Intel P4 650 problem

poruka: 7
|
čitano: 2.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel P4 3.4 EE 775 problem

Nedavno sam nabavio intel P4 3,4 EE,650 800MHz 2MB LGA775,za moj stari komp riječ je single core procu,čisto da ga malo nadogradim,ploča koju imam na kompu je ASRock 775V88+ koja bi po tvrdnjama proizvođača trebala bez problema podržavati navedeni procesor,međutim kada ga stavim imam samo black screen,i ništa,neće ni u bios ući,dok sa starim procesorom radi bez problema,a nemam drugu 775 ploču da provjerim jel valja procesor uopće,i dali postoji uopće neki način da provjerim procesor,tip od kojega sam ga nabavio kaže da njemu radi,ali sad ga znaj,google mi baš nije pomogao pa se nadam da netko tu ima neku ideju,hvala..

komponente kompa su:

ASRock 775V88+

intel P4 3,4 EE,650 800MHz 2MB

4x1 ddr kingmax

ati radeon 3650 agp

OCZ 550w

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 13:02 (dekybomber).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel P4 3.4 EE 775 problem
dekybomber kaže...

Nedavno sam nabavio intel P4 3,4 EE,650 800MHz 2MB LGA775,za moj stari komp riječ je single core procu,čisto da ga malo nadogradim,ploča koju imam na kompu je ASRock 775V88+ koja bi po tvrdnjama proizvođača trebala bez problema podržavati navedeni procesor,međutim kada ga stavim imam samo black screen,i ništa,neće ni u bios ući,dok sa starim procesorom radi bez problema,a nemam drugu 775 ploču da provjerim jel valja procesor uopće,i dali postoji uopće neki način da provjerim procesor,tip od kojega sam ga nabavio kaže da njemu radi,ali sad ga znaj,google mi baš nije pomogao pa se nadam da netko tu ima neku ideju,hvala..

komponente kompa su:

ASRock 775V88+

intel P4 3,4 EE,650 800MHz 2MB

4x1 ddr kingmax

ati radeon 3650 agp

OCZ 550w

Ja mislim da je problem sa biosom... jeste li stavili najnoviju verziju ? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel P4 650 problem

Clear cmos((reset biosa),pc ištekan,izvaditi bateriju na minutu,dvije),update biosa. Onda pokušati opet upaliti pc.

 

-da u bios bi trebao moči uči,osim da sad ako je proc neispravan,sad blokira

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 20:12 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Intel P4 650 problem

Nema ti to veze s biosom, nego sumnjam prvenstveno na proc.

Trebalo bi ga, ako ikako možeš, provjeriti na drugoj ploči pa onda vidjeti stanje.

 

p.s.: ta ploča nativno podržava taj proc(ako je vjerovat asrocku), tako da bilo koja inačica biosa odgovara specifikacijama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel P4 650 problem

Da,bios nije najnovija verzija,ali bi trebao raditi na bilo kojoj,probat ću staviti zadnju verziju,i probat ću izvaditi bateriju,probao sam danas popodne ponovo staviti proc unutra,reset biosa napravio preko clearcmos jumpera,upalio ga black screen opet i nakon 10-15 sekundi ugasio se komp...

stavio stari proc,radi..tak da mi najviše sumnje pada na neispravan proc,trenutno tražim nekoga tko ima 775 ploču da ga isprobam,pa ću vidjeti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel P4 3.4 EE 775 problem
dekybomber kaže...

..

komponente kompa su:

ASRock 775V88+

intel P4 3,4 EE,650 800MHz 2MB

4x1 ddr kingmax

ati radeon 3650 agp

OCZ 550w

 provjeri, 650 nije EE.

-EE nije naveden u supportu MBO, možda je ispravan. ... ali i dalje je nejveća šansa da je crko.

-probaj samo jedan keks RAMa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Intel P4 650 problem

Ovisi koja je jezgra.Ovaj sa"northwood" jezgrom je ×32,a ovaj sa"prescott" je ×64.

Proc svakako probaj ispitati na drugoj mbo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice