GPU problem

poruka: 15
|
čitano: 3.275
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
GPU problem

Imam problema sa grafičkom. Instalirao sam razne drivere za grafu, čak sam reinstalirao windowse i opet ne radi tj. ne mogu ući u nijednu igru. Ostalo sve mogu normalno raditi.

Što bi moglo biti?

Ovo se pojavi kad ulazim u Nvidia postavke Ovo se pojavi kad ulazim u Nvidia postavke
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GPU problem

po ovome ispada da se nisi spojio na gpu šta ga imaš nego integrirani možda

 edit: vidim da tvoja mbo nema integriranu tako da to otpada

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2013 18:56 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
GPU problem

"Easy DriverPro 4.3",ili slični programi,riješit če to.Auto pronalaze i skidaju sve drivere svih komponenti na comp-u,sa servera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GPU problem
sako9800 kaže...

Imam problema sa grafičkom. Instalirao sam razne drivere za grafu, čak sam reinstalirao windowse i opet ne radi tj. ne mogu ući u nijednu igru. Ostalo sve mogu normalno raditi.

Što bi moglo biti?

probaj spojit na drugi izlaz iz grafe kabal za monitor

PR0MATRAC
13 godina
offline
Re: GPU problem
sako9800 kaže...

Imam problema sa grafičkom. Instalirao sam razne drivere za grafu, čak sam reinstalirao windowse i opet ne radi tj. ne mogu ući u nijednu igru. Ostalo sve mogu normalno raditi.

Što bi moglo biti?

Riješeno!

Hvala svima!

14 godina
offline
Re: GPU problem

Ne radi se to tako {#}. Ne možeš reći rješeno i bog. Možda će netko drugi imat istih problema i guglat će i doć do ovog foruma i pomislit eto me, rješit ću problem...kad ono kaco, ovaj napisa rješeno hvala svima. Tako da zbog toga razloga a i drugih napiši kako si to riješija {#}

Zadar živi vječno!
12 godina
protjeran
offline
Re: GPU problem
i ja sam rijesio kilu kokaina:) hvala svima...daj pa reci nama ovcama kako coece...LP
Rasturam na i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz
12 godina
neaktivan
offline
Re: GPU problem
sako9800 kaže...

Imam problema sa grafičkom. Instalirao sam razne drivere za grafu, čak sam reinstalirao windowse i opet ne radi tj. ne mogu ući u nijednu igru. Ostalo sve mogu normalno raditi.

Što bi moglo biti?

Ako ti u "device men" pokazuje koja ti je grafa,znači da je svu uredu.Sad si ili krivo imao nasnimane igre,bez cracka ili slično(nigdje ne spominješ da si prije mogao uči u igru),ili si ih samom reintalacijom wdsa obrisao,a ostale ti samo ikone,opet si na istome,a ostalo ti sve radi.Ne može sve radi(znači driveri su ok),ali igre ne{#},nema toga,osim kriva instal igara ili slaba konfa.

14 godina
offline
GPU problem

evo, imam slican problem, tj. malo i veci:

 

nabavio sam grafu nvidia 9600 GSO. covjek koji ju je prodavao je rekao da ga izbacuje iz igre i pokazuje error "driver stopped working but sucesfuly reccovered". mislio sam da je softwerski problem pa sam je uzeo na test.

 

stvar je sljedeca:

prilikom paljenja kompa, prvo se pojavi crni ekran sa slovima: nvidia 9600 gso, bla bla - uglavnom sve je ok

zatim se pojavi bios post i tu se preko slova pojavljuje "mreza" bijelih tockica (preko cijelog ekrana)

ulaskom u bios sve manje vise normalno osim sto su poneka slova umjesto da su žuta - bijela

nakon toga normalan rad sve dok ne pokusam instalirati drivere. naime, windowsi prepoznaju da je to 9600GSO i instaliraju svoje drivere (ali u device manageru se nalazi usklicnik ispod). krenem instalirati drivere, sve prođe ok i nakon restarta driveri nisu instalirani. na traci se nalazi nvidia-ina ikona za control panel u koji ne ulazi vec javlja da nije monitor ukopcan u gpu. pod svojstvima grafe sve pise "unknown" - znaci, driveri nisu instalirani.

 

probao sam: instalirati drivere za intgriranu grafu, starije drivere, u biosu nastimati da prvo prikazuje sliku na PCIe

 

jedino nisam probao flashati bios mada mislim da nista ne bih postigao.

 

da li to ipak znaci da je grafa osla? mozda pecnica?

 

p.s. maticna je ga-945gcmx-s2. bios je F4...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 14:27 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GPU problem

Wdsi su sami pronašli hardwere i instal drivere sa neta,ili si baš skidao sa stranica od grafe?Jer ovo auto skidanje sa neta može biti svašta.Skini orginal drivere sa stranica grafe,ili neki alat koji ih nalazi i skida(easydriverpro),pa probaj s time.Kad več to sve radiš,napravi i flash bios,vidim ima i verzija f6b,poboljšanja sigurno ima u updateu.Ako to ne pomogne,a onda ima error,tek zadnje rješenje pećnica{#}.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GPU problem

windowsi su sami nasli. nisu skidali s neta, instalirao se driver gotovo odmah. sa sluzbene stranice sam skidao zadnji driver i par verzija straiji, također sa sluzbenih stranica. isao sam i autodetect graphics na sluzbenoj stranici i toga također isprobao, ali nista. jednostavno ne zeli instalirati driver. 

 

prije ove je u kompu bila ati x300se. ona se instalirala bez problema. prije nego li sam je izvadio izbrisao sam ati drivere. posto sam mislio da je mozda koji file ostao, koristio sam driversweeper i maknuo bas sve drivere sa kompa. ali opet isti problem...

 

odustao sam trenutno od svega, vratio sam x300se, instalirao driver i sve radi kak bi trebalo...

13 godina
offline
Re: GPU problem
zeko73 kaže...

Ne radi se to tako {#}. Ne možeš reći rješeno i bog. Možda će netko drugi imat istih problema i guglat će i doć do ovog foruma i pomislit eto me, rješit ću problem...kad ono kaco, ovaj napisa rješeno hvala svima. Tako da zbog toga razloga a i drugih napiši kako si to riješija {#}

Napisao bih da znam kako sam riješio {#}. Nakon što sam instalirao program Easy Driver Pro opet nije radilo i nezz točno idući dan, mogao sam ući u Nvidia postavke. Ništa drugo nisam radio pa pretpostavljam da je to riješilo problem. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 15:32 (sako9800).
14 godina
neaktivan
offline
Re: GPU problem
Idealist kaže...

windowsi su sami nasli. nisu skidali s neta, instalirao se driver gotovo odmah. sa sluzbene stranice sam skidao zadnji driver i par verzija straiji, također sa sluzbenih stranica. isao sam i autodetect graphics na sluzbenoj stranici i toga također isprobao, ali nista. jednostavno ne zeli instalirati driver. 

 

prije ove je u kompu bila ati x300se. ona se instalirala bez problema. prije nego li sam je izvadio izbrisao sam ati drivere. posto sam mislio da je mozda koji file ostao, koristio sam driversweeper i maknuo bas sve drivere sa kompa. ali opet isti problem...

 

odustao sam trenutno od svega, vratio sam x300se, instalirao driver i sve radi kak bi trebalo...

 isti slučaj s jednom 8500gt i jednom 9500gt,na xpu sve radi ko bog,na win 7 kad sedmica instalira svoje drivere sve5,kad skineš bilo koje druge,problemi,.. probal sve živo i neživo,po raznim forumima al nikaj,,..tak da za internet-flash,youtube ok s win7 driverima... 

Što ga više lome-to ga više volim!
14 godina
offline
Re: GPU problem

da, samo sto je stvar u tome sto win samo prepozna koja je grafa, pise da je driver instaliran, ali i dalje pod adapter sve pise unknown...

12 godina
online
Re: GPU problem
Idealist kaže...

da, samo sto je stvar u tome sto win samo prepozna koja je grafa, pise da je driver instaliran, ali i dalje pod adapter sve pise unknown...

Kao što je kolega gore već napisao, probaj staviti drugi BIOS i onda probaj instalirati driver. Ako to nerješi problem, onda ti samo možda pečenje grafe rješi artefakte.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice