Imam li temelj za tražiti novi laptop?

poruka: 114
|
čitano: 19.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

.. pa nek njima objasnjavaju zasto su lagali ako su lagali.

da, tako. + uvjek traži neki papir, radni nalog i sl. bez papira riječi nisu nešto...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ovo će biti zadnje što ću napisati na ovu temu.

 

Ovako, mrle, moraš znati svoja prava i kako se ostvaruju. Tebe servis kao servis ne zanima-ne ostvaruješ kod njih garanciju, već kod trgovca koji ti je uređaj prodao-sve i da servis odbije, tebe to ne zanima, već odeš do trgovca, gurneš mu laptop pod nos i tražiš lovu-ostalo nije tvoja briga.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 22:15 (Pranja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

U postu si napiso sto kaze ministarstvo za navedeni slucaj i mogucnosti koje imas... Račun, garanciju, laptop i opis u kojem tražis nov proizvod pod ruku i u trgovinu, uzmi potvrdu o preuzimanju uredjaja i ostpavi svoj kontakt i cekaj nov uredjaja,.. ti svoka prava znas, druga strana ukoliko ih nezna neka prouci. (za tebe kao kupca nebitno, njima kao prodavacu itekako bitno). Po opisu kvara ne vidim kako si sam mogao prouzročiti mozda i serijsku gresku, dakle nikako ne krsis uvjete garancije, neispravan uređaj i zamkena za novi! Ovdje bi ti ipak sugerirao da u trgovoni uz slisalice istestiras da citava serika nema taj problem, tada idi ma opstale opcije: povrat novca ili zamjenu za drugi model uređaja prema dogovoru. Kao kupaac postupi tako a ovo-ono (njihove obveze prema servisu) neka rkesavaju sami (troskovi slanja...) jer to im je obveza, Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 22:49 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

EDIT

EĐIT: sve napisano gore u postu, zastekao mob...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 22:43 (Hardwhelper!!!).
16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Hardwhelper!!! kaže...

U postu si napiso sto kaze ministarstvo za navedeni slucaj i mogucnosti koje imas... Račun, garanciju, laptop i opis u kojem tražis nov proizvod pod ruku i u trgovinu, uzmi potvrdu o preuzimanju uredjaja i ostpavi svoj kontakt i cekaj nov uredjaja,.. ti svoka prava znas, druga strana ukoliko ih nezna neka prouci. (za tebe kao kupca nebitno, njima kao prodavacu itekako bitno). Po opisu kvara ne vidim kako si sam mogao prouzročiti mozda i serijsku gresku, dakle nikako ne krsis uvjete garancije, neispravan uređaj i zamkena za novi! Ovdje bi ti ipak sugerirao da u trgovoni uz slisalice istestiras da citava serika nema taj problem, tada idi ma opstale opcije: povrat novca ili zamjenu za drugi model uređaja prema dogovoru. Kao kupaac postupi tako a ovo-ono (N

njihove obveze prema servisu) neka rkesavaju sami (troskovi slanja...) jer to im je obveza, Sretno!

{#}

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Gle u trgovini su bili skorz ljubazni rekli da su zvali nadredene i da ce zamijeniti laptop za isti ili bolji bez ikakvih problema,ali da servis mora ustanovit ponovno kvar i to odobriti.I da onda oni tek mogu izdati novi uredaj.Htijeli su slati sami za zagreb ja im nisam dao i rekao da cu sam da me nebi zavlacili i drzali ga mjesec dana kod sebe.Servisu sam isprintao i jasno naglaso da zelim novi i da necu ni cuti za bilo kakav popravak.I da zahtijevam od njih odobrenje za novi uredaj.Ako to nebudu napravili da cu obavijestit inspektorat pa nek snjima onda rijese problem.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...
Hardwhelper!!! kaže...

U postu si napiso sto kaze ministarstvo za navedeni slucaj i mogucnosti koje imas... Račun, garanciju, laptop i opis u kojem tražis nov proizvod pod ruku i u trgovinu, uzmi potvrdu o preuzimanju uredjaja i ostpavi svoj kontakt i cekaj nov uredjaja,.. ti svoka prava znas, druga strana ukoliko ih nezna neka prouci. (za tebe kao kupca nebitno, njima kao prodavacu itekako bitno). Po opisu kvara ne vidim kako si sam mogao prouzročiti mozda i serijsku gresku, dakle nikako ne krsis uvjete garancije, neispravan uređaj i zamkena za novi! Ovdje bi ti ipak sugerirao da u trgovoni uz slisalice istestiras da citava serika nema taj problem, tada idi ma opstale opcije: povrat novca ili zamjenu za drugi model uređaja prema dogovoru. Kao kupaac postupi tako a ovo-ono (N

njihove obveze prema servisu) neka rkesavaju sami (troskovi slanja...) jer to im je obveza, Sretno!

{#}

Nije covijek skonto sta sad..Nije to za moj slucaj nego opcenito pravo za sve kupce da u roku 6 mjeseci ako ustanove neku gresku imaju pravo na novi uredaj.

16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...
Old Iggy kaže...

{#}

Nije covijek skonto sta sad..Nije to za moj slucaj nego opcenito pravo za sve kupce da u roku 6 mjeseci ako ustanove neku gresku imaju pravo na novi uredaj.

Neće ići. Tu nije u pitanju nedostatak već neispravnost.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

kako god ja imam pravo na novi to su mi rekli u trgovini di sam kupio na ovima u servisu samo da potvrde kvar i daju odobrenje da ovi to naprave..Saljem u ponedjeljak pa javim sta je bilo na kraju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...
mrle503 kaže...
Old Iggy kaže...

{#}

Nije covijek skonto sta sad..Nije to za moj slucaj nego opcenito pravo za sve kupce da u roku 6 mjeseci ako ustanove neku gresku imaju pravo na novi uredaj.

Neće ići. Tu nije u pitanju nedostatak već neispravnost.

Prvo me ismijavaš (hvala ti) tvrdiš da neispravnost nije nedostratak proizvoda a što je onda??? Istina je da servis treba dijhagnosticirati kvar ALI  sve je to zakonska obveza prodavača u konteksku nedostatka isto tako neispravnosti jednom riječju duźan je navedene u danim uvjetima i rokoviuma otklkoiniti!

16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Hardwhelper!!! kaže...
Old Iggy kaže...

Neće ići. Tu nije u pitanju nedostatak već neispravnost.

Prvo me ismijavaš (hvala ti) tvrdiš da neispravnost nije nedostratak proizvoda a što je onda??? Istina je da servis treba dijhagnosticirati kvar ALI  sve je to zakonska obveza prodavača u konteksku nedostatka isto tako neispravnosti jednom riječju duźan je navedene u danim uvjetima i rokoviuma otklkoiniti!

Ako tražiš temelj zamjene, postoje samo dvije varijante za zamjenu:

 

1. Nedostatak - uređaj nema svojstva koja su reklamirana / tražena i slično i problem se ne da jednostavno riješiti,

2. Uređaj je nepopravljiv, tj. popravak je neisplativ.

 

U oba slučaja trgovac nema mogućnost samostalne odluke (osim ako samostalno ne pokriva troškove ili ima takav direktan dogovor s nosiocem jamstva) već se mora konzultirati i dobiti odobrenje servisa.

 

Što je točno nedostatak i u čemu se razlikuje od neispravnosti provjeri u ZOO, čl. 401. st. 1. Neispravnost nije nedostatak.

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Pa 2 puta mjenjati maticnu (graficke 2x ,proceaor,4 gb rama)to se nalazi na jednoj maticnoj. I sad to puta 2..to prelazi cifru kompletnog laptopa..Ljidi kad im.ode maticna laptop prodaju u dijelove i uzimaju novi zasto jer sea maticna  ne  isplati  kupovati.A  njima  se  isplati 2  puta???U  ostalom  sve  da  je  kamera  otisla  mogu  trazit  novi  po  zkonu  o  potrosacima.Tako  mi  je  receno  iz  udruge  potrosaca.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Old Iggy kaže...

Što je točno nedostatak i u čemu se razlikuje od neispravnosti provjeri u ZOO, čl. 401. st. 1. Neispravnost nije nedostatak.

zapravo, što je točno nedostatak ZOO inače, a pogotovo u tom članku ne definira, već govori o tome kad, odnosno u kojim slučajevima nedostatak postoji

 

Članak 401.

(1) Nedostatak postoji:

1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,

2) ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata prodavatelju ili mu je morala biti poznata,

3) ako stvar nema svojstva i odlike koje su izrijekom ili prešutno ugovorene, odnosno propisane,

4) kad je prodavatelj predao stvar koja nije jednaka uzorku ili modelu, osim ako su uzorak ili model pokazani samo radi obavijesti,

5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.),

6) ako je stvar nepravilno montirana pod uvjetom da je usluga montaže uključena u ispunjenje ugovora o prodaji,

7) ako je nepravilna montaža posljedica nedostataka u uputama za montažu.

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Stavka 5. 100  ljudi  ima  asusa  k  serijje  i  nikom  ne  pisti  i  cvrci.Ovaj  moj  koda  sniclu  poham  u  njemu  dovoljan  razlog  i  ima  zakon  koji  stoji  iza  njega.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

s druge strane neispravnost je definirana i ZOO kaže:

 

Članak 1075.

(1) Proizvod nije ispravan ako, uzimajući u obzir sve okolnosti slučaja, a poglavito način na koji je proizvod predstavljen, svrhe u koje, prema razumnom očekivanju, proizvod može biti uporabljen te vrijeme kad je proizvod stavljen u promet, ne pruža sigurnost koja se od takva proizvoda opravdano očekuje.

 

Nadalje, Zakon o zaštiti potrošača kaže:

 

"jamstvo za ispravnost prodane stvari" je svaka obveza trgovca ili proizvođača koju, osim odgovornosti za materijalne nedostatke stvari, oni preuzimaju, a temeljem koje su dužni izvršiti povrat plaćenog ili zamijeniti, popraviti odnosno servisirati robu ako roba ne odgovara specifikacijama ili zahtjevima postavljenima u ispravi o jamstvu, odnosno u oglašavanju dostupnom prije ili u vrijeme sklapanja ugovora

 

Vezano za jamstvo ZOO dodaje:

 

Ako prodavatelj jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati od prodavatelja da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar

 

Stvar je vrlo škakljiva jer trgovac ili proizvođač ima pravo servisirati proizvod "u razumnom roku", zamijeniti ga ili izvršiti povrat plaćenog - dakle, izbor je na njima, a ti možeš kao kupac zatražiti popravak ili ako ga ne popravi u razumnom roku tražiti predaju (zamjenske) ispravne stvari (ali tek nakon pokušaja popravka u razumnom roku, a što je razumni rok nitko ne zna definirati)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ali  ima  i  onaj  clanak  i  prvih 6  mjeseci..Da  nema  popravka  nego  zamjena,povrat  novca,snizenje..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

tih prvih šest mjeseci se odnosi samo na pitanje tko je odgovoran za dokazivanje nedostatka, odnosno trgovac mora dokazati da je kupac odgovoran za nastanak nedostatka ako je prošlo manje od šest mjeseci od kupovine, a kupac mora dokazati da nije prouzročio nedostatak ako je prošlo više od šest mjeseci

 

što se tiče tvog slučaja, dužan si kao kupac pismeno obavijestiti prodavača da postoji nedostatak u roku dva mjeseca od kupnje i ako si to napravio, onda po članku 410. ZOO imaš pravo izbora:

 

Članak 410.

(1) Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:

1) zahtijevati od prodavatelja da nedostatak ukloni,

2) zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostatka,

3) zahtijevati sniženje cijene,

4) izjaviti da raskida ugovor.

 

EDIT: u slučaju kad je za proizvod izdana garancija situacija je još bolja, jer trgovca o nedostatku možeš obavijestiti u bilo koje vrijeme unutar garancijskog roka (dakle, ne samo u prva dva mjeseca)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 10:42 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Da ne idemo predaleko - ovo je neispravnost i tako je treba voditi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Znaci ja imam osovu da trazim novi laptop ili sam u krivu??Jer po meni vise nema smisla da oni vise ista popravljaju zamjenili su maticnu i problem je isti znaci kvar nemogu ukloniti..A da mi leme nove zavojnice i gluposti  rade sa maticnom, mjenjaju kondenzatore i neznam sta sve nisam procitao da se moze raditi to mi nepada napamet to onda vise nije novi laptop nego nesta sto je izmrdano i razmrdano.Da sam htijeo taki laptop kupio bi na njuskalu..

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

Znaci ja imam osovu da trazim novi laptop ili sam u krivu??

Nemaš, za sada. Tek ako ne uspiju riješiti kvar.

Iskreno, po opisu nisam siguran da je uopće vidio servis...

15 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

imas normalno garancijsko pravo na otklanjanje kvara. Ako se kvar ne moze otkloniti tek tad novi ili povrat. To odlucuje servis.

jedina prednost sto je vec s istim opisom bio i kvar nije otklonjen... Realno nisu ni pogledali.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ja mislim da su mijenjali jer kad je dosao culo se skoro neprimjetno tek je nakon par sati prozujio skroz.Kada je poslan zujio je ko bumbar.Zvao sam i rekao lik se zacudio i otisao do kolega da pita savijet i oni su se zacudili i rekli da neznaju sta bi sada moglo biti i rekao mi je lijepo da ponovno posaljem da vide ponovno sta je da stvarno nezna u cemu je problem.JA sam mu rekao da necu nego da idem u trgovinu po novi i da cu se zaliti da sam zvao udrugu za potrosace i da su me tako savjetovali i rekli da na to imam pravo.I da cu im poslat u ponedjeljak da ustanove kvar i odobre zamijenu ustio je i rekao dobro.Kako god ja cu inzistirati na novom pa cemo vidjeti sta ce biti na kraju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

JA sam mu rekao da necu nego da idem u trgovinu po novi i da cu se zaliti da sam zvao udrugu za potrosace

Ti možeš što želiš. No ne znači da ćeš dobiti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

nisam to ni rekao nego da cu zahtijevati novi pa sta bude.U trgovini su slusali i priznali kvar i rekli posto je vec bio popravljen da ce zamijeniti i zvali cu sefa u zagreb rekao je da zamijene.ALi prije toga im to samo servis treba odobriti..Znaci na njima je da kazu da je neipsravnost prisutna i da odobre trgovini zdavanje novog uredaja.

14 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Nije dovoljno samo na forumu ponavljati što želiš, treba zamračiti sobu, upaliti svijeće, vizualizirati željeno i dok trepneš okom, eto novog laptopa.

10 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Za ovakve stvari treba navoditi i trgovinu, poslovnicu, te marku laptopa, ukratko sve moguće podatke..A sve kako bi ljudi ubuduće ignorirali navedeni dućan kineskog smeća te kupovali svoju tehniku drugdje..

Trgovci u hrvatskoj se nikad neće naučiti poštenom odnosu prema kupcu..

Ukoliko ih se javno ne bude prokazivalo..

A pogotovo ovo laganje, kao bio je na servisu, pa nije bio, pa je mijenjano, pa nije mijenjano ništa..

 

Najsmješnije je da ima ovdje postera koji izgleda rade u takvim servisima, trgovinama, te još sa podsmjehom navode da laptop nije vidio servis i zamjene..

Znači varanje i dovođenje kupaca u zabludu, je uvriježena praksa u tom "serviserskom" polu svijetu..

Krasno..

 

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
boatenga kaže...

...A sve kako bi ljudi ubuduće ignorirali navedeni dućan kineskog smeća te kupovali svoju tehniku drugdje..

..

 

-trgovac je u ovom slučaju vrlo ljubazan, klijent nema nikakav prigovor prema trgovcu.

-trgovac ne proizvodi robu, samo je prodaje. (uz zakon koji ga stavlja kao posrednika kod reklamacija, samo zbog troška dostave do servisa i sl.)

-kinesko smeće? -ima bolje neko drugo, npr hr-smeće?

-da ode (kao bojkot lošeg trgovca?) u drugu trgovinu kupiti ISTI model? Koji ima ISTOG ovlaštenog servisera, distributera.. i ISTOG kineskoog proizvođača s garancijom? Ili da promijeni brand/model?

.. kupac može birati trgovinu, npr po cijeni, udaljenosti, uslužnosti.. dok je ovdje više problem ovlašteni servis i (vjerojatno, mada ne znamo kakvo 'zujanje') neki izuzetak s konkretnim računalom. Loša sreća/statistika i upravo to je smisao garancije i servisa. Da je problem efikasno otklonjen, tad ova priča nebi ni bila pokrenuta na forumu.

.. nije li jednostavnije reči da 'prodrma' servis (da stvarno obave posao). Kasno je za drugi model (teoretski može samo dobiti ispravan/novi ili povrat), ali i to se može dogovoriti.

-ostalo je ok, ali beskorisno, yogurt revolucija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
boatenga kaže...

Za ovakve stvari treba navoditi i trgovinu, poslovnicu, te marku laptopa, ukratko sve moguće podatke..A sve kako bi ljudi ubuduće ignorirali navedeni dućan kineskog smeća te kupovali svoju tehniku drugdje..

Trgovci u hrvatskoj se nikad neće naučiti poštenom odnosu prema kupcu..

Ukoliko ih se javno ne bude prokazivalo..

A pogotovo ovo laganje, kao bio je na servisu, pa nije bio, pa je mijenjano, pa nije mijenjano ništa..

 

Najsmješnije je da ima ovdje postera koji izgleda rade u takvim servisima, trgovinama, te još sa podsmjehom navode da laptop nije vidio servis i zamjene..

Znači varanje i dovođenje kupaca u zabludu, je uvriježena praksa u tom "serviserskom" polu svijetu..

Krasno..

 

 

 

Sve živo si pomiješao, nažalost bez smisla.

Ovdje problem nije trgovac, donekle je problem s obećanjem "dobit će novi". Za veliku većinu robe to nije odluka trgovca, osim ako ne želi snositi dio gubitka na robi.

Da, mnogi ovdje rade u servisima, trgovinama (i to je dio IT svijeta). No, gdje vidiš "zabludu"?

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Trgovac je izasao u susret i rekao da ce svoje odraditi i izdati novi uredaj.Ali da servis mora to odobriti.Prvi sam ga puta slao i ljepo pricao s njima sad ga saljem sa prijetnjom udruge potrosaca i prijavom drzavnom inspektoratu.Pa nek rade sta hoce.Isto tako ako kazu da ce popravljati da prvi puta nisu napravili nista zaprijetit cu se i reci da to ne zelim da su potpisali  dokument i da cu ih tuzit zbog prevare i ostecenja laptopa jer se jasno vidi ogrenotina na rubu laptopa sto znaci da je bio otvaran. Na dokumetnu jasno stoji potpis dijelatnika ispod kojeg tocno pise

"Potpisivanjem ovog dokumenta suglasan sam sa sljedećim:svi gore navedenim podaci su istiniti,uređaj je preuzet bez dodatnih oštečenja,odnosno da je uređaj u stanju u kakvom je predan na servis"

Svim gore navedenim podaci su istiniti cak je i gramaticki napisano krivo sto znaci da je to sam pisao nije samo isprintao  jer bi valjda uocili tu glupu recenicu pa to ispravili.

Znaci svijesno potpisuje nesta.Isto tako citiram "Dijagnostikom vašeg uređaja je ustanovljena neispravnos hard diska i matične ploče.Rezervni dijelovi potrebni za popravak Vašeg uređaja su narućeni a očekivani rok isporuke je 5 radnih dana. Lijep pozdrav,System one." Opet citiram sta pise "Napravljen backup podataka Ne" A laptop dosao sa svim podacima i windowsima dakle netaknuto.Znaci disk nisu zamijenil. Na to im je odgovor bio valjda je bio ispravan kad su ga ostavili da je greskom netko napisaokrivu dijagnozu..Imam sve crno na bijelo nek oni misle sta rade ja cu se prijeti tuzbom pa nek taj dijelatnik koji svijesno laze razmisli o svom poslu.Jer ako im dode neki inspektor iz ministarsva nece njemu moci lagat kao meni..Kad sam pricao na telefon uzmuco se ko mala beba i stalno ponavljao pa neznam, pa neznam itd...Sad nek nabave novi laptop kako god inace im ja saljem inspekciju..Da prave od ljudi budale to nije u redu nikako i nisam ja jedini takvih je mali milion samo treba prijavljivati takve stvari,a ne sutiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 16:37 (mrle503).
 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

..

nabave novi laptop kako god inace im ja saljem inspekciju..Da prave od ljudi budale to nije u redu nikako i nisam ja jedini takvih je mali milion samo treba prijavljivati takve stvari,a ne sutiti.

-tako je.

- i za sve skupljaj papire..

 

btw, formalno ne možeš ih odmah tužiti, postupak predviđa prijavu, žalbu konkretnom trgovcu-servisu..(par međukoraka) pa tek tad pravo na tužbu (sud). Pošto će oni taj dio odraditi (nagodba), do tužbe vjerojatno neće doći. Ali ako dođe.. updateaj temu, zanimljivo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 17:00 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice