Laptop se ne pali

poruka: 19
|
čitano: 10.479
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Laptop se ne pali

Pozdrav! Imam laptop HP Pavilion dv7 3160 em sa win7 home premium. Kada ga upalim dođe do trenutka kada piše starting windows i stane, a windowsov logo se ne pojavljuje. Nakon nekoliko minuta bljesne zaslon, a laptop se restartira. Onda me pita hoću li pokrenuti startup repair, a kada ga pokrenem dođe do one plave pozadine i tako stoji već nekoliko sati. Ako netko zna kako da riješim ovaj problem, molim ga da pomogne :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali

pokreni linux ili hirens testiraj hard i rame kreni od toga ako slucajno to jos nisi radio radije nemoj nego reinstaliraj windows ili jednostavno prije svega ovog pokreni os u safe modu vidi da li ce bootat prilikom pokretanja laptopa stiskaj f8 i biraj safe mod

11 godina
protjeran
offline
Laptop se ne pali

Probaj prvo butati u safe modu,napravi provjeruz sustava..Malo i skoro ništa nisi rekao,da li je lap novi,da li si ga uopće koristio,da li si instalirao neke nove programe,drivere ili slično..Ako je pod garancijom,a pokušao si sve moguće i ništa,nosi na servis..

Drugi puta malo detaljnije,što si petljao oko njega,prije nego je nastao problem..{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali

kad pokrenem safe mod učitava se do datoteke CLASSPNP.SYS i stoji tako

11 godina
protjeran
offline
Laptop se ne pali

Probaj ovo napraviti...

 

1. Butaj u recovery modu

2.U komand promptu, ukucaj:

preimenuj  c:\windows\system32\drivers\classpnp.sys classpnp.old

potom restartaj,probaj ući u SAFE mod i budemo vidjeli..inače to ti je neeki driver vezan za AMD grafičku

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali
redneck kaže...

Probaj prvo butati u safe modu,napravi provjeruz sustava..Malo i skoro ništa nisi rekao,da li je lap novi,da li si ga uopće koristio,da li si instalirao neke nove programe,drivere ili slično..Ako je pod garancijom,a pokušao si sve moguće i ništa,nosi na servis..

Drugi puta malo detaljnije,što si petljao oko njega,prije nego je nastao problem..{#}

lap je star 2 godine, garanciju nema, otišao sam na skijanje na tjedan dana i vratio se jučer, a prije toga je radio normalno i nisam instalirao ništa novo već mjesec dana, koristim ga svaki dan. bootao ga je sa safe modom. šta da radim dalje? btw. ja imam nvidiu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 21:24 (techno_maniac).
11 godina
protjeran
offline
Laptop se ne pali

zvizni čistu instalaciju Windowsa sa particije na kojima su ti..to će biti najmudrije,nego se mučiti i nagađati što je krivo krenulo.Ako imaš nešto prebitno na stroju,skini ISO disk LinuxMinta i idi na Live butanje bez instalacije,spasi što se da spasiti i onda reinstaliraj potpuno Windowse..

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 21:49 (redneck).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali
redneck kaže...

zvizni čistu instalaciju Windowsa sa particije na kojima su ti..to će biti najmudrije,nego se mučiti i nagađati što je krivo krenulo.Ako imaš nešto prebitno na stroju,skini ISO disk LinuxMinta i idi na Live butanje bez instalacije,spasi što se da spasiti i onda reinstaliraj potpuno Windowse..

probao sam sa LinuxMintom, ali uopće ga ne boota. stavio sam u biosu da boota prvo sa cd-a, kad se upali samo vrti cd desetak sekundi i titra ona crtica. probao sam cd na drugom pc-u koji je upaljen i na njemu ga otvara bez problema. ali to mi nije tako bitno pa bi reinstalirao windowse. može li mi netko objasniti kako da to uradim jer nisam dobio cd sa laptopom?

15 godina
neaktivan
offline
Laptop se ne pali

Ne treba ti linux ako si ga uspio bootati u safe modu. Podatke si spremi na stick ili prebaci na neku drugu particiju( E:\ npr)

Ubaci da boota sa CD-a od windowsa, setup ce se sam pokrenuti, odabres da pregazi sve na disku c:\ i instaliras.

 

Ali izgleda da imas hardwareski problem a ne softwareski. Ukoliko je tako, plati servis 200 kn, pa ce ti oni napravit dijagnostiku i rec opcije.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Laptop se ne pali
techno_maniac kaže...
redneck kaže...

zvizni čistu instalaciju Windowsa sa particije na kojima su ti..to će biti najmudrije,nego se mučiti i nagađati što je krivo krenulo.Ako imaš nešto prebitno na stroju,skini ISO disk LinuxMinta i idi na Live butanje bez instalacije,spasi što se da spasiti i onda reinstaliraj potpuno Windowse..

probao sam sa LinuxMintom, ali uopće ga ne boota. stavio sam u biosu da boota prvo sa cd-a, kad se upali samo vrti cd desetak sekundi i titra ona crtica. probao sam cd na drugom pc-u koji je upaljen i na njemu ga otvara bez problema. ali to mi nije tako bitno pa bi reinstalirao windowse. može li mi netko objasniti kako da to uradim jer nisam dobio cd sa laptopom?

Windowsi,ako imaš original,a vjerujem da imaš,su ti na jednoj zasebnoj particiji diska,e sad..da bi došao do izbornika za odabir butanja,sustav se treba početi dizati..Znaš ono,imaš boot W7,Restore system,Repair system i slično..Ako ti je to u bedu,probaj nabaviti W7 instalaciojski,odnosno Bootabilni(obavezno..)..A ako niti to ne ide,odnesi stroj u servis,pa ti budu oni nešto napravili.Stroj je šteta da raskapaš,.ako se ne kontaš u to,jer i sam po sebi je Pavilion noćna mora za rastavljati,ne do Bog sklapati..Puno sreće želim{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali
Glamdring kaže...

Ne treba ti linux ako si ga uspio bootati u safe modu. Podatke si spremi na stick ili prebaci na neku drugu particiju( E:\ npr)

Ubaci da boota sa CD-a od windowsa, setup ce se sam pokrenuti, odabres da pregazi sve na disku c:\ i instaliras.

 

Ali izgleda da imas hardwareski problem a ne softwareski. Ukoliko je tako, plati servis 200 kn, pa ce ti oni napravit dijagnostiku i rec opcije.

neznam kako može bit hardwaerski kad tjedan dana nije diran a prije toga je radio... cd od windowsa nemam jer je win7 došao na laptopu bez cd-a, zato i pitam kako da reinstaliram. da imam cd znao bi i sam.

11 godina
protjeran
offline
Laptop se ne pali

Zaboravio sam reći da u izborniku W7 ima mapa Maintenance u kojoj se mogu kreirati DVD diskovi(bude ih finalno 4),sa kojima se onda može instalirati W7 ako se pobrlja slučajno particija sa instalacijskim datotekama..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali
redneck kaže:

Windowsi,ako imaš original,a vjerujem da imaš,su ti na jednoj zasebnoj particiji diska,e sad..da bi došao do izbornika za odabir butanja,sustav se treba početi dizati..Znaš ono,imaš boot W7,Restore system,Repair system i slično..Ako ti je to u bedu,probaj nabaviti W7 instalaciojski,odnosno Bootabilni(obavezno..)..A ako niti to ne ide,odnesi stroj u servis,pa ti budu oni nešto napravili.Stroj je šteta da raskapaš,.ako se ne kontaš u to,jer i sam po sebi je Pavilion noćna mora za rastavljati,ne do Bog sklapati..Puno sreće želim{#}

Nabavio sam win7 instalacijski cd, provjereno je da radi, ali kad se otvori ona njegova plava pozadina piše starting setup i stoji tako, lampica od hatd diska ne svijetli i ne čuje se ventilator. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali

probaj hirens pokrenut i testirat hard znam da je glupo ali kupi onaj cd za ciscenja i ocisti citac meni je jednom tako bilo pokrene boot i ne ide dalje i kad sam ocistio sve radi!!!

13 godina
offline
Re: Laptop se ne pali
GAMERANGER kaže...

probaj hirens pokrenut i testirat hard znam da je glupo ali kupi onaj cd za ciscenja i ocisti citac meni je jednom tako bilo pokrene boot i ne ide dalje i kad sam ocistio sve radi!!!

Slažem se, da eliminiraš potpuno CD/DVD čitač/snimač možeš stavit Windows instalaciju i na USB memoriju (treba ti memorija od min. 4 GB), imaš program za to koji to radi sam.

 

http://download.cnet.com/Windows-7-USB-DVD-Download-Tool/3000-18513_4-10972600.html

 

Ako trebaš Windows 7 orginal instalaciju, evo.

 

Official Windows 7 SP1 ISO Download Links (English)

Kad izradiš bootabilni USB instalacija ide normalno, samo umjesto sa DVDa bootaš računalo sa USBa.

 

Ali prije svakako možeš skinut Hirens Boot CD, njega isto možeš stavit na USB, jer možda ti čitač ne radi ispravno.

 

http://www.hirensbootcd.org/download/

 

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

 

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Laptop se ne pali

Hvala svima! Odnio sam lap na servis, platio 250 kn i stvar je riješena. Imao sam virus na kompu koji se uvukao u bios i nije mi dao da ništa radim {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se ne pali

covjeci koji antivirus koristis da ti je virus u bios upio uc!!

12 godina
neaktivan
offline
Laptop se ne pali

Mora da si imao trojanca"Mebromi",on je poznat po napadu na bios i boot (mbr).To je stvarno rijetko da se nešto takvo dogodi za bios.Pod hitno stavi neki av program(avira,avast,nod 32,bitdef...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Laptop se ne pali

Radi se o laptopu Acer Aspire E1-522

Jedini znak života je ledica od baterije koja svijetli dok je punjač uključen?

Dal je riknula matična ili je nešto drugo u pitanju?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice