HDD problem

poruka: 46
|
čitano: 8.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Postovanje,

 

dakle iman problem sa PC-om koji je star otprilike 5-6 mjeseci. Prije jedno 7-8 dana mi je na bootu dosao CHECK NTFS disk for consistency ili tako nesto... I nista ja to pustia da odradi windows se normalno upalia. Prije 5 dana opet, samo sta svaki put kad odradi taj CHECK on se reboota i ponovno trazi, a u jednom od tih CHECKOVA je izbrisao OS loader ...

System restore, repair, safe mode, nista nije upalilo i ja formatiran oba dva diska (C i D) nanovo stavin nove windowse (originalne, win 7 64bit)...

 

Nakon 4 dana od novih windowsa (znači na PC-u doslovno samo web browser i avast antivirus) mi se pojavia blue screen of death, komp freeza, sa system repairon nekako to rješin i uden u windowse medutim, opet na svakom bootu oce taj CHECK NTFS, koji ja sad cancelan jer znan posljedice toga, prilikom ulaska u windowse izbacuje mi corrupted files errore, neki MOM.exe itd itd itd...

Sad moje pitanje je šta da radin? Disk je pod garancijom, ustvari jeli uopče problem diska? Ili san ja kompletni idiot koji uspije srušit 2 OS-a (legalna, originalna) u manje od 7 dana...

 

HDD je WD Black Caviar 500GB (poprilično skup disk)

matična je ECS Z77H2-A2x

cpu je Intelov I5, ivy bridge na 3,4ghz ... neznan tocno koji model trebao bi pogledati,

graf je sapphire radeon 7850

ram je 16gb ddr3 na 1600mhz ako je bitno koji točno pogledat ču nije bed...

 

Dajte neki savjet? Instaliran li opet windowse a oni se sruše otici cu u doticni ducan i polomit kicme doticnim prodavacima...

 

Hvala :) i izvinjavam se na nervozi izgubia san 300gb uzasno vrijednih podataka...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD problem

Za početak skeniraj HDD sa alatom HDTune pa screenshot stavi na forum. Kada vidimo rezultat skeniranja vidjećemo šta dalje.

Što se tiče podataka koje ste izgubili, njih možete vratiti sa programima namjenjenih u tu svrhu. Postoji čitava lepeza evo npr. http://www.oo-software.com/en/products/oodiskrecovery

Ovaj sam davno koristio, plaća se, a ne mogu se sjetiti kakva su mu ograničenja u probnoj verziji. Uglavnom postoje slični a besplatni programi (ne znam koliko dobri).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem

Evo Benchmark Test... za koji minut stize i error scan...

Benchmark Test Benchmark Test
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Evo ovo mi je izbacilo na quick scann... Isa san obicnin doslo je do pola bilo 0.3% damaged... nije mi se dalo cekat sve....

Error Scann Error Scann
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Da ne otvaram bzvz novu temu pitat cu ovdje.

Dali je moguće da se HDD pokvari zbog kvara na nekoj komponenti kroz koju prolazi komunikacija HDD-a s ostatkom računala ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD problem

Kažeš da je disk pod garancijom. Pa nemoj džaba gubiti živce i vrijeme nosi ga na servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HDD problem

Da moguce je!

Kresimir
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem

a kako bi se to moglo softverski otkriti? :) :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem
u raugh u rose kaže...

a kako bi se to moglo softverski otkriti? :) :)

Skini program HDTune i s njim možeš otkriti da li ti je HDD oštećen odnosno da li ima bad sectora!

11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Covjek udario laptopmalo rukama i sada mu dodje operativni sistem not found kada se pali.moze neka pomoc ?

izo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem
windows-izo kaže...

Covjek udario laptopmalo rukama i sada mu dodje operativni sistem not found kada se pali.moze neka pomoc ?

Pao mu je sistem, morat će novi instalirati!

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 20:51 (Vehid).
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Da ne pokrećem novu temu. {#}
Znači, frend mi je posudio svoj HDD i reko da ima nekih filmova i to. Ja sam sad lijepo spojila na laptop da vidim jel ima šta dobro, ali meni windows explorer ne želi prikazati datoteke na HDD-u. Odnosno, pokazuje mi samo shortcut-e i par prezentacija, filmovi-0 bodova. Šta da radim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem
jojoo kaže...

Da ne pokrećem novu temu. {#}
Znači, frend mi je posudio svoj HDD i reko da ima nekih filmova i to. Ja sam sad lijepo spojila na laptop da vidim jel ima šta dobro, ali meni windows explorer ne želi prikazati datoteke na HDD-u. Odnosno, pokazuje mi samo shortcut-e i par prezentacija, filmovi-0 bodova. Šta da radim?

Probaj par puta ukopčati-iskopčati hdd,malo pričekaj,pa vidi.

Desnim klikom otvori "properties" i vidi koliko ima zauzeča i to.

Ako prikazuje samo par shortcut-a,onda ti kolega nije dobro nasnimao,

a ako ima zauzeče,a tebi to ne pokazuje,problem je neki drugi.

12 godina
protjeran
offline
Re: HDD problem
phoenix2003 kaže...

Za početak skeniraj HDD sa alatom HDTune pa screenshot stavi na forum. Kada vidimo rezultat skeniranja vidjećemo šta dalje.

Što se tiče podataka koje ste izgubili, njih možete vratiti sa programima namjenjenih u tu svrhu. Postoji čitava lepeza evo npr. http://www.oo-software.com/en/products/oodiskrecovery

Ovaj sam davno koristio, plaća se, a ne mogu se sjetiti kakva su mu ograničenja u probnoj verziji. Uglavnom postoje slični a besplatni programi (ne znam koliko dobri).

ukljuci u biosu podrsku za 64 bitni os i isprobaj izmedju mogucnosti ide ahci raid - vezano za hdd i trebalo bi ti loadati u windowse ovisno o tome koji odabers - meni na hdd-radi samo ide nakon zadnje instslacije prije je radio sve

Zamolba za clanove foruma BIK i Itomic009 da ne komentiraju moje poruke, Hvala !
12 godina
protjeran
offline
Re: HDD problem
lukabo kaže...
jojoo kaže...

Da ne pokrećem novu temu. {#}
Znači, frend mi je posudio svoj HDD i reko da ima nekih filmova i to. Ja sam sad lijepo spojila na laptop da vidim jel ima šta dobro, ali meni windows explorer ne želi prikazati datoteke na HDD-u. Odnosno, pokazuje mi samo shortcut-e i par prezentacija, filmovi-0 bodova. Šta da radim?

Probaj par puta ukopčati-iskopčati hdd,malo pričekaj,pa vidi.

Desnim klikom otvori "properties" i vidi koliko ima zauzeča i to.

Ako prikazuje samo par shortcut-a,onda ti kolega nije dobro nasnimao,

a ako ima zauzeče,a tebi to ne pokazuje,problem je neki drugi.

to ste se dobro sjetili za zamjenu hdd-ova samo sto njegov hdd ima instalirane drivete i cjeli os za vjerovatno potpuno druge biose i komponente tako da nijee cudno da se explorer izblesirao -

Zamolba za clanove foruma BIK i Itomic009 da ne komentiraju moje poruke, Hvala !
12 godina
protjeran
offline
Re: HDD problem
Vehid kaže...
windows-izo kaže...

Covjek udario laptopmalo rukama i sada mu dodje operativni sistem not found kada se pali.moze neka pomoc ?

Pao mu je sistem, morat će novi instalirati!

probaj u safe mode i dali uopce vidis hard jer je mozda od udarca ostao bez kontakta

Zamolba za clanove foruma BIK i Itomic009 da ne komentiraju moje poruke, Hvala !
15 godina
odjavljen
offline
Re: HDD problem
PR0MATRAC kaže...
jojoo kaže...

Da ne pokrećem novu temu. {#}
Znači, frend mi je posudio svoj HDD i reko da ima nekih filmova i to. Ja sam sad lijepo spojila na laptop....

to ste se dobro sjetili za zamjenu hdd-ova samo sto njegov hdd ima instalirane drivete i cjeli os za vjerovatno potpuno druge biose i komponente tako da nijee cudno da se explorer izblesirao -

Šta je sa tobom? Ideš redom po forumu po temama i lupaš gluposti. Pričaju o eksternom HDDu, lik je valjda shortcute kopirao na njih Smijeh

 

A da stvarno zamijeniš HDDove iz dva kompa, nebi ni windowse mogao dignuti a kamo što drugo. Driveri za BIOS {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Večer,

prvo sretan Božić svima i sve najbolje u novoj godini.

 

Evo mene opet...

 

 

Znači treći put originalni windowsi radili 7-8 dana i opet chekntfs prvo disk d... i nakon dan dva disk c i neprestano kolko god puta pustim da odradi svaki put pri bootu trazi opet ako ne cancelam...

 

 

Pitanje...

 

Dali da nosim samo HDD??? Jeli problem stvarno u HDD-u ili može biti nešto drugo? Ne želin ko idiot nosit cili PC u Links-a jer će ga oni poslat u Zagreb (iz Splita) i onda mi ode PC bar 3 tjedna a onda ću se ubit.......

 

Dajte bilo kakav savjet molin vas

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD problem

Jesi li kupio kompletan PC ili samo HDD? Ako  ti otvoriš PC koji si kupio izgubićeš garanciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Ma dijelove... Matična, ram, hdd, kučiste, napajanje u linksa.... cpu, graf u hgspota jer me ispalo 500 kuna jeftinije pa mi je taman došlo za razer imperatora :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD problem

Ne zaboravi da poneseš račun!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Sve iman.. al idalje ostaje pitanje... jel to sigurno disK????? neznan sta da radin... ako oden tamo s diskon koji se ispostavi da je ok.... sta cu? odnosit dio po dio

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem

Ovako, vidim da ti se predlaže HD Tune kao "mjerodavan" test, što i nije baš tako?, proizvođač će ti priznati reklamaciju na osnovu error-coda, a za to ipak treba nesto vise znanja i alata!

Proizvođači HDD-a uglavnom (više-manje) daju za download specijalizirane alate za dijagnostiku (Maxtor-Powermax, Seagate-Seatools...), tako i za WD postoji Data LifeGuard Diagnostic tool, možda će dalje netko komentirati "sve to imaš u Hirens-u", ali znalci dobro znaju da i je i nije baš tako?

Moram NAPONENUTI da je proces  visokog RIZIKA i radi isključivo na osobnu odgovornost jer možeš trajno i nepovratno izgubiti podatke na HDD-u (zero format)!

Ako se ipak odlučiš, prema uputama izradi bootabilni medij i bootaj WD-ov Diagnostic Tool, još jednom napominjem prije svega OBAVEZNO NAČINI PRIČUVNU KOPIJU svega što ti je bitno na disku, odradi "EXTENDED TEST", nemoj ga prekidati (bilo bi poželjno da za ovu radnju pribaviš i UPS), na kraju testa dobit ćeš report i log (koji možeš snimiti na USB, uslikati...) i ukoliko je disk neispravan test će ti izbaciti "error code".

To je jedini relevantan podatak s kojim možeš utvrditi dali je HDD uistinu neispravan, otići/pomoći prodavaču s argumentima ili u slučaju da te odbije tražiti reklamaciju samog proizvođača.

Još jedan savjet: prije svega registriraj proizvod na stranicama proizvođača i provjeri postoji li za tvoj proizvod update firmwarea u kojem je ispravljena opisana greška, SRETNO!

 

  • Čitao sam postove od početka, ako je disk ispravan istestiraj memoriju (memtest...), pogledaj na forumu postoji dosta kvalitetnih tutorijala kako istestirati memoriju.
  • u BIOSU kada "izvrtiš" testove prije instalacije OS-a svakako HDD-kontroler vrati u AHCI mod, pretpostavljam da imaš instalacijski medij OS-a u verziji SP1. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 0:49 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Hardwhelper puno hvala na odgovoru,

 

imam Win 7 SP1 tako je, i probat cu to...

 

Ako ista znaci unatoc svim ovim problemima rušenjima i svemu, recimo Far Cry 3 (sve na ultra) idalje vrti 80-90 FPS-a.. I uzasno me izluduje to sta sve radi normalno, a win se ruši konstantno...

 

 

Još jedno pitanje, s tim na vlastitu odgovornost.... Jel posljedica samo gubljenje podataka ili mogu oštetit disk "još više" ukoliko je već oštečen ili ga oštetiti ako nije oštečen?

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 1:12 (twenthy2).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD problem

Daj digni Linux Ubuntu pa testiraj HDD njime. Ako on kaže da nije u redu onda stvarno nije u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

 

  Večer,

 

evo poslusa san, i napravia WD Quick Test za pocetak i izbaci mi ovaj error.

Sta da radim sta da radim sad??? Nosit pod garanciju ili napravit full scan??

I jos jedno pitanje.... iman subwoofer na nekih metar od kučišta... Jel taj subwoofer moga uzrokovat ista??? nije neki mega jaki...

(da znam kad doden u linksa da negovorin gluposti da mi ne poniste garanciju :D)

 

 

Test Option: QUICK TEST  
Model Number: WDC WD5002AALX-00J37A0  
Unit Serial Number: WD-WMAYUJ723312  
Firmware Number: 15.01H15  
Capacity: 500.11 GB 
SMART Status: PASS 
Test Result: FAIL 
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 97 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 1! 
Test Time: 02:15:45, January 02, 2013

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD problem
twenthy2 kaže...

 

  Večer,

 

evo poslusa san, i napravia WD Quick Test za pocetak i izbaci mi ovaj error.

Sta da radim sta da radim sad??? Nosit pod garanciju ili napravit full scan??

I jos jedno pitanje.... iman subwoofer na nekih metar od kučišta... Jel taj subwoofer moga uzrokovat ista??? nije neki mega jaki...

(da znam kad doden u linksa da negovorin gluposti da mi ne poniste garanciju :D)

 

 

Test Option: QUICK TEST  
Model Number: WDC WD5002AALX-00J37A0  
Unit Serial Number: WD-WMAYUJ723312  
Firmware Number: 15.01H15  
Capacity: 500.11 GB 
SMART Status: PASS 
Test Result: FAIL 
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 97 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 1! 
Test Time: 02:15:45, January 02, 2013

 

 

Moze subwofer utjecat u koliko slusas hevy metal i slicno, pa doslovno mu dopi.di---:) 

 

On topic...mjenjaj disk drug to ti je rjesenje, backup pravi i mjenjaj to sto prije..provjeri taj model diska da ti nije jedan od onih falsnih od prosle godine kod WD_a...

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem
Znaci pravac links s garancijom i racunom?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD problem

HDD odnesi u servis i javi kako je prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 11:00 (Brian).
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Evo mene opet,

 

i nakon servisa zovu oni mene za 10 dana : "Disk je u redu prošao je sve checkove formatiran i instalirani windowsi. disk radi"

I ništa, ja doden doma instaliran windowse (originalne), komp radi stvarno j***no brzo... I odlučim ja napravit WD Scan opet...

 

Evo rezultat svega... Ja bisan šaljen linksu mail sa privitkom slike, šaljem WD-u mail (pitam jel ja iman pravo na zamjenu jel disk u redu - još čekam odgovor)

 

Evo odgovor od links-a :

Poštovani,

Hard disk je testiran službenom dijagnostikom proizvođača te uredno prolazi testove.
Instaliran je Windows operativni sustav, napravljen full format diska te je testiran HD Tune i HD Tach aplikacijama, sve prolazi bez greške.
Bitno je napomenuti da disk mora biti prazan kada se testira dijagnostikom jer često probleme znaju uzrokovati podaci ukoliko su prisutni.


Lijep pozdrav,

 

 

 

Sta da radin??? Stvarno vise neznam sta cu... Neznam jel disk u redu ili nije ili san ja totalni idiot??????

Rezultat Diagnostic tool-a nakon "servisa" Rezultat Diagnostic tool-a nakon "servisa"
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice