Krepao RAM.

poruka: 27
|
čitano: 3.984
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Krepao RAM.

Upravo nekako pokrenuo komp i skenirao sa Memtest86+.Nakon scana sve se pojavilo crveno.Sutra bih trebao ići kupiti novi. Trebam li nešto posebno znati pri kupovini novog. Radi se o kompu iz Moj PC. Hvala unaprijed.

Opali HVALA ↓↓↓
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2013 18:40 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Krepao RAM.

kad budes kupovo trazi DDR2 :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Krepao RAM.

Sutra planiram kupiti ovaj ram

http://protis.hr/products/details/memorija-transcend-jetram-ddr2-800mhz-2gb-jm800qlu2g/3466

 

Hoću li trebati mjenjati napajanje ili nešto?

 

I usput da pitam moram i grafičku kupiti. Mom bratu su se počeli javljati artefakti u call of dutyu.

Je li dobra ova za komp:

 

http://www.vemil.hr/proizvod/sapphire-radeon-hd6670-1gb-gddr3-hdmi-dvi/36207/

Opali HVALA ↓↓↓
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2013 18:49 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Krepao RAM.

Neces trebat mjenjat napajanje ako ram mjenjas, ali ako ces novu grafu kupovat onda bi trebalo provjeriti o kojem se napajanju radi i da li ga treba mjenjati.

Inace ja bi gledao nekakvu polovnu 6770 za cca 450-500kn po mogucnosti sa garancijom.-

Werdum Combat Team
13 godina
offline
Krepao RAM.

Imam neko napajanje od 300W hoće li to biti dovoljno za tu karticu?

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Krepao RAM.

Ta grafa povuce nesto iznad 100w u opterecenju, ako imas brand name napajanje od 300w drzat ce, ali prepodstavljam da imas neko no-name tako da bi trebao uzet novo napajanje.

Ali tebi nije problem samo napajanje nego i slab procesor koji ce biti siigurno bottleneck za tu grafu.

Werdum Combat Team
13 godina
offline
Krepao RAM.

Ništa onda,za sada ću kupiti samo gore navedeni RAM.

Hvala svima,Pozdrav.

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krepao RAM.

Danas sam išao do Protisa ali ne rade zbog inventure pa sam otišao u HGSpot i kupio ram Patriot 2 po 2GB. Sve super radi i sada se instalira Windows 7 Home Premium 32-bit samo što me živcira što umjesto da piše 4096MB RAM piše 3008MB RAM.

Opali HVALA ↓↓↓
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 13:42 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

Danas sam išao do Protisa ali ne rade zbog inventure pa sam otišao u HGSpot i kupio ram Patriot 2 po 2GB. Sve super radi i sada se instalira Windows 7 Home Premium 32-bit samo što me živcira što umjesto da piše 4096MB RAM piše 3008MB RAM.

A šta nisi onda stavio x64 Windowse ako te već toliko živcira to o količini memorije?

13 godina
offline
Krepao RAM.

Ma dobro nema veze. Bitno je da sada sve radi.

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krepao RAM.

{#}

Znači sada kada imam 4GB RAM-a,windows mi troši samo 2,93GB. Mogu li ga kako natjerati da koristi svih 4GB Rama?

Windows 7 Home Premium 32-bit je u pitanju,a koliko sam i vidio na jednoj tablici Win 7 Home Premium može maksimalno koristiti 4GB RAM-a.

 

Opali HVALA ↓↓↓
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 21:26 (Marko :D).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krepao RAM.

Ako želiš iskoristit sav RAM, instaliraj x64 verziju Windowsa.

 

32 bitne verzije obično prepoznaju 3-3.2 gb, ovisno o konfiguraciji.

Qui non audit Vuco, non elevatis penis.
13 godina
offline
Krepao RAM.

A jel ima kakav trick da se to napravi na x86? Dosta mi je više instaliranja tih windowsa. Samo danas sam ih 3 puta morao instalirati zbog brata...

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

A jel ima kakav trick da se to napravi na x86? Dosta mi je više instaliranja tih windowsa. Samo danas sam ih 3 puta morao instalirati zbog brata...

Ne. Možeš eventualno natjerat da ti piše da imaš 4gb, ali će Windowsi i dalje koristit samo 3gb.

Qui non audit Vuco, non elevatis penis.
13 godina
offline
Krepao RAM.

EDIT:Mislio sam prevariti brata al eto on je to već vidio Smijeh

Opali HVALA ↓↓↓
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 21:43 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

Ok,kako se to radi da napiše da koristi 4GB?

{#}

 

o majko moja - izgleda da samo želiš impresionirati društvo iz kvarta/razreda jer koja korist da ti piše 100 GB RAMa, ako komp i dalje radi sa 3 GB RAMA,

 

uzmi neke Win 7 64bita strpi se 20 minuta dok ih ne instalira i to je to.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
13 godina
offline
Krepao RAM.

Htjeo sam prevariti brata al fora propala

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

Htjeo sam prevariti brata al fora propala

Ma snimi si fino x64 Windows 7 SP1, da iskoristi taj ram kad si ga platio, da ne propada bezveze.

Valentin
15 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

{#}

Znači sada kada imam 4GB RAM-a,windows mi troši samo 2,93GB. Mogu li ga kako natjerati da koristi svih 4GB Rama?

Windows 7 Home Premium 32-bit je u pitanju,a koliko sam i vidio na jednoj tablici Win 7 Home Premium može maksimalno koristiti 4GB RAM-a.

 

je limit 4GB, ali dio memorije otpada na adresiranje raznih HW uređaja, memoriju grafičke kartice koja se mapira u procesorski adresni prostor i eto ti "manjka" u x86 windowsima... ima neki patch koji omogućava korištenje svih 4GB enable-more-than-4gb-memory-in-windows-vista-7 pa i više... druga stvar što na takvom sistemu neki programi ne rade kako treba... pa na kraju ipak završiš na x64 windowsima ako već imaš više memorije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 8:44 (Gnjavator).
13 godina
offline
Krepao RAM.

Od kad sam kupio RAM imam malih problema.

{#}

Ubacio sam 2 pločice po 2GB ddr2. I sve je lijepo samo što mi pri paljenju kompa prikaže da imam 3008MB rama,a ne pokaziva da imam 4096MB rama. Zašto?

Ponekad mi se dogodi da pri paljenju ne učita RAM nego samo stoji pa nemogu biti na računalu pola sata.

Zna li netko u čemu je problem?

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

Od kad sam kupio RAM imam malih problema.

{#}

Ubacio sam 2 pločice po 2GB ddr2. I sve je lijepo samo što mi pri paljenju kompa prikaže da imam 3008MB rama,a ne pokaziva da imam 4096MB rama. Zašto?

Ponekad mi se dogodi da pri paljenju ne učita RAM nego samo stoji pa nemogu biti na računalu pola sata.

Zna li netko u čemu je problem?

Snimi si x64 Windows 7 da ti prepozna sav RAM, a kaj se tiče smrzavanja računala probaj ovo, izvadi jednu pločicu pa probaj neko vrijeme samo sa jednom (2GB RAMA) da vidiš jel se smrzava, ako proradi OK, onda izvadi tu pločicu i probaj sa drugom, dok probavaš pločicu po pločicu možeš skenirat sa MEMTEST86+, možeš si snimit najnoviji BIOS za matičnu.

Valentin
13 godina
offline
Krepao RAM.

Danas sam skenirao sa Memtestom86+ i nije pronašao ni jednu pogrešku. Pokušat ću sa prvo sa jednom pa sa drugom.

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

Danas sam skenirao sa Memtestom86+ i nije pronašao ni jednu pogrešku. Pokušat ću sa prvo sa jednom pa sa drugom.

Skeniraj opet, mislim dok probavaš jednu po jednu. Snimi si najnoviji BIOS.

Valentin
13 godina
offline
Krepao RAM.

Skenirat ću jednu po jednu,hvala. Nebih ja ništa sa biosom radio da nešto ne zeznem :)

 

Opali HVALA ↓↓↓
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 20:39 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krepao RAM.
Marko :D kaže...

Upravo nekako pokrenuo komp i skenirao sa Memtest86+.Nakon scana sve se pojavilo crveno.Sutra bih trebao ići kupiti novi. Trebam li nešto posebno znati pri kupovini novog. Radi se o kompu iz Moj PC. Hvala unaprijed.

hoćeš reć da imaš matičnu ploču "Asrock 4CoreDual-VSTA"?

Marko :D kaže...

Danas sam išao do Protisa ali ne rade zbog inventure pa sam otišao u HGSpot i kupio ram Patriot 2 po 2GB. Sve super radi i sada se instalira Windows 7 Home Premium 32-bit samo što me živcira što umjesto da piše 4096MB RAM piše 3008MB RAM.

Izgleda da je to za tu ploču malo previše tako da ti je dobro da je prepozno i 3GB jer na Asrock stranici te ploče kaže:

- Dual Channel DDR/DDR2 memory technology

- 2 x DDR2 DIMM slots
- Supports DDR2 667/533 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB
- 2 x DDR DIMM slots
- Supports DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB

 

Marko :D kaže...

Skenirat ću jednu po jednu,hvala. Nebih ja ništa sa biosom radio da nešto ne zeznem :)

 

Lako moguće da ćeš morati raditi sa samo jednom memorijom ili ih zamjeniti za dvije od 1GB ako hoćeš dual channel...

12 godina
neaktivan
offline
Krepao RAM.

Ima 4 slota,samo što su 2×ddr i 2×ddr2,sad kako one stoje,ali mislim da su po boji AB i AB.Posloži da su ti u ddr2 slotu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 18:07 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krepao RAM.

Da to sam tek jučer skužio. Brat nije pročitao što podržava. Pokušati ću zamjeniti RAM.

Opali HVALA ↓↓↓
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice