Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m

poruka: 8
|
čitano: 2.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m

uzeo sam neki dan asus k75vj model

cpu i7

gpu nvidia gt 635m

os: bio freeDOS -> ja stavio win7 32

 

kad sam stavljao drajvere za grafičku instal me stopirao i naveo da prvo ide gore intel drajver.

zatim sam stavio drajvere za intel hd4000 i posllije ponovio instalaciju nvidijinih.

instalacija prošla ok , gore je nvidia , njeni featuresi ...

uglavnom , zanima me kako osigurati da lap radi full na nvidia gpu kad je morao intel prije nje(ima na google dosta primjera prvo intel pa na to novi drajver za neki gpu)

 

pošto je i7 u pitanju  + nvidia 635 imam dojam (možda samo subjektivan jer sam dosad cijelo vrijeme bio na desktopu) da bi lap mogao brže vrtiti sve 

npr. kod skrolanja stranica na netu ide ok ali nije fluidno apsolutno (ne znam , možda niti ne može ali specifikacija mi je nekako stvorila dojam da će sve ići kao po ledu)

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m

Što nisi stavio w7 ×64 na taj proc?Ako imaš bar 4 gb ram.

I dali imaš sve update skinute?

 

Stavi svakako 64bitnu verziju windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 12:39 (lukabo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m
lukabo kaže...

Što nisi stavio w7 ×64 na taj proc?Ako imaš bar 4 gb ram.

I dali imaš sve update skinute?

šta kažeš , da li bi win7 64 dramatično promijenili performanse ili je više poboljšanje u rangu kozmetičkih promjena.

Ako je prvo , stavit ću 64 bita.

ajde napiši koju riječ i mišljenje glede 32 kontra 64 bita na ovoj mašini , molio bih te.

I ostale pozivam ako imaju savjet da se jave , u pitanju je i7 tak da ne znam niti sam jel win7 32 goni sve iz njega + ova situacija s nvidijom.,

 

ima 4 gb rama

 

edit:

da me krivo se ne shvati , stvar RADI , to nije upitno nego po spec. sam imao dojam da će radit smooth i klizeći za ne vjerovat. 

 

hvala svima koji će sudjelovati.

svako iskustvo je vrijedno čuti

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 12:33 (nik_02).
15 godina
offline
Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m

imas 6 gb ddr3 i ti ides staviti 32 bita, jel znas da on podrzava samo 3 gb, ostala 3 su ti ne iskoristena, ja imam gt635m i zadovoljan sam
odi u nvidia control panel i pod  global settings stavi  preferred graphic processor high perf nvidia ;)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m
milanji kaže...

imas 6 gb ddr3 i ti ides staviti 32 bita, jel znas da on podrzava samo 3 gb, ostala 3 su ti ne iskoristena, ja imam gt635m i zadovoljan sam
odi u nvidia control panel i pod  global settings stavi  preferred graphic processor high perf nvidia ;)

daj onako iz glave koliko se gubi na performansama kad sam na win7 32  nasuprot da sutra stavim win7 64 ili win8 64. je li je u pitanju 2% , 12% ili 22 - 32 ?

OTPRILIKE red veličine  PUNO ili MALO , ne trebam detalje.

hvala ti

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 12:39 (nik_02).
12 godina
neaktivan
offline
Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m

na takav stroj samo x64,koji će potpuno iskoristiti snagu procesora i grafičke.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim savjet u vezi grafičke nvidia gt 635m
lukabo kaže...

Što nisi stavio w7 ×64 na taj proc?Ako imaš bar 4 gb ram.

I dali imaš sve update skinute?

 

Stavi svakako 64bitnu verziju windowsa.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/hobi-projekt--space-invaders-molim-testing/163318.aspx?page=0&jumpto=3157808&sort=asc&view=flat

 

http://www.datafilehost.com/download-f5c7651b.html

 

Na tom linku je jedan moj projekt (sve piše u postu na linku)

Pitanje je sljedeće : na desktopu mi vrti u 900 - 950 fps-a spec: amd dual 3Ghz , 2Gb RAM ,  stari radeon 1950xt(koliko se sjećam jer sam zadnji put bio na tom kompu prije 2-3 mjeseca kako sam promijenio adresu stanovanja a mašina ostala tamo)

Uglavnom kompjuter je desktop (star oko 6-7 godina) i na njemu ide skoro pa maximum (1000 je najviše). Na novom lapu (s ovog posta na srednjoj rezi monitora ide oko 770 fps-a).

Zato sam i pokrenuo cijeli post jer mi čudno da i7 + 635m daju nešto manje nego stari desktop ?!?!?

Ne vjerujem da je zbog 32 - 64 bit win tolika razlika. Zapravo , razgovarao sa svojima u firmi i vele da ako ne vrtim gore iznad 3-4 gb rama koliko ide na 32 bita , ne bi smjelo uopće biti razlike u performansama.

Ponavljam , možda sam ja očekivao od laptopa čuda a ipak je dektop DESKTOP računalo.

Lap radi odlično , brz je , ništa ne šteka itd ali zbog tog i7 + gpu mislio sam da će doslovno letiti.

 

Ako se nekom da neka skine s linka aplikaciju i posta rezultat , u prvih 2 sekunde mu u gornjem uglu očitava fps pa da napiše konfu i koji je fps.

 

AKO TKO SKINE ŠTO SAM UPLOADAO , SAMO NEK RASPAKIRA NEGDJE NA HARD I POKRENE EXE , SVE SAM RUNTIMOVE POPAKIRAO TAK DA STVAR RADI U 2 MINUTE. AKO JE NETKO SKEPTIČAN , NEK PROĐE ANTIVIRUSOM , GARANTIRAM DA JE CODE ČIST KAO SUZA

 

Hvala ponovo svima do sad i bilo bi dobro kad bi netko postao svoje rezultate.

pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 9:54 (nik_02).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice