Imam li temelj za tražiti novi laptop?

poruka: 114
|
čitano: 19.900
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...

1. Packard Bell ENTE11BZ, AMD Dual-Core E1-1200, 1,40 GHz, 2048 MB, 15,6", 1366x768, SATA 320 GB, Linux, AMD RadeonTM HD 7310, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g/n, HDMI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2,5 kg, Boja Crna, NX.C0YEU.003

2. Acer E1-531, Intel Pentium Dual-Core B960, 2,20 GHz, 4096 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500 GB, Linux, Intel HD Graphics,DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n, HDMI, 3x USB 2.0, 2,45 kg, Boja crna, NX.M12EX.036


Nemoj E1-1200 - prilično koma. Meni se iskreno čini da stari Athlon 4000+ X2 radi bolje od tog APU-a.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Don Kihoty kaže...
SierraTequila kaže...

1. Packard Bell ENTE11BZ, AMD Dual-Core E1-1200, 1,40 GHz, 2048 MB, 15,6", 1366x768, SATA 320 GB, Linux, AMD RadeonTM HD 7310, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g/n, HDMI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2,5 kg, Boja Crna, NX.C0YEU.003

2. Acer E1-531, Intel Pentium Dual-Core B960, 2,20 GHz, 4096 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500 GB, Linux, Intel HD Graphics,DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n, HDMI, 3x USB 2.0, 2,45 kg, Boja crna, NX.M12EX.036


Nemoj E1-1200 - prilično koma. Meni se iskreno čini da stari Athlon 4000+ X2 radi bolje od tog APU-a.

ma vec sam prigvatio za ovaj drugi acer, s tim da  uz ovo sve ce mi ugraditi jos 4 GB rama, tako da cu imati 8gigi trebat ce i za ggrafu..ta memorija od 4GB mi je samo prebacena iz starog uredjaja kojeg sam vratio, jer sam u taj uredjaj dao nadogradit dok sam ga imao..

11 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...
Don Kihoty kaže...
SierraTequila kaže...

1. Packard Bell ENTE11BZ, AMD Dual-Core E1-1200, 1,40 GHz, 2048 MB, 15,6", 1366x768, SATA 320 GB, Linux, AMD RadeonTM HD 7310, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g/n, HDMI, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2,5 kg, Boja Crna, NX.C0YEU.003

2. Acer E1-531, Intel Pentium Dual-Core B960, 2,20 GHz, 4096 MB, 15,6", 1366x768, SATA 500 GB, Linux, Intel HD Graphics,DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n, HDMI, 3x USB 2.0, 2,45 kg, Boja crna, NX.M12EX.036


Nemoj E1-1200 - prilično koma. Meni se iskreno čini da stari Athlon 4000+ X2 radi bolje od tog APU-a.

ma vec sam prigvatio za ovaj drugi acer, s tim da  uz ovo sve ce mi ugraditi jos 4 GB rama, tako da cu imati 8gigi trebat ce i za ggrafu..ta memorija od 4GB mi je samo prebacena iz starog uredjaja kojeg sam vratio, jer sam u taj uredjaj dao nadogradit dok sam ga imao..

I kolko im treba da ti ga isporuce? Msm sta su rekli? Moj kolega ima ovaj E1-531 i prezadovoljan je sa njim!

Kresimir
15 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Pranja kaže...
Don Kihoty kaže...

I da tuži - tužbu će izgubiti - jer trgovac nije davaoc jamstva. Jamstvo daje brand (ACER), a ostvaruje se u službenom servisu,

MR ili Zel-Cos. Tako da - neka tužu i spuši lovu. A novi uređaj neće dobiti od trgovca, može ga dobiti samo od ACER-a,

ako ACER odobri distributeru te ga proslijedi do servisa.

 Od trgovca možda ne može dobiti novi uređaj, ali može povrat love.

 -ne, reklamacija (kvar-garancija) nema ništa s trgovcem, tj neispravan proizvod trgovac ne vraća. Kupac može vratiti ispravan uređaj unutar par dana (7) bez ikakvog objašnjenja ali ne i neispravan (pogotovo nakon 10 mjeseci). Servis-distributer su oni koji to rješavaju, samo smo za PC svi navikli da nema ovlaštenog servisa tj da je trgovac istovremeno sve. (ali tad ne razgovaraš s trgovcem, mada je ista osoba). Unazad par godina zakon, trgovac mora zaprimiti reklamiranu robu kao posrednik prema servisu (zbog troškova i servisne mreže). Ako servis-distributer odluče dati zamjenu, samo pošalju trgovcu dopis.

btw. mora se otkloniti nedostatak (popravak), ako to nije moguće tad zamjena za identičan ili noviji model (u korist kupca), povrat novca je mogućnost ali ne česta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...
redneck kaže...
Old Iggy kaže...

Jedini za koje znam da u potpunosti snose servisne troškove u RH su IBM i HP, ali zamjene su i kod njih problematične. Svima ostalima nosilac jamstva u RH snosi dio troškova, a posebno kad su zamjene u pitanju. Da ne govorim o novom jamstvu kod zamjene i slično. 

Zanimljivo će biti pratiti tempo usvajanja novih europsdkih standarda po tom pitanju,kao i bitnoj stavki koja uključuje mjesec dana vremena,da se primjer laptop,bez objašnjenja vrati uz 100% povrat novca..

 

bogami,u tih mjesec dana bih znao da li će izdržati idućih 8 godina{#}

Takvi "europski standardi" ne postoje.

Itekako postoje,evo primjer..

 

 

http://www.daskeyboard.com/guarantee/?ModPagespeed=noscript

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
keki kaže...

I kolko im treba da ti ga isporuce? Msm sta su rekli? Moj kolega ima ovaj E1-531 i prezadovoljan je sa njim!

pa da ne moram memoriju ugradjivati mislim da bi vjos jucer poslali, danas bi bilo kod mene na adresi, tako je bilo kad sam kupio, ovako ne znam kad ce staviti memoriju, hoce li oni to samo ubaciti pa odmah poslati ili kako treba po pravilu na servis pa da oni ugrade, sve ovisi..ali u svakom slucaju kroz koji dan..  ja se nadam da nece biti kvarova na ovom laptopu pa cu i ja biti prezadovoljan 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2013 11:53 (XXX-Man).
11 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...

pa da ne moram memoriju ugradjivati mislim da bi vjos jucer poslali, danas bi bilo kod mene na adresi, tako je bilo kad sam kupio, ovako ne znam kad ce staviti memoriju, hoce li oni to samo ubaciti pa odmah poslati ili kako treba po pravilu na servis pa da oni ugrade, sve ovisi..ali u svakom slucaju kroz koji dan..  ja se nadam da nece biti kvarova na ovom laptopu pa cu i ja biti prezadovoljan 

pa za ugradit memoriju u laptop potrebno je cca 2 minute!

Kresimir
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2013 11:50 (XXX-Man).
10 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Znam da je ovaj slučaj već razriješen i da si se izborio za novi uređaj ali možda post pomogne nekome drugome. Dakle ovako, osobno radim u jednom ovlaštenom servisu (neću ga imenovati) pa imam nekakvih iskustava sa ovakvim procedurama. Ti uređaj šalješ ovlaštenom servisu odnosno nositelju jamstva i tu trgovac nema ništa s tobom osim ako je u pitanju nedostata onda je trgovac taj koji mora otkloniti nedostatak. Ako se radi o kvaru ti se žališ servisu. Uređaj nisi trebao niti jednom poslati o svome trošku, zakonom su oni dužni snositi troškove dostave, u tvom slučaju Zel-Cos. Ako si ga već toliko puta slao i nisu ti dali novi uređaj traži zapisnik o prigovoru kupca na koji ti se moraju očitovati u roku od 15 dana, ako nisi zadovoljan očitovanjem, proslijedi njihov odgovor državnom inspektoratu i udruzi za zaštitu potrošača i možeš i Acerovom uredu u hrvatskoj i vidjet ćeš da će problem biti riješen.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
kljaja89 kaže...

Ti uređaj šalješ ovlaštenom servisu odnosno nositelju jamstva i tu trgovac nema ništa s tobom osim ako je u pitanju nedostata onda je trgovac taj koji mora otkloniti nedostatak.

 

Svugdje se roba šalje na mjesto gdje si kupio, tamo oni 1 dan potroše da vide jeli stvarno kvar i nakon toga oni šalju da servis i to je to. Uostalom ako sam ja npr kupio komp u linksa i neka komponenta rikne npr napajanje, ja niti znam kome servisu trebam poslati niti sam dobio ijedan papir ako u slucaju garancije ja moram poslati odredenu komponentu tu i tu. Pa neka to riješava trgovina gdje sam kupio. Za plačanje neznam, kako će npr meni "naručiti" prijevoz riknute komponente iz Dubrovnika u Zagreb? nigdje veze..

www.mmo-balkan.com/forum
10 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Da u pravu si, ti možeš vratiti robu na prodajeno mjesto i oni po zakonu moraju robu zaprimiti i proslijediti dalje na odgovarajuće adrese ali vjeruj mi, iz iskustva, to ne traje jedan dan kako si naveo. To traje užasno dugo jer se oni ne žure, niti to šalju odmah po primitku te stoga tvoj neispravni uređaj može danima i tjednima čekati u trgovini prije nego ode u servis, pogotovo sada po novome kada su ukinuli zakonski rok od 45 dana da uređaj mora biti gotov. Evo jedan primjer koji sam imao priliku vidjeti, korisnik ostavi navigaciju na prodajnome mjestu za servis i misli kako će ga obavijestiti kada uređaj dođe nazad, i tako on čeka i čeka kad ono nitko ne zove, čovjek uzme telefon i nazove nakon mjesec dana da pita di je uređaj i dali je gotov. Djelatnici korisnika zamole za još malo strpljenja te tek nakon korisnikovog poziva skuže da uređaj nisu ni poslali u servis, zaboravili su. Takve stvari se događaju jako često, svakodnevno imam prilike to vidjeti.

 

Ovo što si naveo je glupost da neznaš nikakve podatke o servisu, da nisi dobio nikakav papir itd... jer uz svaki uređaj si dobio jamstveni list, u jamstvenom listu su ispisani svi ovlašteni servisi sa adresama i kontakt podatcima i ne treba ti ništa drugo osim jamstvenog lista.

Što se tiče naručivanja prijevoza, to je jednostavno, nazoveš ih i kažeš da imaš taj i taj dio sa tim problemom u jamstvu je i da hoćeš da ga preuzme njihova dostavna služba, oni su zakonom dužni tebi osigurati transport uređaja do servisa i natrag. Hoćeš prijevoz iz Dubrovnika u Zagreb? Najmanji problem, nazoveš servis i kažeš im to, oni pošalju overseas, hpexpres, intime ili koga već i ti dalje nemaš brige, ali ako ti radije nosiš uređaj u dućan, slobodno, samo znaj da će duže trajati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
keki kaže...

pa za ugradit memoriju u laptop potrebno je cca 2 minute!

Potrebno je 2 min, ali kao što sam rekao pitanje je hoće li oni u trgovini ugraditi, ili slati u servis da ide sve po protokolu, a servis i trgovina nisu na istoj adresi, pa će otići dan na to :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...
keki kaže...

pa za ugradit memoriju u laptop potrebno je cca 2 minute!

Potrebno je 2 min, ali kao što sam rekao pitanje je hoće li oni u trgovini ugraditi, ili slati u servis da ide sve po protokolu, a servis i trgovina nisu na istoj adresi, pa će otići dan na to :)

Ako nema nalijepnice preko plastike/vijaka - to znači da smiješ i sam otvoriti i dodati RAM.

 

Dakle mene nikad nije spriječavalo da nekome ne ugradim RAM. Jedino pazim i sa kvalitetnim alatom

to otvaram, da ne poderem glavu vijka, i nikad nitko nije nikad imao problema sa garancijom.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
11 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...

Ako nema nalijepnice preko plastike/vijaka - to znači da smiješ i sam otvoriti i dodati RAM.

 

Dakle mene nikad nije spriječavalo da nekome ne ugradim RAM. Jedino pazim i sa kvalitetnim alatom

to otvaram, da ne poderem glavu vijka, i nikad nitko nije nikad imao problema sa garancijom.

Pa posto mu je laptop bio x puta na servisu bolje da oni to ugrade! Msm to je cca 2 minute posla,najveci problem je skinut poklopac eeheeeeheheh

Kresimir
16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
redneck kaže...
Old Iggy kaže...

Takvi "europski standardi" ne postoje.

Itekako postoje,evo primjer..

 

 

http://www.daskeyboard.com/guarantee/?ModPagespeed=noscript

To nije EU standard već interno pravilo trgovine.

kljaja89 kaže...

To traje užasno dugo jer se oni ne žure, niti to šalju odmah po primitku te stoga tvoj neispravni uređaj može danima i tjednima čekati u trgovini prije nego ode u servis, pogotovo sada po novome kada su ukinuli zakonski rok od 45 dana da uređaj mora biti gotov.

Takvo pravilo (za 45 dana) nikad nije postojalo. Postoji "oduvijek" samo termin "razuman rok".

12 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Evo da napišem konačno riješenje. U utorak mi je javljeno da su odobrili u ACER-u novi uređaj, u srijedu je stigao uređaj u trgovinu, u četvrtak je riješena papirologija i nadogradnja RAM-a u petak poslano u subotu stigao laptop, tako da sam vrlo zadovoljan brzinom. Ovaj usitinu radi kao novi, zasad sve super :)


imam sad pitanje, nije vezano za ovu temu, pa ću ovdje postaviti, ako bude problem, prebacit ću u pravu temu ako nađem :)

kako mi je sad ugrađeno još 4GB DDR, imam ukupno 8GB. Mogu li odrediti sam koliko želim RAM-a dodati grafickoj..laptop će normalno raditi i sa 4 ili sa 6gb rama tako da mogu slobodno i grafickoj dati, ako je to moguće :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
SierraTequila kaže...

Evo da napišem konačno riješenje. U utorak mi je javljeno da su odobrili u ACER-u novi uređaj, u srijedu je stigao uređaj u trgovinu, u četvrtak je riješena papirologija i nadogradnja RAM-a u petak poslano u subotu stigao laptop, tako da sam vrlo zadovoljan brzinom. Ovaj usitinu radi kao novi, zasad sve super :)


imam sad pitanje, nije vezano za ovu temu, pa ću ovdje postaviti, ako bude problem, prebacit ću u pravu temu ako nađem :)

kako mi je sad ugrađeno još 4GB DDR, imam ukupno 8GB. Mogu li odrediti sam koliko želim RAM-a dodati grafickoj..laptop će normalno raditi i sa 4 ili sa 6gb rama tako da mogu slobodno i grafickoj dati, ako je to moguće :)

Vidi u biosu imali opcija za to.

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ljudi pomoc laptop je kupljen prije mjesec dana.Prvo sam cekao tjedan dana da mi dode na kucnu adresu,pa ga slao na servis zbog zvuka iz laptopa koji se pojavljivao kada je laptop ugasen,a ostane ukljucen na adapter. Isti taj zvuk se cuo i u sleep modu kao da nesta cvrci u njemu.Slao sam ga na servis vratili su ga za tjedan ipo dana.Znaci koristio sam ga cca 15dana.U prilogu su napisali da je bio neispravan hdd i maticna ploca.Hdd nisu zamjenili jer su svi podaci sacuvani cak je i windows ostao.Maticnu plocu su kao zamjenili.Cim sam ga ukljucio u struju stavim uho blize laptopu on opet cvrci nisu napravili nista.Bio sam u elipsu i trazio novi uredaj rekli su da imam na to pravo.I rekli da ga saljem na servis da oni ponovo naprave diagnostiku i da trazim novi laptop.I u slucaju da oni to odobre da ce mi ga oni iz elipsa dati.A ako nebudu htijeli da dodem ponovo u elipso i pisem zalbu na odluku servisa i obavijestim drzavni inspektorat i tim putem trazim novi laptop.

Laptop cu slati u ponedjeljak. Jasno sam napisao da ne zelim nikakve popravke nego novi laptop i da na to po zakonu imam pravo.I da cu u slucaju da oni to odbiju obavjestiti drzavni inspektorat i pisati zalbu pa nek onda s njima rijesavaju stvari..

Nema smisla da saljem vise laptop gore dole nisam ga kupio da se oni igraju majstora na njemu.

Inace laptop radi ali pitanje je dokad jer je maticna izgleda i dalje neispravna. Kako je dino u lud zbunjen normalan rekao "nije on pokvaren samo je malo neispravan" :).

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 15:09 (mrle503).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Coil whine. Ništa neobično, i nije kvar. Ali možeš se žaliti na to.

 

BTW, državni inspektorat više ne postoji. Sad se prijavljuje direktno nadležnom ministarstvu.

 

Ako ti je servis napisao da su mijenjali komponente, a sve je ostalo isto-varaju na dijelovima jer dobivaju novac za njih.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

kako nije kvar zbog istog problema su utvrdili nespravnost maticne???Sta je taj coil whine.I koliko vidim to se pojavljuje dok komp radi,a ne doj je ugasen??

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 16:00 (mrle503).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

Ljudi pomoc laptop je kupljen prije mjesec dana.Prvo sam cekao tjedan dana da mi dode na kucnu adresu,pa ga slao na servis zbog zvuka iz laptopa koji se pojavljivao kada je laptop ugasen,a ostane ukljucen na adapter. Isti taj zvuk se cuo i u sleep modu kao da nesta cvrci u njemu.Slao sam ga na servis vratili su ga za tjedan ipo dana.Znaci koristio sam ga cca 15dana.U prilogu su napisali da je bio neispravan hdd i maticna ploca.Hdd nisu zamjenili jer su svi podaci sacuvani cak je i windows ostao.Maticnu plocu su kao zamjenili.Cim sam ga ukljucio u struju stavim uho blize laptopu on opet cvrci nisu napravili nista.Bio sam u elipsu i trazio novi uredaj rekli su da imam na to pravo.I rekli da ga saljem na servis da oni ponovo naprave diagnostiku i da trazim novi laptop.I u slucaju da oni to odobre da ce mi ga oni iz elipsa dati.A ako nebudu htijeli da dodem ponovo u elipso i pisem zalbu na odluku servisa i obavijestim drzavni inspektorat i tim putem trazim novi laptop.

Laptop cu slati u ponedjeljak. Jasno sam napisao da ne zelim nikakve popravke nego novi laptop i da na to po zakonu imam pravo.I da cu u slucaju da oni to odbiju obavjestiti drzavni inspektorat i pisati zalbu pa nek onda s njima rijesavaju stvari..

Nema smisla da saljem vise laptop gore dole nisam ga kupio da se oni igraju majstora na njemu.

Inace laptop radi ali pitanje je dokad jer je maticna izgleda i dalje neispravna. Kako je dino u lud zbunjen normalan rekao "nije on pokvaren samo je malo neispravan" :).

Promijenili su ti HDD samo su klonirali podatke. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
12 godina
odjavljen
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

kako nije kvar zbog istog problema su utvrdili nespravnost maticne???Sta je taj coil whine.I koliko vidim to se pojavljuje dok komp radi,a ne doj je ugasen??

I onda se čudiš što servis od tebe pravi budalu?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Pranja kaže...
mrle503 kaže...

kako nije kvar zbog istog problema su utvrdili nespravnost maticne???Sta je taj coil whine.I koliko vidim to se pojavljuje dok komp radi,a ne doj je ugasen??

I onda se čudiš što servis od tebe pravi budalu?

sory dr.sc.mr..Nisam informaticar i neznam te sve strucne informaticke termine. I taj zvuk koliko vidim gotovo kod svakog se cuje tek kada upale komp i rade nesta na njemu.Pitao sam  troje ljudi koji se bave servisiranjem laptopa i to rade pola zivota nitko mi nije spomenu coil whine..Svi su rekli da je mozda neki kondenzator ili da transformator nije u redu. Na servisu su ustanovili neispravnos kompletne maticne ploce i hdd-a..Uostalom nije na meni da ja ustanovim sta sa laptopom nije u redu i da ga ja popravljam.Na meni je da kao svaki onicni laik prilozim opis kvara, u mom slucaju zujanje laptopa dok je prikljucen na struju,a na njima da rade svoj posao,a oni to ocito nisu u stanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 17:21 (mrle503).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

"Promijenili su ti HDD samo su klonirali podatke??"

Nisu ga promjenili zvao sam i lik mi je rekao da je izgleda bio ispravan znaci da nema pojma sta su radili..I na stranici servisa pise da neodgovaraju za gubitak podataka tako da cisto sumnjam da bi se toliko trudili da prebace sve podatke.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

sory dr.sc.mr..Nisam informaticar i neznam te sve strucne informaticke termine. I taj zvuk koliko vidim gotovo kod svakog se cuje tek kada upale komp i rade nesta na njemu.Pitao sam  troje ljudi koji se bave servisiranjem laptopa i to rade pola zivota nitko mi nije spomenu coil whine..Svi su rekli da je mozda neki kondenzator ili da transformator nije u redu. Na servisu su ustanovili neispravnos kompletne maticne ploce i hdd-a..Uostalom nije na meni da ja ustanovim sta sa laptopom nije u redu i da ga ja popravljam.Na meni je da kao svaki onicni laik prilozim opis kvara, u mom slucaju zujanje laptopa dok je prikljucen na struju,a na njima da rade svoj posao,a oni to ocito nisu u stanju.

Pogledaj svoj stav-režiš na sve i svakoga, a nemaš pojma o čemu pričaš/pišeš.

 

Coil whine je zvuk koji ispušta zavojnica, i nije bitno da li uređaj (pišem uređaj jer se ne pojavljuje samo kod računala) radi ili ne-ovisno o njenoj funkciji i smještaju unutar strujnog kruga, proizvoditi će zvuk dok radi ili dok ne radi.

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

A nigdje nevidim koji je model laptopa, možda cijela serija tih laptopa ima isti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Luka123 kaže...

A nigdje nevidim koji je model laptopa, možda cijela serija tih laptopa ima isti problem.

Ako je HP, ne bi me ništa čudilo. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Laptop je Asus k550lb.Znaci ako je zavojnica to nije kvar??Sad mi nista nijejasno zasto su onda oni diagnozom ustanovili neispravnu maticnu plocu???Sta god da je ja cu laptop reklamirati jer su prvi puta ustanovili neispravnos maticne ploce i hard diska..Po njihovom nesta nevalja onda nek mjenjaju.Imam toshibu i stari hp i necuje se bas nista.Kod prijatelja sam slusao isto kod nikog nista znaci da to nije normalno pa cak i da je zavojnica u pitanju. Jel imao ko takvih problema sa asusom???

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 20:32 (mrle503).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 21:11 (mrle503).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

@ mrle..

-gle, buka je relativan pojam.. lako se osporava kao garancija-kvar. Ali ok. No to ne može biti argument uspoređivanja s drugim modelima/brandovima, tad si mogao kupiti te modele.

-naivan si. (moraš par puta proči 'servisnu školu') .. pogotovo za neki 'nedefinirani kvar'. Najvjerojantije nisu ništa popravljali (što je kasnije i rečeno), to je jedino što možeš, prijaviit ih zbog tog. Radni nalog, opis radova .. i 'njihovo priznanje' da nisu ništa radili. Nemaš nikakvo drugo pravo, osim tražiti otklanjanje kvara-neispravnosti. Tek ako oni ne mogu otkloniti kvar, dobijaš povrat.. ali prije tog mora postojati kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 21:24 (ihush).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

znaci ja se mogu natezat s njima tako mjesecima.Bio sam u trgovini i podnio zalbu napisali su zahtjev za izdavanjem novog uredaja.Sta cu ja i zahtijevati oni su ustanovili da je neispravan hard disk i maticna ploca to imam crno na bijelo.Sad nek oni rade sta oce zvao sam i njih  rekli su sami da imam pravo na novi uredaj ako se kvar ponovno pojavio.I zahtijevali da ga posaljem nazad sta cu i napraviti.

Uz napomenu koju sam isprintao i napisao da zelim novi laptop ne popravljanje i mjenjaje maticne ploce.Ako nisu zamjenili zasto se to mene tice napisali su da je neispravna zbog istog problema koji se pojavljuje i sada.Ako odbiju zvati cu nadlezno ministarstvo pa nek njima objasnjavaju zasto su lagali ako su lagali.

Evo sa stranice ministarstva:

Ukoliko se nedostatak pojavio tijekom prvih 6 mjeseci nakon kupnje,predpostavka je da za nedostatak odgovara trgovac ,osim ako nedokaze suprotno.I pravo je potrošača birati želi li popravak,zamjenu,povrat novca ili sniženje cijene.Obaveza je da nedostatak prijavi najkasnije 2 mjeseca od dana kada je otkrio nedostatak.

Trgovac je to priznao i trazi odobrenje od servisa za izdavanje novog uredaja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 21:47 (mrle503).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice