Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

poruka: 9
|
čitano: 3.656
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

Zdravo, :) 

htjeo bi vas nešto pitati,imal ko rješenje na ovaj moj problem, naimme kupio sam računar za malo keša, stariji računar je u pitanju.. trebam zamjenit procesor za neki veće brzine.. gledao sam matična podržava socket 478, i fsb 400 .. no taj procesor nemogu nigdje naci kod mene je procesor 1.8 ja ocu neki iznad 2.0 ... našao sam procesor 2.6 intel pentium socket 478, ali je fsb 800 mhz .. pa pitam se ako ga stavim oće li moći raditi ?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

Hoće ako se nalazi na listi  procesora podržanih od strane matične ploče. Dakle, sam FSB na to ne utiče i ako ploča podržava procesor, FSB procesora će raditi na 400.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

Da si naveo koju mbo imaš,bilo bi lakše.Ali među najboljim proce-ma za socket 478 je p4 Gallatin-core ex edition 3,4GHz,isto 800MHz,(ako ti ga mbo podržava).Ali za njega treba imati solidan cooler,jer se dosta grije.Samo teško ga je neči(možda sada više i ne,neznam),jer ja sam jednom svom frendu nabavio u Njemačkoj,kad sam bio tamo,prije par godina.Nije htio mijenjati mbo,pa me zamolio, da ako se da nači.Malo progooglaj ako što ima.Mada je i ovaj 2,6,ako je dostupan,solidan.

 

-neide

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 13:07 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

Evo to je ta maticna de mi reci moze li ? http://www.msi.com/product/mb/MS-6534.html

11 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

evo to je ta maticna ploca moze li ? http://www.msi.com/product/mb/MS-6534.html

15 godina
neaktivan
offline
Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

nemore nikako {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

okani se corava posla. sta mu fali spichi neki sitni linux i ima da leti! moze i win2000 pro. ubuntu s lxde window managerom i di ces ljepse? bolje baci koju paru za dobar sata kontroler i nesto sitnih ssd-ova i isto ti je ko na stroju od daleko vise love i snage a trosit ce ti manje hihihi. sve ide s takvom masinom i 3d multiplayer i svasta, ok neces renderirat i izracunavat putanje satelita al sramotno je kako strojevima pada vrijednost a "stare kante" idu na smece zagadjujuci okolinu. e da obavezno dodaj jos rama ako mzoes, ja ti pogledam imam okolo al nisam siguran dal je 133 mhz sdram il ddr il mozda cak 66 sdram. stedi pare za pichoke! ako nadjem javim ti imao sam toga ko blata a mislim da bi trebao imati i jedan pentium 4 na 2.4 negdje isto hmmmm... .................................klikni na liniju....................................

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 7:24 (Veseli_Debeljko).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

i da trebalo bi ti raditi s tim da ces mozda morati gimnasticirati pa namjestati rucno frekvenciju i voltazu, budem ti poslao tocne vrijednosti za tvoju maticnu kad procitam manual, idem srkat vrelu kavu negdju u tisini, a ako bi htjeo dodati jos koji monitor imam ti cak i pci video graficku karticu tako da stvarno nemas razloga reci da ti treba skroz novi komp...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li procesor fsb 800 u maticnu 400 mhz

hahahahahahahhah druze sve to ok .. uzeo sam 2 plocice 133 mhz po 512 rama  jer ima samo 2 dim slota tako da je 1 gb maximum treba mi procesor neki 2.6  da ga pojacam i to je sve sto ocu 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice