Kako spojiti komp i tv

poruka: 45
|
čitano: 42.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
Franjo15 kaže...

@ Brkovi

 

Pa ako imaš svideo to možeš iskoristiti, tako ja spajam, imam 3870 i spajam ju preko svideo i preko scarta u tv.

je ali na grafickoj nema svideo {#}

 

marroncevic
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
ihush kaže...

@ Brkovi, rješenja (uvijek) ima, ali je neisplativo (400-800+ kn). Za tako nešto ti je potreban konverter. (Za razliku od adaptera).

Kvaliteta signala je također često loša, uz očekivano starenje-kvarenje starog CRT TVa logičnije je u neko dogledno vrijeme kupiti novi LCD-TV i spojiti HDMIom, nego se time zezati.

Drugo, daleko jeftinije (praktičnije) rješenje, je iskoristiti neku staru VGA ako je imaš, za PCIex nije problem, naravno ako imaš slobodan utor.

Treće (dovoljno dobro, praktično) rješenje, je imati DVB-t prijemnik s mogućnošću playanja s USBa, iskopiraš na flash i gledaš.. bez muke s kabelima itd.

to sa DVB-T je super ideja

neznam sad jer nisam doma koji je model,ali znam

da ima usb,samo koje formate cita to je pitanje ???

marroncevic
15 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
Brkovi kaže...
..

da ima usb,samo koje formate cita to je pitanje ???

-svi čitaju FAT32, neki i NTFS ili exFAT -probaj...

-od video formata, svi čitaju divx, ako je prijemnik za mpeg4 možda i neki noviji za HD. Ako te zbune formati, npr .avi... avi je kontainer, bitan je kompresor (codec) koji je recimo divx. Također standardno titlovi trebaju biti istog naziva kao i film, obično .txt, srt, sub...

Te stvari bi trebale bit u teh.podatcima, ali taj tip elektronike prečesto nema nikakvih specifikacija pa ostaje googlanje ili konkretnije probaš ako radi...

Pribavi si i neki od konvertera za probu, recimo ALOK je vrlo praktičan... ima i drugih (free) provjeri na temama s tim u vezi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

nece i nece ga pc prepoznati...na tv(vivax) mi se pojavi poruka  no signal,a znam da je hdmi kabel ok.....na laptopu sve radi kako treba,da nije do grafe?ati 6870'UPOMOC...ubi me ovo...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 19:39 (t12matija).
14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

Molio bih da mi netko pomogne: gledam godinu dana filmove preko Panasonic plazme spojeno hgmi(pany)-dvi(gforce 7300gt).Problem je taj da sam jučer htio pogledati film a ono crna slika.Komp mi uopče ne prepoznaje tv,niti ga imam u opcijam da mogu klonirat.Pokušao sam sve,brisao drivere,instalirao nove,mijenjao sva 3 hdmi ulaza na tv-u i ništa.Slike nema i nema,več sam lud totalno a neznam koji je problem.Tv je star godinu dana,tak da mislim da me zeza nešto drugo.I da,još sam probao s drugim hdmi kablom i opet ništa.Tko zna u čemu je greška?

mašić
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

Htjeo bi spojit pc i tv.... e i sad na tv-u imam samo scart a na grafički(slika)...radi se o ati raedon hd 4650... što sve potrebno trebam kupit i dal je moguče spojit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
Mihael kaže...

Htjeo bi spojit pc i tv.... e i sad na tv-u imam samo scart a na grafički(slika)...radi se o ati raedon hd 4650... što sve potrebno trebam kupit i dal je moguče spojit?

Tesko ce se naci takav kabel.Ima nekakvih adaptera ali su oko 300 kn bili kada sam to gledao.

ima na netu kablova iz kucne radnje ali nije nigdje potvrdeno da radi

 

Evo ako ti se da zezati s tim

LINK

LINK2

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
Mihael kaže...

Htjeo bi spojit pc i tv.... e i sad na tv-u imam samo scart a na grafički(slika)...radi se o ati raedon hd 4650... što sve potrebno trebam kupit i dal je moguče spojit?

Ovo je jedino što sam uspio naći, a to je da ti moraš napraviti taj kabel, oni pišu da nije komplicirano.

LINK: http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

EDIT:

@Gigx0n me prestigao

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 19:23 (Joco55).
11 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

Ljudi pomozite,na kompu sa graficke imam VGA i VID izlaze a na TV CRT Samsung imam komponent,S-video i VGA ulaze!Probao sam sa VGA kablom povezati ali mi na tv stoji dupla slika! Kako najlakse i nabolje da povezem ovu konekciju? Unaprijed hvala! :)


 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti komp i tv
Gandra kaže...

Ljudi pomozite,na kompu sa graficke imam VGA i VID izlaze a na TV CRT Samsung imam komponent,S-video i VGA ulaze!Probao sam sa VGA kablom povezati ali mi na tv stoji dupla slika! Kako najlakse i nabolje da povezem ovu konekciju? Unaprijed hvala! :)


Ako si dobio sliku,nešto je samo do postavki grafe(koja grafa,ati ili nvidia?).I koji vid izlaz,valjda dvi.Ako ništa ne uspiješ riješiti,imaš još adapter vga na s-video.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti komp i tv

Da DVI prekucao sam :) graficka mi je ATI Radeon 9200 PRO , probao sam sve u postavkama graficke i nista nisam napravio,dobijem 2 suzene slike preko cijelog ekrana :) da li mogu sa adapterom DVI na VGA konektovati? Pozz

12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

Možeš isprobati,s tim da je adapter dvi-i,on daje analogni i digitalni signal,dok dvi-d,daje samo digitalni signal.Tu bi trebao onda konverter(skupo).

 

-pogledaj i postavke tv,ono rgb,pal...isprobaj sve

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 14:02 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako spojiti komp i tv

Probaj smanjiti rezoluciju/refresh rate. Ako to ne uspije probaj slati interlaced signal.

Ako ni to ne uspije spoji S-Video kabelom.

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 18:22 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

Kako da spojim tv koji ima samo skart ulaz na komp koji ima ulaze hdmi dvi vga?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2013 20:02 (duleeee).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

nikako,moguće je što se tiče teorije,tj. pinovi se ''poklapaju'',ali funkcionalno neće biti jer je razlika u sync signalima(vga to scart) i slika će treperiti ili čak nećeš ni imat sliku....a hdmi i dvi na scart se ne može spojit,osim preko konvertera(ako uopće i postoje za scart),jer se tu radi o digitalnom na analogni signal

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice