Kvarenje komponenti?

poruka: 50
|
čitano: 5.774
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

Koje se po vašim iskustvima komponente najučestalije kvare, a koje se najrjeđe kvare?

 

Edit: Dobro me podsjetio jedan forumas, u ovu temu mozete postavit upite o pouzdanosti komponenata, dali ce neka komponenta utjecati negativno na drugu u određenoj situaciji itd.

 

 

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 10:05 (Glavas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Po meni najčešće se kvare PSU i HDD a rijetko procesori.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Kvarenje komponenti?

Mrežna kartica {#}

... Daleko najosjetljivija

Ubi bene, ibi patria.
 
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

ja sam do sada jedino imao problema sa psu, ali nije bilo bas kvalitetno - svi za proceosre vele da su najizdržljiviji, sta je dugorocnoscu gpu-a

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Rekao bih:

- Nekvalitetna napajanja (MS Industrial i bagra)

- Tvrdi diskovi (bad sektori, smart problemi)

- Grafičke kartice

- Miševi

- Monitori

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

''cviljenje monitora'' kad je ugasen - dali je moguce rijesit - to sam primjetio da se zale kad su monitori u pitanju vezano za hardware

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Isključi ga sa električne mreže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Evo trenutno mi 3 godine star 80mm Silent Eagle vent cvili, a njegov brat jos ne.{#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?
Glavas kaže...

''cviljenje monitora'' kad je ugasen - dali je moguce rijesit - to sam primjetio da se zale kad su monitori u pitanju vezano za hardware

otvori ga, nadji zavojnicu koja "cvili" i zalij je vručim ljepilom

14 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?
crozoki kaže...
Glavas kaže...

''cviljenje monitora'' kad je ugasen - dali je moguce rijesit - to sam primjetio da se zale kad su monitori u pitanju vezano za hardware

otvori ga, nadji zavojnicu koja "cvili" i zalij je vručim ljepilom

Nije preporučljivo otvarati uređaje dok su pod naponom, tj. spojeni na 220V, pogotovo za laike!

10 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

Interesantno je kako procesori koji od svih komponenti obavljaju najvise zadataka imaju najduzi vjek i najpouzdaniji su.

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Meni su se najvise kvarile maticna i graficka tri puta,hdd i monitor i napojna jednom (bila ms smece od 400W)..ostale komponente nikad

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvarenje komponenti?

od 2002, "pokvarila " se abit ploca ( napirivao se kondenzator ) , i prije par mjeseci spire napajanje ( isti simptom ) ostalo hvala Bogu :) radi dobro

[url=http://valid.canardpc.com/2818576][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2818576.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

Imam komp star 7 godina, što se tiče kučišta, jedino sam problema imao s grafičkom koja mi je prije 3 godine krepala tj. termalna pasta je ostarila te se počela grafička pregrijavat i gasit svakih 10 min, na kraju sam kupio drugu. Sve ostalo ok, čak i napajanje MS Ind. radi kako treba. Mislim da mi je komp dugo izdržao jer ga održavam stalno.

http://media.tumblr.com/tumblr_ljux3ubA9J1qcgb8s.gif
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2013 10:35 (Ivan77Ever).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

Imal sam neki stari komp (oko 8-10 godina) Meni je 2 puta otisla maticna, napajanje, hard, a procesor sam sam zajebo..... {#} 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Pa, neznam kako nitko ne spominje matične. Po mom iskustvu, to je stvar koja prva ode (uz naravno grafičku koja se OC-a).

Mislim da čak se matične najviše reklamiraju (dok sam radio na servisu, mislim da je svaka druga reklamacija bila vezna za ploču).

 

Procesor da oštetiš, stvarno moraš biti majstor, ili si stvarno budala, ili si ga skršio ektremnim OC-em (jako visok napon, ln2, dice ili neš slično.

 

Ono što sam primjetio, da večina ljudi kaže da im se pokvario komp, jer je krepala grafa. Svi odmah nađu žrtvu,a  nitko ne gleda krivca. Prašina, rad računala ispod stola, minimalan dostupni zrak, grijanje komponenti nitko ne gleda.

Ponavljam, dok sam radio u servisu, stvar koju sam obožavao, je kad mi netko donese komp "iz konzuma" (karikiram, mislim na sve supermarkete).

Otvorim komp, unutra ∏ kile prašine, i naravno, vent se uopće ne okreće koliko su mu lopatice opterečene. Pozovem čovjeka unutra, pokažem mu kako izgleda i kažem da ja mogu njemu zamjenitti krepanu grafu, naplatiti 500kn, i završit s tim.

Međutim, ako se ne stave filteri, ako se ne stavi bar jedan ventilator na kučište, ista stvar će se ponoviti.

Jedan od deset bi pristao na to, večina bi rekla, ma samo napravi da radi. I onda dođe mjesec dana kasnije, kaže da smo mu dali sj€banu grafu.

 

Dugotrajnost komponeti ovisi najviše o onome tko ih ima. Dobar Airflow, kvalitetno napajanje i matična, i u 99% slučajeva, komponete će nadživjeti svoju garanciju.

Problem je što večina danas misli da se komp sastoji od grafe sa što više GB i procesora sa što više ghz i ostatako nebitnih kablova i pločica...

 

Nekim svojim frendovima sam složio konfe prije 5-6 godina, i još se nikome nije niti jedna pokvarila. A neki su kupovali na "akcijama" i do sad su ih 3-4 zamjenili.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvarenje komponenti?

Ti mene vrijedas?{#} Rastepo sam ga zato kaj sam dobil novi komp a taj stari sam iz ciste dosade rastrgo..... {#}

12 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Kada bi gledao okvirno,onda je napajanje,po mome iskustvu krivac br 1.

Loše napajanje,prašina,oscilacije u električnoj mreži,grom.....

Koliko sam puta naletio da je nesta oslo u kuhac,a krivac je bilo napajanje-iako na prvu radi normalno!

Matične su na drugom mjestu-no u 90% slucajeva-opet napajanje je krivac za to!

Govorim iz iskustva,naravno-nije pravilo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?
cheker88 kaže...

Ti mene vrijedas?{#} 

Ne vrijeđam, to je činjenica, Proc je jako teško pokvariti, jedino ako je sa pinovima da neš potrgaš, ili ako je lga da ga izgrebeš s donje strane.

Eventualno još da ga diraš nečim metalnim dok radi {#}

Ne stvarno, kako ti je uspijelo?

Milka30 kaže...

Kada bi gledao okvirno,onda je napajanje,po mome iskustvu krivac br 1.

Loše napajanje,prašina,oscilacije u električnoj mreži,grom.....

Koliko sam puta naletio da je nesta oslo u kuhac,a krivac je bilo napajanje-iako na prvu radi normalno!

Matične su na drugom mjestu-no u 90% slucajeva-opet napajanje je krivac za to!

Govorim iz iskustva,naravno-nije pravilo!

Krivac broj jedan je vlasnik. Štedi se tamo gdje se nebi trebalo štedjeti. Kupi se računalo od 5000kn a nemože se izdvojit 200kn za produžni sa prednaponskom zaštitom.

Što se tiče ovoga da matične krepavaju zbog napajanja, tu sii u pravu, ali matičen krepavaju i zbog drugih stvari, ne nužno kompletna MBO, ali može otići mrežna, zvučna, sata konektori što je manje više, nevezano za napajanje..

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kvarenje komponenti?
Milka30 kaže...

Kada bi gledao okvirno,onda je napajanje,po mome iskustvu krivac br 1.

Loše napajanje,prašina,oscilacije u električnoj mreži,grom.....

Koliko sam puta naletio da je nesta oslo u kuhac,a krivac je bilo napajanje-iako na prvu radi normalno!

Matične su na drugom mjestu-no u 90% slucajeva-opet napajanje je krivac za to!

Govorim iz iskustva,naravno-nije pravilo!

Koliko ljudi ima kvaltetan UPS za računalo ?

Mislim, ispod 1%

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
11 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Meni star komp 4 godine prije 2 godine otišla matična i napajanje a neki dan otišla i grafa

Kupujem grafičku do 350 kn mora biti jača od 4670 sve ponude na pp
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvarenje komponenti?
rooswelt1991 kaže...
cheker88 kaže...

Ti mene vrijedas?{#} 

Ne vrijeđam, to je činjenica, Proc je jako teško pokvariti, jedino ako je sa pinovima da neš potrgaš, ili ako je lga da ga izgrebeš s donje strane.

Eventualno još da ga diraš nečim metalnim dok radi {#}

Ne stvarno, kako ti je uspijelo?

Milka30 kaže...

Kada bi gledao okvirno,onda je napajanje,po mome iskustvu krivac br 1.

Loše napajanje,prašina,oscilacije u električnoj mreži,grom.....

Koliko sam puta naletio da je nesta oslo u kuhac,a krivac je bilo napajanje-iako na prvu radi normalno!

Matične su na drugom mjestu-no u 90% slucajeva-opet napajanje je krivac za to!

Govorim iz iskustva,naravno-nije pravilo!

Krivac broj jedan je vlasnik. Štedi se tamo gdje se nebi trebalo štedjeti. Kupi se računalo od 5000kn a nemože se izdvojit 200kn za produžni sa prednaponskom zaštitom.

Što se tiče ovoga da matične krepavaju zbog napajanja, tu sii u pravu, ali matičen krepavaju i zbog drugih stvari, ne nužno kompletna MBO, ali može otići mrežna, zvučna, sata konektori što je manje više, nevezano za napajanje..

Vadil sam procesor i nisam ga tocno pozicioniral kad sam ga vracal pa su se valjda iglice savile. Radi se o Intel Celeronu 2.0 Ghz ....

 

15 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?
cheker88 kaže...
Vadil sam procesor i nisam ga tocno pozicioniral kad sam ga vracal pa su se valjda iglice savile. Radi se o Intel Celeronu 2.0 Ghz ....

 

Jbg, fizičko oštečenje, onda mi je jasno. Fizički se može oštetiti i čekić, a ne tako mali i osjetljivi dio elektroničke opreme...

 

 

I prije bi rekao da je u pitanju matična, nego proc, ako je to lga socket, a trebao bi biti...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2013 12:35 (rooswelt1991).
13 godina
offline
Kvarenje komponenti?

U nekih 15 godina koliko se sjećam samo dva napajanja (neka šroteks sam imao) i jedna grafička. I nekoliko miševa al njih ne računam.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvarenje komponenti?

Meni osobno do sad nije ništa krepalo, iako sam znao imati posla sa reklamacijama...

Ja se uglavnom držim one stare, da cijena napajanje, matične i kučište bude polovica investiciju u komp {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?

Meni izgoril HX520 nedavno....bubno x4 955 umjesto x3 455 i prdnulo napajanje...

Werdum Combat Team
12 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

U nekih 20tak godina,otišla mi je samo jedna grafa.I to gforce 8600gt,hlađenje sa bakrenim cijevima.Cijev korodirala u nekih 2 godine korištenja,ispustila malo "tu" tekučinu i stala sama od sebe.Možda se i da popraviti,tko zna {#},(ja sam ju ipak samo zamijenio)još je i sad imam u kutiji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?
KrpaZG kaže...

Meni izgoril HX520 nedavno....bubno x4 955 umjesto x3 455 i prdnulo napajanje...

Vidim sad corsair cx430, zar nisi imao jamstvo na to HX520? Mislim ono ima 5 godina jamstva...

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kvarenje komponenti?
191x7 kaže...
KrpaZG kaže...

Meni izgoril HX520 nedavno....bubno x4 955 umjesto x3 455 i prdnulo napajanje...

Vidim sad corsair cx430, zar nisi imao jamstvo na to HX520? Mislim ono ima 5 godina jamstva...

Hehe ako se dobro sjecam...2mjeseca nakon "navrsenih" 5 godina je umrlo...{#}

Werdum Combat Team
10 godina
neaktivan
offline
Kvarenje komponenti?

u 8 godina otisla su mi 4 napajanja,2 maticne,1procesor (amd),1 ram i 7grafickih {#}

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice