Laptop ne puni

poruka: 21
|
čitano: 41.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

E ovako znam da ce te odmah mislit da je ili baterija ili do utora za punjac mrtav , ali pocelo mi je biti sve vise sumljivo za ovaj problem. Naime nije prvi put da mi se dogodilo da je baterija samo odjednom prestala punit , oba dva laptopa s takvim problemom su imale windows 7micu sto nista ne znaci ali sam procito negdje na netu da microsoft ima problema sa tim na windows 7 da unistava baterije ili neznam ni ja sta zaboravio sam o cemu se tocno radilo i da uspjesno prekriva tu stvar pa sad jeli to istina? i probao sam u device manageru uninstalirat Microsoft AC.. ( ne sijecam se dalje) i opet ne radi.. a laptop je hp probook4520s ... i dali bi mozda sa flashanjem biosa to sredilo ? 

 

EDIT: I da evo sta pise za zadnji bios koje su zakrpe:

- Fixes issue which causes the Drivelock password prompt to be diplayed after Secure Erase is run on the system hard drive. - Fixes an issue where flashing the system with a BIOS update causes a message to be displayed that instructs the end user to disable Virtual Technology after update process is completed. - Fixes an issue where the notebook battery does not perform properly at the end of service life. - Fixes an issue where the system does not power up (boot) properly from a 32 GB USB 3.0 disk on key. - Fixes issue where pressing certain key combinations using 3 keys causes an unintended key press to be generated.

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 19:58 (Damir1908).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

Evo flasho sam bios i opet isto..kad u windowsu iskopcam i vratim bateriju, ona se puni samo par sekundi i prestane..sta bi moglo bit? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

Isprobaj na nekom drugom laptopu,ako imaš mogučnosti.Ali kad se baterija puni par sek i prestane,a malo drži,naznaka je da je baterija "morto di creppo" ili gotova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ne puni
lukabo kaže...

Isprobaj na nekom drugom laptopu,ako imaš mogučnosti.Ali kad se baterija puni par sek i prestane,a malo drži,naznaka je da je baterija "morto di creppo" ili gotova.

da i ja sam sad siguran..hvala ti ! :)

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
15 godina
offline
Re: Laptop ne puni
Damir1908 kaže...

.. - Fixes an issue where the notebook battery does not perform properly at the end of service life. - Fixes an issue where the system does not power up (boot) properly from a 32 GB USB 3.0 disk on key. - Fixes issue where pressing certain key combinations using 3 keys causes an unintended key press to be generated.

 -kakve veze (krivice) imaju windowsi? HP i njihov 'smart' ... biznis, onemogućavanje konkurencije. Sam fix objašnjava soft problem BIOS (HP) i to nema baš nikakve veze s OSom i driverima. Test, ne bootaj OS, ostani u BIOSu ili podigni neki liveCD/linux.. dali je problem rješen? Ako nije, nije krivica OSa.

Ostaje mogućnost da je baterija stvarno crkla ili da je smart prepametan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Laptop ne puni
Damir1908 kaže...

E ovako znam da ce te odmah mislit da je ili baterija ili do utora za punjac mrtav , ali pocelo mi je biti sve vise sumljivo za ovaj problem. Naime nije prvi put da mi se dogodilo da je baterija samo odjednom prestala punit , oba dva laptopa s takvim problemom su imale windows 7micu sto nista ne znaci ali sam procito negdje na netu da microsoft ima problema sa tim na windows 7 da unistava baterije ili neznam ni ja sta zaboravio sam o cemu se tocno radilo i da uspjesno prekriva tu stvar pa sad jeli to istina? i probao sam u device manageru uninstalirat Microsoft AC.. ( ne sijecam se dalje) i opet ne radi.. a laptop je hp probook4520s ... i dali bi mozda sa flashanjem biosa to sredilo ? 

 

 

Dobro provjeri kabl-AC/DC-kabl-adapter. Kada prestane da puni bateriju nemoj vaditi adapter već ga lagano pomiči lijevo-desno-gore-dole i vidi hoće li dobiti kontakt. Česti kvarovi takve prirode uzrokovani su kvarom lema na adapteru ili samog adaptera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ne puni
ihush kaže...
Damir1908 kaže...

.. - Fixes an issue where the notebook battery does not perform properly at the end of service life. - Fixes an issue where the system does not power up (boot) properly from a 32 GB USB 3.0 disk on key. - Fixes issue where pressing certain key combinations using 3 keys causes an unintended key press to be generated.

 -kakve veze (krivice) imaju windowsi? HP i njihov 'smart' ... biznis, onemogućavanje konkurencije. Sam fix objašnjava soft problem BIOS (HP) i to nema baš nikakve veze s OSom i driverima. Test, ne bootaj OS, ostani u BIOSu ili podigni neki liveCD/linux.. dali je problem rješen? Ako nije, nije krivica OSa.

Ostaje mogućnost da je baterija stvarno crkla ili da je smart prepametan..

neznam predpostavljam... mislim ga u biosu ostavit upaljenim cijelu noc sta mislis ocel punit u biosu? ja akd iskljucim u osu i ukljucim baterijiu on puni i za par sec prestane :S

phoenix2003 kaže...
Damir1908 kaže...

E ovako znam da ce te odmah mislit da je ili baterija ili do utora za punjac mrtav , ali pocelo mi je biti sve vise sumljivo za ovaj problem. Naime nije prvi put da mi se dogodilo da je baterija samo odjednom prestala punit , oba dva laptopa s takvim problemom su imale windows 7micu sto nista ne znaci ali sam procito negdje na netu da microsoft ima problema sa tim na windows 7 da unistava baterije ili neznam ni ja sta zaboravio sam o cemu se tocno radilo i da uspjesno prekriva tu stvar pa sad jeli to istina? i probao sam u device manageru uninstalirat Microsoft AC.. ( ne sijecam se dalje) i opet ne radi.. a laptop je hp probook4520s ... i dali bi mozda sa flashanjem biosa to sredilo ? 

 

 

Dobro provjeri kabl-AC/DC-kabl-adapter. Kada prestane da puni bateriju nemoj vaditi adapter već ga lagano pomiči lijevo-desno-gore-dole i vidi hoće li dobiti kontakt. Česti kvarovi takve prirode uzrokovani su kvarom lema na adapteru ili samog adaptera.

kabal je ocuvan i super.. daje problem u njemu sta nebi onda laptop nikako upalio? gledo sam da te baterije kao iscure one tekucine u njima sta vec , nisam nikad se zanimao tako "dublje " u laptope pa izvinite na mom amaterizmu !

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
14 godina
offline
Laptop ne puni

Čini mi se da me nisi razumio...najčešći kvar sa takvim simptomima je kvar na mjestu u koji ukopčaš punjenje u laptop, tzv. jack. Znači, uključi kabl da se laptop puni i onda lagano pomjeraj  jack na mjstu u kojem je ukopčan laptop i vidi hoće li prekidati punjenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

koliko je stara baterija? i nije sigurno do OS-a, niti do Bios-a, ako imaš stalno istu bateriju i sad odjednom problem. Eh

 

Razmisli da nabaviš novu bateriju. ;)

 

 

A i slažem se s kolegom, moguće je do adaptera, imao sam ja sličnih situacija, nije niti punio, niti pokazivao bateriju kako valja, pa je kasnije s vremenom nadošlo, imao sam nekih krivih kontakata na adapteru. Koji su se malo pomaknuli, jer se povremeno gazio adapter, a spoj je bio slab.

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

nije jack, niti je adapter savrseno su ocuvani nemaju ni jednu crticu, pokuso sam mrdat i nista..na programu hp battery check kaze da moram promjenit bateriju a laptop 2010 kupljen

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptop ne puni

Nema tu sta baterija ti je gotovoa.......i sam program ti kaze{#}...a sta se tice testiranje punjenje baterije u BIOS-u je nepotrebno i laptop se pun dok je ugazen tako da si ga preko noc samo tribao ugasiti i ostaviti na punjacu...

 

I ja sam imao HP pavilion dv7 pa je nakon 2 god otisla baterije....uobicajno za HP u zadnjih godina da imaju problema s baterijama.....Nije vise ka prije da kupis laptop i baterija ti duze traje od laptopa

 

i jos jedan savjet ako kupujes bateriju kupuj origigi....jer ove se kineske s ebay-a su smece netraju niti 2 miseca! pozz

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 10:07 (MOgY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

Tako je.I na mom acer aspire,baterija otišla za dvije godine.To im je valjda neki limit,2 do 2.5 godine +-.Govorim za laptope do 5tis. kuna,jer je moj bio 4.400,a sad za one puno skuplje,neznam,možda drže i puno više.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 11:36 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop ne puni

a onda ne gine baterija nova, ako planiraš kupovati novu javi se meni, mogu ti ja srediti povoljno original bateriju. 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop ne puni
lukabo kaže...

Tako je.I na mom acer aspire,baterija otišla za dvije godine.To im je valjda neki limit,2 do 2.5 godine +-.Govorim za laptope do 5tis. kuna,jer je moj bio 4.400,a sad za one puno skuplje,neznam,možda drže i puno više.

ma i za skuplje isti je k.... ja sam uzeo hp za 1000 eura tada u njemackoj (mediamarkt) bio je medju skupljima tako da nema veze cijena!

FC Barcelona
14 godina
offline
Laptop ne puni

Možda još samo možeš pokušati iz BIOS-a da formatiraš bateriju (ako to BIOS podržava).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Laptop ne puni

Prije 5 dana baterija na laptopu punila se do 65%

Jucer je naglo pala na 8% i dobio sam sam poruku "plugged in,not charging",ištekavanjem sa punjaca,laptop se odmah ugasi!

Danas je na 0% uz istu poruku kada zadrzim miš na ikoni baterije.Isto tako,dobio sam poruku "mogli bi razmisliti o promjeni baterije"od operativnoga sustava (Win 7)

Ugašen laptop na punjacu ne puni bateriju,indikator ne svijetli!

Laptop je star 2 godine.

U manageru sam vec probao deinstalirao drivere baterije+punjaca

 

Cmdov powercfg mi je izbacio 4 errora i to je ubiti ono sto me zanima:

1-Power Policy:Sleep timeout is disabled (On Battery)
The computer is not configured to automatically sleep after a period of inactivity.
2-USB Suspend:USB Device not Entering Suspend
The USB device did not enter the Suspend state. Processor power management may be prevented if a USB device does not enter the Suspend state when not in use.
Device NameUSB Root HubHost Controller IDPCI\VEN_1022&DEV_7807Host Controller LocationPCI bus 0, device 18, function 0Device IDUSB\VID_1022&PID_7807Port Path
3-USB Suspend:USB Device not Entering Suspend
The USB device did not enter the Suspend state. Processor power management may be prevented if a USB device does not enter the Suspend state when not in use.
Device NameUSB Composite DeviceHost Controller IDPCI\VEN_1022&DEV_7807Host Controller LocationPCI bus 0, device 18, function 0Device IDUSB\VID_1EA7&PID_0066Port Path1
4-CPU Utilization:Processor utilization is high
The average processor utilization during the trace was high. The system will consume less power when the average processor utilization is very low. Review processor utilization for individual processes to determine which applications and services contribute the most to total processor utilization.
Average Utilization (%)9.41
I na kraju informacije o bateriji.
-
Battery:Battery Information
Battery IDASUSX550E30
ManufacturerASUS
Serial Number
ChemistryLIon
Long Term    1
Design Capacity  45000
Last Full Charge  31800
****************
****************
****************
Jasno mi je da je baterija riknula,ili ne?
Sto znace ova 4 errora?
Moze preporuka stranice di mogu kupiti bateriju?
Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 19:14 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop ne puni

Ja sam imo sličan problem sa novim HP laptopom i  baterijom koju sam dobio uz njega baterija nakon 3 mjeseca   počela kenjat i na kraju crkla kupio novu bateriju za 400 Kuna i evo već 5 godina radi baterija ko blesava. Pozz Dalibor

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop ne puni
Master Infirmiy kaže...

Ja sam imo sličan problem sa novim HP laptopom i  baterijom koju sam dobio uz njega baterija nakon 3 mjeseca   počela kenjat i na kraju crkla kupio novu bateriju za 400 Kuna i evo već 5 godina radi baterija ko blesava. Pozz Dalibor

 Meni je jasno da je mozda cak i ova baterija i preslaba za preformanse koje X550D daje i ok je da traje 2 godine(mozda).

Ali di si kupio bateriju?

Net je prepun kopija baterija,ne bih htijeo kupiti sranje koje ce mi trajati po godine.

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Re: Laptop ne puni

Ja sam kupio tu bateriju preko jednog partnera trgovine koje nema više inače ak tražiš orginal najbolje ti je sa stare baterije poslikat naljepnicu seriski broj pa to dati ovlaštenom serviseru prodavaču  ili kontaktirati proizvođača pa da čuješ jel ima to što tražiš  ak još mogu pomoći piši vam. Dalibor

12 godina
offline
Laptop ne puni

Svaka cast onome koji je ovoga Asusa projektirao.

Morao sam totalno rastaviti laptop da bih izvadio bateriju,ali ajd ok.

Provjerio sam na Ebayu i zaista se razocarao.Samo jedan seller je prodavao bateriju koja je indetična orginalnoj,ostale su sve totalno drugoga dizajna.Taj jedan opet ima bateriju koja je +14.4V   i   37Wh  a moja je +15V   44Wh,pa me zanima dali je kompatibilna sa mojim lapom.

Ako ukucam šifru baterije X55LM9H tada se stvari mjenjaju,Google izbaciva mi podosta EU prodavača koji prodaju bateriju indetičnu poput moje ali uz cjenu preko 800KN,sto je opet previse!

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Laptop ne puni

Da,trebala bi biti kompatibilna,ukoliko je isti konektor kao na tvojoj.

 

Inače je to totalna glupost,te njihove brojke,jer puna baterija ima napon ili 12,6V ili 16,8V,ovisno o broju serijskih ćelija.

Ne znam kaj oni to proizvoljno izbacuju brojke ili kaj.

Uglavnom,to su onda u oba slučaja 4 ćelije u seriji,tak da nema veze.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice