Graficka problem !

poruka: 21
|
čitano: 7.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Graficka problem !

Eh skoro sam kupio komp i ima Intel(R) 4 series expres chipset family 256mb grafiku integrirana je. ali kad pokrenem bilo koju igru stopa mi cak i cs 1.6 stvr neznam zasto ???

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Graficka problem !

Očigledno nije namjenjena igranju! Pokušaj u BIOS-u da joj dodjeliš još memorije jer je 256 MB (za igranje) besmisleno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka problem !

To je integrirana graficka karta koja svoju memoriju dobija od RAM memorije, ako imas dosta ram memorije, u bios postvkama mozes da oznacis da ti da 512 mb, ili da kupis graficku.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka problem !
blue_tander kaže...

To je integrirana graficka karta koja svoju memoriju dobija od RAM memorije, ako imas dosta ram memorije, u bios postvkama mozes da oznacis da ti da 512 mb, ili da kupis graficku.

Znaci ako povecam ram memoriju jaca i grafika ??

12 godina
neaktivan
offline
Graficka problem !

Nečeš ništa "jako " postiči sa večim ramom,pa da ga dodijeliš grafi(chip),razlika če biti neznatna.Intel chipset su jednostavno prespore za malo modernije igre.Što god uradio intel chipset grafe nisu za igranje.

Razmisli o kupnji ge force ili hd ati,zaboravi na integrušu,ako želiš novije igre.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 15:03 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Graficka problem !

e mene zanima jel moze naskodit ako naprimjer imam dosta memorije npr. 8gb, i koliko onda naprimjer mogu dati grafickoj npr intel hd 2500 ili 4000.

pero
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Graficka problem !

Vec ti je receno da neces puno sa time dobiti. Proguglaj malo koje igre su podrzane od strane te tvoje Intel integuse. A  ako zelis igrati moderne naslove , onda ti je rjesenje ili AMD/ATI i li nVidia. Zaboravi na Intel.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka problem !
Whalter vT kaže...

Vec ti je receno da neces puno sa time dobiti. Proguglaj malo koje igre su podrzane od strane te tvoje Intel integuse. A  ako zelis igrati moderne naslove , onda ti je rjesenje ili AMD/ATI i li nVidia. Zaboravi na Intel.

Neznam jel se to odnosi na mene ili, ali imam gtx 660, ali informativno me cisto zanima koliko se integrirane hd graphics memorije smiju dizati?

pero
11 godina
neaktivan
offline
Graficka problem !

Pozdrav! Evo, imam laptop hp probook 4540 s, intel core i5 2450m Cpu 2.50 GHz i graficku Radeon 7650m i intel hd graphics 3000...zanimalo me moze li se grafulja nekako nadogradit ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Graficka problem !

Grafička ti je vezana za matičnu, ne možeš je nadograđivati.

Valentin
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka problem !

znaci ako ocu nesto ozbiljnije igrat novi komp mi treba? :(

13 godina
offline
Graficka problem !

Normalno da ti treba novi komp. i recimo 3500 do 4000 kn minimum, ispod ja ne bi išao.

 

Laptopi nisu namjenjeni za igranje, ako misliš igre igrati a laptop ti nije potreban fino ga prodaj i skupi još nešto para i kupi si pravi stolni pc za igre.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 16:08 (Valentin17).
 
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Graficka problem !
Valentin17 kaže...

Normalno da ti treba novi komp. i recimo 3500 do 4000 kn minimum, ispod ja ne bi išao.

 

Laptopi nisu namjenjeni za igranje, ako misliš igre igrati a laptop ti nije potreban fino ga prodaj i skupi još nešto para i kupi si pravi stolni pc za igre.

Moze se opet naigrati sa HD 7650m ako to uopce ima na manjim detaljima i rezoluciji...

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
13 godina
offline
Graficka problem !

Ma to na manjim detaljima i manjoj rezoluciji nije igranje, za recimo 3500 kn uzme PC sa x4 procesorom i radeon 7850 i da vidiš igranja onda.{#}

Valentin
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Graficka problem !
Valentin17 kaže...

Ma to na manjim detaljima i manjoj rezoluciji nije igranje, za recimo 3500 kn uzme PC sa x4 procesorom i radeon 7850 i da vidiš igranja onda.{#}

Kako nije igranje? nekima graficki detalji uopce nisu bitni, a onda opet imas onu skupinju ljudi koji si jednostavno ne mogu priustiti nesto skuplje.

 

On se moze zabaviti vise nego netko sa brutalno jakom konfiguracijom ako hoce i ako igra igre na postavkama u skladu sa svojom konfiguracijom.... pitanje je je li mu se HD 7650m uopce koristi, mozda mu se Intelova koristi.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 16:25 (lovac82).
13 godina
offline
Graficka problem !

Može bit i to, da laptop radi sa intel grafikom, to mora podesiti u BIOSu, ali moje mišljenje je da laptopi nisu namjenjeni za igranje igara, nego za office, autocad itd.

 

Kad igraš igre na njemu samo se grije i onda jedan dan ga pališ i ono ništa samo lampica blica, daš ga na dijagnostiku, ovi tamo trljaju ruke i kažu treba nova matična ploča, i šta onda pošto matična košta više nego novi laptop fino laptop rastaviš, prodaš za dijelove i onda kupiš pošteni stolni PC za igre i vidiš da je onaj tamo neki na forumu ipak bio u pravu.{#}

Valentin
 
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka problem !
Valentin17 kaže...

Normalno da ti treba novi komp. i recimo 3500 do 4000 kn minimum, ispod ja ne bi išao.

 

Laptopi nisu namjenjeni za igranje, ako misliš igre igrati a laptop ti nije potreban fino ga prodaj i skupi još nešto para i kupi si pravi stolni pc za igre.

Nije točno.

Kako ja s integriranom procesorskom grafikom igram COD 2 na 1920x1200 high detalji, Doom 3 1600x1200, Quaqe 4, FarCRy 1, MOH (nema opciju za veće rezolucije) itd.

Imam 8 GB DDR 3 memorije koju procesorska grafika tečno koristi.

 

Ako netko ima integriranu na matičnoj i procesorsku grafiku u biosu može podesiti da istovremeno rade obje i eto ti veselja naročito pri nižim rezolucijama koje laptopi i sl. "spravice" daju.

Sigurno neće igrati BF3 na ultra postavkama i ne znam može li svaku moderniju igru pokrenuti no većinu starijih i puno "novijih" hoće.

 

Performanse Intel HD 3000

 

 

Volim sve moderatorice i administratorice !
15 godina
offline
Re: Graficka problem !
Valentin17 kaže...

Može bit i to, da laptop radi sa intel grafikom, to mora podesiti u BIOSu, ali moje mišljenje je da laptopi nisu namjenjeni za igranje igara, nego za office, autocad itd.

 

Kad igraš igre na njemu samo se grije i onda jedan dan ga pališ i ono ništa samo lampica blica, daš ga na dijagnostiku, ovi tamo trljaju ruke i kažu treba nova matična ploča, i šta onda pošto matična košta više nego novi laptop fino laptop rastaviš, prodaš za dijelove i onda kupiš pošteni stolni PC za igre i vidiš da je onaj tamo neki na forumu ipak bio u pravu.{#}

Sudeci prema ovome klik... ipak se moze naigrati i sa novijim igrama kada je u pitanju HD 7650m, Intel 3000 podrzava samo 3.0 shadere odnosno DX 9 igre.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 17:27 (lovac82).
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka problem !
lovac82 kaže...

Sudeci prema ovome klik... ipak se moze naigrati i sa novijim igrama kada je u pitanju HD 7650m, Intel 3000 podrzava samo 3.0 shadere odnosno DX 9 igre.

Podržava directX 10.1 i shader 4 (pogledaj moju sliku)

Volim sve moderatorice i administratorice !
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 17:33 (Budokai).
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka problem !
Lord Pero kaže...

e mene zanima jel moze naskodit ako naprimjer imam dosta memorije npr. 8gb, i koliko onda naprimjer mogu dati grafickoj npr intel hd 2500 ili 4000.

Sama uzme koliko joj treba.

Volim sve moderatorice i administratorice !
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka problem !

Mozes mi rec kako da to provjerim s kojom mi grafickom radi laptop i kako se to moze podesiti?

 

Iskreno jedan sam od onih kojima grafika nije najbitnija a i uostalom nemam bas ni vremena  za stalno igranje,vise onako 2 do 3 puta tjedno za "rekreaciju" {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice