HDD - spašavanje podataka

poruka: 8
|
čitano: 5.859
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HDD - spašavanje podataka

Puno je ovakvih tema, ali zbilja nemojte zamjeriti na novoj, jer mislim da me interesira nesto vise informativne prirode nego problem neki...

 

Nakon što disk "krepa" nas koje se načine sve mogu povratiti podaci s njega... Pretpostavljam da to rade određene specijalizirane tvrtke ili nije važno, no općenito eto koliko to košta, i da li je moguće izvući baš sve...

 

Mislim disk je krepao ali nije fizički oštećen pa mi logika govori da ne bi trebao biti problem veliki vratiti podatke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDD - spašavanje podataka

Ako finansije nisu problem onda nije veliki problem vratiti podatke. I to povelike finansije. Poslusaj starijeg ciku. Ako su ti podaci bitni neces vracati podatke ni na koji specijalan nacin vec sa backupa. Kupis novi disk vratis iz backupa podatke a pokvareni bacis. A ako nemas backupa onda ti podaci i nisu bili bitni bez obzira sto ti mislis da jesu. Jesam li spomenu backup?

:)
15 godina
neaktivan
offline
HDD - spašavanje podataka

pitanje je pod šta misliš "krepa"?...

u mnogo slučaja je meni pomogao program "getdataback"

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDD - spašavanje podataka

Ono sto moze spasiti taj i slicni programi ne spada u krean disk. Covjek misli na disko kojeg ne vide windowsi ali nije fizicki ostecen. Uglavnom crkne elektronika.

:)
14 godina
neaktivan
offline
HDD - spašavanje podataka

Da mislim na disk koga Windowsi ne vide, a za koji sam ustanovio da ne dobiva uopšte struju (loše sam se izrazio - ne daje znake zivota, a krepao je odjednom, tijekom rada).

 

Ti podaci nisu bili bas toliko vazni, iako bi mi bilo strasno zao da ih izgubim... Inače, u kojem se cjenovnom rangu plaća povrat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HDD - spašavanje podataka

Previše.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
HDD - spašavanje podataka

Ha.Prije nego baciš disk.Otvori ga, provjeri elektroniku, onako ko Mujo, da nije pregorila kakva žičica i slično.U principu ako nije ništa nagorilo "proroštaj malo po elektronici", "šrafaj malo".Znam da zvuči blesavo, ono, kao lupati televizor koji je izgubio sliku, ali nebi vjerovao da zna pomoći.

 

Iz iskustva znam da neku puta "prčkanje" koje nema veze sa mozgom neki puta pomogne, eto npr. moj šogi je liku koji je takav disk nosio od mila do nedraga uspio natjerati da proradi, naravno tek toliko da je povukao podatke.A i meni su pomogle takve metode, kao kad mi je frend savjetovao da crknutu matičnu "pigam" rukama kao igraće karte nakon čega je navedena proradila, ili kada mi je grom puko u strujne žice na stupu u blizini kuće zbog čega se komp ugasio a upalio sam ga istovremenim pritiskom power i reset gumba, iako sami zasebno gumbi nisu mogli upaliti komp ma koliko ih dugo držao pritisnute, a prije toga sam rastavio komp u šarafe.

 

No da ne duljim, poanta je da neki puta, kada se iscrpe sve mogućnosti, ili barem isplative mogućnosti, neki puta i pomaže i metaforičko lupanje šakom po televizoru.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDD - spašavanje podataka

Hvala na postovima, no računar sam danas dobio sa servisa, i popravljen je HDD - po onome sto su mi rekli bilo je do boot sectora. Nisam izgubio podatke sto je vazno... Sada moram kupit jos jedan disk pa napravit raid 1 ili cu presnimit podatke koji mi trebaju (one vazne) na  vanjski hdd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice