HDD recovery

poruka: 13
|
čitano: 4.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

dobar dan jučer mi je prilikom stavljanja nove ladice za hdd hard disk skliznuo iz ruke i pao 2 cm na pod i sad ga vise ne prepoznaje komp a unutra nesto skloca , probao sam sa freezerom i ne radi unutra su mi vrlo vazni podaci. dali mogu samo one magnetne ploce staviti u identicni hdd pa da vratim podatke?? hitno mi treba pomoc hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HDD recovery

ako nešto kontinuirano škljoca, hdd je gotov. možeš ga dat nekom specjaliziranom servisu da pokuša ti povratit podatke ali to je dosta skupo

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

Znaci nema nikakve sanse da se prebaci u idrntican hdd

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

Ako ti ga raspoznaje,probaj sa"I care data recovery pro".

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

Ne prepoznaje ga

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

onda je gotov...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

A nee :(( koja glupost

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

Zapravo kada ga prikopcam na pc windows kaze da je nasao novi hardwere ali ga ne stavlja u my computer

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HDD recovery

Desni klik na my computer - > manage, ...s lijeve strane na disk management. Pogledaj jel tu..

ja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD recovery
xfan360 kaže...

Zapravo kada ga prikopcam na pc windows kaze da je nasao novi hardwere ali ga ne stavlja u my computer

- 2cm, klikovi.. nebi to trebalo biti.

- disk manager nema što pročitati, jer 'klik' znači da se akutator ne može pozicionirati i čitati podatke (kao gramofinska ručka).

- kakva kladica? USB?? Napajanje??? .. ako je samo preko USBa tad je 99% disk ispravan (jer 2cm nije dovoljno za oštećenje, morao bi ga zveknuti čekićem u radu..), treba jača struja, Y-USB ili drugi USB-port (kontroler). Pošto se spominje prebacivanje u novu ladicu, tko zna što si spojio ili nisi.. spoji disk direktno na PC pa vidi, ako radi tad je problem ladica (ili nešto pogrešno radiš)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
HDD recovery

najprije ga normalno u komp spoji preko sata kabela bez sata to usb konvertera pa ako i tada škljoca onda je krepao. jedna moja prijateljica je naopako okrenula laptop i protresla ga kako bi mrvice i prašina ispale iz tipkovnice (laptop bio ugašen) i kad ga je htjela upalit, normalno POST prođe ali umjesto windowsa na ekranu se pojavi samo crtica koja treperi u gornjem lijevom uglu ekrana i tako stoji praktički satima. laptop je dala meni i ja odmah sam skužio da je nešto sa diskom. prislonio laptop (tamo di se disk nalazi) na uho i škljocanje se jasno čulo. rekao sam joj što joj je uzrok i bila je sva luda jer su joj sve slike tamo. na kraju se sa slikama pomirila i kupila novi disk (wd scorpio black 500 gb) i laptop joj opet normalno radi. pokvareni disk je neki seagate od 250 gb. zato backup važnih podataka redovito obavljati i sa diskovima obavezno treba pažljivije rukovati!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD recovery

Slučajno sam formatirao hdd, pod my pc ga uopće nema a u disk menagment piše da je unallocated. Nisam imao neke važne stvari na njemu ali svejedno dali je moguće da ga 'vratim'? 

Fu**ing posers
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 19:10 (Milan AS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD recovery

-nisi ga formatirao.. da jesi bio bi alociran + slovo za mountpath pod ms osom..

-nestanak particije, može brisanjem (ne formatiranjem, formatiranje je korak nakon izrade particije) ili greška-kvar.. ovisi o uzroku-kvaru što se može.

-svi disk-part manageri nude nešto od mogućnosti povrata-rekonstrukcije particije samo što su neki podjeljeni u odvojene app ili dupliciranje (kao šira ponuda istih proizvoda).

-probaš i vidiš rezultat, easeus, acronis, aomei, itd.. barem 10-20 konkurentnih alata i ako je moguće tad će polovica uspješno vratiti particiju-podatke.

 

-ali, .. kao za svaki alat, potrebno je znajne-iskustvo, tj pošto se ne snalaziš tad jednostavno nećeš znati izabrati pravi odgovarajući način povratka, tj možeš pokušati pogrešnim alatom-metodom i time ubiti šansu popravka-povrata a moguće da šanse ni nema ovisno o kvaru-uzroku. (vidljivo da nemaš takvih iskustava po opisu+formatiranje..).

-malo veća šansa je da disk možeš 'popraviti' tj počistiti-formatirati i da će možda raditi ok.. tj spašavanje podataka ili funkcioniranje diska ako podatci nisu važni + vrijeme koje može biti potrebno tj ako nestane particija-toc tad to može trajati satima-danima da se rekonstruira sadržaj iz rezevne tablice ili čitanjem mt$ podataka ili u najgorem-najsporijem slučaju kad se za svaki blok-cluster podatka mora tražiti njegov nastavak po čistavom disku i to može trajati + moraš imati adekvatan medij za kopiranje tj tad nema popravka-povratom da sve jednostavno radi.

 

-disk je možda ispravan, možda je potrošen broj rezervnih clustera, možda je samo soft-problem-logički .. neki diag može dati stanje diska-kontrolera ovisno o modelu-seriji-brandu imaš za wd-st.. + smart podatci u kojima može biti zapisan uzrok ali kvar nije nešto što se može sasvim kontrolirati i ponekad nemaš nikakav info. Možeš recimo formatirati i koristiti disk godinama kao da se ništa nije desilo a može gubiti particije svaki dan..

 

edit: .. alate za spašavanje-popravak i ostalo... umjesto traženja i downloadanja + instaliranja na korišten os, takve stvari se koriste na live-boot medijima, bolje. Zato postoji npr hirens i ostali live-minipe i dovoljno je prolistati ponudu alata po kategoriji recimo disk ili recovery.. ne treba pirat+crack ili ograničenja na free, nema smisla instalirati jer to nije soft koji trebate svakodnevno (osim servis koji se time bavi.. a i tad je prednost liveboota jer kvarovi diska mogu srušiti računalo pa se u pravilu ne koristi kao normalna app).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 10:37 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice