da se nakupilo prašine na matičnoj..ali, rekoh, zbog garancije nije moguće otvarati ga..

 

 

neću ni pomišljat da su ti koji su ga sastavljali nesposobni...

 

GA-EP45-DS3L, Q9400, Corsair 450 W HX, Corsair XMS 2x2gb 1066 MHz, ATI 4670 512mb, WD 500gb, ANTEC 300
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje zbog pregrijavanja?

pa ako oces ispis temperatura, samo ih obiljezi i copy past u office ili notepad i imas ih u tekstualnom obliku, postas ih kao takve ovdije i to je to...

 

jesi probao napravit scan za viruse i takve gluposti mozda ima veze sa time...

 

ajde probaj to napravit pa javi....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice